[#121] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #111

Kozak recka, kozak gra, kozak sprzęt. Ale... gra typowo arcade a w takie to najlepiej z kimś i najlepiej z żetonami szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 12:15:56 przez kubaslonka
[#122] Re: Retro Na Gazie
Na kolejny paskudny i deszczowy wakacyjny poranek - przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników retrogiercowania - kolejny odcinek naszego wspaniałego cyklu filmowego Gramy Na Gazie.

Tym razem bierzemy się za bary, ze świetną, ale bardzo trudną platformówką z myszą Marvinem w roli głównej czyli

kolorowe, bajkowe, hardkorowe MOUSE TRAP z 1987 roku wydane zarówno na Atarynę, Komodę

oraz na najlepszy komputer do gier czyli Amigę! ( i na inne sprzęty także.) My oczywiście gramy na Atari, ale rozgrywka z gry jest identyczna także na Komodorku.

Czy Larek i Borsuk podołają tak wielkiemu wyzwaniu jakim jest ukończenie tego tytułu? Czy dzięki temu powstanie pierwszy longplay tej gry w wydaniu na Atari XL/XE? Jak stopień trudności wpływa na skupienie i nerwy gracza? Jaki prezent przygotował Larek?

Na wszystkie te pytania poznacie odpowiedzi wracając z nami wehikułem czasu do swojej młodości przy pomocy kolejnego odcinka:

GRAMY NA GAZIE | MOUSE TRAP - VIDEO (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

http://www.retronagazie.eu/gramy-na-gazie-mouse-trap-video-recenzja-przejscie-gry-ciekawostki/

Zapraszam także do przeczytania wpisu, gdzie macie przedstawioną dramatyczną genezę całej wyprawy Marvina i informacje zza kulis i dodatkowo aktualizację recenzji 8bitowej wersji gry + wrażenia z obcowania z konwersją tej gry na Amigę.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO SEANSU I LEKTURY.
Oraz do podzielenia się z nami wrażeniami zarówno z gry, filmu jak i dostarczonego wpisu.

MIŁEJ ZABAWY W DESZCZOWY DZIEŃ ŻYCZĄ


Larek i Borsuk
PS. Filmik znajdziecie takze na kanale youtube Larka - larkadiusz
[#123] Re: Retro Na Gazie
Witam ponownie.

Kolejny dzień i kolejna recenzja konkursowa.

Tym razem Wojt_Gl wziął na warsztat jedną z najlepszych 8-bitowych scrollowanych platformówek, uwielbianą przez wielu Gianę Sisters w wydaniu na Komodę.

Świetna to gra i przechodziłem ją swego czasu całą, ale Wojt to prawdiwy mistrz, gdyż speedrunuje Gianę zarówno na Amidze jak i na C64 na jednym życiu. Jestem świadkiem na jednym ze zlotów.

RECENZJA KONKURSOWA | GIANA SISTERS

http://www.retronagazie.eu/recenzja-konkursowa-giana-sisters/

Fajnie, że tak zacnym tytułem kończy się nasz Konkurs Recenzencki na reckę 8-bitową.

Zapraszam do lektury, wydawania opinii na temat recenzji jak i samej gry. Macie z nią miłe wspomnienia?

Najlepszego.
[#124] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #123

Giana to taki zacny tytuł, że jak grać to tylko na C64 (feeling/ muza OK), wersja amigowa, nawet po ostatnich poprawkach jakaś tak słaba jest, jak na przynajmniej 16BIT komputer/konsolę ok, racja
[#125] Re: Retro Na Gazie

@BULI, post #124

Wyszła ostatnio ciut nowsza wersja.
[#126] Re: Retro Na Gazie

@Stoopi, post #125

Masz na myśli ta poprawioną wersję z bardzo fajnym intrem i zmieniona paletą?
[#127] Re: Retro Na Gazie

@BULI, post #126

Tak. Lecz wyszła nowa wersja od znanych Pixeglass z nowszym numerkiem i poprawionymi paroma rzeczami.
[#128] Re: Retro Na Gazie

@Stoopi, post #127

Piszesz, że jest różnica "w grze" między wersją 1.0 w ADFie, a wersją 1.2 dla WHDLoad/CD32?

No to trzeba to sprawdzić ok, racja
[#129] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #123

Ostatnia recenzja konkursowa! Przesłana do nas dosłownie o 23,51 czyli 9 minut przed deadlinem nadsyłania prac. Nasz użytkownik Heniek29cr ma naprawdę wyczucie i potrafi budować napięcie!

Recenzja dotyczy bodajże najlepszych symulacyjncych wyścigów na 8-bitowce
(kto zna lepsze proszę o info) czyli Street Rod na Commodore 64! Tunning samochodów, sillnika, skrzyni biegów, rozbudowany graż, wyścigi na stawke niczym w Szybkich i Wściekłych. Kozak tytuł jak na 8-bitów! Autorowi wyszłą zgrabniutka jednakze przyjemna recka, a kto nie grał dostanie nawet od niego mandat! No i ten wypasiony Komcio stuningowany niczym najlepsza bryka!

RECENZJA KONKURSOWA | STREET ROD (Commodore)

http://www.retronagazie.eu/recenzja-konkursowa-street-rod-commodore/

GRA WYSZŁA TAKŻE NA AMISIĘ

Zapraszam do lektury, powspominania gry, podzielenia się wrażeniami z recki jak i do polecania najlepszych wyścigów na 8-bitowce.

Pozdro all!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 12:44:48 przez Borsuczysko
[#130] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #129

Uwielbiam czytać takie recenzje, brawa dla autora tekstu naprawdę dobra robota. OK
[#131] Re: Retro Na Gazie
Tym razem Borsuk zaprasza was na powrót do Bitmapowych Krain czyli reaktywacja mojego głównie amigowego cyklu o Niezapomnianych Bohaterach czasów Amigi

Tym razem recenzja mojej ulubionej strzelaniny kooperacyjnej czyli świetnego The Chaos Engine.

NZBBK | The Chaos Engine

http://www.retronagazie.eu/nzbbk-the-chaos-engine/

Zapraszam wszystkich do lektury, posłuchania fajnych muzyczek i do powspominania najlepszych amigowych strzelanin czy run n gunów. Zapraszam także do wyrażenia opinii o recenzji jak i samym Chaos Engine.

Pozdro.
[#132] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #131

jest przystosowana do wyświetlania obrazu w 16:9, ma minimalnie ulepszoną grafikę (wzorowaną na wersji AGA – czyli z Amigi 1200 / CD32

Ulepszoną? Grafika na AGA wygląda jak kolorowa kupa w porównaniu z wersją ECS.

Zachwycasz się trybem dwuosobowym, ale dla mnie ma on jedną zasadniczą wadę w porównaniu z single player - nie można spieprzyć za ekran, żeby uciec przed kulami - obaj gracze muszą się znajdować w polu widzenia. Wiem, że inaczej się w zasadzie nie dało (no, chyba że na dzielonym ekranie jak w lotusie), ale po latach grania samemu brak możliwości ucieczki potrafi naprawdę wkurzyć.
[#133] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #131

Rob Halford w końcu, po wielu latach – przyznał mi się, że występuje w The Chaos Engine jako Najemnik (Mercenary)! Ha! Wiedziałem, że to ten stary drań… Kto nie wierzy niech porówna facjaty!


Hmm. ciekawe. A czy jest jakieś inne źródło mogące to potwierdzić?
[#134] Re: Retro Na Gazie

@Jenot, post #132

Napisałem że ulepszoną w remaku troszkę i wzorowaną na Agusi. Za młodu także zdecydowanie wolałem wersję ECS i do tej pory wolę pod względem kolorystyki. AGA jest bardziej kolorowa i traci trochę klimat, ale nie dyskwalifikuje jej do poziomu kupsztala . Z perpsektywy czasu spokojnie w wersję AGA można grać, pomimo, że wolę ECS.

Zachwycam się dwuosobowym trybem bo spędziłem w nim 90% czasu gry w Chaos Engine. Z moim kuzynem przemierzaliśmy ją wielokrotnie. Docinki, wzajemne komentarze, prośby o pomoc, ustalanie na szybko taktyki. Jeżeli grasz z doświadczonym graczem w Chaos Engine to gra się wybornie i lepiej niż samemu - można się bawić za przynętę i stosować lepsze zagrywki niż z komputerem.

Niestety jak gramy ze słabym partnerem to jest gorzej. Dzięki za przeczytanie i pozdrawiam miłośnika Chaos Engine.
[#135] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #134

Napisałem że ulepszoną w remaku troszkę i wzorowaną na Agusi. Za młodu także zdecydowanie wolałem wersję ECS i do tej pory wolę pod względem kolorystyki. AGA jest bardziej kolorowa i traci trochę klimat, ale nie dyskwalifikuje jej do poziomu kupsztala . Z perpsektywy czasu spokojnie w wersję AGA można grać, pomimo, że wolę ECS.

No Panowie, bardziej kolorowa wersja gorsza? Mnie podoba się zarówno wersja ECS jak i AGA.

Zachwycam się dwuosobowym trybem bo spędziłem w nim 90% czasu gry w Chaos Engine. Z moim kuzynem przemierzaliśmy ją wielokrotnie. Docinki, wzajemne komentarze, prośby o pomoc, ustalanie na szybko taktyki. Jeżeli grasz z doświadczonym graczem w Chaos Engine to gra się wybornie i lepiej niż samemu - można się bawić za przynętę i stosować lepsze zagrywki niż z komputerem.

To jest tylko, gra, zabawa. I tym powinna być zabawa we dwóch graczy. Ważne, że Chaos Engine jest niesamowicie grywalny i na pewno dostarczy mnóstwa radości i niezapomnianych wrażeń, szczególnie w grze we dwójkę.

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 22:49:42 przez Hexmage960
[#136] Re: Retro Na Gazie

@BULI, post #133

Rob Halford w końcu, po wielu latach – przyznał mi się, że występuje w The Chaos Engine jako Najemnik (Mercenary)! Ha! Wiedziałem, że to ten stary drań… Kto nie wierzy niech porówna facjaty!


Bujda na resorach.
[#137] Re: Retro Na Gazie

@mailman, post #136

No, co Ty gadasz .
Liczyłem na poczucie humoru czytających. Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 00:36:34 przez Borsuczysko
[#138] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #137



.
[#139] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #137

To łyknąłem jak pelikan
[#140] Re: Retro Na Gazie o Amidze

@Borsuczysko, post #131

Wszystko co nie dotyczyło w tym wątku Amigi przeniesione tutaj.
[#141] Re: Retro Na Gazie o Amidze

@mailman, post #140

A hyde parku nie można wyświetlać na głównej stronie? Mimo wyłączenia wszystkich filtrów?
[#142] Re: Retro Na Gazie o Amidze

@rePeter, post #141

Nie można i kropka.
[#143] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #137

Dzisiaj zapraszam na smaczne danie dla posiadaczy Przyjaciółki, lub tych, którzy mieli przyjemność się z nią przyjaźnić w przeszłości.

Obszerna i wyczerpująca recenzja świetnej nowości z tego roku w wykonaniu naszego nowego zgreda WojT'a:

RECENZJA | WORTHY (2018) AMIGA


http://www.retronagazie.eu/recenzja-worthy-2018-amiga/

Zapraszam do lektury tekstu o tej świetnej zrecznościowo-logicznej grze, z wysokim poziomem trudności i kapitalnym designem poziomów.

Miłej lektury i do zobaczenia!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 08:54:15 przez Borsuczysko

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 08:54:52 przez Borsuczysko
[#144] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #143

Dobra gra, świetna recka.
Jedyne czego mi brakuje w grze to nowych kafelków/scenerii.
[#145] Re: Retro Na Gazie

@BULI, post #144

Witam serdecznie w niedzielne południe i zapraszam do uprzyjemnienia sobie tego pięknego dzionka z lekturą retrowpisów na Retro Na Gazie!

Mamy dla was dwa fajne artykuły:

1. RETROROZMAITOŚCI | WRZESIEŃ 2018

http://www.retronagazie.eu/retro-rozmaitosci-wrzesien-2018/

Czyli Repipowy wybór najfajniejszych wiadomości ze świata Retro z miesiąca września tego roku. W nim między innymi wiele premier fajowych gier (Portal na C64, Major Blinks na Atari, Trap Runner na Amigę czy Micro Mages na NES'a), dalsze informacje o minikonsolach atakujących rynek, czy zajawki filmowe. Zapraszam do lektury.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 12:03:36 przez RetroBorsuk
[#146] Re: Retro Na Gazie

@RetroBorsuk, post #145

ZAPRASZAMY NA KOLEJNY KONKURS DLA CZYTELNIKÓW

tym razem:

NA NAJLEPSZĄ RECENZJĘ GRY LOGICZNEJ NA WSZELKIE RETRO
SPRZĘTY


Atari, Commodore, Amiga, Atari ST, Konsole 8/16 bit, Plejstejszyny i inne

http://www.retronagazie.eu/konkurs-na-najlepsza-recenzje-gry-logicznej-na-retro-sprzety/

Do wygrania między innymi:

New Adventures of Laura na Atari XL/XE
2 x Cartridge z grami na Commodore 64
Licencjonowana Koszulka Nintendo z Marianem (XL)
Wonderbook PS3 + Dwie gry
Symulator Farmy 2015
Guitar Hero Nintendo DS + mini gitarka

Oczywiście najfajniej jest przeczytać swoją dobrą recką w internetach!

Zapraszam wszystkich do udziału!
[#147] Re: Retro Na Gazie

@RetroBorsuk, post #146

Specjalnie na jesienny weekend nadszedł czas wielkich bitew!

Zapraszamy do kolejnego odcinka Gramy Na Gazie, w którym dwie wielkie armie złożone z fantastycznych stworów, mitologicznych bestii i mężnych wojaków zmierzą się w wielkiej i emocjonującej bitwie w klasycznej grze ARCHON. Rozgrywka oczywiście na Atari XEGS, zaś sama gra jest bardzo podobna na wielu platformach. Commodore 64, ZX Spectrum, Amidze.

Sprawdźcie czy czarodziej Larek skopał mi tyłek!

Dodatkowo z okazji premiery nowego odcinka naszego retro cyklu przygotowaliśmy dla was obszerny wpis a w nim:

recenzja Archon: The Light and The Dark, opowiadanko fantasy, opisanie konwersji, minirecenzje Archon II Adept oraz Archon Ultra, inne Archony, ciekawostki, wrażenia z gry, świetne arty fantasy, klimatyczne retro okładki.

Gramy Na Gazie | Archon - Video (recenzja, przejście gry, kontynuacje, ciekawostki).

http://www.retronagazie.eu/gramy-na-gazie-archon-video-recenzja-przejscie-gry-ciekawostki/

Zapraszam wszystkich miłośników retro do oglądania i przeczytania i podzielenia się z nami waszymi opiniami czy to na temat filmu, wpisu jak i gier z serii Archon, w które zagrywaliście się w młodości.

Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Oczywiście film dostępny jest także na kanale mojego przyjaciela Larka na YOUTUBE - o nazwie larkadiusz.

Polecam i pozdrawiam! Miłego wieczoru od Larka i Borsuka oraz RnG!
[#148] Re: Retro Na Gazie

@RetroBorsuk, post #147

Dobry wieczór!

W piątkową noc przygotowaliśmy dla was wpis i film pełen uciech!

Na weekend zaatakowaliśmy gruuubo, przede wszystkim:

GRAMY NA GAZIE | GORF - Video (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

http://www.retronagazie.eu/gramy-na-gazie-gorf-video-recenzja-przejscie-gry-ciekawostki/

a w nim:

- oczywiście najnowszy odcinek Gramy Na Gazie poświęcony tej klasycznej strzelance, nagrany w terenie w Pixel Retro Shopie we Wrocławiu. Pozdrawiamy Tytusa!

- opowiadanie sci-fi o Inwazji GORFa na Wrocław, trochę na kwasie!

- Recenzje GORF'a (Atari, Commodore, Automaty Arcade)

- Konwersje Gorfa (Amiga, Jaguar, Colecovision i inne)

- Wrażenia z Pixel Retro Shopu oraz miniwrażenia z KWASu

- świetne arty scifi Adama Burna oraz okładki GORFa

- w przyszłości: pobijanie rekordów w trzy wersje GORFa (automaty, Atari, Commodore)

Zapraszamy do pasjonującego seansu oraz lektury! A także do odwiedzenia kanału Larka - larkadiusz, gdzie znajdziecie wszystkie odcinki GnG i nie tylko!

Najlepszego na weekend życzą Larek i Borsuk! Zapraszamy do podzielenia się z nami opiniami o grze i wpisie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 22:15:37 przez RetroBorsuk
[#149] Re: Retro Na Gazie

@RetroBorsuk, post #148

Dzisiaj specjalnie dla wielbicieli Przyjaciółek recenzja jednej z najnowszych platformówek na ten świetny komputer.

TRAP RUNNER czerpiący garściami z Giany Sisters czy Mario Bros.

RECENZJA | TRAP RUNNER (Amiga)


http://www.retronagazie.eu/recenzja-trap-runner-amiga/

przygotowana przez naszego nowego zgreda - WojTa

Zapraszam do lektury i podzielenia się z nami zarówno opiniami na temat samej gry (jeżeli ktoś grał) oraz na temat recenzji.

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 09:38:47 przez RetroBorsuk
[#150] Re: Retro Na Gazie

@RetroBorsuk, post #149

Dzisiaj mamy dla was bardzo smakowity i wielgachny retrogrowy obiad!

Z okazji zbliżającego się właśnie Święta Zmarłych, przemianowanego przez zachodnią kulturę na bardziej rozrywkowe i złowrogie Halloween, postanowiliśmy przypomnieć wam ulubione przez naszą redakcję gry oparte na szeroko pojętym horrorze.

Przemaglowaliśmy więc temat gier horrorów oraz gier ze straszydłami i zaprezentowaliśmy w obszernym wpisie nasze ulubione gry w tych klimatach z młodości


MAGIEL| GRA NA HALLOWEEN

http://www.retronagazie.eu/magiel-gra-na-halloween/

We wpisie misz masz gatunkowy: survival horrory, przygodówki point n click, action adventury, bijatyki, run'n guny, platformówki i wiele innych.

Oczywiście także przedstawiamy hity na wiele platform: od automatów arcade, poprzez platformy 8-bit - głównie Atari XL/XE oraz Commodore 64 i inne, przez systemy 16-bitowe z naciskiem na Amigę, Atari ST, SNESa czy Megadrive oraz erę PSX,PS2 i nawet komputerów PC.


Wszystko w trochę zwariowany sposób przedstawione przez naszych zgredów.

Zapraszam do obszernej i mam nadzieję satysfakcjonującej lektury i podzielenia się z nami wrażeniami zarówno na temat waszych ulubionych gier straszaków (lub z portoworamI) jak i na temat samego wpisu.

Miłego czytania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem