kategorie:
[#301] Re: Raytracing i Amiga

@BULI, post #294

Jak zwykle świetna robota, ale widzę, że ten automat (jak wiele w rzeczywistości) ma obrócony w pionie kineskop, wnoszę po efektcie scanlines (jest pionowy a nie poziomy), tak miało być?


Efekt scanlines jest screenshotem z UAE z włączonym filtrem scanlines aperture1x2rb, wiadomo, że najlepiej byłoby sfotografować prawdziwy monitor CRT, ale niestety takiego nie posiadam.

A to końcowy rezultat, kompletna reklama Amigi powstała z inspiracji latami osiemdziesiątymi:



Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 15:43:47 przez jubi
[#302] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #301

Render fajny, ale się to kupy nie trzyma. Czyli, że co - amiga to automat, który możesz sobie do domu kupic?
Jakbyś na dole wpakował ładny stolik na którym leżałaby A500+1084 (na którym oczywiście świeci SofTB), mycha i dżoj to wtedy miałoby sens. Wtedy wycofać maszynę arcadeową trochę do tyłu i wsio... .
[#303] Re: Raytracing i Amiga

@Lokaty, post #302

Według mnie dobra reklama musi po prostu zagrać na odpowiednich emocjach, wcale nie musi pokazywać produktu który reklamuje, wystarczy nieraz zareklamować styl życia który ma się kojarzyć z produktem itd. Kwestia indywidualnego smaku, widocznie ty wolisz wszystko podane wprost z produktem "na talerzu", jednak takie podejście wydawało mi się tu zbyt oczywiste i po prostu nudne.
[#304] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #303

Dzisiaj i może tak jest, jednak mam wrażenie że w latach '80 reklamy były oczywiste i bezpośrednie. Zrobiłeś jak chciałeś, font z "amiga" jest na pewno do poprawki - podstawy i wszystkie linie tu są "pofalowane" a nie powinny, kwestia dopasowania fontu.
Edit: Trybu scaneline wogóle nie widać. W UAE można chyba ustawić jak duży/częsty ma być scaneline? Jeżeli tak to warto poprawić.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 16:13:41 przez Lokaty
[#305] Re: Raytracing i Amiga

@Lokaty, post #304

Nie rozumiem o co chodzi ci z tym fontem Amiga, logo jest wzięte bezpośrednio z materiałów reklamowych Amigi i pasuje co do milimetra. Font z logo Amigi nie ma prostych szeryfów:





Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 16:24:46 przez jubi
[#306] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #305

Kierowałem się tym co można zobaczyć na obudowach amig.
[#307] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #301

Jubi - P E R F E K T !!!!!!
Dokladnie tak Amiga powinna byc reklamowana!

100% Arcade at Home ! Only Amiga makes it possible!

/coz, przynajmniej na przelomie lat 80/90/
[#308] Re: Raytracing i Amiga

@michalmarek77, post #307

w rzeczy samej piękny render :)
[#309] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #301

Jakby ciutek z lewej poszerzyć i ździebko z prawej, a tekst 'AQGah' przsunąć w prawo żeby nie nachodził na automat, to fajnie by było ?
[#310] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #301

wszystko okej, fajnie, automat super, klimat jest :). Moj jedyny zarzut dt. logo Amiga, cos mi nie pasuje ta tecza do reszty.
[#311] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #305

i to logo lepiej mi pasuje.
[#312] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #301

PRO OK
[#313] Re: Raytracing i Amiga

@glichtanski, post #279

A mógłbyś te rendery udostępnić w formie tapet na pulpit? Są prześliczne

Obiecana myszka w wyższej rozdzielczości:

[#314] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #301

PikneOK
[#315] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #313

O! Świetnie, dzięki OK
[#316] Re: Raytracing i Amiga

@glichtanski, post #315

Rewelacyjna mycha. Jutro wyląduje jako tapetka.
[#317] Re: Raytracing i Amiga

@chicago, post #316

U mnie już wylądowała
[#318] Re: Raytracing i Amiga

@glichtanski, post #317

Jak tam robota na konkurs, ktoś coś przygotowuje?

http://www.ppa.pl/aktualnosci/konkurs-na-grafike-3d.html

Ja już swoje entry w zasadzie skończyłem, pozostaje porobic screenshoty z programu, wracam więc do modelowania rzeczy mniej lub bardziej związanych z Amigą:





Zapowiada się nowa wersja grafiki którą wrzucałem tu na pierwszej stronie, tym razem uzupełnionej o monitor:

[#319] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #318

A zrób 3-tysiączkę ;)
[#320] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #318

Jedwabiście ci to wychodzi. Monitory są super fajne, a przynajmniej te widoczne tu części :P.
Myślę sobie że taki maniak klasyka jak ty powinien zrobić renderki wszystkich Amig. A jeszcze lepiej
żeby ktoś ci pomógł stworzyć projekt w sieci, w którym to będzie można obejrzeć obiekty Amig
z każdej strony, coś jak to.
Mogło by to być swoiste muzeum wirtualne. Patrząc na jakość twoich obiektów, tekstur i czego tam
jeszcze, była by to najlepsza strona z możliwych, a do tego polska. Po opis do danego obiektu można
by było wysłać na przykład tu, bo chyba nie ma sensu powielać tych informacji, no chyba że miałbyś
parcie, to czemu nie. Tak czy inaczej super robota.
[#321] Re: Raytracing i Amiga

@Radek_Cz, post #320

Fajny pomysł z tymi wirtualnymi Amigami OK
[#322] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #318

To teraz do kompletu zrób wersje do 1200 z monitorem 1942 i kickiem 3.0
[#323] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #301

Super.OK Dopiero teraz zobaczyłem tę grafikę z szafa. Pomysł, wykonanie - ekstra.
[#324] Re: Raytracing i Amiga

@glichtanski, post #317

Co to za mak?
[#325] Re: Raytracing i Amiga

@KJB, post #324

Wydaje mi się że to będzie coś jak to
[#326] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #318

ciekawie wyglada ten kineskop w przyblizeniu :), to jakis wlasny patent ?
[#327] Re: Raytracing i Amiga

@sigma2pi, post #326

Switne prace. Temat 3d jakby się trochę rozruszał. Może tak ktoś będzie na tyle mocny by porobić trochę tutoriali do różnych amigowych programów? Byłaby to okazja do zwiększenia osób, które się tym zajmą na Ami? A tak przy okazji, ma ktoś może płytke z magazynu Amiga Plus z Cinema4d v4 - chętnie nabędę w rozsądnej cenie.
[#328] Re: Raytracing i Amiga

@_arti, post #319

A zrób 3-tysiączkę ;)


3000 bez klawiatury wyglądałaby bardzo dziwnie, nie to co CDTV która była pomyślana do używania z pilotem. A klawiatur póki co nie robię, bo wydaje mi się to robotą nudną i powtarzalną. Może kiedyś się przemogę.

ciekawie wyglada ten kineskop w przyblizeniu :), to jakis wlasny patent ?


Chodzi ci o efekt maski kineskopu? To filtr obrazu z UAE.

Co do muzeum, to jest praktycznie nieywkonalne w skończonym czasie, tyle było różnych wariantów sprzętu Commodore, że głowa boli, a widać to dopiero podczas modelowania detali gdy masz kilka zdjęć tego samego niby obiektu, a na każdym jakiś detal inaczej.

Przykładem niech będzie kilka wariantów logo na czarnym monitorze 1084S, po przeczytaniu komentarzy na FB postanowiłem je zmienić na inny wariant, bardziej dopasowany do CDTV:



Chociaż oczywiście ten poprzedni również był produkowany:



Switne prace. Temat 3d jakby się trochę rozruszał. Może tak ktoś będzie na tyle mocny by porobić trochę tutoriali do różnych amigowych programów?


Na Youtube jest mnóstwo tutoriali do amigowego LightWave które ktoś zgrał z VHS, link wrzucałem gdzieś w tym wątku. Dzięki nim nawet bez instrukcji dasz sobie radę.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 12:02:56 przez jubi
[#329] Re: Raytracing i Amiga

@_arti, post #319

I dlaczego tych obrazków jeszcze nie ma w Graffiti? ;)
[#330] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #328

Co do muzeum, to jest praktycznie nieywkonalne w skończonym czasie, tyle było różnych wariantów sprzętu Commodore, że głowa boli, a widać to dopiero podczas modelowania detali gdy masz kilka zdjęć tego samego niby obiektu, a na każdym jakiś detal inaczej.
Ja rozumiem że takie podejście uniemożliwi zrobienie takiego projektu, ale gdybyś zrobił na początek te najbardziej popularne, z czasem, może i inni też zaczęli by dodawać swoje modele 3d. Ze stronami które aktualnie są dostępne, problem jest taki że zdjęcia najczęściej są gówniane, rozmazane i przy żarówkach rodem z burdelu, jednym słowem mało co widać. Naprawdę szkoda takiej okazji. Jeżeli nie chce ci się robić klawiatur to c#&*j z nimi. Same monitory, myszki i
inne rzeczy, które do tej pory zrobiłeś już wystarczą na początek.

Możliwość takiej prezentacji sprzętu jest nieoceniona, dużo bardziej ciekawa i ucząca, o możliwościach nie wspominając.

Wiem że robiąc modele do "muzeum" musiałbyś robić tył i boki zgodnie z rzeczywistością. Ale myślę że one są bardzo podobne, więc ten pierwszy raz
tylko bolał, podobnie z klawiaturami. Zresztą patrząc na częstotliwość pojawiania się twoich prac i łatwość z jaką posługujesz się mikserem, to wydaje mi się że to będzie "pikuś" . Cokolwiek zdecydujesz, po prostu renderuj OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem