[#1561] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@charliefrown, post #1555

Na to wyglada, ze mniej wiecej w tym okresie, gry nie mozna juz bylo kupic/zamowic na stronie www.amigajump.com.
I zostal zmieniony tez termin wysylki gry, na kiedy gra zostanie ukonczona, bez podania konkretnego terminu.
A co do samej gry to niby wersja RC byla gotowa 6 miesiecy temu, w pazdzierniku zeszlego roku.
Wiec patrzac po tym ile czasu zajmuje w Polsce wydanie gry na Amige w wersji pudelkowej przez zwyklego wydawce, pomiedzy jej ukonczeniem a wysylka to nie jest az tak dawno.
[#1562] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@zbroy, post #1549

Wiemy co jest bawi się Warp 1260 pisał o tym
[#1563] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Dorian3d, post #1562

Niech się bawi skoro kupił. Szkoda, że tego nie mogą zrobić Ci którzy kupili jego dzieło.
[#1564] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@koczis, post #1563

Ja kupiłem dzieło Kefira i bawię się Warpem.
5
[#1565] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@fazior, post #1564

Nie kupiłeś, jedynie zapłaciłeś jak już chcemy się trzymać logiki zdań
2
[#1566] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1565

Są różne definicje preorderu, np. taka:

Przedsprzedaż umożliwia zakup produktu, zanim będzie on dostępny. Zamawiając produkt w przedsprzedaży, rezerwujesz go, aby mieć pewność, że będziesz wśród pierwszych osób, które otrzymają produkt po dacie rozpoczęcia jego sprzedaży, czyli po udostępnieniu produktu.


Czyli poniekąd zakup

A z historii zmian na stronie amigajump:

(05.10.2023)

BETA RC


Czyli:

RC (ang. Release Candidate, czyli kandydat do wydania) – wydanie kandydujące, których może być nawet kilka, ale jeżeli nie zostanie w nim znalezione żadne istotne odstępstwo od planu wersji, zmienia się jedynie numer wersji na wyższy i uznaje wersję za stabilną.


No i tak możemy sobie gdybać, jest obsuwa, ale jestem dobrej myśli OK
[#1567] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@karolb, post #1566

Nie ma co kombinować, zakup to zakup, a zamówienie to zamówienie. Zrealizowane zamówienie kończy się zakupem.
[#1568] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1567

Gdybym napisał że zapłaciłem, mój post byłby bez sensu.
3
[#1569] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1567

[edit]

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 12:34:36 przez XTD
[#1570] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1567

Nie ma co kombinować, zakup to zakup, a zamówienie to zamówienie. Zrealizowane zamówienie kończy się zakupem.

To zdecyduj się w końcu - zakupiłeś czy zamówiłeś bo oba wyżej zacytowane zdania, wg mnie, są sprzeczne ze sobą. Za jedno i drugie można zapłacić od razu jak i po.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 12:41:30 przez Madman
[#1571] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1570

Zamówiłem z przedpłatą w wysokości 100%. Zakup jest dokonany gdy otrzymuje się towar.
Innymi słowy, Kefir otrzymał pieniądze, ale jeszcze niczego nie sprzedał (poza miejscem w kolejce), a zamawiający nie kupili, bo kupuje się towar, a nie "talon na balon".

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 12:49:31 przez Jacques
2
[#1572] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1571

a zamawiający nie kupili, bo kupuje się towar, a nie "talon na balon".

Zamawiający kupili towar bo za niego zapłacili. Gra jest towarem.
1
[#1573] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@koczis, post #1572

Ja spasuję, nie da się skutecznie kupić czegoś, czego nie ma, a zapłata to jeszcze nie zakup, o czym boleśnie świadczy ten wątek.
EoT
[#1574] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@koczis, post #1572

Gra jest towarem.


A nie licencją?

Pytam nie-złośliwie.
1
[#1575] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1573

dla tych co "są na głodzie" macie tutaj coś podobnego (co prawda bez tunelu koncepcja podobna) za darmo już teraz , bez czekania na "fabułę" i "intro"

https://slopegame.net/two-ball-3d-dark

może to troche ostudzi ten las komentarzy zataczających już 10-te kółko

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 14:38:39 przez Azakiel
[#1576] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@_DiskDoctor_, post #1574

Licencja również jest towarem.
1
[#1577] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Jacques, post #1571

Zrealizowane zamówienie kończy się zakupem.

A niezrealizowane ale zapłacone czym się kończy? A zrealizowane a niezapłacone? To takie samo masło maślane, wiesz o tym
Zamówiłem z przedpłatą w wysokości 100%. Zakup jest dokonany gdy otrzymuje się towar.
Innymi słowy, Kefir otrzymał pieniądze, ale jeszcze niczego nie sprzedał

A tu mamy Paragraf 22... Nie dokonałeś zakupu bo nie otrzymałeś towaru, dałeś pieniądze ale niczego nie kupiłeś skoro Kefir niczego nie sprzedał ;)

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 16:26:04 przez Madman
1
[#1578] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1577

mózg mnie boli
6
[#1579] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@koczis, post #1572

Zamawiający kupili towar bo za niego zapłacili. Gra jest towarem.


Nie zawsze tak jest. Wpłacający wiedzieli, że towaru w wersji finalnej jeszcze nie ma i wpłacili zaliczkę, obecnie czekając na wyprodukowanie lub/i dostawę towaru. Można zapłacić za coś czego jeszcze nie ma, bo ktoś na tej podstawie dopiero rozpocznie pracę nad tym, za co dostał pieniądze.
1
[#1580] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@mailman, post #1579

Nie do końca, wpłacaliśmy całość a nie zaliczkę i podany był termin ukończenia prac nad grą kiedy to mieliśmy otrzymać zapłacony produkt.
4
[#1581] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@Madman, post #1577

Nie dokonałeś zakupu bo nie otrzymałeś towaru, dałeś pieniądze ale niczego nie kupiłeś skoro Kefir niczego nie sprzedał
- to dobre.
No to podaję przykład z kapelusza:
Konsument przyszedł do OBI z zamiarem zakupu ławki. Otrzymał odpowiedź od sprzedawcy, że nie mają już tego towaru na sklepie, ale może go zamówić dla w/w z centrali. Konsument się zgodził, ale musiał zapłacić całość z góry za towar, który nie otrzymał. Oraz nie otrzymał paragonu lub faktury. Czyli rozumiem, że twierdzisz, że OBI nie musi zwracać pieniędzy? No, bo przecież konsument nie otrzymał towaru. Dał pieniądze i OBI niczego nie sprzedał?
3
[#1582] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@AD99, post #1581

Kupiono obietnice.
1
[#1583] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@nostrum666, post #1580

Zaliczka może być na 100% wartości towaru. Nie trzeba wówczas po dostawie towaru nawet wystawiać faktury rozliczającej zaliczkę.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 20:31:17 przez mailman
[#1584] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@mailman, post #1583

Ale my otrzymaliśmy faktury.
[#1585] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@nostrum666, post #1584

I bardzo dobrze. Dokumentują dokonaną wpłatę, od której wystawca musi zapłacić fiskusowi podatek. Nie ma to żadnego związku z wydaniem towaru w tym samym momencie co była zapłata lub faktura. Dokonaliśmy przedpłaty/zaliczki tytułem nabycia towaru, a odbiorca ma obowiązek tę wpłatę udokumentować fakturą. Kwestia wydania towaru lub nawet jego stworzenia jest tutaj drugorzędna.

PS. Ja cały czas rozumiem problem (sam też czekam, bo też zapłaciłem). Dyskutuję jedynie z argumentami, że wpłata a nawet faktura jest tożsama z wydaniem towaru, za który była ta zapłata. Nie jest. I nie ma znaczenia czy zapłacono 10% czy 100%.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 21:43:51 przez mailman
[#1586] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@mailman, post #1585

Dobra, źle Cię zrozumiałem. Tak, masz rację, faktura w ostatecznym rozrachunku niewiele zmienia poza udokumentowaniem wpłaty i konieczności rozliczenia, to prawda.
Chciałem jeszcze z ciekawości rzucić teraz okiem na fakturę ale nie mam jej na tym kompie. Byłem ciekaw, bo nie pamiętam już, co tam było napisane, czy przedpłata na grę czy należność za grę.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 21:55:21 przez nostrum666
[#1587] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@mailman, post #1579

Można zapłacić za coś czego jeszcze nie ma, bo ktoś na tej podstawie dopiero rozpocznie pracę nad tym, za co dostał pieniądze.

Można, ale jeśli w umowie jest termin, to powinien zostać dotrzymany. Jest to umowa cywilnoprawna i podlega pod kodeks cywilny. Można dochodzić zwrotu pieniędzy i nawet zadośćuczynienia za potencjalne straty.

Pewnie ktoś zapyta jakie straty może przynieść gra nie wydana w terminie. Może ktoś zaplanował turniej w tą grę na jej premierę, albo pokaz swoich umiejętności. Wynajął salę i zamówił jedzenie. Gra nie wyszła i wystąpiły straty. Wziął wolne w pracy, by nagrać filmik na YT jak gra i zarobić miliony. (art. 417 K.c.) (art. 361 K.c.). Może ktoś tak bardzo chciał zagrać, że popadł w depresję i poniósł koszty leczenia.

Możliwości jest wiele, ale trzeba to udowodnić w sądzie. Myślę, że wyegzekwowanie zwrotu plus odsetki byłoby bardzo łatwe, zakładając, że twórca nie jest bankrutem, a cały majątek posiada kuzynka z Kataru.

No i teraz pytanie, czy ktoś w ogóle chce zwrot pieniędzy, czy tylko wszyscy marudzą i czekają na grę?
[#1588] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@snifferman, post #1587

Można, ale jeśli w umowie jest termin, to powinien zostać dotrzymany. Jest to umowa cywilnoprawna i podlega pod kodeks cywilny. Można dochodzić zwrotu pieniędzy i nawet zadośćuczynienia za potencjalne straty.


Pełna zgoda.
[#1589] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@amikoksu, post #1582

Smutne jest to, że do pewnego momentu wszystko wyglądało mega profesjonalnie, szczególnie jak na grę amigową - strona internetowa, wybór jednego z najlepszych muzyków, filmy promo na youtube, raporty z postępów, no i sama gra to techniczny majstersztyk. Przyznam, że bardzo mi wtedy Kefir zaimponował kunsztem i podejściem do sprawy. No i teraz całe to dobre wrażenie poszło w cholerę i wyszła kicha. I nawet jeśli gra wyjdzie, to niesmak pozostanie. Ech, szkoda...

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2024 07:56:31 przez mastaszek
6
[#1590] Re: Jump! (Amiga Yoomp)

@koczis, post #1576

Licencja również jest towarem.


Niekoniecznie. Towar to rzecz a licencja to umowa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem