Zamieścił: mailman
Do kwietniowych Dawnych Komputerów i Gier pozostały już niecałe cztery tygodnie. Na stronie internetowej imprezy pojawił się właśnie program, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, co konkretnie będzie się odbywało.

Na event składać się będą:

  1. Ekspozycja dawnego sprzętu, gdzie zostaną zaprezentowane m. in.:
    • Ameprod TVG-10 - pierwsza i jak dotąd jedyna konsola do gier produkowana w Polsce,
    • Elwro 800 Junior - komputer obsługujący sieć i stanowiący na przełomie lat 80-tych i 90-tych standardowe wyposażenie pracowni informatycznych,
    • Commodore 64 - najlepiej sprzedający się model komputera w historii informatyki,
    • A1200 w wieży,
    • Amiga CD-32,
    • Amiga A500,
    • Amiga A600,
    • Amiga CDTV.
  2. Retro PC Show, w ramach którego będzie można na specjalnie do tego przygotowanych stanowiskach pograć w pecetowe klasyki (Mario, Doom, Dyna Blaster, Sensible Soccer, The Incredible Machine czy Wolfenstein).
  3. Turniej gier - najbardziej zapaleni miłośnicy dawnej komputerowej rozgrywki z innymi graczami będą mogli zmierzyć się w trzech grach: Duke Nukem 3d, Warcraft oraz Mortal Kombat II.
  4. Pokaz overclockingu sprzętu komputerowego lat 90tych. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach, z użyciem chłodzenia suchym lodem oraz freonowymi chłodziarkami, eksperci pokażą jakimi sposobami zwiększało się kiedyś możliwości sprzętu.
"Dawne Komputery i Gry" odbędą się 16-go i 17-go kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay przy ul. Zakopiańskiej 62, w Krakowie. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie internetowej imprezy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem