Zamieścił: mailman
Brytyjski magazyn Zzap!64 wydawany był w latach 1985-1992. Ukazało się 90 numerów. Przez większą część swojego istnienia był tematycznie związany z Commodore 64. Od 32. numeru pojawiła się w nim cykliczna wkładka poświęcona Amidze, a od numeru 42. magazyn zmienił nazwę na Zzap!64/Amiga, aby od numeru 66. powrócić do pierwotnej nazwy z podtytułem "Commodore Games. C64, Console, Amiga". Od numeru 74, ktory przypadał na połowę 1991 roku magazyn wrócił do korzeni i podejmował tematykę wyłącznie związaną z Commodore 64. Obecnie magazyn jest postrzegany jako jedno z najważniejszych czasopism komputerowych w historii.

W roku 2021 pomyślnie udało się wskrzesić magazyn Zzap!64 (dostępny przez Fusion Retro Books). Do dzisiaj wyszły już trzy numery i utrzymują przyjęty w ostatnim czasie istnienia oryginału trend dotykający tematyki Commodore64. Wystartowała również inicjatywa reaktywacji magazynu ZZAP!Amiga, który będzie obracać się wyłącznie w sferze amigowej. Zapowiadany jest jako kwartalnik, z czego pierwszy numer ma być wydany z końcem września. Czasopismo będzie składać się z 60. pełnokolorowych stron formatu A5 (w wersji cyfrowej i papierowej). W zależności od popularności magazyn może stać się dwumiesięcznikiem i być może będzie również wydanie roczne. W pierwszym numerze zapowiedziano wywiad z Glennem Corpes z firmy Bullfrog, pierwszą część szkółki AMOS-a prowadzoną przez Francoisa Lioneta. Nie zabraknie też rubryki dla Davida Pleasance. Ponadto recenzje ostatnio wydanych gier, artykuł na temat gier przygodowych oraz historyczne spojrzenie na premierę Amigi CD32. Magazyn można wspierać przez platformę Patreon.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem