[#181] Re: RETROnizacja

@Bartek2075, post #179

A o jakiego pada chodzi ?
bo "za dychę" dał mi pada żebym podłączył i sprawdził i tak zrobiłem ale nie działały kierunki, potem się okazało że działają ale trza mieć siłę pudziana żeby je wciskać na chama.
[#182] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #176

Młody lubi New Zealand Story, RickDangerous II (2.5), Turrican (1-3), SWIV, You Joe, Arabian Nights, Mickey Mouse (nauka liter i cyfr po angielsku), Nicky Baum.

Bardzo często w SHELLu na Amidze uczy się liter - większość już umie oraz wie gdzie są na klawiaturze.

Jak jest pogoda syn ciągnie na dwór, właśnie przyszła huśtawka bocianie gniazdo 120cm do 150kg, dzisiaj montaż, nie będzie chciał wracać do domu, też się na niej wyłożę.

Po wyjęciu uszkodzonej lodówki z szafki do zabudowy powiedziałem "tu się zmieści dużo Amig, nawet 500-tka wejdzie na szerokość" docelowo piwnicę mam do adaptacji pod Retro Room.

"za dychu" oferował mojej żonie kilkakrotnie piwo i kiełbaski (na szczęście grillowane).

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:38:44 przez Adinfo
[#183] Re: RETROnizacja

@QUAD, post #181

Bodajże do Playstation, ale za chwilę się znalazł, był gdzieś na drugim końcu sali.
[#184] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #178

Wojt a zrobisz 74000 punktów bez przygotowania, bez treningu, za pierwszym podejściem?
Jak się gotujesz mnie pobić w RR to następnym razem lepiej myśl o dużo wyższym wyniku :D
[#185] Re: RETROnizacja

@Vato, post #184

Fart nowicjusza :)
[#186] Re: RETROnizacja

@QUAD, post #185

Fart kojarzy mi się zupełnie z czymś innym (z angielskiego) hahaha! River Raid to moja ulubiona gra z dzieciństwa po prostu.

Dzięki wszystkim za super impre!!! Dzięki Renton!!!
Pozdro dla wszystkich! Super było poznać na żywo oglądanych dotychczas youtuberów!

Dziękuje też sponsorowi nagrody, mistrzowi gubienia się w Pawłowicach :D Markowi "za dychu" z Bałegostoku :D
Będę ogrywał te 160 atarowych gier teraz szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 15:21:10 przez Vato
[#187] Re: RETROnizacja

@Creep, post #123

Dzięki za użyczenie zasilacza, teraz jak mam pewność że flop jest sprawny to mogę działać, wczoraj nawet czytałem jak przewinąć trafo :P
[#188] Re: RETROnizacja

@QUAD, post #187

Ja przewijałem trafa "w sześćdziesiątym-czwartym" i to bez czytania tylko że one były większe

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 16:14:57 przez Vato
[#189] Re: RETROnizacja

@Renton, post #177

RETROnizacja - #first edition - podsumowanie!

Na początku bardzo chciałem podziękować wszystkim uczestnikom party!
To dzięki Wam impreza się udała! Dziękuję za to, że w niedzielę tak naprawdę nie miałem dużo roboty, żeby ogarnąć salę i wszystko dookoła! Przy imprezie z akceptacją picia alkoholu szczerze spodziewałem się, że to jednak może nie wypalić. Było odwrotnie. Mimo tego, że na zdjęciach i filmach widać dość dużą ilość piw i innych trunków, potrafiliście się zachować i poza maleńkimi dwoma przypadkami, obory nie było (tak to nazywam). Pewnie wpływ na to miała też dość duża liczba kobiet i dzieci przebywających w sali! Tu kolejne dla mnie pozytywne zaskoczenie - dzieciaki oblegały komputery/konsole momentami bardziej jak "tatusiowie"! Wspaniały widok, na tych Waszych zdjęciach!

Niestety żeby nikogo nie pominąć nie będę Was wymieniał z xyw/nick-ów! Bardzo dziękuję!

Kolejna rzecz. Bardzo chciałem podziękować sponsorom nagród w turniejach, które udało się przeprowadzić: SWOS 16/17, River Raid, Samolocik! Tu pozwolę sobie wymienić:

  • Marek Wojciechowski - klon ATARI 2600 junior z wbudowanymi 160cioma grami!

  • Adam Borsuk z www.retronagazie.eu - najlepsze recenzje retro gier w sieci! - cały pakiet gadżetów - stacja do Amigi, kaseciak do C64, oryginalne gry na PS2/3/4, oryginalne gry na kasetach Atari, oryginalna gra na dyskietce C64, pudło na dyskietki, pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem... tyle tego było. Wielkie dzięki!!!

  • Piotr Smector - kolekcjonerskie wydanie mojej yt serii "Potyczki Brothe'ów", pudełkowa wersja z kasetą zawierającą wszystkie 10 gier które ogrywaliśmy, płyta DVD ze wszystkimi odcinkami + odcinki Larka, zajebista sprawa, niestety, poczta polska zaś się nie popisała, i nagroda doszła ... dzisiaj. Wszystko ręcznie robione z własnego projektu. Wielkie dzięki i wielki szacun!!!

  • Robert Skaner za przygotowanie zajebistych dyplomów, nakręcenie invitki/zapowiedzi - ten film zrobił robotę!

  • Bartek Retro Sfetro za zrobienie "silnika" filmu promocyjnego - fantastyczna nuta!, za poprawienie logo i podciągnięcie rozdziałki :)

  • Kinga i Marecheck - za ogarnięcie tematu wydrukowania dyplomów!!!

  • GRooBY za przygotowanie logo, które ręcznie rysowałem, on moją wizję przerzucił na kompa!

WIELKIE DZIĘKI!!!

Chciałem również BARDZO podziękować portalom:




Za umieszczenie informacji o imprezie na swoich stronach głównych!!! Oraz za możliwość prowadzenia wątku na ich forach!!!

Na imprezie wystawionych było ok 25 sprzętów, jakie? sami widzieliście na zdjęciach filmach! Wszyscy się elegancko pomieścili, i chyba nie było tak ciasno.
Bardzo chciałem podziękować osobom które pomagały mi bezpośrednio na sali:
Marecheck!!!, Kononinjo, Wiesiu Wojnar, Adolfionio, Retro Sfetro, Vato, Marek Wojciechowski... Mojej żonie i córkom! Olbrzymi wkład!

Podczas imprezy przewinęło się coś około stu ludzi, bo poza osobami ze sprzętami, były też osoby "zwiedzające", jak i osoby towarzyszące! Dlatego frekwencja była naprawdę jak na to zadupie - bardzo dobra!

Zostało wiele rzeczy do poprawy, ale Wasze miłe słowa i dobre recki pokazują mi, że przez ostatni miesiąc warto było osiwieć. Jednak troszeczkę porwałem się z motyką na słońce.

Kolejna edycja odbędzie się za rok. Dokładna data będzie później ustalona, żeby nie kolidowała, z innymi imprezami o podobnej tematyce.

W sumie to chyba tyle.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim przybyłym! Zajebiście było Was poznać! Niestety jako osoba, najbardziej zakręcona w ten dzień, nie miałem czasu, żeby ze wszystkimi pogadać tyle, ile bym chciał. Nadrobimy na innych imprezach, gdzie nie będę miał już tyle na głowie!

RETROnizacja - #first edition - uważam za udaną i (ufff) zamkniętą!!! Teraz musi być już tylko lepiej! Doświadczenie robi swoje!

Strzałeczka!
>>>------------>
[#190] Re: RETROnizacja

@Renton, post #189

Podobno Marek za dychu ma swoje filmy na YT, dajcie jakiś link.
Coś w temacie: Leży w trawie dycha i nie dycha - co to jest? dwie dychy
[#191] Re: RETROnizacja

@Adinfo, post #190

Leży na chodniku i nie dycha...
Panie sucharze
[#192] Re: RETROnizacja

@Vato, post #191

Na chodniku też może być OK tylko wtedy na pewno sucha-r chyba, że po deszczu.
[#193] Re: RETROnizacja

@QUAD, post #187

@Quad
nie trzeba nawijac :D znalazłem gotowce z odczepami 18 i 9 :D
[#194] Re: RETROnizacja

@Creep, post #193

A amperaż też ok ? bo tam było 1,5A i chyba 0,8A
[#195] Re: RETROnizacja

@Vato, post #191

Jak się nazywał ten tetris w hires na Atari XE i gdzie znajdę z tego jakieś wideo, bo chciałem bracholowi pokazać :)
[#196] Re: RETROnizacja

@QUAD, post #195

Chyba TETRYX
[#197] Re: RETROnizacja

@QUAD, post #195

...i tak nie zbije 4 rzędów na raz
[#198] Re: RETROnizacja

@Vato, post #197

Dla chętnych fotki z imprezy, byłem niestety krótko dlatego jest ich tylko 25. Po party widzę, że tyle lat "zmarnowane" w domu przed C64 i Amigą zamiast na takie imprezy jak Retronizacja jeździć i poznawać masę fajnych ludzi. W dodatku tani wjazd - byłem z żoną i synem co daje "za dychu" na głowę
Szkoda, ze nie pogadałem z wszystkimi.
[#199] Re: RETROnizacja

@Adinfo, post #198

Będziesz miał okazję w październiku :) Pozdrawiam MARECHECK :)
[#200] Re: RETROnizacja

@Marosław, post #199

A co bedzie w pazdzierniku?
[#201] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #176

Mareczek "za dyszku" był kozak- naganiacz targowy. Potrzebny taki, przyjmie, zajmie i pokaże. Ewidentnie sprawdzał się w roli wodzireja szeroki uśmiech Gdy przychodzili nowi goście każdego witał i zapraszał do grania. Oczywiście gdy wychodził z roli to trochę łaził i marudził ale że był niegroźny to był do ogarnięcia.

Gra na SMD to był SolFiece(E) lub SolDiece(U).

Mi się bardzo podobało- miejscówka spoko, gdy moje dzieciaki się nudził to poszły na dwór(pole) i też miały zajęcie . Najważniejsze, że było bezpiecznie. Osiedlowa lodziarnia wymiata.

Dzięki za mile spędzony czas, za spoko rozmowy, super organizację. Fajnie było poznać ekipę w różnym wieku, z różnych stron i z różnych dziedzin ale o wspólnych zainteresowaniach szeroki uśmiech
[#202] Re: RETROnizacja

@kubaslonka, post #201

Marek "za dychu" moją żonę wpuścił do środka a do mnie :"Pan zostaje na zewnątrz" - czyli wszystko z nim OK.
[#203] Re: RETROnizacja

@Adinfo, post #202

[#204] Re: RETROnizacja

@Adinfo, post #202

Taaa byłem tam wtedy
Mina Twojej żony, bezcenna
"za 10" to prawdziwy animator imprezy był

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 11:46:24 przez Vato
[#205] Re: RETROnizacja

@Vato, post #204

Witam serdecznie Kochani Amigowcy.

Na początek proszę admina o przesunięcie całego tematu do Hyde Parku - jeżeli to możliwe - aby w przyszłości móc wrzucać tutaj linki do recenzji gier 8-bit, żeby nie były kasowane. Z góry Dziękuje.

Dzisiaj zapraszam na relację z super retro imprezy:

RELACJA - RETRONIZACJA - FIRST EDITION - PAWŁOWICE ŚLĄSKIE

Kto był to wie, że było fajnie i chętnie powspomina.

Kto nie był , szkoda, niech zajrzy z ciekawości co go ominęło.

Życzę miłej lektury!

Pozdrawiam wszystkich miłośników Przyjaciółki.
Borsuk
[#206] Re: RETROnizacja

@Borsuczysko, post #205

Oooogien :) rezerwowac godzinke i czytac :) Renton szacun za ta impreze a Borsuk szacun za reportaz :)
[#207] Re: RETROnizacja

@Borsuczysko, post #205

No to teraz musisz się pojawić na Amigowisku :) recka super
[#208] Re: RETROnizacja

@QUAD, post #207

Byłem tylko na chwilę pierwszy raz w życiu na takiej imprezie. Muszę stwierdzić, że to wciąga, obawiam się, że jak obrobię obowiązki remontowe to zostanę notorycznym gościem takich imprez
[#209] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #206

Uff pięknie było. Ciągle wspominam :) Już szykuję się na kolejną edycję.
Renton (i reszta imprezowiczów) - wybacz, że nie komentuję tutaj, ale - RetroBorsuk napisał już wszystko w swojej relacji i każdy (mam nadzieję) że może się pod tym spokojnie podpisać. Ja się podpisuję (i odsyłam do relacji oraz mojego tam komentarza) - link.

Tutaj jeszcze raz dzięki za kawał dobrej roboty i fajnej imprezy - Tobie, i tym którzy Ci pomagali, za organizację, Lokatemu za towarzystwo, i wszystkim co przybyli za stworzenie ekstra klimatu. Mam nadzieję, że odbędzie się kolejna edycja, na którą już teraz mogę wykonać przelew :)

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 21:31:43 przez WojT_GL
[#210] Re: RETROnizacja

@Borsuczysko, post #205

Odnośnie tych wyczesanych kontrolerów, którymi chłopaki młócili w SWOSa - jest na to jakiś namiar, schemat, kontakt do konstruktora, cokolwiek? :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem