[#301] Re: RETROnizacja

@madman15, post #300

No ja już spakowany. Texas TI99 /4A i FlashROM99 na pokładzie.
[#302] Re: RETROnizacja

@nekroskop, post #301

Ja dopiero zaczynam pakowanie
[#303] Re: RETROnizacja

@Bartek2075, post #302

Ja też się pakuje...do pracy.
[#304] Re: RETROnizacja

@Stoopi, post #303

Żyjecie tam po Retronizacji? - część uczestników będzie musiała poświęcić parę dni na wrócenie do rzeczywistości Niestety musiałem się zmyć przed 18-nastą. Ale i tak było lepiej niż ostatnim razem, bo wtedy byłem krótko i bez sprzętu - z koszulkami zawaliłem bo już nie było, za to dwa kubki zakupiłem. Mój 5-letni syn od rana z tego kubka pije herbatę. Impreza udana i wszystko poukładane jak należy, Ci co nie byli niech żałują! W wolnej chwili zdjęcia przebiorę z aparatu i zapodam linka. Sporo fajnych ludzi - można było pogadać i powspominać stare czasy.
[#305] Re: RETROnizacja

@Adinfo, post #304

Pieknie bylo
Koncert i pogo mega ;)
Szerszy komentarz pozniej ;)
Moj syn od rana ogrywal nagrode glowna w Dynablaster :p
[#306] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #305

Impreza 10!/10. Świetna atmosfera, prawdziwie przyjacielska, Rentonie udało Ci się zrobić impreze, na której czuje się jakbym spędzał czas z paczką kumpli z młodości! Cudowny koncert Brothers in ATRs 10!/10. Najlepszy na jakim byłem w tym roku po Judas Priest. Brawo chłopaki! K**** brawo na stojąco! Masa sprzętu, dużo ludzi, Texas Instruments groteka dogłębnie zbadana, Turnieje Świetne i nawet jeden wygrany. Gramy na Gazie nagrane, troche nowych gier obadanych. Czego chcieć więcej? Następnej edycji w tej samej, albo i większej paczce. Ide spać szczęśliwy. Retronizacja? Medal jakości!
[#307] Re: RETROnizacja

@RetroBorsuk, post #306

Potwierdzam wszystko co poprzednicy. Impreza super! Koncert super! Turnieje super! Pierwszy raz brałem udział i to chyba w trzech. Co prawda wyniki słabe, ale nie o to chodziło . Co do Texasa to były to gry na 16kB, jak zrobię rozszerzenie +32kB to będzie part two
Dzięki dla organizatorów i do zobaczenia na kolejnych edycjach.
[#308] Re: RETROnizacja

@nekroskop, post #307

Impreza pierwsza klasa no i dwa koncerty z multi instrumentalnym Quadem na czele:)
[#309] Re: RETROnizacja

@dawid84, post #308

Powiem tak, było mega :)
Szykuje się relacja z tej zacnej imprezki - oczekujcie wpisu na RnG. Dajcie tylko chwilkę odsapnąć i popracować w tym tygodniu - może załapię jakąś bezsenną noc i wtedy zmontuję tekst. Jeśli ma ktoś jakieś zdjęcia i chce się zrzec praw autorskich i chciałby je umieścić w relacji - to proszę o przesłanie na maila (wjancz@gmail.com) + krótki komentarz (postaram się wykorzystać :))

Anyway - podsumowując - impreza rewelka, konkursy super - brawa dla RetroSfetro za zorganizowanie konkursu dla dzieciaków i nagrodę w postaci DS-a (to powinno już być na stale w programie - fajnie widzieć jak dzieciaki się bawią z nami), organizatorzy dali radę. Quad widocznie minął się z powołaniem i zamiast ciastkarzem powinien zostać gitarzystą (lub klawiszowcem) a może.... konkurować z Katodem (który oba instrumenty ogarnia sam?).... no cóż, widać, że nie był w największej formie ... ale jako support się nadał :P

Jechałem z pozytywnym nastawieniem a wróciłem z mega pozytywnym nastawieniem na cały tydzień - i na koniec jeszcze kolacja przy świecach z RetroSfetro w pizzerii i dyskusje natury zgoła niekomputerowej - niespodziewane ;).

Dzięki dla WSZYSTKICH co byli i się udzielili, żeby zbudować zajebistą atmosferę! jesteście MEGA i nie zmieniajcie swojego podejścia do życia :)

P.S. Renton - Ty już wiesz CO, bo Ci Mareczek powiedział - a ja napisałem Ci na WhatsApp - nawet się nie waż!!!!!

Więcej napiszę w relacji - stay tuned...

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 08:04:58 przez WojT_GL
[#310] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #309

Quad odkrył w sobie talent kabareciarza - muzyka ^^ następnym razem trza go wynająć jako support przed Katod'em ... I pisze to z pełną powagą, dawno się tak nie usmialem ;P

Gratzy Renton za podołanie zadania i zrobienie jeszcze lepszej impry od poprzedniej, a poprzeczka była postawiona wysoko :)

Super sprawa z konkursami dla dzieci ^^ w kolejnej edycji trza ogarnąć multitapa do psx i porobić konkursy w ctr dla starych i crash Bash dla młodych ^^

Impra bardzo udana, a afterparty jeszcze lepsze ^^ Super tematy z Pinokio jr. Ma młody łeb do haxowania ^^
[#311] Re: RETROnizacja

@sajdor, post #310

Szkoda, że nie spróbowałem zagrać, kiedyś na gitarze solowej grałem i troszkę na perkusji, choć nie elektronicznej. Korciło mnie ale jakoś odpuściłem, bo widziałem, że QUAD przejął dyżur.
[#312] Re: RETROnizacja

@Adinfo, post #311

Ogromne podziękowania dla organizatora- Renton’a. Wziął na siebie mega wyzwanie, i impreza z edycji na edycje staje się coraz fajniejsza.
Masa nowych ludzi (którzy jak się okazują mieszkają w naprawdę bliskiej odległości).
Do zobaczenia na RETROnizacji vol. 3 OK
[#313] Re: RETROnizacja

@Bartek2075, post #312

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa!

W końcu mam możliwość napisać to podsumowanie RETROnizacji vol.2!

Tak się tylko wytłumaczę, że nie miałem jak tego zrobić do teraz. W poniedziałek, po imprezie zjarał mi się zasilacz od lapka a na komórce nie uśmiechało mi się tyle pisać. W czwartek cisnąłem już w stronę Gdańska, jechałem na Silly Venture, z którego wróciłem wczoraj wieczorem ...

Tak więc kolejna impreza przeszła do historii i wbrew krytyce - udała się, moim zdaniem, jeszcze bardziej niż pierwsza!!! Mimo tego, że ludzi było odczuwalnie mniej niż przy pierwszej edycji. Pewnie też niektórych z Was interesuje kwestia finansowa, i tu tylko napiszę tyle, że dzięki takiej ilości ludzi, która zapłaciła za wejście - nie zaliczyłem minusa i pleców. Koszta tej edycji były dużo większe niż pierwszej i naprawdę bałem się o to czy nie popłynę ... Jednak dzięki dobrym ludziom udało mi się wyjść bez długów!!! Tu bardzo nisko chciałem pokłonić się GRAVE-owi i WojT-kowi - Panowie, macie w tym swój duży udział !!! Bardzo dziękuję !!!
Również wszystkim tym, którzy wsparli mnie przedpłatami !!! Bardzo dziękuję !!!

To teraz postaram się wymienić Wszystkich sponsorów nagród, dzięki którym konkursy stały się bardzo atrakcyjne dla potencjalnych wygranych :)

* PiotrZG - za ufundowanie ... oryginalnego, prawie nowego w pudle NESmini !!! To był dla mnie totalny szok!!!
* Ediman i Bolek (!!!) (z kanału YT - RetroSfetro) - za Nintendo DS Lite + 6 gier !!! Masakra ...
* Krashan (z RastPort) - za ufundowanie KA 47 - nówka sztuka nie śmigana !!!
* Borsuk (Gramy na Gazie / Retro na Gazie) - mnóstwo gadżetów/gier aż ciężko mi teraz to wszystko wymienić, np nówka sztuka magnetofon do C64, pudełka na dyskietki, oryginalna gra Turrican na dyskietce do C64!!! Gry na CD32 ... itd ... sorry - wszystkiego nie da się wymienić !!!
* Wojt_GL - oryginalne gry na Amigę !!!, książki, "drobnostki" dla dzieciaków ... itd, podobnie jak wyżej, ciężko mi to wszystko zliczyć ... :)
* Redakcja K&A+ - za swoją składankę na kasecie do C64, naklejki, plakaty i inne gadżety !!! Świetna sprawa !!!
* P3jS_0n - dyskietki i kartridże z grami, softem na C64 !!!
* GRooBY - za gry na Atari 400/800, XL/XE oraz ATARI 7800 !!!

tak myślę i myślę ... pewnie jeszcze o kilku zapomniałem, wybaczcie, albo się przypomnijcie :) Tak czy siak dzięki WAM turnieje miały jeszcze większy sens !!! A i uczestnicy byli bardzo zadowoleni !!!

Co mnie zaskoczyło, odbyły się prawie wszystkie zapowiedziane konkursy, poza grą w kapsle, ale tu akurat pogoda miała spore znaczenie! Bardzo dziękuję za prowadzenie konkursów !!! A do roboty zagoniłem:

* Szpunta (z kanału YT: retroSZPUNTAfan) za prowadzenie: Yoomp!64 !!!
* xFlea i Cinek za ogarnięcie turnieju SWOS !!! Bez Was by to zdechło, świetnie zorganizowane, 20stu uczestników na 3 komputery !!!
* Ediman (z kanału YT: RetroSfetro) za prowadzenie konkursów Dyna Blaster, dla dzieci i dorosłych !!!
* Borsuk (Gramy Na Gazie / Retro Na Gazie) za prowadzenie Scramble !!!

Poza Szpuntą, reszta została zagoniona do "roboty" na spontanie, ale dlatego że komputerów była masa, można było grać równolegle we wszystkich "dyscyplinach" i co najważniejsze, do koncertu zespołu , temat był już pozamiatany !!!

Jak kogoś ciekawią wyniki konkursów znajdziecie je - za lada moment - w relacji na RetroNaGazie.eu !!!

Wielu osobom wydaje się, że organizacja takiej imprezy to dwa telefony do Domu Kultury a potem posprzątanie sali ... Jeśli tak myślicie, polecam podobne przedsięwzięcie zrobić u siebie ... Może pójdzie Wam lepiej/łatwiej ... Ja, jak widać, przy organizacji tego PARTY ostro osiwiałem :D Nie, żebym się tłumaczył :) i oczekiwał poklasku, broń boże. Tu chciałem bardzo podziękować osobom, które bardzo mnie wspierały, pomagały i pchały do przodu, bez WAS by tej imprezy nie było !!!

W pierwszej kolejności dziękuję mojej żonie i dzieciom, za to że musiały przez ostatnie dwa miesiące znosić moje fochy i zdenerwowanie. Cała trójka dziewczyn bardzo mi pomagała w ogarnianiu wszystkiego !!!
Może pojadę po kolei, jak to widzę od początku ... Ediman za przeniesienie mojego projektu LOGO imprezy, na wersję cyfrową - odwaliłeś znakomitą robotę, Twoje logo rządzi, oraz wspaniały dyplom do gry Scramble !!! Masz do tego łapę !!! Skaner (Skaner Retro Side), za zrobienie szumu w internetach - i wspaniałą zapowiedź video !!! oraz zaprojektowanie wspaniałych dyplomów do gier: Yoomp!64, SWOS, Dyna Blaster i Kapsle !!! Marecheck za ciągłe pchanie do przodu :) olbrzymie wsparcie i pomoc przy organizacji oraz jemu i Kindze za przygotowanie i wydrukowanie tych dyplomów !!! Kaz-owi (atarionline.pl) i Larkowi (ArSOFT / YT Larkadiusz / Gramy Na Gazie) za namówienie do współpracy i ostatecznie powstania pierwszej kodowanej invitki na ATARI XL/XE !!! Spełniliście moje marzenia !!! Sajd0rowi za przygotowanie invitki na C64 i ZX Spectrum !!! Dla mnie totalna masakra !!! Drakon-owi za wydrukowanie naklejek z logo imprezy - BEZINTERESOWNE !!! Bardzo dziękuję, chociaż tego pomysłu akurat troszeczkę żałuję ... Pozdrawiam kononinjo, który końcówkę nakładu porozklejał gdzie się dało, po całym lokalu - zamiast rozdać dzieciakom ... "odrobinkę" to wydłużyło ogarnianie sali ... No i bardzo, ale to bardzo chciałem podziękować zespołowi za to, że zaszczycili mnie chęcią zagrania na tej imprezie !!! Ludzie byli w szoku, podnieśliście poprzeczkę tej imprezy naprawdę bardzo wysoko !!! Dzięki Kris3D - za to że dało się z Wami bezproblemowo dogadać !!! (Ty wiesz ...) ThePink, Pin, Bocianu - MEGA KONCERT !!! A QUAD-owi chciałem podziękować za wspaniały support zespołu BROTHERS IN ATRs :D mnie położyłeś na łopatkach :) Kolega pojechał do domu, i pałeczkę po QUAD-zie godnie przejął - P3yS_0n - tą garstką ludzi, która została - pozamiatał pokazem demosceny na C64, oraz swoją osobom :D kto wytrwał - ten wie :D Pozdrawiam serdecznie Mordo !!! AmiCzar (z kanału YT: AmiCzar 71) za użyczenie swojego projektora, z którego moje Atari STFM w końcu zaczęło coś pokazywać :) Markowi W. mimo nieobecności, bardzo dziękuję za rady i wsparcie imprezy !!! Za przesyłkę z ognistym napojem, który umilił mi i kilku osobom afterparty, szkoda że Ciebie nie było, ale miałeś godnego następcę, jeśli odbędzie się edycja trzecia - czekam na Twoją konfrontację z P3yS_0n-em :D Bardzo dziękuję redakcjom atarionline.pl oraz ppa.pl za umieszczenie informacji o imprezie na swoich stronach głównych !!! Bardzo dziękuję osobom, które przybyły już w piątek wieczorem i pomagały rozstawić stoły i krzesła na sali, później za wspólną imprezę do rana :), oraz tym którzy zostali do końca (niedziela) i również pomagali ogarnąć mi ten burdel !!!

Tak jak wyżej, pewnie jeszcze o kimś / czymś zapomniałem ...

Bardzo chciałem podziękować wszystkim uczestnikom tego party !!! To dla Was jest robiona ta impreza i to Wy tworzycie jej klimat !!! Mnie się bardzo podobało i naładowałem się porządnie !!! Ci co byli - sami widzieli !!! To Wy podnosicie poziom zawieszenia poprzeczki tej imprezy !!!

Poza zespołem na imprezie pozamiatali mną chłopaki z "TV SOSNOWIEC" - Gramy Na Gazie ... Rozwalili mnie swoim profesjonalizmem w tworzeniu swoim filmów, naprawdę wielkie brawa !!! Aż odechciało mi się prowadzić swój kanał :D Również miło mi było poznać i gościć chłopaków z kanału Retro Gulasz !!! Pozdrawiam !!! Przy następnej edycji, również zapraszam na dłużej !!!

Osoby, które liczyły na dobrej jakości relację LIVE z imprezy, bardzo przepraszam. I tym razem zawiódł sprzęt. Najpierw wypasiony lapek od Marechka nie podołał, dlatego musiałem użyć swojego, tego retro, transmisja była - bo była ... Jakość internetu w tym miejscu niestety też pozostawia wiele do życzenia ... Krytyków zapraszam bezpośrednio na imprezę :P transmisja w założeniu, miała być "poglądowa" !

Dziękuję zaprzyjaźnionym kanałom YT za relacje z imprezy !!! Dzięki Wam fama o tym party leci w najdalsze zakamarki internetu !!!

Jedyne co mi się nie podobało (poza naklejkami), to to, że zaraz po koncercie zespołu, towarzystwo zaczęło się pakować do domu i nie za bardzo było z kim pić do rana - a tak na to liczyłem :D ... Panowie i Panie, bardzo proszę, nastawcie się w przyszłości na dłuższą posiadówkę, najlepiej do samego rana !!! Możliwości i warunki przecież są extra (?) !!!

Również grill nie doszedł do skutku, pogoda tu akurat nie przeszkodziła, zawaliłem ja ... Sorry.

Uff to chyba wszystko ...

Z góry przepraszam osoby, które zapomniałem wymienić !!!

PS. Ci którzy zamówili i zapłacili za koszulki, bardzo proszę o kontakt na maila :)
[#314] Re: RETROnizacja

@Renton, post #313

WoW :) Renton - szacun :) a mój szacun większy będzie niedługo na RnG w postaci relacji - już się pisze :P
Noi ten Twój wpisł - rozwiązał mi kilka zagadek - więc dzięki temu, relacja będzie pełniejsza.

Z mojej strony - wielki KUDOS i wielkie dzięki! natomiast nie wyobrażam sobie na Retronizacji vol 3 nie być od piątku do niedzieli i nie ogarniać z Wami wszystkiego :) Taki mój dodatkowy wkład, jeśli to Cię jeszcze bardziej zmotywuje do vol 3 i vol 4 w 2019 :P!!!
[#315] Re: RETROnizacja

@Renton, post #313

Ode mnie też DZIEKUJE Renton. Jesteś Bogiem. Najlepsza impreza retro na jakiej byłem. Szczególnie Dzięki ludziom. Tacy ziomale jak Ty Rentonie, Marecheck, Szpuntafan, Adolfinio, WojT, Nekroskop, Larek i wielu innych powodują, że normalnie czuje się jakbym z paczką kumpli z młodości spędził czas. Piękne. Brawo Ty!
[#316] Re: RETROnizacja

@Renton, post #313

Nie ma za co, polecam się ;)
PS Wystarczyło powiedzieć wizytatorom, żeby nie naklejali naklejek na stałe elementy sali ;)

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 11:33:03 przez Drakon
[#317] Re: RETROnizacja

@Drakon, post #316

Co do naklejek to pojawiły się nawet na butelce Coca-Cola, tylko wtedy jak się nazywa Coca-Cola na Retronizacji? - Retro-Cola, czy Colo-nizacja?

Na cześć Rentona, który stanął na wysokości zadania warto pomyśleć nad zmianą nazwy imprezy:
Rentonizacja OK
[#318] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #314

Moja relacja z party. Zapraszam do czytania i komentowania :)
[#319] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #318

Mam trochę zdjęć z lustrzanki tylko muszę je zgrać, przeglądałem je wstępnie - można by z nich coś wybrać i wykorzystać w materiałach. Postaram się to dzisiaj udostępnić.
[#320] Re: RETROnizacja

@Adinfo, post #319

@Adinfo: fajnie by było!
@WojT - pozamiatałeś! Wielkie dzięki!
[#321] Re: RETROnizacja

@Renton, post #313

A na SACP grill będzie! Choćby pod parasolem albo w czapkach.
Zabierajcie więc mięcho lub zielsko i zapraszam.
[#322] Re: RETROnizacja

@Renton, post #320

Kiedy Rentonizacja #3?
Pytam bo chcę zaplanować urlop na najbliższy czas...
[#323] Re: RETROnizacja

@Vato, post #322

Ten 2-tygodniowy planowany urlop to głównie z powodu Retronizacji, która w przyszłym roku będzie trwała nieco dłużej?
[#324] Re: RETROnizacja

@Adinfo, post #323

Taaa :) i może wtedy powstanie jeszcze więcej tak dobrych materiałów :)




Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 12:17:59 przez Vato
[#325] Re: RETROnizacja

@Renton, post #320

Daj Pan foty ja nie lubię filmów
[#326] Re: RETROnizacja

@Vato, post #324

zooro to mega klasyk jak bruce lee
Małe atari jest super !
OK





Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 12:55:24 przez Dorian3d
[#327] Re: RETROnizacja

@Dorian3d, post #325

Dajcie mi parę chwil to do 20:00 będzie parę fotek, na szczęście znalazłem kartę ze zdjęciami i czytnik CF
[#328] Re: RETROnizacja

@Renton, post #320

W końcu zdjęcia "bez lampy" (sorry za skupioną ostrość na wybranych "obiektach" - miałem do dyspozycji tylko obiektyw 50mm 1.4).
[#329] Re: RETROnizacja

@Adinfo, post #328

Ta piękna A600 na zdjęciu 11 to jest chyba Raspberry Pi w amigowej obudowie, z klawiaturą mechaniczną, no nie?
Prześliczna <3
[#330] Re: RETROnizacja

@watman, post #329

Tu klawiatura była na USB, niestety właściciel aby się zmieściła musiał przyciąć nieco obudowę. Szykuję coś podobnego, tylko wyposażenia do środka jeszcze nie zdążyłem kupić (adaptery, przedłużki, zaślepki na porty itp. Też miałem ze sobą RaspberryPi z emulowaną Amigą ale "bez obudowy", dlatego zdziwienie było tych co widzieli na blacie 8MB CHIP A1200 z 68040 i 128MB FAST
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem