Zamieścił: 
Bill Buck, szef Genesi po wygranym procesie z Amiga Inc. postanowił pójść za ciosem i złożył w sądzie oświadczenie wsparte dowodami. Następnie Richard Hughes, prawnik Genesi złożył propozycję zmiany wyroku. W oświadczeniu Billa Bucka czytamy:

DEKLARACJA

Ja, Bill Buck, pełnoletni zamieszkały w Paryżu, Francja, oświadczam co następuje:

1) W momencie zawarcia umowy o oprogramowanie (OEM Software Agreement), zwanej dalej "Umową" i później, byłem dyrektorem Thendic Electronics Components (dalej "Thendic").

2) Umowa stanowi, że system operacyjny Amiga DE powinien być w szerokim znaczeniu tego słowa zintegrowany z produktami Thendica, łącznie z wszelkimi "rozszerzeniami", "aktualizacjami", "zmianami" i "ulepszeniami". (patrz UMOWA, punkt 3.1). Odnoszę się do prób zminimalizowania funkcjonalności systemu operacyjnego Amiga DE czynionych przez Amiga Inc. oraz odbiegania od warunków i ducha Umowy.

3) Kiedy strony zawierały Umowę Amiga DE miał być jedynym systemem operacyjnym Amigi i systemem na przyszłość. Poprzedni system operacyjny, AmigaOS 3.9 został uznany za przestarzały, dalszy rozwój tego systemu został uzależniony od dobrej sprzedaży OS 3.9, co nie nastąpiło. Jako dowód 1 załączam dokładną kopię dokumentu Amiga Executive Update z 22 listopada 2000. Sprzedaż OS 3.9 okazała się kompletną klapą.

4) Wkrótce po zawarciu Umowy Amiga przestała określać system Amiga DE "systemem operacyjnym", a zaczęła używać określenia "content-environment". Thendic zakontraktował system operacyjny a nie "content-envirionmemt". Następnie Amiga ogłosiła nowy system operacyjny, OS 4.0 i jego kolejne wersje. OS 4.0 miał zawierać w sobie wiele funkcji systemu Amiga DE.

5) Kiedy rozpoczęto wykonywanie Umowy, Amiga DE miał być szeroko pojętym systemem operacyjnym, który miał być rozbudowywany przez obie strony w czasie jego integracji z produktami Thendica takimi jak Pegasos (patrz UMOWA p. 5. paragraf 4.3.2 ("Thendic zgada się, że prawa do reklamy i dystrybucji przyznane mu na system AmigaDE są uwarunkowane zobowiązaniem się Thendica do dodania wartości do systemu AmigaDE..."). Thendic był przygotowany na pracę i pracował nad produktami mającymu używać AmigaDE tylko po to, aby spotykać się z ciągłą odmową integracji systemu ze strony Amiga Inc.

6) Fleecy Moss jest w Amiga Inc. CTO (dyrektorem technicznym). Jako dowód 2 załączam pełną i dokładną kopię e-maila napisanego przez Fleecy Mossa w zeszłym tygodniu. Wydaje się, że Amiga próbuje w dalszym ciągu ograniczyć funkcjonalność systemu operacyjnego Amiga DE, aby uniemożliwić lub utrudnić skuteczną jego integrację z produktami Thendica.

7) Jako dowód 3 dołączam dokładną kopię fragmentu strony internetowej Amigi zamieszczonego na niej 12 kwietnia 2001 (potwierdzającą intergację AmigaDE z systemem AmigaOS 4 i 4.2).

8) Jako dowód 4 załączam pełną i dokładną kopię części tekstu promocyjnego umieszczonego na stronie internetowej Amiga Inc. 1 lipca 2002 (potwierdzającą integrację systemu Amiga DE z Amiga OS 5.0 i przyszłymi wersjami).

9) Ironicznie mimo ciągłych wysiłków podejmowanych przez Amiga Inc. aby zminimalizować system AmigaDE, Amiga zdecydowała o pełnej integracji swojego systemu z Amiga OS (patrz dowody 3 i 4). Thendic stoi na stanowisku, że system Amiga OS jest częścią składową Amiga DE i/lub jest "unowocześnieniem", "rozszerzeniem", "ulepszeniem", "zmianą" lub "aktualizacją" wskutek rzeczywistej lub planowanej integracji Amiga DE z Amiga OS.

10) Wierzę, że proponowane zmiany w wyroku sądu lepiej odzwierciedlą wymagania umowy zawartej przez strony, ograniczając w ten sposób mające miejsce próby zaciemniania sprawy.

Przysięgam pod odpowiedzialnością karną zgodnie z prawem stanu Waszyngton, że powyższe jest prawdą zgodnie z moim przekonaniem i stanem wiedzy.

1 marca 2004

(-) Bill Buck

W propozycji zmiany wyroku natomiast najbardziej interesujący wydaje się fragment: oskarżony powinien w ciągu 30 dni od daty ogłoszenia wyroku udzielić oskarżającemu praw i umożliwić wejście w posiadanie wszelkiej "dokumentacji", "kodów źródłowych", "kodów wynikowych", "prac pochodnych", "rozszerzeń" włączając w to "ulepszenia", "aktualizacje" i "unowocześnienia" od 10 listopada 2000 do dziś i w przyszłości, razem z wszystkimi systemami operacyjnymi i innym oprogramowaniem zintegrowanym, bądź związanym z Amiga DE, aby umożliwić ich integrację z Pegasosem i przyszłymi produktami Thendica.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem