[#271] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Azzorek, post #269

A głosowałeś już w TOP10? ;)

[#272] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #268

Wczoraj wieczorem przeszedlem calego Dragons Lair I (wraz z zona) -brak filmiku koncowego !!! , doszedlem dosyc daleko w Sword Of Sodan .. i pierwszy raz gralem w Robocop 2 :)
grafa i sfx swietne ale pojawiajace sie ci sami nieprzyjaciele za chwile po przesunieciu ekranu ..zmniejsza grywalnosc.

[#273] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

ze względu na awarię mojej ami to gramy z juniorem (4 lata) w Nicky Boom,Pinball Fantasies i Dreams oraz The Vikings na IPhone. Na WinUAE junior uwielbia SuperFroog oraz SoccerKid i Jimmys Fantastic Journey

[#274] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #272

Robo II super :)

ja grałem w Another World, Flashback, OnEescape ;)

[#275] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@bombermax, post #274

Pograłem w Another World i Golden Axe. Ile razy przeszliście Golden Axe? Ja coś koło setki będzie.

[#276] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #275

Ja gralem w moja ulubiona giere - Cannon Fodder i powiem Wam ze emulacja na Winuae nie dorasta do piet grze na oryginale :) Ponadto Pinball Dreams i Lotus 2
[#277] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Amiga4ever, post #276

W takim razie zagłosuj w Games Top 10! ;)

[#278] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Amiga4ever, post #276

W ostatnim czasie to tylko w Misja Harolda i Monster.
[#279] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@(V)(I)mothe(P), post #278

Głosowałeś? pomysł

[#280] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #279

Ja zagłosowałem w tym miesiącu w to co aktualnie pogrywałem na Amidze. Chciałbym się zapytać, kiedy będą dostępne wyniki - na początku Listopada?

[#281] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Minniat, post #280

Wczoraj zagrałem w superforga ale miałem chęć na zamek. Uwielbiam zamek.

[#282] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Minniat, post #280

Najpierw musi się skończyć październik ;)

Z racji, że mam sporo wolnego, to pewnie w poniedziałek będzie dostępne zestawienie.

Ci co nie głosowali, mają jeszcze czas do końca jutrzejszego dnia.

[#283] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@G. Kraszewski, post #7

Firehawk by Core! :) Zabawa nadal przednia.

http://www.lemonamiga.com/games/details.php?id=2093

[#284] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #279

haha :D

mailman rozwalasz mnie tymi przypomnieniami ;)

ide głosować :P

P.S.

Super Cars II, Motorhead ;)

[#285] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #282

A ja głosowałem? Bo nie pamiętam.
[#286] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@madman15, post #285

Nie wiem, ale pamiętam, że wczoraj grałem w Street fighter 2 i przeszedłem :P

[#287] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

A ja w superforda, supermorda i supergroma.

[#288] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Wczoraj gralem w PP Hammer-a
Swietna gra. Juz dwano w nia nie gralem. Dzisiaj powtorka z rozrywki.
[#289] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #286

Shadow Of The Beast III .. level II zdobylem kule (glowny) cel ale misja sie nie konczy nie wiem co mam zrobic ;/

[#290] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #289

Paris NG.

Szukałem trochę o niej w sieci, ale nic. A strona autora nie istnieje, może ktoś coś słyszał.

[#291] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@don_rafito, post #290

gralem w filan fight!
[#292] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #289

Walnij browara :)

Zagrałem w Fightin Spirit i lotusa 2- świetne gry, ale i tak.....

[#293] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #292

Foundation DC, mam ochotę kupić sobie teraz Foundation Gold. Swoją drogą doskonały przykład jak powinno się pisać gry na Amigę...

[#294] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@strim, post #293

Przyznam, że też mam od pewnego czasu oryginał Foundation, ale jeszcze w niego nie zagrałem - zamiast tego ostatnio kilka razy odpaliłem The Settlers i przeszedłem kilka misji.

Ciekawy jest fakt, że teraz gdy dostępny jest lepszy sprzęt pod AmigaOS i można bezproblemowo pisać gry pod system (w przeciwieństwie do klasycznych Amig, na które powstawały głównie komercyjne gry korzystające bezpośrednio z rejestrów sprzętowych) ludzie portują jakieś bardzo wymagające produkcje z innych systemów napisane w większości wypadków bez trzymania się zasad pisania pod AmigaOS. Dlaczego nie brać przykładu od takich osób jak autora Foundation jak i takich gier jak Genetic Species, Napalm itd.?



Ostatnia modyfikacja: 09.11.2010 21:58:40
[#295] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Minniat, post #294

Bo to jest o wiele trudniejsze i czasochłonne niż zwyczajne dostosowanie źródeł i kompilacja. Nie trzeba tworzyć grafiki, muzyki, obmyślać designu...

P.S. Głosowaliście w Games Top 10? :D

[#296] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #295

Rozumiem, że napisanie gry od podstaw to dużo pracy. Ale jest też możliwość zastosowania grafiki, muzyki i dźwięków z tych portowanych gier, które przecież są udostępnione bez żadnej licencji. Warto dostosować kod na trochę niższym poziomie i portować gry "z głową", zamiast kilku gier które działają w dosłownie kilka ramek na sekundę przepisać jedną grę, która zadziała w kilkadziesiąt FPS. Quake na 060/50Mhz działa z rozsądną prędkością w małym okienku - powinno to dać przykład. Gdyby tylko programiści połączyli siły przy portowaniu dałoby to jeszcze lepsze rezultaty - gry działające natywnie i z rozsądną prędkością. Szkoda że obecnie coś takiego nie ma miejsca i nie powstają nowe grupy osób które mogłyby stworzyć coś razem. Muszę chyba przysiąść bardziej nad Arcymagiem i pokazać, że taka praca zespołowa obecnie jest możliwa. Ale to dopiero w okolicy gwiazdki wraz z "Dwarves in the Iceland", kiedy będę miał więcej czasu. Tak się złożyło, że obecnie jeszcze na tapecie mam priorytetowy edytor ikon, który posuwa się powoli do przodu i chciałbym ukończyć go przed tymi grami.

P.S. Są też wyjątki jak np. gra "Fortis", która ukazała się na MorphOSa dzięki wysiłkowi grupy osób z MDW na czele ;) Oby więcej takich autorskich produkcji.



Ostatnia modyfikacja: 10.11.2010 06:58:11
[#297] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Minniat, post #296

Obecnie, w dobie superszybkich procesorów i kart graficznych nikt nie myśli o optymalizacji działania programu. To jest zrzucane na dalszy plan. Świat nie jest tak jak amigowe poletko ograniczony wąskim gardłem i już dawno przestał się przejmować maruderami w kwestii wydajności. Faktem jest, że niektóre tytuły można poddać optymalizacjom. Pytanie jednak nadal jest aktualne: po co? Dla porterów pod inne systemy?

Szkoda że obecnie coś takiego nie ma miejsca i nie powstają nowe grupy osób które mogłyby stworzyć coś razem.

A może po prostu dlatego, że takich ludzi ogólnie ciężko znaleźć? Ty jesteś młody, studiujesz, masz czas. Większość tych, którzy kiedyś zajmowali się prężnie rozwojem oprogramowania teraz ma rodziny i pełnoetatowe prace. Nie mają czasu na prywatne hobby. To już nie te czasy, gdy licealiści i studenci tworzyli grupy i coś tworzyli. Ci zdolni są już na to za starzy i mają inne priorytety w życiu. Potrzebna jest świeża krew, tacy jak ty, ale w większej ilości. Na chwilę obecną nie ma na to jednak szans.

[#298] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

The Settlers. Uwielbiam poprostu ta gre. Tak jak 20 lat tem tak dzisiaj trzyma przed monitorem calmi godzinami. Wciagajaca bestia.
[#299] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #297

moze wsadze kij w mrowisko... ale wydaje mi sie ze wine za brak organizacji srodowiska amigowego ponosza chyba troche sami amigowcy ze swoimi podzialami i wojenkami. Zygac mi sie chce, jak widze kolejny watek w ktorym kolejni pyskacze udowadniaja innym ze ich prawda o amigowosci jest bardziej ich niz innych. Smutne to jest i tyle. Ktos kto stoi z boku i nie zna "bogatej" przeszlosci tej platformy bedzie mial dziwne odczucia juz od paczatku.
Druga sprawa, zgodze sie ze amigowi ludzie dorosli i maja mniej czasu. Problemem jednak jest to ze ci najlepsi niewiele po sobie pozostawili jesli chodzi o to jaka droga trzeba isc. I po raz kolejny trzeba ponownie wywarzac glowa te same drzwi ktore ktos dawno juz otworzyl. Idac tym tropem kolejni mlodzi ludzie musza najpierw wysluchac kilku rad "doswiadczonych" a pozniej i tak musza szukac wlasnej drogi. Ida nie wiadomo dokad i nie wiadomo po co, wkrotce traca czas, zapal i tyle z tego.

Wracaja do tematu, pogralem wczoraj chwile w "Quick, the thunder rabbit" CD32. Po tylu latach patrzac bardziej obiektywnie gra o wiele lepsza od super froga, bardzo skrzywdzona przez niedocenienie. Patrzac na to z innej strony, smuci mnie fakt ze mozna bylo przeciez robic dalej podobne platformery o lepszej grafice. Wcale nie 3d, wystarczyly by bardziej zlozone graficznie i wykorzystujace potencjal kart turbo.



Ostatnia modyfikacja: 10.11.2010 14:48:45
[#300] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Koyot1222, post #299

trudno robic platformowk rodem z 8 bit ...jak wokol byl boom na 3D i quake'i
teraz to co mowisz jest rozsadne ...bo gry pecetowe sie przejadly i zygac sie kolejna produkcjia z multimegaefektami ..ludzie wracaja do mniej meczocych gier..

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem