[#301] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #300

Niedawno gralem tez w gobliiins, do tego typu gier wogole nie trzeba bylo miec mocy procesorowej, ani wysokiej rozdzielczosci, ani dynamicznej grafiki...

[#302] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #300

Zgadzam sie w 100 procentach. Wole pograc w gre typu kwadrat goni kwadrat i przy tym sie ubawic niz widziec prawie rzeczywistosc i dodatkowo najpier musisz nauczyc sie jak w to wogole grac. Jesli juz gram w nowoczesne gry to sa to strategie. Ale i tak dawne nawet 8 bitowe gry maja cos w sobie co przyciaga. Moze poprostu to ze znowu czujemy sie tak jak kiedys. Mlodzi, z jedynym problemem. Jak tu kupic nowa gierke i jak sie zwlec z lozka po nocnej partyjce na Settlersach czy UFO.
Hmmmmmmmmm.
To byly czasy.................. ok, racja
[#303] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drupi77, post #302

Wiem, że odbiegam od tematu, ale teraz kończysz grę i odstawiasz na półkę.

A kiedyś ? Takiego Lotusa objeżdżało się całego codziennie ;)

[#304] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #297

" Obecnie, w dobie superszybkich procesorów i kart graficznych nikt nie myśli o optymalizacji działania programu. To jest zrzucane na dalszy plan. Świat nie jest tak jak amigowe poletko ograniczony wąskim gardłem i już dawno przestał się przejmować maruderami w kwestii wydajności. "

Swiat tak ale przeciez amigowcy to amigowcy i zyja amigami tak?
No to po co, za wszelka cene chca byc PC'etowcami?

Ogolnie mozna odniesc wrazenie, ze dzisiejsi amigowcy sa jak lemingi.
Trzeba im przypominac kim sa i wydawac im rozkazy, co maja robic bo wszedzie ich pelno ale strasznie sie pogubili w tym nowym swiatku niesamowitych technologii...
[#305] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #303

Odstawiam na pulke?
Nieeeeeee. Jest caly czas na swoim miejscu. Ale procz Amigi ktora jest w ciaglym uzytkowaniu, zajmuje sie rowniez Swiatem Atari ST. W jednym pokoju do TV jest podlaczony Atari 1040 STe, w drogim PC wraz z Amiga 600 a w salonie pod telewizorem gotowe do podlaczenia kable RGB do obydwoch sprzetow oraz podlaczenie monitorowe dla zabawy starszymi PC (pod DOS-em oczywiscie). Juz sam nie wiem gdzie przechowywac sprzet ktory ostatnio wpycha sie drzwiami i oknami.OK
Ale wracajac do tematu.
Widzac ze dzien sie skonczyl od trzech minut. To wczoraj zaczolem nowa partyjke z UFO Anemy Unknown.
[#306] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hubez, post #303

Dokladnie, dzis gre sie "przechodzi" a nie gra :)

[#307] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #297

Taki młody to ja już nie jestem... To jest moje drugie podejście do studiów. Starałem się studiować przeszło dziesięć lat temu, niedługo po maturze, ale niestety zachorowałem na bardzo rzadką chorobę, o której lepiej tutaj nie pisać (objawy są bardzo przykre i dyskwalifikują człowieka z poważnej działalności m.in. studiowania). Leczenie trwa już ponad 6 lat i trwa nadal i dopiero teraz te przykre objawy ustąpiły na tyle, bym mógł podjąć te wymarzone studia. Ot i cała moja tajemnica :( Na razie radzę sobie bardzo dobrze, na szczęście z informatyki jestem prymusem.

Osoby, które założyły już własne rodziny zapewne nie mają już na pisanie gier czasu, jednak gdyby połączyły siły to kto wie jak wiele dobrego mogłoby z tego powstać. Jest tu parę osób na forum, które narzekają, że nie mogą dokończyć projektów. Ale dlaczego nie szukają wsparcia? Może powstałoby wtedy kilka nowych gier na Amigę.

Arcymaga napisałem na kilka sposobów, mam zamiar rozbudować drugie demko, które było w rzucie izometrycznym i uważam chyba za najbardziej udane. Żeby jednak dobrze działało na klasycznej niedopalonej Amidze wymagana jest optymalizacja kodu, który obecnie jest napisany w języku C. Chyba zrobię również wersję dla karty graficznej, ponieważ wtedy nie martwiłbym się o szybkość blitowania i ograniczanie liczby obiektów na ekranie.

[#308] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Minniat, post #307

z racji ze napieprzal deszcz i dopadla mnie jesienna deprecha zrobilem sobie dzien lumpa podlaczylem A500 do rzutnia i ..Shadow Of The Beast III,Flimbo Quest, Fire Force ,Cannoan Fodder ,Super Frog ,soccer kid,monkey island :)
dopier oderwalem sie od joya

[#309] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Kolejny etap The Settlers. Trzeba ladnych paru godzin by roztrzaskac caly etap. To jest to. OK
[#310] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drupi77, post #309

Kolejny dzien z The Settlers. ok, racja
[#311] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drupi77, post #310

a ja wyzynalem rycerzy z bratanica w golden axe ! Rewelka ;-]

nie wiem czy sie myle ale to chyba najlepsza konwersja gry z automatow na maszynie 16 bit ?



Ostatnia modyfikacja: 15.11.2010 14:06:20
[#312] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drupi77, post #309

ja mam trochę inna taktykę, 600-tka chodzi 24h na dobę z włączonymi settlersami i gdy mam czas i ochotę włączam monitor i sobie pykam...

[#313] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #311

Jedna z lepszych. Grałem w superfroga, ale tylko zamek.

[#314] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Skiba, post #312

he he ciekawe kiedy ci kondensatory spuchna ;d

a ja Shadow Of The Beast III pieprzone kulki 3 Level

[#315] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #314

pod koniec listopada mam umówioną "zmianę warty" kondensatorów u elektronika u moich dwóch przyjaciółek :D

[#316] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #297

"Obecnie, w dobie superszybkich procesorów i kart graficznych nikt nie myśli o optymalizacji działania programu. To jest zrzucane na dalszy plan. Świat nie jest tak jak amigowe poletko ograniczony wąskim gardłem i już dawno przestał się przejmować maruderami w kwestii wydajności."

Pozwolę sie BARDZO nie zgodzic. Zobacz jak wygląda tworzenie gier na konsole (głównie PS3 i X360 które konkurować muszą bezpośrednio z PC). Co chwila pojawiają się tutuły które podnosza poprzeczkę. Co moment można przeczytać o nowych i niespotykanych wcześniej sposobach na osiągnięcie różnych efektów (polecam np google i poczytanie o nowych podejściach do antyaliasingu). Wynika to po prostu z faktu bardzo ograniczonych możliwości tego sprzętu. Coś to przypomina?

Dzisiaj optymalizacja i innowacja ciągle ma miejsce. W "dawnych czasach" tez nie wszystkie tytuły wyciągały ze sprzętu wszystko co możliwe. Teraz jest dokładnie to samo.

PS. jedna ze stron z pokaźną listą artykułów na temat nowinek w grach:
http://www.eurogamer.net/archive.php?platform=digitalfoundry
wystarczy szukać po 'tech".

[#317] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@kiero, post #316

Dungeon Master
Ishar 2
Ishar 3
Celtic Legends

:)

Dzisiaj próbuje zrobić dyskietkę do save dla DM i jeszcze raz gram.
[#318] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@pamietajcieoogrodach, post #317

I pamiętaj, aby oddać głos.

[#319] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Wczoraj w przerwie na "kawe" w Settlersach na drogiej z Amis pogralem chwilke w jedna z leprzych gier tamtych czasow. GODS OK
[#320] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drupi77, post #319

Wczoraj mając do wyboru granie lub sen wybrałem to pierwsze. Alien Breed:TA, Superfrog, Soccer Kid, The Secret of Monkey Island, Alladyn, Banshee, Another World. Po około 3-4 miesięcznej przerwie od grania mało co się nie popłakałem ze szczęścia :D

[#321] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Lure of the Temptress i Universe... świetny klimat, polecam wszystkim

[#322] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Skiba, post #321

Wczoraj gralem w Workbencha .. level 2.1

[#323] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #322


Sam pogrywam w Workbencha. I to wlasnie w ten sam level. OK
Wciagajace.
Ja katuje nadal Settlersy.Mam nadzieje ze skoncze przed Bozym Narodzeniem. Hahahaha
Ale dodatkowo dalem sobie godzinke relaksu w Pinball Dreams.



Ostatnia modyfikacja: 17.11.2010 23:50:48
[#324] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Cosi, post #25

Secret of monkey island po raz kolejny... ;)



Ostatnia modyfikacja: 17.11.2010 23:55:12
[#325] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #300

O tak to masowy powrót i reaktywacja A500. Może przejrzyj listy sprzedaży gier i zaktualizuj swoje informacje. Dwa słowa klucze "Black Ops" mówi to coś ?

[#326] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@cacodemon666, post #325

mnie nowe gry ziebia..a jakies tam xboxy i ps3 to nawet nie chce na oczy widziec.. wole klasyke 8 i 16 bit OK

[#327] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #326

Bez przesady. Konsole też są dobre. Ja wczoraj właśnie grałem sobie na PS3 w amigowego Pinball Dreams. Rewelacja. Muszę sobie jeszcze zakupić Pinball Fantasies. To tylko 20zł.
[#328] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Ufo Anemy Unknown OK

[#329] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Drupi77, post #328

wow swietna gra ! jak kupie sobie 030 do A600 znowu zaczne w nia grac
w sumie to moglbym na 1260 zobaczyc jak chodzi AGA wersja ECSowa miala fajniejsza muze

[#330] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #329

To fakt, ale chwilowo walkuje niedawno zakupiona A1200 wiec jak grac to w wersje AGA. :D
Dodatkowo pogrywam na OS 3.5. Musze powiedziec ze na golej A1200 calkiem calkiem chodzi. Probowalem tez OS 3.9 ale bez dodatkowego ramu mozna zapomniec o jakiej kolwiek pracy.
Ale nie zmieniam juz tematu.
UFO to naprawde wciagajaca gra. Tym bardziej po tygodniowym walkowaniu Settlersow.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem