zamieścił: SirLEO
Wiadomość nadesłał: Michal 'kiero' Woźniak

Oto kolejna przeglądarka obrazków dla systemu MorphOS. Program łączy funkcje MiniShowPicture, ShowPPC, PicShow i pewnie czegoś jeszcze. Czekam na opinie/sugestie/itp.
Archiwum z programem znajduje się tutaj: Show

Niżej krótka lista cech programu.

- Łatwa nawigacja po dysku z pomocą klawiatury lub myszy.
- Wczytywanie obrazków przez Datatypes oraz wbudowane funkcje dla JPEG oraz SunRaster.
- MUI GUI
- Opcje do obróbki grafiki jak obroty/skalowanie(identyczne algorytmy jak w ACDSee)/regulacja poziomów/itp.
- Zapis w formatach JPEG oraz PNG (z opcjonalnym kanałem alpha)
- Odczyt/wyświetlanie obrazków z kanałem alpha.
- Skalowanie grafiki przy wyświetlaniu (z opcjonalną filtracją)
- Obsługa drag&drop dla plików i katalogów.
- Tryb pełnoekranowy oraz możliwość ukrycia elementów GUI.

Program wymaga nastepującyh klas MUI (są na Aminecie):
- BetterBalance
- BetterString


Program umieszczę na Aminecie jak tylko wymyślę sensowną nazwę.

PS. Wersji 68k/WOS/PUP nie przewiduję.
zamieścił: mailman
Kaczuś przygotował testową wersję popularnego czytnika newsów, w wersji natywnej dla systemu MorphOS. Program możemy pobrać ze strony autora.
zamieścił: mailman
Pojawiła się kolejna wersja TGEmu - emulatora TurboGrafx16 zwanego także PC Engine. Więcej informacji, a także archiwum z wersją 1.2 do pobrania ze strony programu.
zamieścił: SirLEO
Jak możemy wyczytać w informacji prasowej na stronie Genesi, w tureckim wydaniu magazynu PCWorld znalazł się artykuł poświęcony komputerowi Pegasos i systemowi MorphOS.
Artykuł w formie pliku PDF możemy pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Christian Rosentreter przygotował kolejny program dla użytkowników MorphOS-a. Statline to małe narzedzie, służące do wyświetlania różnych informacji na temat systemu. Początkowo miała to być prosta komenda CLI, lecz program odrobinę się rozrósł. Autor postanowił dodać konfigurowalne MUI GUI. Kilka możliwych ustawień możemy obejrzeć na obrazku. Program do pobrania ze strony autora.
zamieścił: mailman
Pojawiła się nowa wersja programu CDPlayer. Poprawiono wczęśniej zauważone błędy, dodano nowe komendy ARexx-a. W archiwum z programem zamieszczono także 3 inne programy: CDDA Ripper, SetCDSpeed oraz Eject. Program możemy pobrać stąd, a obrazki programu pooglądać tutaj i tutaj.
zamieścił: 
Na forum dyskusyjnym portalu MorphZone Bill Buck stwierdził: W końcu ATI zauważyło, że jesteśmy liczącym się graczem i dodało nas do swojego programu developerskiego. Będziemy otrzymywali od nich najnowsze skompilowane biblioteki dla PPC i możemy ich użyć w naszych sterownikach . Miejmy nadzieję, że oznacza to pełną obsługę kart Radeon, również w 3D.
zamieścił: mailman
Christian Rosentreter przygotował nową wersję WGet dla systemu MorphOS. Wersję 1.9.1 możemy pobrać stąd.
zamieścił: mailman
Zarówno na AmigaOS4 jak i na MorphOS-a zaczynają powstawać emulatory wszelkich maszyn. Informowaliśmy już o pracach nad emulatorami pod system AmigaOS4, teraz pora na konkurencję. Przygotowano emulator C64 - Frodo, w wersji dla MorphOS-a. Archiwum możemy pobrać stąd.
zamieścił: 
Jak podaje portal MorphOS News, polska strona Pegasosa została uhonorowana nagrodą Genesi Best of Web Award. Nagroda ta jest przyznawana przez Genesi co 3 miesiące dla najlepszej strony internetowej o Pegasosie. Gratulacje dla autorów.
zamieścił: mailman
Artykuł, który pojawił się na łamach magazynu PC Magazine, a o którym informowaliśmy kilka dni temu jest aktualnie dostępny do pobrania ze strony Genesi w formie pliku PDF.
zamieścił: mailman
TGEmu to emulator klasycznej konsoli do gier TurboGrafix16/PC Engine. Właśnie pojawiła się wersja 1.0 tego emulatora dla systemu MorphOS. Emulator do pobrania stąd. Więcej informacji na temat tejże konsoli możemy znaleźć tutaj.
----
Na stronie jest już dostępna wersja 1.1.
zamieścił: mcbarlo
W Strefie zrzutu znajduje się w pełni działająca na MorphOS-ie 1.4.x kompilacja znanego programu pocztowego YAM w wersji 2.5-dev.
Archiwum pobrać można stąd.
zamieścił: mailman
mDVD to GUI przeznaczone dla MPlayera umożliwiające wygodniejsze korzystanie z opcji odtwarzania DVD. Nie obsługuje wyszukiwania, ani DVD menu. Umożliwia wybór napisów, ścieżki dźwiękowej i posiada kilka dodatkowych opcji. Do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Czy nie drażni Was, gdy długie linki eDonkey lub BitTorrent musicie ręcznie wstawiać do MLDonkey? Jeżeli tak, to Christian Rosentreter znalazł na to lekarstwo. Napisał krótki programik, który umożliwia automatyczne wysłanie linku z przeglądarki do klienta. Komenda enqueueTorrent jest do pobrania ze strony autora.
zamieścił: grxmrx
Osiołek ;)Jest już dostępna kolejna wersja portu (na MorphOS-a) multiplatformowego programu do obsługi sieci p2p - MLdonkey 2.5-16.
Pełna lista zmian i poprawek jest zawarta w pliku ChangeLog (110 kB) wewnątrz archiwum.
zamieścił: mailman
Od pewnego czasu, pod tym adresem można znaleźć instrukcję dotyczącą instalacji systemu MorphOS na Pegasosie z pustym dyskiem twardym. Przewodnik jest już przetłumaczony na kilka języków: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, szwedzki i turecki. Od dzisiaj dostępny jest również w języku polskim.
zamieścił: grxmrx
Wszystkich użytkowników systemu MorphOS niewątpliwie ucieszy fakt pojawienia się nowej wersji ich ulubionego systemu. Wersja oznaczona numerkiem 1.4.2 wnosi głównie poprawki uporczywych błędów z wersji 1.4.

Główne zmiany to:
- usunięcie problemu z blokującym się portem IDE,
- usunięcie problemu z odczytem/zapisem stanu zegara czasu rzeczywistego na Pegasosie 2,
- poprawienie dokładność zegara systemowego na Pegaosie 2,
- naprawioniono problem z fragmentacją pamięci związany z obsługą flagi MEMF_REVERSE.
zamieścił: mailman
Jak informuje Amiga-News.de, na łamach marcowego numeru amerykańskiego magazynu PC Magazine, John C. Dvorak popełnił artykuł poświęcony systemowi MorphOS. Kilka dni temu, Dvorak gościł również w amerykańskiej telewizji TechTV, gdzie w programie Screen Savers poruszył temat MorphOS-a (krótki filmik do pobrania stąd (MOV, rozmiar ~ 2.5 MB)). Zarówno w programie jak i w artykule, Dvorak wyraża się pozytywnie na temat tego systemu.
zamieścił: mcbarlo
W dziale Programy pojawił się program o nazwie RunDOS. Pozwala on uruchomić programy przeznaczone dla systemu MS-DOS bezpośrednio z MorphOS-a. RunDOS jednak nie jest emulatorem. Wysyła on tylko odpowiednie dane do DOSBoxa, który zajmuje się właściwą emulacją.
Program można ściągnąć stąd.
zamieścił: mcbarlo
Nie minęło kilka dni i już mamy kolejną wersję SNES9xStartera. Ważniejsze zmiany:

- dodano opcje "transparency", "frame skip" oraz "sound filter"
- można odpalać pliki, które zawierają spacje w nazwie
- obsługa locale
zamieścił: mailman
W ogłoszonym miesiąc temu plebiscycie na najlepszy program freeware napisany w roku 2003 dla MorphOS-a, zwycięzcą został program AmiNetRadio.
zamieścił: SirLEO
Pojawiła się nowa wersja SongPlayera. Główne zmiany obejmują obsługę formatu Vorbis, poprawki w zakresie plików mp3, z którymi program sobie nie radził, dodanie edytora tytułów CDDA (kompatybilny z plikami OptyCDPlayerem), sporo poprawek dotyczących obsługi CDDA oraz wyglądu programu. Najnowszą wersję można pobrać stąd.
zamieścił: mailman
CDPlayer to niewielkich rozmiarów program umożliwiający odtwarzanie płyt audio pod MorphOS-em. Wersja 1.0 programu do pobrania stąd.
zamieścił: 
Projekty distributed.net stwarzają okazję do mnożenia różnego rodzaju statystyk, wyścigów i zawodów. Statystyki oficjalnych drużyn nie rozróżniają na jakim sprzęcie i pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego liczone są bloki. A statystyki takie bywają ciekawe. Grupa entuzjastów MorphOS-a stworzyła statystyki projektu RC5-72 na których możemy porównać jak wypada MorphOS i PowerPC na tle innych platform sprzętowych i systemów operacyjnych.
Jak widać zarówno klasyczna Amiga 68k jak i AmigaOS na PowerPC są jeszcze górą, ale patrząc na tempo liczenia już wkrótce sytuacja może ulec zmianie. W statystykach ujęte są wszystkie bloki policzone na MorphOS-ie niezależnie od tego do jakiej drużyny należy liczący. Każdy klient dnetc wraz z przeliczonymi blokami przesyła informację pod kontrolą jakiego OS-a pracuje. W ostatniej kolumnie tabeli podany jest przewidywany czas w dniach, kiedy MorphOS prawdopodonie wyprzedzi dany system.
zamieścił: mcbarlo
W dziale Programy pojawiła się wersja 0.61 emulatora DOSBox dla systemu MorphOS.
Pobrać można go stąd, a jego krótki opis przeczytać tutaj.
zamieścił: mailman
Jak informuje MorphOS-News, tylko do 14 marca posiadacze Pegasosa I, którzy nie mają numeru seryjnego mogą ubiegać się o rejestrację pakietu SuperBundle. Po tej dacie rejestracja pakietu będzie możliwa tylko w autoryzowanych punktach. Informacja nie dotyczy osób posiadających numer seryjny Pegasosa I i posiadających Pegasosa II.
zamieścił: grxmrx
Jest już dostępna wersja 2.5-10 programu do obsługi popularnych sieci p2p - MLDonkey dla systemu MorphOS.

Nowa wersja zawiera nowy zewnętrzny plugin FileTP, który umożliwia pobieranie plików przez HTTP, FTP i SSH. W stosunku do poprzedniej wersji usunięto zauważone błędy i dodano kilka ulepszeń. Pełna lista zmian jest dostępna w pliku ChangeLog wewnątrz archiwum.
zamieścił: mailman
TranspoClock autorstwa Jacka Piszczka doczekał się kolejnej wersji. Numerek nie podskoczył wysoko, bo i zmian niewiele. Najnowsza wersja do pobrania stąd.
zamieścił: mailman
Linuksowy magazyn PPCNux, opierając się na informacjach z IRC-owego kanału Genesi podał listę dziesięciu krajów, w których sprzedano najwięcej płyt Pegasos I i II. Najwięcej osób posiadających Pegasosy znajdziemy w Niemczech (492), Stanach Zjednoczonych (292) i Francji (242). Polska znalazła się na siódmym miejscu z liczbą 31 sztuk plasując się nieznacznie za Finlandią, Szwecją i Wielką Brytanią.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem