kategorie:
[#331] Re: Raytracing i Amiga

@mailman, post #329

I dlaczego tych obrazków jeszcze nie ma w Graffiti? ;)


Postaram się coś dorzucić, tylko mam wrażenie, że mało kto tam zagląda.

Ze stronami które aktualnie są dostępne, problem jest taki że zdjęcia najczęściej są gówniane, rozmazane i przy żarówkach rodem z burdelu, jednym słowem mało co widać.


No niestety, wiem jak ciężko o dobre zdjęcia referencyjne do modelowania, czasem trzeba modelować na ślepo i zgadywać jakiś wymiar bo zdjęć z danego kąta po prostu brak. Wydaje mi się, że do takiego poważnego projektu to trzeba by mieć fizyczny przedmiot pod ręką a nie modelować ze zdjęć, czyli być szczęśliwym właścicielem jakiegoś muzeum wszystkich Amig.

Tymczasem, po pół roku od pierwszej wersji, uzupełniłem CDTV o monitor. W tym tempie uzbieram całą CDTV w ciągu kilku lat. Teraz planuję dorobić pilota albo myszkę.

[#332] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #331

Postaram się coś dorzucić, tylko mam wrażenie, że mało kto tam zagląda.


Hmm... Obrazek wrzucony dzisiaj o 10:53 ma 106 odsłon. Ciekawe ile osób widziało Twoje prace w tym wątku na forum... 40? Śmiało wrzucaj do Graffiti.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 19:56:56 przez mailman
[#333] Re: Raytracing i Amiga

@Radek_Cz, post #330

Wiem że robiąc modele do "muzeum" musiałbyś robić tył i boki zgodnie z rzeczywistością. Ale myślę że one są bardzo podobne, więc ten pierwszy raz
tylko bolał, podobnie z klawiaturami. Zresztą patrząc na częstotliwość pojawiania się twoich prac i łatwość z jaką posługujesz się mikserem, to wydaje mi się że to będzie "pikuś" . Cokolwiek zdecydujesz, po prostu renderuj OK


Popatrzyłem sobie na amigowe klawiatury i wygląda na to, że klawiatura od CDTV jest identyczna jak ta od Amigi 3000 i 4000 (poza kolorem), więc za jednym zamachem miałbym klawiaturę do trzech komputerów. Pokusa jest duża. Tymczasem dla rozgrzewki przed klawiaturą zająłem się pilotem do CDTV:





Z ciekawostek - nie ma na tym pilocie żadnej tekstury, wszystko zrobiłem wektorowo, łącznie z napisami. Dzięki temu można robić nieskończone zbliżenia bez widocznej pikselozy.

BTW, może ktoś ma zdjęcie klawiatury od CDTV/3000/4000 z profilu (od krótkiego boku)? Najlepiej na wprost pod kątem 90 stopni. Dobre zdjęcia referencyjne to podstawa.
[#334] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #333

Hehe, superOK
nie ma na tym pilocie żadnej tekstury, wszystko zrobiłem wektorowo, łącznie z napisami. Dzięki temu można robić nieskończone zbliżenia bez widocznej pikselozy.
No to widzę że już zaczynasz robić obiekty pod "muzeum", co zresztą potwierdza twoja obserwacja na temat podobieństwa klawiatur.
Tak trzymać i się nie wypierać
[#335] Re: Raytracing i Amiga

@Radek_Cz, post #334

Wiesz co, zrobiłem tę klawiaturę, ale bardziej żeby udowodnić sobie "co, ja nie zrobię?" niż cokolwiek innego. Przyjemność z jej robienia można porównać do przyjemności jaką odczuwał Kopciuszek podczas wybierania maku z popiołu. No ale jest, na subdivision level 3 edytor pokazuje mi niemal 3 mln. trójkątów, poziom detali nadaje się spokojnie do ogromnych zbliżeń. Tym bardziej, że nie ma żadnych tekstur a wszystkie napisy zrobione są wektorowo.

Do zamknięcia tematu CDTV pozostała mi czarna stacja dyskietek i myszka na podczerwień, ale to pikuś w porównaniu z resztą. Wstępny wygląd klawiatury:




[#336] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #335

Niesamowite, a pisałeś że ci kilka lat zejdzie ;p. Może spróbuj wrzucić jakiś model tu albo czegoś podobnego i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Myślę że można już zacząć się oglądać za kimś kto może jakąś przeglądarkę 3D podpiąć pod kod strony i powoli ruszać z wystawą. Ewentualnie używać serwisów zewnętrznych i tylko wklejać ich wyświetlarkę. Nie wiem jak to działa dokładnie. Ale myślę że nie będzie zbyt trudne.
[#337] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #335

Kompletnie nie znam sie na grafice 3D, ale Ty zacznij modelowac szczęki, bo mam wrazenie ze niejedna juz z hukiem rozwaliła sie na podłodze - swoja wlasnie zbieram. Zapotrzebowanie moze być duze ;)
[#338] Re: Raytracing i Amiga

@vojo, post #337

OK, wszystkie elementy są już na swoich miejscach i scena prezentuje się tak:



Oczywiście nie jest to ostateczna forma, bo ostatecznym celem jest rekonstrukcja zdjęcia z pudełka CDTV które przewijało się w amigowej prasie w pierwszej połowie lat 90-tych. Będzie to wymagało przerobienia całego oświetlenia, czyli wyrzucenia wszystkich kilkunastu lamp i ustawienia od nowa. To, mam nadzieję, jutro.
1
[#339] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #338

Moja szczęka leży na ziemi :)
[#340] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #338

Rysunek świetny, podziwiam włożoną pracę :)
Takie drobne szczególiki:
-w klawiaturze przyciski F i J mają trochę większe wgłębienie niż pozostałe (ułatwienie aby łatwiej było się odnaleźć na klawiaturze bez patrzenia na nią), u Ciebie są takie same,
- nie zgadza się parę klawiszy: w klawiaturze QWERTY te obok Return i lewego Shifta są puste, przycisk po prawej od dwukropka jest inny, tak samo jak inny symbol jest na przycisku "3", tabulatory też wyglądają trochę inaczej: link . No chyba, że po prostu sam masz taką klawiaturę i na podstawie jej robiłeś to ok :)
-przycisk stacji dyskietek wydaje się być w takiej pozycji jakby w środku nie było dyskietki, a takową widać. Z resztą nie pamiętam jak to jest dokładnie, ale nawet jeśli mamy włożoną pustą dyskietkę to obraz powitalny CDTV się nie wyświetla, ale tu mogę się mylić :)

Poza tym wszystko ok, podziwiam!
[#341] Re: Raytracing i Amiga

@Maniu, post #340

Dzięki za komentarze, masz rację.

Faktycznie z klawiaturami był problem, bo miałem kilka zdjęć z różnych kątów, ale różnych klawiatur, jednej AZERTY, innej QWERTY i jeszcze chyba nawet QWERTZ i jak już zrobiłem kształt klawisza enter według AZERTY, to później nie chciało mi się go przerabiać na kształt taki jaki w QWERTY i musiałem ten dodatkowy klawisz który mi został jakoś oznaczyć. Po prostu dopieszczanie takich szczególików zajmuje tyle czasu, że mam tej CDTV już serdecznie dosyć i chce ją skończyć raz na zawszę :) Przycisk stacji dyskietek postaram się wysunąć trochę bardziej.
[#342] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #341

Wersja finalna gotowa, teraz można zobaczyć o co mi chodziło od samego początku:



Każdy amigowiec powinien pamiętać to zdjęcie z prasy komputerowej. W sumie początkowo chciałem odtworzyć je właśnie jako zdjęcie, ale ponieważ nie dysponuję takim kompeltnym zestawem CDTV pozostało zbudować wszystko w 3D od zera.

Historia projektu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.649697428421054.1073741832.142920085765460&type=1
[#343] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #342

Gratuluję, świetny render OK
No a teraz kolej na Amigę 3000D
[#344] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #342

To jeszcze ja dorzucę trzy grosze:
- lampa sprzodu wydaje się być za mocna i klawiatura się jakoś tak za bardzo swięcie albo może i tak było na wspomnianej reklamie - nie pamiętam;
- stopki od CDTV trochę za wysokie;
- czemu renderujesz w takiej małej rozdziałce? ;)
[#345] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #342

Jeszcze dwie uwagi do samej jednostki centralnej:
-brak kratek wentylacyjnych - górnych i bocznych
-pokrywa górna i panel przedni są jednolite jakby były jedną częścią
[#346] Re: Raytracing i Amiga

@Maniu, post #345

A ja uwag nie mam :) zdecydowanie nice :)
[#347] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #342

W stacji dysków brakuje diody.
[#348] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #342

Ta myszka to nie model od Amigi CDTV
[#349] Re: Raytracing i Amiga

@_arti, post #344

- stopki od CDTV trochę za wysokie;


Brawa za spostrzegawczość, faktycznie ostatnio coś dłubałem przy tych nóżkach i zrobiłem wyższe.

Kratki i dioda są, ale albo są w cieniu albo wyłączone (dioda).





Myszka - to jest właśnie dedykowana myszka do CDTV, bezprzewodowa, na podczerwień, idealnie pasuje do pilota. Taka też wystąpiła w oryginalnej reklamie:





Generalnie uwierzcie mi, że przy tej scenie musiałem uwzględnić miliony takich szczegółów i szczególików i jestem pewien, że kolejny milion dałoby się jeszcze znaleźć, ale kiedyś trzeba sobie powiedzieć stop i zakończyć sprawę, w przeciwnym wypadku bujałbym się z tym do wakacji.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 12:08:05 przez jubi
[#350] Re: Raytracing i Amiga

@glichtanski, post #343

Gratuluję, świetny render OK
No a teraz kolej na Amigę 3000D


W sumie racja, myślałem o tym zdjęciu:



Tło podobne, klawiaturę już mam, wystarczy przekolorować, myszkę też. Pozostaje zrobić budę, a monitor...zobaczymy, ale pewnie zostanie 1084S (no chyba, że zrobię tylko płaską atrapę przodu monitora).

Potrzebuję do tego jakiejś motywacji, jeśli zbierze się minimum 5 osób, które napiszą "Tak, chcę Amigę 3000!" to pewnie wymodeluję :) Oraz jakiś właściciel A3000 który podeśle dokładne wymiary i duże zdjęcia z przodu i z boku.
[#351] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #350

Tak, chcę Amigę 3000! :)
A Twoją CDTV mam już na tapiecie, brawo OK
[#352] Re: Raytracing i Amiga

@Davka, post #351

Mi się też bardzo podobają Twoje prace i A3000 musi być do kompletu
[#353] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #350

Mi też bardzo podoba się twoja praca. Ja też chcę A3000 a poza tym A500, A600, A1000, A1200, A2000, A3000T, A4000D i T, CD32 też nie zawadzi

Myszkę już renderowałeś przecież?
[#354] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #350

Tak chcę!
[#355] Re: Raytracing i Amiga

@_arti, post #354

A może chciałbyś pomóc zdjęciami i wymiarami A3000? Wystarczy sfotografować ją na wprost, z góry i z boku, z leżącą na niej przezroczystą linijką.
[#356] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #355

Jutro zrobię... chyba, że jak dziś skończę robotę, to około północy się pobawię.
[#357] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #350

to najpiękniejsza Amiga, czekam szeroki uśmiech
[#358] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #355

Z chęcią bym pomógł, ale jeszcze się nie dorobiłem A3K.
[#359] Re: Raytracing i Amiga

@Radek_Cz, post #358

"Nie, nie chcę A3000" :)

a tak już całkiem serio, masz talent i możesz zrobić co tylko chcesz :)
[#360] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #350

a monitor...zobaczymy, ale pewnie zostanie 1084S (no chyba, że zrobię tylko płaską atrapę przodu monitora).


Do renderingu zestawu A3000/A4000 + monitor możesz użyć monitora Commodore 1942 (monitor VGA używany do reklamy w/w modeli), który zewnątrz nie różni się prawie niczym od 1084S/1085S - dorobisz podstawkę pod monitor, zmienisz emblemat informujący o modelu, zmienisz kolor z czarnego (użytego w renderze zestawu CDTV) na kremowy i gotowe :)

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 09:39:40 przez dominiqr
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem