kategorie:
[#451] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #450

Amiga 4000 bądź dżojstik Competition Pro.
[#452] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #450

Amiga Walker?
Albo to co krążyło jako jedna z wersji tego jak może wyglądać Natami taka trochę futurystycznie powyginana A1200 ? ;)
[#453] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #452

Amiga Walkera już dawno temu zrobiłem, jako jednego z pierwszych:



Tak że póki co - zimno :)
[#454] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #450

Pomnik Superfroga z podpisem Parallaksa!
[#455] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #450

Dość prosta to zagadka, może ktoś zgadnie co to będzie?


Amiga 3000 lub 4000 Tower? siedzi, pije i chrupki
[#456] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #453

A tysiączkę już zrobiłeś? Bo się gubię. Jak chcesz wyzwania do zrób gołą płytę główną, dowolną. ;)
[#457] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #453

Jak byś nie napisał, to bym się nie skapnął, że to render OK
[#458] Re: Raytracing i Amiga

@dominiqr, post #455

Pomnik Superfroga z podpisem Parallaksa!


No no, to byłoby wyzwanie. Tylko sam mistrz superfroga musiałby chyba osobiście pozować.

Amiga 3000 lub 4000 Tower?


Pudło! A raczej nie będzie to żadne paskudne pudło w postaci zwykłego klocka.

A tysiączkę już zrobiłeś? Bo się gubię. Jak chcesz wyzwania do zrób gołą płytę główną, dowolną. ;)


Tysiączki nie robiłem i raczej nie będę, ma inną klawiaturę niż pozostałe Amigi.

Podpowiedziałbym kolorem ale wtedy to już byłoby za łatwo...

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 18:56:38 przez jubi
[#459] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #458

CD32 ?
[#460] Re: Raytracing i Amiga

@TomcioPaluszek, post #459

Brawo. CD32 w całej swojej krasie.

Przygotowałem taki render między innymi dlatego, że mi się spodobało zdjęcie tej konsoli, było inne pod wieloma względami od pozostałych zdjęć Commodore. Z tego co się orientuję to na PPA nie ma zbyt wielu fanów CD32?
[#461] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #460

Bo "betonowi" Amigowcy uważają że to nie jest prawdziwy komputer. Taka AGA dla ubogich, co nawet jak uzbierają kaskę na parę dodatków to i tak nigdy nawet 040 w to nie wsadzą, a uważają że od 040 dopiero zaczynają się te fajniejsze Amigi. Zresztą nawet jakby pozostać na 030 to A1200 z taką turboską, twardym i CDkiem lepiej wygląda, sprawia mniej kłopotów i jest tańsza niż takie czarne pudełko z przyczepką. Ot i tyle. ;)

Na to fani CD32 mówią że wkładają płytkę, biorą pada do ręki i grają bez mordowania się z instalacjami. A gdy to słyszą plejstejszynowcy i widzą jakieś tam SFrogi, Lemingi i Lotusy to nie mogą uwierzyć że ktoś woli to niż PSXa. ;) Bo ani to komputer ani konsola.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 22:48:10 przez ZbyniuR
[#462] Re: Raytracing i Amiga

@KJB, post #446

Dobry pomysł na biznes. (akrylowe obudowy do Amig)
[#463] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #461

Po ostatniej serii wyrenderowanych Amig nabrałem prawdziwego obrzydzenia do wszystkiego co ma klawiaturę, klawiatury zaczęły mi się dwoić i troić przed oczami. Nic dziwnego, skoro gapiłem się na nie na ekranie Blendera tygodniami.

Dlatego na chwilę zająłem się czymś, co klawiatury nie ma. Przy okazji ta scena jest nieco ciekawsza niż standardowe sceny Commodore, podłoga nie jest zwykłą szybą tylko ma ciekawą, przestrzenną fakturę, światło jest wielokolorowe. Dodatkowym wyzwaniem było ciekawe przedstawienie płyty CD. Jest to jedyna tekstura na scenie (wszystkie napisy itd. są obiektami), a powstała przez zeskanowanie kilku prawdziwych płyt płaskim skanerem i zmiksowanie tego w edytorze nodów ze szkłem, metalem i anizotropią, w sumie dość skomplikowana sprawa i dużo zabawy.

Posiadacze CD32 powinni doskonale kojarzyć zdjęcie na którym wzorowany jest mój render, było ono zamieszczone na pudełku z konsolą.

2560 x 1440: http://i.imgur.com/DvHRo5e.jpg



Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 17:37:11 przez jubi
[#464] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #463

Nice, wkładasz płytkę i grasz :) fajny render :)
[#465] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #463

No no jesteś klasą sam dla siebie. OK

A czy robiłeś kiedyś w podobny sposób jakąś 8bitówkę? Czy miałeś kiedyś jakąś, czy zaczynałeś komputerowanie od Amigi? :)
[#466] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #463

Zaje...ście wyszło OK
[#467] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #465

A czy robiłeś kiedyś w podobny sposób jakąś 8bitówkę? Czy miałeś kiedyś jakąś, czy zaczynałeś komputerowanie od Amigi? :)


Zaczynałem od C64 + datasette, potem stacja dyskietek 1541, A500, A1200. Jeśli znajdę jakieś ciekawe zdjęcie z czasów 8-bitowych z to czemu nie.

Tymczasem mała poprawka wczorajszego renderu, źle zrobiłem okienko na płytę CD:



Z ciekawostek, podłoga to nie bump mapa tylko prawdziwe obiekty, składa się ze 130 000 małych piramidek. Stąd często ją wyłączałem aby nie zwalniała mi pracy.

[#468] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #467

Masz jeszcze to C64?
[#469] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #468

C64 sprzedalem aby kupic A500, a A500 aby kupic A1200. Tę A1200 mam do dziś.
[#470] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #469

chodzi mi o fotkę 3D szeroki uśmiech
[#471] Re: Raytracing i Amiga

@sebbb, post #470

Czy miałeś kiedyś jakąś, czy zaczynałeś komputerowanie od Amigi? :)


Wątek był o "komputerowaniu" nie o renderowaniu więc nie zrozumiałem cię :)

Fotka jest potrzebna w sensie takim, że musi być najpierw jakieś klimatyczne zdjęcie z epoki 8-bitowej które mnie zainspiruje, wtedy może zrobię jakiś render związany z tamtymi czasami.

Problemem będzie znalezienie takiego zdjęcia na którym nie ma klawiatury tylko jakiś inny ciekawy element.
[#472] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #471

To może cos z tej epoki ;P
[#473] Re: Raytracing i Amiga

@diecast64, post #472

Lub cos takiego


i to jest fajne


ale najlepsze jest to - wybaczcie jakość

[#474] Re: Raytracing i Amiga

@diecast64, post #473

Nawet fajne te zdjęcia, tylko wszędzie te klawiatury...

A co do CD32, skoro już stworzyłem cały model, postaram się zrobić z nim taki plakat:



Podoba mi się "groźny" klimat tej reklamy.
[#475] Re: Raytracing i Amiga

@diecast64, post #473

[#476] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #474

Ten klimat CD32 jest super. A co do C64 to chyba ciężko będzie znaleźć cos co będzie bez klawiatury :)
[#477] Re: Raytracing i Amiga

@diecast64, post #476

Przecież już znalazłeś. Ten Joystick co wstawiłeś wyżej to nie joystick do C64 ale joystick z wbudowanym C64 wraz z 30ma grami. Widywałem fora na których ludzie wmontowywali płytkę z tego joy/C64 w stację 1541 lub 1571 i podłączali klawę od PC i mieli C64 na chodzie. A jeden nawet zrobił miniaturę C64c w skali 1/3 z czytnikiem SD z taką właśnie płytą główną w środku. Coś pięknego. :D
[#478] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #477

Wróciłem na chwilę do modelu A1200 i trochę go unowocześniłem, dodając podświetlane klawisze. Może warto by współcześnie wyprodukować coś nawiązującego do tradycyjnego designu Amigi?

2560 x 1440: http://i.imgur.com/PLPswd5.jpg

[#479] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #478

Naprawdę ładnaOKok, racja
[#480] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #478

Czuć klimat TRON'a :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem