zamieścił: mcbarlo
Vapor, a dokładniej Zapek poinformował, że kolejne wersje przeglądarki internetowej Voyager nie będą załączane w pełnej wersji do systemu MorphOS. Należy jednak zauważyć, że osoba ta ma dość specyficzne poczucie humoru, więc sytuacja może szybko ulec zmianie.
zamieścił: grxmrx
RAW to napisany od nowa "silnik" używany przez grę Another World/Out of this World. Program jest napisany w oparciu o bibliotekę SDL i od niedawna istnieje równiez jego wersja dla systemu MorphOS.
By pograć należy posiadać oryginalne pliki z gry Another World.
zamieścił: grxmrx
#AmigaZeux wypuściło wersję 3.0 znanego programu do odtwarzania plików audio jak i radia internetowego (shoutcast) AmiNetRadio.
Wersja 3.0 jest skierowana dla użytkowników systemu MorphOS. Z wielu powodów wspieranie wersji dla AmigaOS zostało porzucone (choć program działa na AmigaOS).


Co nowego w wersji 3.0?

- nowy system obsługi GUI,

- w pełni konfigurowalny ANRNG.gui,

- obsługa skórek z WinAMP-a poprzez WinAMP.gui, obsługiwane są również pliki spakowane (.wsz),

- nowy odtwarzacz formatu OGG Vorbis player,

- może odgrywać płyty CDDA z wykorzystaniem AHI,

- od tej wersji program odtwarza również moduły AHX, Protracker, Future Composer oraz SoundMon,

- wprowadzono możliwość zdefiniowania dowolnego skrótu klawiaturowego dla funkcji programu (play, stop, etc.), obsługiwane są również tzw. klawisze multimedialne,

- przepisano i ulepszono listę utwórów,

- skanowanie plików z listy utworów w celu uzyskania informacji o nich,

- nowy, zewnętrzny 'scope' - "monoscope".

- usunięto wiele wykrytych błędów.
zamieścił: mailman
Pojawiła się druga część pakietu Essentials. Jest to archiwum zawierające "niezbędne" oprogramowanie (freeware lub demo) w wersjach poprawionych, przeznaczonych głównie dla użytkowników systemu MorphOS, wykorzystując mechanizmy tego systemu. Pakiet oznaczony numerem 2 zawiera m.in. biblioteki XAD, XPK, klasy MUI, edytor tekstu, program Scout. Archiwum można pobrać z portalu MorphZone. Niektóre wersje nie są natywnie stworzone dla MorphOS-a i można ich także używać pod AmigaOS. Należy jednak być ostrożnym i przed użyciem zapoznać się z dokumentacją.
zamieścił: mailman
MLDonkeyPojawiła się nowa wersja programu MLDonkey - wielosieciowego klienta peer-to-peer przeznaczonego dla MorphOS-a. Poprawiono w niej m.in. niektóre zauważone błędy, dodano nowe komendy, poprawiono kompatybilność z emule. Więcej informacji i archiwum z programem na stronie autora.
zamieścił: mcbarlo
Gotowa do ściągnięcia jest kolejna kompilacja znanego i lubianego programu pocztowego YAM 2.5-dev w wersji dla MorphOS-a. Jak zwykle przygotował ją Marcin 'Morgoth' Kurek.
zamieścił: mailman
12 maja 2004, w Łomży odbędzie się konferencja o nazwie "Otwórz oczy". Organizatorami konferencji są: Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży oraz firma "SPEED" również z Łomży. Głównym celem konferencji jest przybliżenie idei oprogramowania OpenSource/FOSS uczniom, nauczycielom, samorządowcom i przedsiębiorcom z Łomży i okolic oraz zintegrowanie osób, które posiadają komputery z zainstalowanym nielegalnym oprogramowaniem. Jednym z punktów programu jest prezentacja Pegasosa z zainstalowanym systemem operacyjnym MorphOS, Linux, oraz MacOS/MacOS X, którą prowadzić będzie znany nam programista Paweł "Stefkos" Stefański. Więcej informacji tutaj.
zamieścił: mailman
W dniach 20-22 maja, w szwedzkim Goteborgu odbędzie się PUSH 2004. Jest to impreza organizowana przez szwedzką grupę użytkowników Pegasosa. Przybyłych gości czekają takie atrakcje jak: konkursy (główna nagroda to Pegasos G3, 128 MB Ram), demonstracja MorphOS 1.5, szkółka instalacji i użytkowania Linuxa na Pegasosie, turnieje. Można przyjeżdżać z własnym sprzętem na co organizatorzy szczególnie liczą. Więcej informacji na stronie spotkania.
zamieścił: mailman
Kelly Samel przygotował port GenesisPlus dla MorphOS-a. Jest to emulator konsoli Sega Genesis/MegaDrive. Więcej informacji i archiwum z programie na stronie GenesisPlus.
zamieścił: grxmrx
PegXMac to pakiet, dzięki któremu można łatwo i szybko cieszyć się systemem MacOS na Pegasosie. Można go uruchomić z CD bez potrzeby instalacji na twardym dysku.
PegXMac bazowany jest na Debianie 3 i MacOnLinux 0.70-3.
Płytę CD można pobrać ze strony projektu po zarejestrowaniu się (cena rejestracji, której dokonuje się poprzez PayPal to 1 euro).

PegXMac działa zarówno z Pegasosem I jak i II.
zamieścił: mailman
Wiadomość nadesłał: 'deez'

Ze strony domowej Christiana Rosentretera możemy pobrać nowy program. CPU Monitor napisany został pod MorphOS-a, a służy do monitorowania użycia naszego CPU w oknie MUI.
zamieścił: grxmrx
oGALAXYo skompilował na system MorphOS Stratagus-a. Jest to multiplatformowy 'silnik', który umożliwia rozgrywkę w gry straregiczne (by zagrać wymagane są odpowiednie pliki z danymi, np. z gry Warcraft II).
Archiwum z portem jest dostępne tutaj (~700kB).

Screenshoty przedstawiające Startagus-a z wykorzystaniem plików z gry Warcraft II:

Screenshot 1
Screenshot 2
Screenshot 3
Screenshot 4
zamieścił: 
Znana chyba najbardziej ze swoich drukarek firma HP oraz firma Genesi nawiązały współpracę. W jej wyniku Genesi będzie oferować rozwiązania HP w Open Desktop Workstations czyli Pegasosach, a HP ma z tych Pegasosów w bliżej nieokreślony jeszcze sposób korzystać. Widomym znakiem współpracy są bannery HP na MorphZone i MorphOS News.
zamieścił: mailman
Christian Rosentreter przeportował na MorphOS-a program SoX (lub rozszyfrowując skrót - Sound eXchange). Jest to popularne narzędzie służące do konwersji plików audio do różnych formatów (w tym także tych bardzo egzotycznych), a także pozwalające na obróbkę tychże plików. Program do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Niejaki oGalaxyo stał się ostatnio bardzo pracowity. Dla MorphOS-owców przygotował kolejny port gry pod SDL - Quadromania. Grę możemy pobrać stąd.
zamieścił: mcbarlo
W Strefie zrzutu dostępna jest poprawiona wersja portu programu DOSBox dla MorphOS-a. Najważniejsze zmiany to:

- obsługa CD-ROMu
- przyspieszenie o około 25%
- lepsza stabilność (szczególnie przy wychodzeniu z programu)

Archiwum znajduje się tutaj.

Dostępna jest także kompilacja źródeł z CVSa (16.04.04), którą można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
lTris to odmiana Tetrisa. oGALAXYo skompilował ogólnodostępne źródła gry i powstał MorphOS-owy port tej gry. Do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja MLDonkey. Do pobrania stąd.
zamieścił: mcbarlo
Na serwerze beta2 gotowe do ściągnięcia są nowsze wersje następujących komponentów systemu:

- commodity.library
- iffparse.library
- parallel.device
zamieścił: mailman
Christian Rosentreter skompilował Lame w wersji 3.96 dla MorphOS-a. Do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Wiadomość nadesłał: 'Jacek Piszczek'

Po długiej przerwie ukazał się TranspoClock 1.02. Dla przypomnienia jest to prosty zegarek pod MorphOS-a z funkcją remindera. Zmiany w stosunku do wersji 1.01 to drobne poprawki, tclock bierze też pod uwagę sekundę, w której kliknięty został przycisk "przypomnij po x minutach". Program można ściągnąć stąd.
zamieścił: mailman
Jak poinformował Kaczuś na grupie dyskusyjnej pegasos-pl, jest już dostępna nowa, bardzo eksperymentalna, wersja NewsCoastera dla MorphOS-a. Do pobrania ze strony autora.
zamieścił: 
Jak zapowiadają autorzy, już wkrótce ukaże się długo oczekiwany program BurnIt 3 dla MorphOS-a. Najważniejszą nowością jest nagrywanie płyt DVD oraz nowy interfejs użytkownika (wreszcie...) oparty na MUI. Pod wyżej podanym linkiem znajdziemy również zrzuty ekranu (czy raczej okna) programu.
zamieścił: mailman
bplan GmbH zamieścił na swojej stronie uaktualnienie OpenFirmware dla Pegasosa II.
zamieścił: mcbarlo
Ukazała się lekko rozbudowana wersja startera programów DOSowych - programu RunDOS. Nowością jest możliwość dodawania linii do generowanego automatycznie autoexeca oraz włączenie lub wyłączenie dźwięku.
Archiwum znajduje się tutaj.
zamieścił: mcbarlo
Wiadomość nadesłał MaaG^dA

Na mojej stronie domowej jest dostępna nowa wersja programu AutoDocReader.
Dla przypomnienia - jest to przeglądarka plików autodoc.
Aktualna wersja "potrafi" już nie tylko czytać i wyświetlać dokumenty, ale także tworzyć ich listy-bazy.
Wyszukiwanie będzie dostępne w następnej odsłonie...
Archiwum zawiera tylko wersję dla systemu MorphOS. Wersje dla innych systemów wkrótce.
zamieścił: mailman
Christian Rosentreter przygotował kolejną wersję GUI dla MorphOS-owego portu SNES9x. Wersja 2.0 została napisana od samego początku i można ją pobrać ze strony autora. Źródła GUI są ogólnodostępne. Wersję 1.0 swego czasu popełnił Stefkos i można ją pobrać z naszego portalu.
zamieścił: mailman
Kelly Samel przeportował na MorphOS-a emulatora konsol Sega Master System i Sega GameGear. SMSPlus doskonale radzi sobie z wieloma znanymi na te konsole tytułami, obsługuje dźwięk i zapewnia wysoką kompatybilność z oryginałem. Wersja dla MorphOS-a posiada również GUI oparte na MUI. Program do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja MorphOS-owego portu emulatora C64 - Frodo. Nową wersję cechują m.in.: GUI oparte na MUI, ustawienia kolorów, obsługa joysticka, skalowanie wyświetlanego ekranu. Archiwum do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
TGEmu - emulator TurboGrafx16/PC Engine - doczekał się już kolejnej wersji. Usunięto kilka błędów, dodano m.in. możliwość robienia zrzutów ekranu a także obsługę przez interface Nostalgii. Więcej informacji oraz archiwum z programem na stronie projektu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem