[#1] RETROnizacja
Witam!

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zorganizowania zlotu/party wariatów, takich jak ja.
Impreza w zamyśle początkowo, ma być podobna do Siemianowickiego: SACP.
Czyli, zabieramy swoje ulubione stare komputery (Atari, Commodore, Amiga, Amstrad, Spectrum itd.) rozstawiamy je w super wygodnej i dużej sali, i bawimy się w ulubione gry, odpalamy demoscenę, itd.

Impreza miała by się nazywać jak w tytule wątku - RETROnizacja!

Dodatkowo za sprawą projektora chciałbym zorganizować turnieje gier, ale to zależy od ilości osób które były by chętne w nich brać udział. Na pewno w programie jest turniej SWOS, może dojdzie MK (Amiga) lub Dyna Blaster ? Tak jak mówię, jestem otwarty na propozycje samych uczestników. Co do ewentualnych nagród ... hmmm ... na razie nie przewiduję nic poza jakimiś dyplomami pamiątkowymi może, no chyba że znaleźli by się chętni na sponsoring takich nagród.

Najważniejsze z tego wszystkiego to jest to, jaki termin by chętnym osobom najbardziej pasował, a mam dwa: 21 lub 28 kwiecień! Są to soboty oczywiście. Imprezka była by od samego rana (8-9) do oporu, czyli ostatniego niedobitka.

Impreza miała by się odbyć w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach (śląskie), wiocha z dobrym do niej dojazdem, w okolicy Jastrzębia-Zdroju, Żor, Rybnika, Pszczyny, Cieszyna.
Bardzo dobry dojazd z każdej strony - Bielska, Katowic, Cieszyna. Jakieś 20km od zjazdu z A1, miejscowość przecina też znana "wiślanka" - czyli droga Katowice-Wisła.

Koszt tej dużej i wygodnej sali to ok 500zł + koszta ewentualnych zniszczeń/strat - ODPUKAĆ.
Czyli przy ilości 10ciu osób - wejście to 50zł na głowę!!! Ale przy 20stu osobach - mamy już tylko ok 25zł!!! Czy są osoby chętne na takie warunki?
Każda następna osoba to koszta spadają, ale wliczam sobie prawo do tego, żeby ewentualnej kaski było coś na PLUS - bo dochodzą zawsze jakieś dodatkowe koszta.
Osoby organizujące takie party dobrze o tym wiedzą.

Przypuśćmy, że osób chętnych będzie tylko te 10, istnieje możliwość wynajęcia mniejszej salki, wolałbym tego nie robić, bo w tedy projektor odpada i ewentualne turnieje, będą rozgrywane przy monitorach. Ale ogólnie będzie "ciaśniej" i mniej komfortowo.
Ale jest taka możliwość, i wtedy koszty na te 10 osób, wyniosły by ok 20zł od głowy.

Nie mam zamiaru na tej imprezie zarabiać, co by było na plus, to następna ewentualna edycja, była by bardziej "dopieszczona", ale nie mam zamiaru na takiej imprezie "popłynąć".

Tak więc sprawdzam środowisko. Deklarujcie się w tym wątku, albo w komentarzach pod filmikiem, na moim kanale YT, w którym mówię chyba wszystko, co tutaj napisałem.



Jestem napalony na takie imprezy, i mam nadzieję, że znajdzie się kilka osób chętnych do spotkania się w gronie świetnych ludzi i ich komputerów.

Chyba wszystko napisałem, daję sobie i Wam tydzień na podjęcie decyzji co do lepszego terminu, i wstępne deklaracje, kto byłby chętny wpaść.

Pozdrowionka!
[#2] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Znów gdzieś na końcu Polski...
[#3] Re: RETROnizacja

@Krashan, post #2

No. Czemu nikt nie robi czegoś takiego w Łodzi na przykład...
A sam pomysł fajny. Jak będę miał czas, to wpadne. OK
[#4] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Ciekawa inicjatywa :)
Pytanie czy zakładasz, że będzie to wersja alko czy całkiem non-alko?

Możliwe, że w przypadku non-alko lub Lite-alko, mógłbym mieć kontrpropozycję. I dostarczyć lokalizację (salkę/salę) za friko - z całym sprzętem i osprzętem (duży ekran/rzutnik). Jakbyś chciał rozkręcić temat organizacyjnie, to ja mogę postarać się ogarnąć tą lokalizację - a jest ciekawa :)

Lokalizacja - Gliwice.
[#5] Re: RETROnizacja

@Krashan, post #2

Na południu Polski - śląskie i okoliczne: małopolskie czy opolskie, jest dość duże zagęszczenie, userów starych kompów.
Dla tych co nie będą mogli, nie będą w stanie, nie będzie im się chciało - przewiduję transmisję na żywo na YT z prawie całej imprezy! ;) Ale to jak lizanie lizaka przez szybę, lub ... hehehe ;)
[#6] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #4

Ja oczywiście jestem chętny :p Obojętnie która sobota także luz :)
[#7] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #4

Dzięki Wojt za propozycję, ale raczej nie skorzystam, bo impreza docelowo, miała by rozruszać kilku załogantów z okolicznych wsi, którym nie chce się nigdzie jeździć. A na miejscu mówią niby "czemu nie".

Impreza dopuszcza w założeniu spożywanie alkoholu - ale nie ma to być biba typu wiejskie wesele. Kultura jakaś obowiązywać musi. Regulamin to się jakiś wykręci jak będę bliżej dopięcia wszystkiego.
[#8] Re: RETROnizacja

@Renton, post #7

Ok, spoko

To w takim razie ja jestem na tak, przy czym bardziej ten drugi termin - bo w pierwszy mam urodziny :P
[#9] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #8

Mam podobnie :D zrobimy imprezę współną ;)
[#10] Re: RETROnizacja

@Renton, post #9

Właściwie to nie mam daleko, więc pewnie bym się pisał.
Szczególnie, że 20 kwietnia mam okrągłą rocznicę ;)
[#11] Re: RETROnizacja

@Drakon, post #10

Lol, widzę, że nie tylko ja jestem z 20 kwietnia :)
[#12] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #11

No raczej dziwne byłoby, gdybyś tylko ty był szeroki uśmiech.
[#13] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Mogę być 21 kwietnia OK
[#14] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Jestem chętny a i sprzętu różnorakiego się znajdzie
[#15] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Wstępnie byłbym 21 OK
[#16] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Pewnie sie pojawie, chyba ze cos nieoczekiwanego mnie zaskoczy
[#17] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

No to i ja deklaruje przybycie:)Byłem jednorazowo na SACPie i oprócz tego już nigdzie więc czas coś zmienić:)
[#18] Re: RETROnizacja

@Renton, post #9

Cholera, daleko... i 21. kwietnia urodziny... zobaczymy.
[#19] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Będę z Amigą 1200 :)
[#20] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Dla mnie termin bez znaczenia, jak tam wam pasuje. Tak czy owak na 99% się pojawię.
@Quadziu rób tak abyś też był, to wezmę tą obudowę w końcu.
[#21] Re: RETROnizacja

@superbonio, post #20

Spoko oko :)
[#22] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Dzień dobry.
Byłbym się zjawił jak czas pozwoli.
28.04 dla mnie byłby lepszym terminem z powodu lepszego terminu dla mnie :)

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 11:55:22 przez thePalec
[#23] Re: RETROnizacja

@WojT_GL, post #4

Ja bym chętnie zawitał do Gliwic
[#24] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

Siemanko. Ja, myślę, że byłbym
Mogę zabrać jeden ze swoich sprzętów jak coś.
[#25] Re: RETROnizacja

@kubaslonka, post #24

Zaraz po weekendzie, napiszę więcej konkretów: jaki termin, ile wjazd itd.
Wszystko zaczyna się stabilizować i przybierać realnych kształtów.
[#26] Re: RETROnizacja

@Renton, post #25

Jak 21 kwiecień to wstępnie mi pasuje :)
[#27] Re: RETROnizacja

@Renton, post #1

No no,impreza się rozrasta:)
Jeszcze się okaże, że lokal będzie za mały:)Ale to nic tylko się cieszyć.
[#28] Re: RETROnizacja

@dawid84, post #27

W końcu połowa z deklarujących nie przyjdzie, za to dodatkowych 5-10 osób się znajdzie :)
Ja może bym zawitał, ale wszystko się okaże.
[#29] Re: RETROnizacja

@madman15, post #28

Też tak to widzę.
Tak czy siak, impreza się odbędzie 21 kwietnia.
Taki termin zostaje. Więcej szczegółów już po weekendzie.
[#30] Re: RETROnizacja

@Renton, post #29

Teraz popatrzyłem na fotki - sala wygląda OK, ale oczywiście jakieś stoły/krzesła będą? ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem