Komentowana treść: DKiG - program imprezy
[#1] Re: DKiG - program imprezy
Jak już pisałem, przywlokę swój tyłek na ta imprezę, daleko nie mam. Tylko nie wiem jeszcze kiedy, czy to będzie 16 czy 17 kwietnia.
[#2] Re: DKiG - program imprezy
Kłóciłbym się co do tego Elwro "stanowiący na przełomie lat 80-tych i 90-tych standardowe wyposażenie pracowni informatycznych". Skąd żeście to wzięli? Pamiętam Spectrum pierwsze PeCety nawet MSX-y ale Elwro? O ile pamiętam ten komputer miał być wyposażeniem pracowni ale z powodu problemów z częściami tak naprawdę nwet nie wszedł do takiej prawdziwiej masowej produkcji.
[#3] Re: DKiG - program imprezy

@TomK, post #2

U mnie w szkole wszystkie komputery Elwro miały niezakręcone obudowy, jeżeli się nie włączał - pani podnosiła obudowę i wciskała ROMy - które to - cytuję - ze względu na wilgoć mogły nie łączyć. Nie wiem ile w tym prawdy, ale tak było :).

A mi brakuje na DKiG kompetyszyn odnośnie maszyn 8-bitowych (np: Archon), zacząłem nawet wątek na c64power, gdzie jeden z organizatorów się udzielał, ale bez echa widzę. Jeżeli pojadę, trzeba będzie coś zaimprowizować z chętnymi :}.


Ostatnia edycja: 22.03.11 00:36:43
[#4] Re: DKiG - program imprezy
Zbytnio mi tu PC szrotem pachnie.
[#5] Re: DKiG - program imprezy

@TomK, post #2

Jak chodzilem do tekchikium w latach 90'tych to mialem w pracowni informatycznej wlasnie Elwro Junior. Jednak byly to komputery strasznie kaprysne psujace sie bez powodu. Uwazam ze nie byl to udany model.
[#6] Re: DKiG - program imprezy

@TomK, post #2

Z tymi maszynami Elwro Junior to było tak, że faktycznie było ich bardzo mało. Ale jak już gdzieś były to właśnie w szkolnych salach informatycznych. Jaki prywatny człowiek by to kupił. Takie śmieci można było wepchnąć tylko instytucjom państwowym (a dzisiaj dużym korporacjom, hehe).

Ostatnia edycja: 22.03.11 11:30:24
[#7] Re: DKiG - program imprezy
Z całego newsa można dowiedzieć się co dokładnie będzie na imprezie, pod jakim adresem się ona odbędzie i kiedy... ale w jakim mieście to już nie. :P
[#8] Re: DKiG - program imprezy

@Mario, post #7

@Mario
W Krakowie ;), toż to stolica Polski, nie trzeba przytaczać :D ach te Krakusy :P

@MDW
Kto by chciał kupować Elwro... nie wiem! Ale kolega parenaście lat temu zmieniał sprzęty w szkołach i zabrał około 15 komputerków Elwro, które miały iść do kosza i sprzedał za niezłą sumę komuś we Włoszech, sumy nie pamiętam, ale to chyba było coś koło 150 zł od sztuki, taniej bo hurtem :).

Ja na Elwro uczyłem się Logo, które już dobrze znałem z C64 (z tym, że na Elwro był pan żółw) a poza tym graliśmy tylko na tym ;).
To był chyba Elwro 800 Junior, na wikipedii fajny tekst wyczytałem, cytuję: Komputer ma obudowę zaadaptowaną z organków elektronicznych Elwirka.

Hah :D
[#9] Re: DKiG - program imprezy

@MDW, post #6

To nie było tak do końca. O ile pamiętam Polska miała przygotowany plan edukacji informatycznej. Coś na wzór Anglii o ile pamiętam tam te komputery edukacyjne nazywały się eee jednak nie pamiętam. W Polsce to miała być cała rodzina komputerów Elwro, te 800 Junior były przeznaczone dla podstawówek już w średnich szkołach miało być coś z 1000 ileś tam w nazwie. Na studiach coś jeszcze lepszego i już zdaje się zgodnego z IBM czyli dzisiejszymi PC.
Jako że w 90 roku to juz byłem w technikum gdzie dodatkowo szef pracowni informatycznej już w 1991 szykował się do likwidacji tych wszystkich Spectrum MSX twierdząc że PC to przyszłość nie dane było mi widzieć Elwro w szkole.
Może jeszcze jako ciekawostka ta obudowa z organek to właśnie efekt braku tworzywa na obudowy. Ale jako że Polak potrafi na gwałt bodajże przed Targami w Poznaniu zaadaptowano obudowę z organek które się kiepsko sprzedawały i tak zostało.

Ostatnia edycja: 23.03.11 02:55:56
[#10] Re: DKiG - program imprezy

@BagoZonde, post #8

Rzeczywiście organki :D
http://republika.pl/blog_wq_3230467/3477642/tr/elwirka2.jpg
http://www.elwro.zafriko.pl/pics/elwro800%20junior2.JPG
Nawet stojaka pod nutki nie zdemontowali. Dzięki temu łatwiej się wklepywało listingi.
[#11] Re: DKiG - program imprezy

@TomK, post #9

BBC Micro sie nazywały.
[#12] Re: DKiG - program imprezy

@waldiamiga, post #1

Ja też się wybieram.

Trzeba jakoś rezerwować miejsca itp. ?

[#13] Re: DKiG - program imprezy
Dzisiaj w radio słyszałem zapowiedź tej imprezy w serwisie informacyjnym. Wypowiadał się nawet sam pan Wrona ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem