kategoria: A1200
[#1] Alerty, zwiechy i sieć.
Powitać. Mam problem.
Sprzet:
- A1200,
- sieciówka na pcmcia,
- hdd 2,5 cala 60 gigsow,
- mocny pece zasilacz- dysk, stacja zasilane zewnetrznie /bez udzialu plyty glownej/,
- hehe no i zapomnialem: blizzard 1260 by Stachu pogoniony na 80 megahercoli z 64 mega ramulca.
Soft: cnet.device, miami dx - genesis, systemy: os3.1, os3.9, ibrowse, AmitradeCenter, ftp z magellanaII.
Problem: Za kazdym razem gdy chce zassac cos powyzej paru mega ami zaczyna walic zoltymi alertami a w konsekwencji nastepuje wykladka softu zciagajacego. Help.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 08:11:02 przez fazior
[#2] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #1

Siema Fazior,
Dla świętego spokuju możesz włożyć oscylator 50MHz do Blizzarda i zobaczyć czy pomaga.
[#3] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #2

Okiej, dzisiaj przy porannej toalecie wymyslilem to samo:). Wroce do tematu wieczorem po wykonaniu testow na 50 Mhz.
[#4] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #3

Leci na 50 megahercoli, wlasnie odpalilem zasys amiga demos vol 1 diwidi, jak do 23 nic sie nie powiesi to mamy przyczyne:). I jezeli tak bedzie to chyba 66 megahercoli to bedzie maks dla tej karty.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 18:37:09 przez fazior
[#5] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #4

Niekoniecznie...
80MHz oznacza większy pobór prądu na turbiaczu. Prawie dwukrotnie większy!!!
Zasilacz ok (+4,85V na wiatraczku Blizzarda)?
Kondensatory elektrolityczne na A1200 wymienione?
[#6] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #5

Hmmm, musze kupic 9 woltówke do miernika i obadam, kondensatory emm fabryczne:). Ami ciagnie juz godzine i 15 minut.
[#7] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #6

Obadaj.
Wiele dziwnych rzeczy może się dziać jak masz kiepski zasilacz i wyschnięte kondzie. Jeżeli miałbyś dostęp do kogoś kto ma A1200 w towercie z dobrym zasilaczem i wymienionymi kondensatorami (wiem, wiem, ze świecą szukać) to warto byłoby sprawdzić Blizzarda u niego.
[#8] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #5

Łel, zakupilem 9 woltowke. Na wiatraku mam 4,60V z 300 watowego zasilacza atx. Znaczy mało, hmmm co polecasz uczynić Stanisławie:)? Mam dwa przerobione dosc mocne atxy - myslalem ze problem zasilania mnie nie dotyczy. Jeszcze jedno, napiecie na gniezdzie zasilania /przed kondziorami/ wynosi 4,61V.



Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 17:50:39 przez fazior
[#9] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #8

tragedia nie bedzie dzialac umnie nie gralo juz na 4,85 co zrobic? nowy zasilacz najlepiej stary atx ze starego PCzłoma
[#10] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@Blendor, post #9

Mam starego atx 300W, amiga działa dosc stabilnie po zejściu na 50 Mhz. Jaki model zasilacza konkretnie nabyc zeby miec stabilne 4,90 np.?
[#11] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #10

acbel 8665 pewniak
lub 7506 bardzo silna linia 5v

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 18:37:45 przez Blendor
[wyróżniony] [#12] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #10

Jeżeli zasilacz na wyjściu ma ok. 4,95V to można po prostu dolutować dwa kabelki (GND i +5V) od zasilacza bezpośrednio do Blizzarda. W ten sposób unikasz strat napięcia na A1200.
[#13] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #12

4,61 - malo cholera. Dzisiaj obadam reszte zlomowia i sie pobawie.
[#14] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #13

Mam nadzieję że Twój woltomierz mierzy poprawnie. W przypadku taniego badziewia za 20PLN to niestety nie jest takie oczywiste. Zmierz napięcie na środkowym wyprowadzeniu regulatora 3,3V na Blizzardzie. Jak napięcie zmierzone jest w zakresie 3,27V-3,33V to można uznać że miernik jest ok.
Jak nie jest - miernik wyrzuć.
[#15] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #14

:) spoko, dam znać za pare h jak wyszedl test miernika i jak tam moje zasily smigaja:)
[#16] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #1

cnet.device


normalna wersja czy z hackiem? poza netem wszystko inne działa stabilnie?
[#17] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #14

Woltomierz na regulatorze daje 3,32 V. Zasilacz numer dwa daje na wiatraku 4,67 a na wtyczce 4,75 czyli kila mogila. Staszek:), co polecasz z zasilaczy?
[#18] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

Skolman, na poczatku myslalem ze to net bo jakos to dzialalo o dziwo ale to jednak napiecie. cnet bez haka.
[#19] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #18

fazior te ktore wymienilem tobie to pewniaki , nie licz na to ze kupisz nowego porzadnego atxa i bedzie super hiper ja walczylem z zasilaniem amigi i polegly 2 nowe atxy Corsair cx430 i Fortron gsv200
miej to na uwadze , chociaz jak nie masz karty graficznej i scandoublera to taki corsair powinien pociagnac temat bo umnie nie dawaly rady przedewszystkim z grafiką corsair powodowal artefakty na scandublerze , fortron w ogole nie bootowal amigi
dopiero stary acbel z ibma chodzi jak burza
niedawno kupilem za 25 zl 10 letniego acbel api 7506 tez dziala pieknie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 20:22:28 przez Blendor
[#20] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@Blendor, post #19

Jako ciekawostkę powiem, ze na standardowym zasilaczy 25 watt mam podpięte Apollo made by Stachu 60/80 Mhz, oglądamy dema i nic się nie zwiesza. Dziwne nie?.
Gry 3d też nie wywalają kompa, a przecież jak proc liczy to bierze dużo prądu.
[#21] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@Shredder, post #20

tu nie chodzi o waty tyko o volty oryginalne PSU amigi mialy mocna linie +5v

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 20:56:53 przez Blendor
[#22] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@Shredder, post #20

Lekki zasilacz od A500 jest bardzo mocny u mnie idzie na nim Blizz 1260 80,FastAta,dysk 20GB i Subway USB.Napiecie na wtyczce stacji dyskow 4,92V.Ami pracuje bardzo stabilnie.Zapomnialem dodac,ze mam mostek linii 5V bezposrednio z gniazdka do wtyczki stacji dyskow.Ciezki zasilacz wymiekal pod tym obciazeniem mialem jakies 4,75V i strasznie sie grzal.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 21:17:24 przez Grisza
[#23] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #17

Niektóre zasilacze AT mają potencjometr do regulacji napięć wyjściowych za pomocą zwykłego potencjometru. Rozkręć swoje zasilacze, może okaże się że jesteś szczęściarzem i masz takie zasilacze. Wtedy wystarczy wyregulować napięcie kręcąc OSTROŻNIE potencjometrem. Najlepiej na żarówce 12V 45W od samochodu podłączonej do linii +5V.
[#24] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #23

Niestety, same atxy mam. Nic to kupie tego acbela czy jak mu tam, mam nadzieje ze trafie w cos przyzwoitego - sterta zasilaczy i kazdy do pupy, ech.
[#25] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #24

Jeżeli masz jakiegoś znajomego elektronika to napięcie wyjściowe w ATX też da się wyregulować. Wymaga to już trochę doświadczenia żeby dojść co i gdzie wymienić.
[#26] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #25

Da się wyregulować.
Bardzo często jest w zasilaczu potencjometr, którym ustala się napięcie referencyjne.
Taki zasilacz najlepiej podpiąć do jakiegoś obciążenia, np. żarówka samochodowa, stary twardziel, z którym nie jesteś emocjonalnie związany.
Zasilacze ATX muszą działać z obciążeniem, więc nie włączaj go bez wcześniejszego podpięcia jakiegokolwiek urządzenia.
Znajdujesz potencjometr (jeżeli jest, to jeden i to jest właśnie ten), kręcisz nim delikatnie i sprawdzasz na mierniku ile volt masz na wyjściu.
Musisz jedynie zwrócić uwagę na fakt, że wzrośnie napięcie na +5, +12, -12. Jednak Każde urządzenie ma jakąś tolerancję i te kilka setnych lub dziesiątych części volta nie powinno uszkodzić Amigi i osprzętu.

UWAGA: Robisz wszystko na własną odpowiedzialność tak w materii sprzętu, jak i własnego zdrowia i życia. Grzebanie w otwartym zasilaczu, który jest podłączony do sieci, bez wiedzy o tym co robisz może być niebezpieczne.

Ja mam ATX, którego właśnie w ten sposób nieco podrasowałem. Amiga działa stabilnie.



UPSSSS!!!

Nie czytałem kilku wcześniejszych wypowiedzi w wątku i widzę, że powieliłem post Stacha
Chociaż moja informacja dotyczy zasilaczy ATX, nie AT.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 10:25:15 przez cichym

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 10:25:31 przez cichym

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 10:26:36 przez cichym
[#27] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #24

Polecam Ci też ATX DELTA ELECTRONIC.inc mam zasilacz tej firmy i jest super napięcie w każdym miejscu płyty,to 5,03V.Mogę podesłać Ci jego fotki.
[#28] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@Grisza, post #27

pokaz mi tutaj:) : http://allegro.pl/listing.php/search?string=delta&category=4551&description=1
[#29] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #28

Mam taki,jak ten:
http://allegro.pl/zasilacz-atx-delta-200w-dps-200pb-124-a-fvat-gw-i1975901443.html
[#30] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #25

Jeśli chodzi o regulację,to w moim lekkim zasilaczu od A500 też jest potencjometr do regulacji.Tylko,że reguluje 5 i 12V,też nim trochę podkręciłem 5V no i 12 przy okazji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem