[#361] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Doman89, post #360

wsakazana jest 040 do UFO .. na 060/80 gra chodzi miodzio ;-]

[#362] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #361

Desert strike - nerwy
Street Fighter II .. tak mnie ten pieprzony hindus zdenerwowal ze nie bede w ta gre gral wiecej ..nigdy tak nie klolem przy Amidze !!!!

[#363] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #362

Cannon Fodder, Yo! Joe!, North and South, Stratego, Vroom, F17 Challange, MK II, FLASHBACK... i kilka innych tytułów.. ni ma jak to wolny dzień od pracy;]

[#364] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Skiba, post #363

MK (flawless victory) i Superfrog: lodowiec i zamek.

[#365] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #364

Jaguar XJ220 i GODS

[#366] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #361

U mnie na 040/25 było już beż większych przerw, ale znam takich co pykali na 500 w wersję ECS czekając 30min na turę, to byli dopiero fani.
[#367] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@(V)(I)mothe(P), post #355

Jak w końcu się zmobilizuję na zrobienie dodatkowych mapek, to pewnie dłużej.
[#368] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@SPECT, post #367

Pograłem z settlersów i muszę przyznać, że wciągnęła mnie na dobrą godzinę.

[#369] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@SPECT, post #366

Ja grałem kiedyś w UFO na gołej A600 z dyskiem twardym i nie pamiętam, abym kiedykolwiek czekał 30 minut na ruch, jedynie raz w jednej misji na pustyni się komputer zawieszał na myśleniu, ale tak to nie było tragedii. chociaż gra z dyskietek to była masakra, bo gra potrafiła czytać coś przy każdym ruchu zamulając niemiłosiernie, dlatego grałem z dysku twardego, bo przynajmniej to doczytywanie nie spowalniało gry aż tak bardzo.

[#370] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@carrion, post #342

jak lubisz BS to zagraj też w Mega Typhoon

[#371] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #368

Pograłem z settlersów i muszę przyznać, że wciągnęła mnie na dobrą godzinę.


Jak dla mnie to Ty nawet nie zagrałeś w Settlersy a co dopiero pisać o wciągnięciu przez grę. Nawet jednej planszy nie można pewno zrobić w takim czasie - przynajmniej te późniejsze. Jedna godzina gry na kompie to jest nic. Przynajmniej dla mnie.

[#372] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #368

Żeby sobie tak pograć to godzina nie wystarczy.

Grało się po 6- 8 godzin z przerwami, wtedy to była zabawa ;P
[#373] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Tomski, post #371

Dokładnie tak.

Zawsze Settlersy wyrywały mi te parę godzin dziennie. Nie mówiąc już o dalszych częściach, których niestety na ami nie ma.
[#374] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Tomski, post #371

Zgadzam się, na tą grę to mało czasu, ale miałem przeznaczyć 30 minut na granie, ale tak się wciągnąłem, że zanim się opamiętałem, to minęło ponad godzinę przy settlersach :D Wczoraj nie miałem zbyt czasu, by sobie pozwolić na dłuższe granie :D

[#375] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@(V)(I)mothe(P), post #373

Setlers II spokojnie chodzilo na 040/40 AGA *Shapeshifter .. tak samo jak Heroes II .. ja niestety ale nie mam czasu na granie ;(

[#376] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@rafgc, post #369

Może też zależało od stopnia trudności, sam Medium Scout na najniższym to 3-4 obcych a na Superhuman to już z 10, lub terror gdzie pełno obcych i cywili. Bazy i Battleshipy pewnie znacznie wydłużały też. Powtarzam tylko to co zasłyszałem od znajomych co grali na 500, no i bez dysku. :>



Ostatnia modyfikacja: 10.12.2010 15:25:59
[#377] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@SPECT, post #376

W tamtych czasa nikogo nie obchodzilo ile czasu trwa ladowanie lub oczekiwanie na mozliwosc kontynuowania gry. Nie bylo poprostu innych mozliwosci. Mowie caly czas o czasach A-500. Wiadomo ze po wejsciu A-1200 wszystko uleglo zmianie.
P.S. A co dopiero mowa o czasach gdy na Atari XL/XE wgrywalo sie gre z magnetofonu ponad pol godziny. A najgorsze jesli kaseta lub magnetofon byl juz zjechany i w trakcie, najczesciej tuz pod koniec, zawidnial napis boot error. Ale coz, przewijalosie kasete i od nowa. A jesli chodzi o oczekiwanie na kolejna ture to kto mial przyjemnosc zagrac w KLATWE lub SEKSMISJE wie co znaczy dogrywanie pomiedzy poziomami.
To byly czasy. Wspaniale je wspominam. Nie tylko mozna bylo pograc z przyjemnoscia z kolegami lub dziewczyna, ale i porozmawiac w miedzy czasie. Teraz w erze gdy wszystko jest odrazu nie ma szans na pogaduszki. Jedynie na okrzyki emocji.

[#378] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drupi77, post #365

ja przed chwila skonczylem grac z kumplem w alien breeda 2 ponad 5 godzin ciaglej masakry , a pozatym street gang i barbarian2 niezle kupy ktore spokojnie moglyby sie znalezc na liscie top **** w pierwszej dziesiatce ok, racja
[#379] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drupi77, post #377

Atari ? cicho bo sie nie wgra :) ??

[#380] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #379

Zagrałem w super street fighter 2 turbo i doszedłem do wniosku, że dwójka jest chyba lepsza, chociaż nie jestem tak do końca przekonany.

[#381] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #380

Ja wczoraj przypomniałem sobie Polskie tytuły, jakie ukazały się na Amigę. Zagrałem np. w "Mentor", "Vabank". To co się rzuca w oczy to specyficzny humor w dialogach. Zwłaszcza rozbawił mnie w "Ubek"-u. opis pierwszej misji: "Dokonaj sabotażu w Amerykańskiej elektrowni". He,He, dobre.
[#382] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@robwor, post #381

Rise of the Robots na A500 2.5 MB RAM (do full efektow 1 MB CHIP + 0. 5MB FAST)
nie ma grywalnosci ..ale ma swietna grafike i wysokiej jakosci sample

jak tworzyli gre ..jest tutaj nawet AmigaDOS se zalapal i A4000 :)

http://www.youtube.com/watch?v=WbC8_aLW7E8

[#383] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #382

Pamiętam, jak ta gra była omawiana w jakimś programie komputerowym przez K.Kaczora. Coś było, że to jedna z pierwszych gier z digitalizowaną grafą, ale chyba nie do końca tak było, prawda? :)

[#384] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #383

pomyliles grez Mortal Kombat 1
a Kaczor to pecetowy PAŹ

[#385] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #384

Też mi się tak wydaje, ale już dokładnie nie pamiętam :D

[#386] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #384

Pamietam ten program. Przyjaciel domowego komputera. A Pan Kaczor opisywal gry strategiczne. Przez wiele lat mialem duzo odcinkow tego programu nagranych na kasety. Naprawde super wspominam te czasy.

[#387] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #384

Albo to chodziło, o pierwszą, renderowaną grę, ale mniejsza już z tym :)
Wczoraj pograłem w Dragon Ninja i Final Fight.

[#388] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #387

Winter Olipmpiad Lilehamer 1994 ;) OK

[#389] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #387

Ja grałem w Dragon Fight i Final Ninja ;]
Dzisiaj zapuszczam Ninja Fight i Dragon Final . :P



Ostatnia modyfikacja: 14.12.2010 14:16:35
[#390] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@snajper, post #389

ja ciupalem w totalna klasyke rodem z 8 bit ...ale na A500

1.BombJack - 5 level (alez to gra ;D)
2.Rick Dangerus 1 - doszedlem daleko bo mialem cos ok 90 tys pkt (pamietalem zagadki jeszcze z C64 niesamowite !)
3.International Karate - zdobylem rozowy pas ;-] swietna konwersja lepsza niz na Atari 800 XL/C64

a na deser zrobilem soboe pokaz na rzutniku intr40 kb ;) ECS
kurcze nie ktore sa lepciejsze niz dema dyskowe ;)

np ACE /illusion



Ostatnia modyfikacja: 15.12.2010 09:49:28
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem