[#1] Retro na gazie
Przeniesione
[#2] Re: Retro Na Gazie
Witajcie serdecznie Kochani.

Dzisiaj na Retro na Gazie:




KRÓTKA RANDKA Z LAURĄ!


Zapraszam wszystkich atarowców i miłośników świetnych gier do lektury!

Proszę - podzielcie się z nami Waszymi opiniami na temat zmierzającego na Atari NOWEGO HITU Arka "larka" Lubaszki i jego towarzyszy!

Zresztą ARKA TO WY DOBRZE ZNACIE ZE ZLOTÓW RÓŻNYCH! Dobry jest w IK! Prawda Alf?

Będzie HIT przez duże H!

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 07:45:59 przez Borsuczysko
[#3] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #2

Hahaha... Z tym IK to już trochę mit. Ostatnio Alf mnie leje na potęgę... Ale może następnym razem będzie już inaczej.

A na poczytanie o nowej grze również zapraszam, choć ostrzegam - dziwna to zapowiedź, bo nie zobaczycie w niej zapowiadanej gry... Tajemnica nad tajemnicami
[#4] Re: Retro Na Gazie

@larek, post #3

Witajcie Moi Drodzy.



RETROMANIA III na START SZKOŁY.

Czyli kolejna edycja prostego konkursu dla komentujących.

Fajne komentarze = gry na różne systemy.

Przez kolejnych 20 wpisów, za najlepsze komentarze na RnG można wygrać skromne nagrody.

Do przeczytania!
[#5] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #4

Witajcie Chłopy!

Grał, który w gry Encore?



Pierwszy Przegląd Gier ENCORE

Zapraszam do lektury i podzielenia się swoimi wspomnieniami!

Pozdro RetroPrzodowniki!
[#6] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #2

Prawda...prawda :)
[#7] Re: Retro Na Gazie
Wiem, że Atari tutaj nie jest mile widziane , ale niektórzy z Was dobrze znają Larka a i fajnie bawiliśmy się na Silesian Party, więc zapraszam do lektury recenzji jego najlepszej gry:

MEGARCENZJA - LAURA (ATARI)

W dzisiejszych czasach miłośnicy retrokompów to już w sumie jedna wielka rodzina .

Pozdrawiam i życzę miłej lektury.
[#8] Re: Retro Na Gazie
Witam serdecznie Kochani Amigowcy.

Na początek proszę admina o przesunięcie całego tematu do Hyde Parku - jeżeli to możliwe - aby w przyszłości móc wrzucać tutaj linki do recenzji gier 8-bit, żeby nie były kasowane. Z góry Dziękuje.

Dzisiaj zapraszam na relację z super retro imprezy:

RELACJA - RETRONIZACJA - FIRST EDITION - PAWŁOWICE ŚLĄSKIE

Kto był to wie, że było fajnie i chętnie powspomina.

Kto nie był , szkoda, niech zajrzy z ciekawości co go ominęło.

Życzę miłej lektury!

Pozdrawiam wszystkich miłośników Przyjaciółki.
[#9] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #8

Podlinkuj to w wątku Retronizacja - też byłem.
[#10] Re: Retro Na Gazie

@Adinfo, post #9

Witam serdecznie kochani Amigowcy!

Wiem, że to trochę nie o Amidze, ale pewnie wielu z Was miało Commodore 64, no nie? Prosiłbym admina o przerzucenie całego wątku Retro Na Gazie do Hyde Parku, żebym mógł tutaj umieszczać także informacje o nie tylko amigowych sprawach. Oczywiście jeżeli jest taka możliwość moi drodzy.

Z okazji 3 urodzin Retro Na Gazie zapraszam do udziału w naszym:

KONKURSIE NA RECENZJĘ DOWOLNEJ GRY 8-BIT
oraz na przeczytanie wpisu z okazji urodzin naszej skromnej strony.

http://www.retronagazie.eu/3-lata-rng-w-internetach/

Zasady konkursu znajdziecie w linku, ja powiem tylko, że jak na hobbystyczną stronę bez zamożnych sponsorów ufundowaliśmy dla Was bardzo ciekawe nagrody!

A za co? Za napisanie recenzji dowolnej 8-bitowej gry na dowolny 8-bitowy mikrokomputer.(jakikolwiek - Commodore 64 mile widziane bo sam miałem razem z Atari i się nie pobiły ).Przesłanie jej do nas na adres mailowy:

centrala@retronagazie.eu

i zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc w tym KONKURSIE!

Tylko tyle, i aż tyle. Przeczytanie dobrej recenzji to jakżeby inaczej - dobra rozrywka!

Mam także skromna nadzieję, że dzięki temu konkursowi rozrośnie się także baza 8-bitowych i commodorowych recenzji w polskich internetach. Od siebie dodam, że sam także wezmę się ostro do pracy, żeby ją poszerzyć bo bardzo się napaliłem znowu na retrorecki po wczorajszym SACP!

NAGRODY:

1. Hicior LAURA na Atari XL/XE (Wydanie Angielskie) CARTRIDGE/BOX - pachnąca nowością w folii!

2. Hicior RETRO CITY RAMPAGE DX (BOX/CD) na WIN / PC-DOS / MAC /LINUX - nówka nie śmigana!

3. Cartridge na C64: Zestaw gier - Super Games / program Visible Solar System lub gra Jack Attack - do wyboru dla laureata 3 miejsca.

Jeżeli macie jakieś pytania to pytajcie.

Pozdrawiam i miłego giercowania życzę na Amidze. Właśnie piszę reckę Chaos Engine a u Was Chaos Engine 2!

Pozdrawiam
RetroBorsuk
www.retronagazie.eu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 11:22:01 przez Borsuczysko
[#11] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #10

Aszu z PPA Foru napoczął konkurs!

Recenzja najlepszej piłki 8 bitowej:

MICROPROSE SOCCER

Zapraszam do lektury i wsparcie go komentarzami.

Pozdrawiam
[#12] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #11

Witam serdecznie.
Wiem, że nie amigowa gra, ale ogrywane u Was na Silesian Amiga Classic party.
Witam serdecznie kochani!

BORSUK I RETRO NA GAZIE PRZEDSTAWIA:

Nie wiem jak to się stało, ale Recenzja przerodziła się w Mega Recenzję, co się będziemy szczypać .

Zapraszam do lektury:

Jedna z moich ulubionych gier w fachowej konwersji na Atarynę:

MEGA RECENZJA TIME PILOT (2018) Atari

http://www.retronagazie.eu/mega-recenzja-time-pilot-2018-atari/

Proszę także o podzielenie się opiniami na temat gry, konwersji czy samej recenzji w komentarzach na Retro Na Gazie - zawsze to jakieś paliwo do kolejnych recenzji. Chaos Engine czeka

Jeżeli post ma być usunięty, przenieście cały temat do Hyde Parku lepiej .

Pozdrawiam wszystkich amigowców!
[#13] Re: Retro Na Gazie
Ten BBC którego fotkę podpisałeś jako BBC Micro, to w rzeczywistości BBC Master Compact. Mała stacja 3.5" zamiast starych 5.25". Nawiasem mówiąc ma najszybciej działający interpreter Basic-a na 8bitowcu.

Fajne zabytkowe kompy, hmmm ten z lewej to raczej jakiś terminal, a nie komp. Czyli bez połączenia z większym bratem nie podziała. A z prawej ICL DRS 210 czyli maszyna na procku Intel 80188 6MHz (lista rozkazów jak na 16bitowym 80186 ale z 8bitową magistralą). 128K RAMu i CP/M z roku ok 1983. :)
[#14] Re: Retro Na Gazie

@ZbyniuR, post #13

Dziękuje za informację. Poprawi się opis BBC.
[#15] Re: Retro Na Gazie
Witam serdecznie!

ArSoft CORPORATION i Retro Na Gazie

prezentują:

Na życzenie gawiedzi - nowy FILMOWY / YOUTUBOWY cykl na naszej stronie internetowej

GRAMY NA GAZIE

www.retronagazie.eu/gramy-na-gazie-the-goonies-video-recenzja-przejscie-gry-ciekawostki/

W pierwszym odcinku prezentujemy grę na podstawie naszego ulubionego (Larka i Borsuka) filmu z młodości The Goonies (Gagatki 1985) - wydaną przez Datasoft w tym samym roku.

My gramy na Atari, ale gra jest praktycznie identyczna na Commodore 64, którego pewnie wielu z Amigowców także posiadało.

W filmie znajdziecie nasze wrażenia z filmu i gry, przejście gry, rożne ciekawostki i nasze ryje oczywiście . Pomimo, że byłem zestresowany (mój debiut buhahaha), myślę, że wyszło całkiem fajnie .


Zapraszam do seansu i powspominania z nami, do lektury wpisu oraz do zostawienia komentarzy i opinii. Jeżeli Wam się spodoba będziemy kontynuować ten cykl, więc prosimy o opinie:
co zmienić, co poprawić, jakie gry chcielibyście zobaczyć w naszym cyklu, jakie mamy dla Was ukończyć.

Prosimy o propozycję kolejnych tytułów do ogrywania!

Film jest dostępny jednocześnie na naszej stronie internetowej Retro Na Gazie oraz na youtubowym Kanale Larka - Larkadiusz .

Gramy Na Gazie i zapraszamy do seansu.

Z pozdrowieniami Borsuk i Larek!
[#16] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #15

Witam serdecznie.
Kolejna recenzja konkursowa w naszym konkursie na najlepszą recenzję gry na mikrokomputery.
Tym razem nowość na Commodore.2017 rok.

ARGUS - PSEUDO RPG/PRZYGODÓWKA

http://www.retronagazie.eu/recenzja-konkursowa-argus-commodore/



Zapraszam do lektury oraz podzielenia się opinią o grze czy recenzji.

Zapraszam także do udziału w konkursie - trwa jeszcze miesiąc czasu. Na razie mamy tylko 4 nadesłane prace - wiec przy odrobinie chęci można zgarnąć Laurę czy Retro City Rampage w boxie.

Pozdrawiam
Borsuk
[#17] Re: Retro Na Gazie
Witajcie ponownie moi mili.

Przygotowaliśmy dwa smakowite dania:

RETRO ROZMAITOŚCI CZERWCOWE


oraz we współpracy z Larkiem - kolejny odcinek video:

GRAMY NA GAZIE# 2 - RAID OVER MOSCOW


W filmiku o tej fajnej wojennej grze osadzonej w czasach Zimnej Wojny znajdziecie jej gameplay, przejście całości, ciekawostki.

Zapraszam do lektury oraz seansu i życzę miłej zabawy.
Podzielcie się w komentarzach opiniami, jakie gry chcielibyście ujrzeć itp itd.

Pozdrawiam
[#18] Re: Retro Na Gazie
Panowie takie pytanie - nawet jak wpis dotyczy amigowej gry to jest traktowany jako offtop?
[#19] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #18

Tez nie rozumiem czemu te wpisy sa jako offtop zaznaczone ;)
[#20] Re: Retro Na Gazie

@WojT_GL, post #19

To proste - z automatu jest offtopem jeśli odpowiada się na post, który jest oznaczony jako offtop.
[#21] Re: Retro Na Gazie

@grxmrx, post #20

To jak skonczyc ciag offtopow ;)? Moze odofftopowac pierwszy offtop?
[#22] Re: Retro Na Gazie
End of offtop ;)
[#23] Re: Retro Na Gazie

@WojT_GL, post #21

Tak, zacznij odpowiadać na posta który nie jest oftopem, np pierwszy i wszystko będzie normalnie ok, racja Tak, jak pokazał Wojt GL OK

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 11:46:47 przez BULI
[#24] Re: Retro Na Gazie
Witam w pochmurny wakacyjny dzień i zapraszam na wielką przygodę!

Kolejna recenzja konkursowa na naszych skromnych łamach, za którą oczywiście dziękuje!

Tym razem bardzo ładna platformówka, z elementami action-adventure i do tego świeżutka NOWOŚĆ na Commodore 64 czyli:

SYDNEY HUNTER AND THE SACRED TRIBE - COMMODORE

http://www.retronagazie.eu/recenzja-konkursowa-sydney-hunter-and-the-sacred-tribe-commodore/

Autorem jest nasz czytelnik Wojciech WOJT_GL Jancz, który nie powiem , ale powiem - zawiesił wysoko poprzeczkę dla reszty konkursowiczów swoim udanym wpisem.

Od siebie dodam, że Sydney'a muszę ograć, bo uwielbiam gry w klimatach Montezuma's Revenge czy Rick Dangerous.

Zapraszam do lektury, podzielenia się opiniami na tematy gry, recenzji, retrowspominkami czy innym fajnymi historiami na naszej stronie.

Przypominam, że konkurs na najlepszą recenzję na 8-bitowe mikrokomputery trwa do 31 LIPCA 2018 (termin przesyłania prac na centrala@retronagazie.eu ).

Z Pikselandii pozdrawia Borsuk!
[#25] Re: Retro Na Gazie
Witajcie serdecznie.
Kolejna recenzja konkursowa nadesłana na nasz konkurs na Najlepszą Recenzję Gry na 8-bitowe Mikrokomputery

(trwa do 31 lipca - można jeszcze nadsyłać prace)

Znowu zaatakował Sikor z recenzją atarowsko-arcadowego hitu SEA WOLF II

http://www.retronagazie.eu/recenzja-konkursowa-sea-wolf-ii-atari/

Zapraszam do lektury i podzielenia się wrażeniami.
[#26] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #25

Challenge accepted
Moja druga recka na 8bit sie zaczela wlasnie piec ;)
Na pewno nie bede oryginalny... i tekst nie bedzie taki jak w Sidney... ale po prostu musze sobie zrobic przerwe w ogrywaniu Worthy i cos tam skrobnac ;)

P. S. Borsuku pamietaj ze moja recka Worthy jest w kolejce wiec niech sie mi nikt z nia nie wcisnie :p
[#27] Re: Retro Na Gazie

@WojT_GL, post #26

Worthy czeka a żgo skończysz spoko - nikt Ci go nie weźmie.

N o to czekam na recenzję kolejnej 8-bitówki!

Wow.
[#28] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #25

Witam serdecznie.
I kolejna recenzja konkursowa .

Się chłopy rozstrzelały na koniec.

Konkurs na Najlepszą Recenzję Gry na 8-bitowe Mikrokomputery
(trwa do 31 lipca - można jeszcze nadsyłać prace)

Tym razem pierwsza recenzja naszego użytkownika / czytelnika - niejakiego LukegaX

DROID NA COMMODORE 64 - celowniczek od Mirage Software.


http://www.retronagazie.eu/recenzja-konkursowa-droid-commodore/


Zapraszam do lektury i wyrażenia opinii o grze jak i recenzji konkursowej.

Fajna pogoda, no nie?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 08:54:41 przez Borsuczysko

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 08:55:05 przez Borsuczysko

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 08:55:37 przez Borsuczysko

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 09:09:26 przez Borsuczysko
[#29] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #28

Eee tam
U mnie nawet dosc ladna link

Moze dzis/jutro dopicuje i wysle moja nowa recke
[#30] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #28

Zapraszam ponownie na recenzję konkursową.

Znowu Sikor zaatakował tym razem w recenzji GHOSTBUSTERS na Atari 2600 (wiem, że nie mikrokomp - ale zrobiłem jeden wyjątek na tą reckę - skoro już podesłał. Zresztą recenzji na konkurs nie było zbyt wiele (może za słabe nagrody - następnym razem będzie samochód, albo dmuchana lala za 6 tysi...).

Zapraszam do lektury:

RECENZJA KONKURSOWA | GHOSTBUSTER (Atari2600)

http://www.retronagazie.eu/recenzja-konkursowa-ghostbusters-atari-2600/

Sikor tu poszalał z oceną, a pamiętam jak sam się krzywiłem na wersje na mikrokompy heheh.

Miłej lektur, i podzielcie się komentarzami na temat gry czy recenzji.

Pozdro z Pikselandii!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem