[#271] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@rePeter, post #269

RTX 2080 w porcie rozszerzeń pod klapką .

Tak, wybieram się za dwa tygodnie.
[#272] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #271

Tak, wybieram się za dwa tygodnie.


No to trzeba być OK
[#273] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@teh_KaiN, post #240

Z tymi kafelkami obrotu faktycznie mogło być trochę nieczytelnie. Obróciłem ikony tak aby strzałka znajdowała się w dolnej części co powinno załatwić sprawę. Teraz aby tunel nie uciekł pod kulką trzeba trzymać na joysticku kierunek wskazywany przez strzałkę.

1m:15s



Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 20:32:41 przez Kefir_Union
[#274] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #273

A-NI-MAC-JA! A-NI-MAC-JA! A tak poza tym to zajaniepawliste
[#275] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #273

Chyba wiem jak działa ten tunel. Nie znam wszystkich zawiłości blitera więc nie chcę tu zgrywać jakiegoś guru i mogłem się w czymś pomylić, poza tym nie jestem pewny jak są zrobione "znaczki" na kaflach specjalnych, ani dlaczego aż 4mb fastu potrzebujesz ale wydaje mi się że to jest animacja tunelu (podobnie jak w Stardust) w całości wypełnionego kaflami, którą blitujesz z maską zrobioną z "1 bitowych kafli" (prawdopodobnie rysowanymi wektorowo możliwe że prekalkulowane współrzędne), czyli tam gdzie jest maska kafla to pojawi się wycinek animacji. Taka animacja powiedzmy 352x288 w 4 bpl i 25 klatek to ok. 1,2mb ale pewnie można dzięki bliterowi zmniejszyć ją o połowę (a może nawet o 1/4 nie wiem). Ustawiając odpowiednio paletę można jednym "blitnięciem" zmienić kolor całego kafla z np. szarego na pomarańczowy. Nie wiem jak wyliczasz współrzędne kafli masek żeby zgrywały się z animacją. W każdym razie ja bym w ten sposób próbował to zrobić.
Minus jest taki że wszystkie kafle muszą mieć ten sam kształt, można ewentualnie pokombinować obrazem maski i "wycinać" dziury w kaflach, ale zewnętrzny obrys musi pozostać ten sam.
Zgadłem ?
[#276] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Zbych, post #275

A to nie jest tak, że to 4MB FAST, to jest trochę na wyrost, żeby można to było odpalić "po ludzku", z pod sytemu a nie "bez startup-sequence", z odłączonym dyskiem, trzymając się lewą ręką za prawe ucho?
[#277] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Zbych, post #275

Cieszę się że moja gra tak skłania do poszukiwań "jak to jest zrobione" oraz że nikt jeszcze nie zgadł jak ten silnik działa .
Powiem Ci że całkiem mocno przyczyniłeś się do powstania Jump! Najpierw widziałem oryginał Atari8, później Twoją wersję C64 i okładkę gry. I wtedy pomyślałem sobie "zrobić Yoomp! z taką grafiką jak na tej okładce to byłoby coś!". Wydruk leży u mnie na biurku od 2 lat, czasem zabierałem go na długie spacery po okolicy i dumałem jak ten silnik zrobić. Obok leży stos zapisanych kartek z pomysłami na pułapki w grze, które cały czas dla was wymyślam.



Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 10:19:00 przez Kefir_Union
[#278] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #277

To mówisz że nie zgadłem jaka jest ogólna zasada działania i nie jest to wyrenderowana animacja?
[#279] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Zbych, post #278

No pewnie że nie jest. Zrobiłem programową implementację rdzeni RTX i liczę w czasie rzeczywistym, stąd potrzebny procesor aż 020 i fast
1
[#280] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #279

Pewnie w tle jest emulowane 8-bitowe Atari z... Kartą graficzną
Fajnie, że amigowa konwersja nawiąże do poziomu płynności i dopracowania z Atari (i go rozwinie), mam nadzieję, że temat współgrania dźwięków z muzyką też zaistnieje w stopniu jak w pierwowzorze, bo to była co najmniej 1/3 frajdy z gry OK
A tego właśnie bardzo brakuje w wersji C64.


Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 10:55:18 przez Jacques
[#281] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #280

Z konwersją to raczej nie ma nic wspólnego. Kompletnie nowa gra.

mam nadzieję, że temat współgrania dźwięków z muzyką też zaistnieje w stopniu jak w pierwowzorze

Bez tego nie będzie już takiego wkrętu. Tu ciekawe czy da się idealnie zsynchronizować dźwięki, muzykę z obrazem bo jednak muzyka ma być w zapisie nutowym. A może wręcz to ułatwi (?). Na 8 bitach są układy do generowania dźwięków i chyba prościej to zaprogramować.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 11:16:25 przez amikoksu
[#282] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #273

A mógłby tunel czasem obracać się więcej niż o jeden kafelek, np. 180 stopni? Zdaje się byłoby dynamiczniej, coś jak w N2O na PSX (choć to inna gra co prawda, ew. zerknij dla inspiracji jak nie znasz:).

Ogólnie super to wszystko wygląda i szok na 020 :)





Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 11:24:26 przez ede
[#283] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@ede, post #282

Da się o 180 stopni, testowałem jakiś czas temu taki kafelek akcji. Średnio to wychodziło ponieważ obrót całego tunelu w czasie gdy kulka spada na następny kafelek trwa bardzo szybko i jest mocno dezorientujący. Będę jeszcze testował obrót dłuższy tzn. trwający płynnie przez kilka sekund.
[#284] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@ede, post #282

Byle tylko nie zrobić z tego jakiejś sieki w stylu Micro Hexagon na C64 i nie zatracić gameplay'u oryginału.
W tym dostojnym postępie piłeczki jest cały urok
[#285] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #283

O, to fajnie. Teraz tak sobie pomyślałem: jakby to było połaczenie funkcji dwóch kafelków tzn. speed up i ten obrót 180 stopni. Jako taki efektowny przelot do następnej np. "łatwiejszej sekcji". Coś ala bonus-teleport umożliwiający ewentualną ucieczkę z trudnego miejsca w rozgrywce.





Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 11:34:10 przez ede
[#286] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #284

Aczkolwiek długi skok piłeczki nie wydaje się naturalny, piłeczka powinna chyba trochę wyżej podskoczyć przy długim skoku.
[#287] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@makarsky, post #286

albo sama zmienic kolor to by pokazywalo że aktywowany jest inny tryb odbijania.
[#288] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@michal_zukowski, post #287

W grze jest specjalny dźwięk gdy kulka robi długi skok.
[#289] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #288

A to super, jak na Atari OK
[#290] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #279

Jak liczysz w czasie rzeczywistym to dołóż okrągłe kafle będzie ciekawiej ;)
[#291] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Zbych, post #290

Dorobię zakręty w tunelu, że tez od razu na to nie wpadłem!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 17:36:09 przez Kefir_Union
[#292] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #291

Fajny pomysłOK ciekawe czy się sprawdzi?
[#293] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #291

Nie wierzę że to zrobisz, a nie braknie ci chip ram na animacje?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 21:35:58 przez Zbych
[#294] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #291

W sumie jakbys zrobil zakrety, to pewnie mozesz tez zrobic rozgalezienie tunelu z wyborem drogi w pozniejszych etapach gry.
[#295] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@RokiS, post #252

DNS już wskazują na serwer www.amigajump.com.

Strona na razie napisana na kolanie w notatniku ale za to można ją obejrzeć w każdej przeglądarce na Amidze
[#296] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #295

Niesamowita gra kupuję w "early adoption".OK
[#297] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@simka113, post #296

Dokładnie, wygląda lepiej nież efekty z dem na takiej samej konfiguracji... chociaż nie pamiętam tunelu w pikselach 1:1 na 1200+4 Fastu, no chyba że 2 fpsszeroki uśmiech
[#298] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Kefir_Union, post #273

Mega wypas!
Soundtrack miazga!
W końcu, posmak nowoczesnej gierki na AGA.
[#299] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Ankuz MkOne, post #298

A czy jest możliwość, szansa że odpalając grę na czymś mocniejszym niż te 020 +Fast ,od 030 wzwyż, uruchomi się coś extra.

Jest to technicznie możliwe. ?
[#300] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@damianx, post #299

Teoretycznie jest, można by zrobić 50fps zamiast 25fps. W praktyce to wymagałoby jednak drugiej ścieżki w programie i zastąpienie fragmentów mocno przywiązanych do sprzętu np. blittera na procesor. Gdy gra będzie ukończona to będę się zastanawiał czy warto poświęcić jeszcze na to czas.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem