[#1111] Re: Nowe gry

@amikoksu, post #1109

I nigdy nie będzie. Ruff'n'tumble już był około 30 lat temu.

Jak pierwszy raz zobaczyłem H.E.R.O. na Atari 2600 to myślałem że to bez sensu napisać taką grę, ale po jakimś czasie zacząłem kopiować latanie głównym bohaterem, bieganie, latanie na boki, następnie podkładanie bomb, strzelanie, a później stworzyłem grafikę, komnaty, 20 leveli i wyszła gra. Może nie ma super grafiki jak Agony, nie ma scrolla jak Superfrog, nie ma efektu 3D jak Lotus i nie ma na ekranie głównym pięknego ekranu z logiem Core Design czy Activision, ale moim zdaniem jest duża grywalność i potrafi wciągnąć. No i co najważniejsze, jeśli nie grałeś w oryginał za dzieciaka, to i tymbardziej teraz dla ciebie to tylko kolejny crap.
2
[#1112] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1111

Gra spoko, brakuje pod koniec planszy tego co było w wersji 8bit, czyli tego że uratowany podnosi rękę do góry w geście przywitania i dźwięku podczas zliczania punktów za pozostałą energię.
1
[#1113] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1111

Gratuluje gustu przy wyborze tytułu do konwersji. Dla mnie H.E.R.O. to jedna z niewielu gier z drugiej generacji, która do dzisiaj jest grywalna. Można ją spokojnie odpalić i nadal spędzić z nią przyjemne kilka(naście) minut.
3
[#1114] Re: Nowe gry

@karolb, post #1112

Dzięki za konstruktywną krytykę :)
2
[#1115] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1111

@tukinem
Gratuluję kolejnej produkcji. Podziwiam zapał i to że widać w Twoich produkcjach że się rozwijasz. Zdradź co następne? ;)
4
[#1116] Re: Nowe gry

@karolb, post #1112

Z tą animacją uratowania górnika masz rację. Przydałoby się dopracować to.

Zdaję sobie sprawę, że jest wiele niedociągnięć, np ciemne napisy na starcie gry, napis na ekranie tytułowym "PREZENTUJE", a reszta po angielsku.

@Kempy racja. Pierwsze moje spojrzenie na wersję Atari 2600 mnie odrzuciło od gry, ale jak się bliżej przyjrzałem, to stwierdziłem że gra może być ciekawa.

@c64portal po niektórych komentarzach odechciewa się cokolwiek tworzyć. Są dni że zastanawiam się po co. Przecież każda platforma ma swoje "exlusive'y". Większość odpala Amigę/Winuae żeby pograć w gry z dzieciństwa i nostalgii. Gry które dobrze zna na wylot. A tu nagle coś nowego się trafia i zaraz się porównuje do tych exclusivów. Ja raczej porównałbym ilość tych naprawdę dobrych gier do gniotów jakie wychodziły na Amigę, a było ich pewnie znacznie więcej.

Co będzie następne? Nie wiem czy cokolwiek będzie. Miałem w planach 2 gry zrobić, ale czasem właśnie zdaję sobie sprawę, że tworzenie gier tygodniami, czy miesiącami sprawia tylko 5-minutową radość lub żenadę
4
[#1117] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1107

Ależ to jest dobra graOK!!
Gratuluję twórcom, dzięki za nową grę i chęci do tworzenia kolejnych. Fajna konwersja, właśnie przed chwilą popatrzyłem na inne konwersje - platformy. W ogóle jej nie znałem.
Bardzo przyjemna i grywalna pozycja!!!
Ile tam jest poziomów? Ja grając chwilkę doszedłem do 9 poziomu. Muzyka jest epicka!!
1
[#1118] Re: Nowe gry

@AD99, post #1117

Dzięki!
20 poziomów jest w grze. Poziomy tworzyłem wzorując się na oryginale.
1
[#1119] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1118

No to u mnie już półmetek
1
[#1120] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1116

Mi tam się podoba ta gra, spoko muzyka. I nie wiem czemu się przejmujesz tymi "niektórymi komentarzami", gadanie zawsze jest tanie.
4
[#1121] Re: Nowe gry

@asman, post #1120

Bo właśnie czasem sam się zastanawiam, czy jest sens tworzenia, skoro Amiga to się typowo kojarzy z legendarnymi grami, a nowości szybko przemijają.

Ale widzę po słupkach na itch.io że chyba to był strzał w dziesiątkę. Zarówno ilość odwiedzin, jak i pobrań przebiła łącznie Electromana i Farmigę, więc zastanawiam się, czy nie rozwijać tego projektu właśnie o lepsze grafiki, animacje, dodatkowe dźwięki i więcej poziomów. Chociaż co do poziomów, to tu jest taka sprawa, że ostatnie 7 jest naprawdę trudne. Gdybym chciał nowe poziomy tworzyć, to musiałbym wprowadzić wybór poziomów oryginalnych i dodatkowych.

Próbuję się nauczyć cokolwiek robić w Aseprite, więc zawsze to jakieś lepsze narzędzie choćby do animacji niż Brilliance w Amidze. Do edycji poziomów użyłem TilEd a, który jest znacznie wygodniejszy niż mój edytor który napisałem na Amigę. Jedynie konwerter formatu z Tileda musiałem sobie napisać.

P.S. znajdzie ktoś z koderów ukryty cheat do "skip level"?
1
[#1122] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #1108

Tu kolejny filmik z rozgrywki
2
[#1123] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1122

Mam prośbę czy można byłoby dodawać info o polskich grach też do tego wątku:
https://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/46005/polskie-gry-pd
ułatwi mi to prowadzenie listy ;)
[#1124] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1116

Gra mi się bardzo podoba, bardzo fajna re-implementacja, świetnie się gra, zdecydowanie jedna z moich ulubionych gier z Atari. Przegrałem całe popołudnie!

Kolejnych sukcesów życzę!
P.S. eightbm - super muzyka!
2
[#1125] Re: Nowe gry

@zzielinski, post #1093

To wygląda na dobrą grę na compo? Myślę, że w przeszłości graliśmy tylko w Solid Gold i było podobnie.

Na moim koncie Itch.io zauważyłem, że wiele osób znalazło moją nową grę, ale nie mogę znaleźć linku, więc oto jeszcze raz. Jest też recenzja Amiga Billa w formacie Ham6, więc będziesz potrzebować Amigi z 030 przynajmniej, żeby ją obejrzeć, ponieważ YouTube zablokował filmy Sabermans i wszystkie nagrania z mojej gry. :(

https://lifeschool22.itch.io/jari-matti-rally
1
[#1126] Re: Nowe gry

@lifeschool, post #1125

Your new game is mentioned in the announcements/previews thread.

https://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/27241/zapowiedzi-nowych-gier/186#m804768
[#1127] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1122

Chyba juz byl podobny projekt, ale zdaje sie ze nieukonczony:

link

Moze, Ci sie przyda do czegos.
W kazdym razie gratulacje za ukonczenie kolejnej gry na Amige.
[#1128] Re: Nowe gry

@tukinem, post #1121

więc zastanawiam się, czy nie rozwijać tego projektu właśnie o lepsze grafiki, animacje, dodatkowe dźwięki

Z tego materiału można sporo zapożyczyć.
[youtube]https://youtu.be/DkZPI5m9SIE?si=i8hakY0ZcwyUAQRX[/youtube]

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2024 15:30:06 przez koczis
[#1129] Re: Zapowiedzi nowych gier
Zapowiedź gry "The Deep" dla Amig z kartą Vampire.

Przeniosłem z zapowiedzi, bo gra już jest dostępna.



Ostatnia aktualizacja: 20.01.2024 10:08:20 przez mailman
[#1130] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1129

Rafa się nie rusza.
[#1131] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1129

a gdzie hireslaced? Przecież taka gra równie dobrze mogłaby być na jakiejś a1200 z fastem i 030
[#1132] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #1131

Może jest napisana w Basicu i dlatego Vampir potrzebny aby to jako tako działało ?
[#1133] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #1129

Wampir straszy kolejną produkcją.
1
[#1134] Re: Zapowiedzi nowych gier

@amikoksu, post #1133

nie, no nie wyglada to najgorzej, 30 lat temu by by mogła być dobra gra, jakby jeszcze dali lekki gradient w tle i zmienili ten paskudny font
[#1135] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#1136] Re: Zapowiedzi nowych gier

@prz, post #1132

Requirement:

Exclusive Apollo Vampire V4
AmigaOS3.x
640x360 RTG
As usual don't expect a AAA stuff, it's done in AmiBlitz3
[#1137] Re: Zapowiedzi nowych gier

@koczis, post #1136

Final Fight (enhanced), zdaje sie ze autor uznal, ze ta wersja jest juz wystarczajaca:

link
[#1138] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #1137

Trzeba parę mord obić.
[#1139] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #1137

A tutaj 20 minut gameplay z Final Fight - rozszerzonej wersji:
[#1140] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #1137

Wygląda spoko. Teraz trzeba tylko poczekać na #?.slave od JOTD (wspomniał o tym na EAB).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem