kategorie:
[#511] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #508

Dziękuję za odpowiedź.
[#512] Re: Raytracing i Amiga

@tOMashBe, post #509

Eufemistyczne stwierdzenie, że nie ma odpowiedniego softu Niektórzy nie lubią dublować sprzętu.

1. Brak softu to jedno,
2. Po drugie szybkość transmisji 10MBit nie powala przy dzisiejszym przeładowaniu łączy,
3. System jest zamulony,
4. Programy do sieci są niezoptymalizowane.

To cztery podstawowe powody, dlaczego nie używam WWW w mojej Amidze.

Chętnie skorzystałbym z jakichś usług typu BBS, które kiedyś były popularne, a kiedy nie miałem modemu. Musiałbym poszperać, by znaleźć tego typu niewidoczne gołym okiem zakątki sieci. Ja sądzę, że projekt stron internetowych specjalnie dla Amigi miałby sens. Proszę sobie wyobrazić, włączasz sobię swoją Amigę a tu wita Cię strona "Amigoogle" w AmigaGuide i "Amitube" w CDXL :)

Tylko tak ma to sens w mojej opinii.

Ja po prostu lubię Amigę :) I kropka. Przepraszam adminów, że rozwinąłem ten poboczny temat w tym wątku.
[#513] Re: Raytracing i Amiga

@Hexmage960, post #512

Przecież wszyscy tutaj lubimy Amigę

Chodziło mi o to, że gdyby był odpowiedni soft to można by go używać z zadowalającą szybkością choćby na emulatorze, a od tego tylko jeden krok do lepszej optymalizacji. A tutaj po prostu brakuje oprogramowania, to jest podstawowy problem.

System jest zamulony,

A jakim sensie, podczas korzystania z netu?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 22:30:29 przez tOMashBe
[#514] Re: Raytracing i Amiga

@recedent, post #510

Ładnie. Ale w oryginale zdaje się, że podłoże ma mniejszy współczynnik odbicia.


Faktycznie, jutro coś z tym jeszcze pokombinuję.
[#515] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #514

Ciągle Amiga i Amiga, zamiast tego mały ukłon w stronę Atari:

[#516] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #515

OK
[#517] Re: Raytracing i Amiga

@KJB, post #516

Skończyłem scenę z logo Amiga Technologies z czasów Escomu:




Tu w formacie bardziej odpowiednim na tapetę:



Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 20:10:58 przez jubi
[#518] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #517

A czy masz może samo Gelato na ekran? Wolałbym szeroki. ;)
[#519] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #518

Fajny render :)
[#520] Re: Raytracing i Amiga

@Gżegżółka, post #519

render fajny, ale to odbicie jest co najmniej dziwne pomysł
[#521] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #520

Fragment oryginalnej reklamy z 1996:

[#522] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #521

Tak było, oryginał nie był doskonały. Jedyne istotne różnice to tło (oryginalnie było ciemniejsze) a z nieistotnych kabelek od myszki. Nie musi być idealnie tak samo, nie kopiujesz Rembrandta na sprzedaż.
[#523] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #517

Graba, dobry material. Mi by sie juz nie chcialo.
[#524] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #518

A czy masz może samo Gelato na ekran? Wolałbym szeroki. ;)


Oto Twoje Gelato:

[#525] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #524

Dzięki. :)
[#526] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #525

Dziś przyszedł czas na premierę A600 która leżała u mnie na dysku praktycznie gotowa od dość dawna.

Wydawało mi się kiedyś, że A600 to tylko skrócona A1200, ale ilość detali które trzeba było przerobić z modelu A1200 złożyła się na naprawdę mnóstwo pracy. W Commodore prawdopodobnie przechodzili ten proces odwrotnie - przedłużali A600 która była wcześniejszym modelem.

1
[#527] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #526

mówcie co chcecie - wg mnie to najpiękniejsza Amiga w historii. Zeby tak jeszcze miała AGA, to dzisiaj byłaby popularniejsza niz A1200.

Jubi - genialne!
[#528] Re: Raytracing i Amiga

@vojo, post #527

Mam takie samo zdanie. :)

Jest paru wariatów na świecie co wcisnęli płytę z A1200 w obudowę A600. Poruszyłem kiedyś ten temat na forum. http://www.ppa.pl/forum/amiga/27707/plyta-glowna-a1200-w-a600

A jeden z takich po dorobieniu przejściówki i wyciągnięciu stacji dysków, nawet zmieścił długą kartę turbo.

A Jubi w raytracingu jest klasą sam dla siebie. Kolejna praca na którą można reagować tylko superlatywami lub zazdrosnym zgrzytaniem zębów. szeroki uśmiech

Nigdy nie lubiłem tej starej 500kowej myszki, na szczęście tylko pierwsza partia 600ek była z takimi. :)
[#529] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #528

Szczerze mowiac to nie mam pojecia z jakimi myszkami byla rozprowadzana A600 podczas swojego komercyjnego zywota, ale na pewno takie myszki jak ta ktora umiescilem w scenie powyzej wystepowaly w reklamach Commodore z tamtych lat. Przyklad - reklama telewizyjna A600 link

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 21:49:08 przez jubi
[#530] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #529

a może powrzucasz swoje prace (znakomicie odtworzone trzeba przyznać) do graffiti - fajnie byłoby móc je obejrzeć w jednym miejscu
[#531] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #526

jestem tylko ciekaw, ile czasu zajelo wymodelowanie tej calej sceny ???. praca naprawde swietna, modeling i wykonczenie w szczegoly..., chociaz dostrzegam ziarnistosc path tracera cyclesa w ciemniejszych fragmentach sceny, szczegolnie razi to w stacji dyskietek.
[#532] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #529

Z tego co pamiętam to na samym początku pierwsza partia A600 w sklepie była z tą kanciastą (1) myszką jak w A500. Jak na ostatnim obrazku powyżej. A A1200 w Escomowych czasach była albo z taką jak na obrazku wyżej biała obła z równoległymi (4) bocznymi ściankami, albo biała niesymetryczna (3) (lewy klawisz jakby bardziej wystawał za obrys i miał w sobie wgłębienie) była pełna krągłości i węższa w środku, nieco wcześniej była dostępna w Amigowych firmach czarna wersja takiej.

Ale w między czasie przez większość czasu obie tzn A600 i A1200 były sprzedawane z takimi obłymi mniejszymi od powyżej wymienionych jasnymi myszkami, które były węższe w okolicy klawiszy (2) i lewy klawisz miały wyraźnie szerszy niż prawy, a kabelek wystawał miedzy klawiszami czyli nie na środku szerokości myszki. A boczne ścianki były pochylone tak że podstawa była węższa niż sama myszka, inaczej niż w tych nieco większych Escomowych. Zdarzały się też czarne wersje do CDTV.


(1) - najbardziej znana z A500 choć były też takie do C64.
http://velesoft.speccy.cz/othermouse/amiga_mouse/amiga-mouse-top.jpg

(2) - najmniejsza i najczęściej spotykana w A600 i A1200.
http://www.oldsoftware.com/softimg9/a-mouse2.jpg

(3) - Escomowa - czarna wersja była chyba nieco bardziej obła i płaska w dolnej części.
http://velesoft.speccy.cz/othermouse/amiga_mouse/amiga-mouse.jpg

(4) - rzadsza Escomowa (nigdy nie widziałem na żywo)
http://i.ebayimg.com/t/Official-Commodore-Amiga-Mouse-AMIGA-Ref-2-/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/Et8AAOxylpNTSVRm/$_35.JPG

(5) - sprzedawana z A3000
http://velesoft.speccy.cz/othermouse/amiga_mouse/amiga3000-mouse.jpg

(6) - współczesny wynalazek, uzurpator Amigowości
http://amiga-news.erkan.se/wp-content/2010/07/amiga-mouse.png
[#533] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #532

Ad.5
Nie wszystkie A3000 z taką były sprzedawane. Wczesne wersje miały "trumienkę".
[#534] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #532

4 to produkt Commodore wystarczy zobaczyć na naklejkę gdzie pisze Commodore Amiga (mam dwie takie i uważam je za najbardziej udane myszki)
[#535] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #534

W sumie nie byłem pewny czy to Escomowa ale kojarzę ją tylko z obrazków z okresu schyłkowego. Z jaką Amą je kupiłeś? - Tak się zastanawiam, może były przy A4000, albo sprzedawane osobno.
[#536] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #535

Sprzedawali ją z A4000 ale później też z A1200 ja kupiłem ją z A1200 Comic Pack
[#537] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #532

ad.4 mam taką do zestawu z A4000 ,ale używam trackballa.
[#538] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #532

Ad.4. Też mam taką do A4000D (oryginalnie w zestawie), widziałem też kiedyś z A1200 i z tego co pamiętam to nie jest Escom, tylko jest pod spodem napis Commodore.
[#539] Re: Raytracing i Amiga

@flops, post #538

O, dobrze, że przybył flops ze swoim avatarem, bo właśnie nad tą reklamą teraz pracuję. Przy okazji rozwikłałem pewną tajemnicę z dawnych lat Commodore. Przyjrzyjcie się temu, co ma ta A4000 na ekranie:



Dlaczego okienko z zawartością Workbencha jest na samym dole ekranu? Zrozumiałem to kiedy udało mi się odszukać dokładnie tę tapetę z górami, okazuje się, że jest ona po prostu zbyt krótka w pionie i obrazek się powtarza. Zamiast użyć innej tapety albo rozciągnąć obrazek, sprytny fotograf przysłonił powtarzający się obszar otwartym okienkiem. Może później wrzucę tu screenshota z Workbencha gdzie będzie to dokładnie widać. W każdym razie staram się odtworzyć wszystko w miarę możliwości wiernie.

Zwróćcie też uwagę jaka myszka jest użyta w tej reklamie. Monitor który tu widać to najprawdopodobniej Commodore 1935.
[#540] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #539

Jak zrobisz tą reklamę, to powędruje do mnie na pulpit. Chyba była w C&A po wyjściu A4000D, moje marzenie z tamtych lat, razem z A3000T (obrazek chyba z dyskietkami i kamerą). Miałem w tedy dylemat którą bym wybrał, jakby mnie było na którąś stać.
Nigdy nie mogłem znaleźć tego obrazka w ładnej jakości. Jakbyś potrzebował wymiary A4000D to daj znać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem