kategoria: A1200
[#31] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@cichym, post #26

Spoko, no to przed zakupem nowego pogrzebe w swoich atxach. Mam nadzieje ze da rade, sterta zlomu zajmuje mi juz cala szafe odziezowa:).
[#32] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #31

Ekhm, udałło się mam 4,93 na wiatraku. 5,3 na gniezdzie zasilajacym. Znalazlem potencjometr:)
[#33] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #32

Szczerze radzę podłączyć dwie linie: GND i +5V od gniazda zasilania do gniazda FDD i zmniejszyć napięcie.
5,3V to ZA DUŻO dla układów A1200.
[#34] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@stachu100, post #33

oka, zjade w takim wypadku. do gniazda fdd i do dysku mam juz podpiete zasilanie od gniazda.
[#35] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@fazior, post #32

Daj znać jak jak jest teraz ze stabilnością Amigi. Czeka mnie chyba podobna operacja, jak nie znajdę peerka, to będę kombinował z rezystorami w sprzężeniu zwrotnym w zasilaczu :)
[#36] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@gorzyga, post #35

cos czuje ze za chwile ktoraz z Amig poleci na złom:) przez te kombinacje nie lepiej nie szczedzic i kupic zasilacz?
[#37] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@Blendor, post #36

Oczywiście, że takie zabawy robi się na "sucho", dopiero po sprawdzeniu podłącza się do Amigi. Trudno teraz kupić zasilacz, który by miał na wyjściu równe 5V - w dzisiejszych komputerach nie ma już takiej potrzeby, żeby było ono ideale - większość komponentów na płycie głównej współczesnego peceta zasilana jest z wbudowanych na niej przetwornicach i to najczęściej z 12V.
[#38] Re: Alerty, zwiechy i sieć.

@gorzyga, post #35

Znalazlem, pogrzebalem - zrobilem sobie przyrzad - amigowe gniazdko zasilania podpiete pod moleksy, obciazylem cdromem i starym dyskiem. Regulacja zrobiona - amiga sie ustabilizowala - ostatnio katowalem caly dzien TKG na 80 mhz - nie bylo problemu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem