kategoria: Programy
[#31] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #30

ble, szkoda ze nie napisałeś najpierw na PPA :(

Spider II USB card for Mediator for 55 EUR; SOLD - chętnie bym kupił :/
[#32] Re: Warp3D CSPPC problem

@tom256, post #31

Sprzedawałem takiego spidera na Allegro jakieś 2 miesiące temu i nie było chętnych. A stał tam za bodaj 200 złotych.
[#33] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #32

;( przegapiłem...
[#34] Re: Warp3D CSPPC problem

@tom256, post #33

Aaa już wiem czemu nie kupiłem. Karta jest pod PCI, a ja mam Zorro :P
[#35] Re: Warp3D CSPPC problem

@tom256, post #34

tom256 pomyliles z DENEbem:)
[#36] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #30

Odgrzewam nieco kotleta.

Otóż w chwili obecnej mam konfig bardzo podobny do tego, jak z pierwszego posta tj. A4000D w obudowie Mirage z Mediatorem, Voodoo3 3000, Spider, Terratec 512i, zasilacz ATX i CSPPC 604@233 060@50 i po zainstalowaniu Warp3D wszystko poszło od strzału, nawet nie zmieniałem żadnych ustawień w ENVARC. Dema, które na tamtym konfigu się wieszały, tutaj śmigają bez zająknięcia... Cały już zgłupiałem, ale cieszy mnie to, że 3D w klasyku działa :)
[#37] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #36

OK
[#38] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #36

Garść nowych informacji. Otóż przez swoją ignorancję skasowałem RDB dysku i cały mozolnie skonfigurowany system poszedł w zapomnienie. Próby odzyskania RDB spełzły na niczym, zatem postawiłem na nowo partycję systemową. Wyszedłem z założenia, że skoro za pierwszym razem poszło gładko, to i za drugim nie może być inaczej. No i się pomyliłem...

Samo stawianie systemu gładko nie poszło, bo Amiga przestała widzieć napędy CD podpięte pod port IDE na płycie głównej pomysł i musiałem szukać jakiegoś napędu na SCSI. Wczoraj postawiłem system, poinstalowałem wszystko jak ostatnio i... Warp3D nie działa. Warp3D test jeszcze się odpala, ale próba odpalenia jakiegoś dema ppc kończy się szarym ekranem i zwiechą komputera...

Zaczęło się kombinowanie z podmianą sterowników, konfiguracją ręczną zmiennych ENVARC:, cofaniem do wersji systemu z BB4 do bez BoingBaga. Żadnych efektów, tylko czarna rozpacz i rwanie włosów z głowy Siedziałem do północy a potem załamany poszedłem spać.

Dzisiaj rano odpaliłem Amigę w nadziei, że może jakiś mały cud w nocy nastąpił - ale gdzie tam, cuda nie dla mnie Zdeterminowany zacząłem kombinować, co się zmieniło od momentu, kiedy W3D banglał. Ale w Amidze wszystko było podłączone jak wcześniej, karty, dysk, zasilacz... Na koniec mój wzrok padł na napęd CD SCSI i coś mnie tknęło. Odpiąłem go od Amigi i wystartowałem system. I ku mojemu zdziwieniu i ogromnej radości W3D DZIAŁA!!!

N ten moment winny był napęd CD. Myślę sobie, może zasilacz nie wyrabia. Trzeba sprawdzić. Podpiąłem CD-ROM do zasilania, bez taśmy sygnałowej. Odpaliłem system i Warp3D działa Ok, może jak nie ma taśmy to płyta CD się nie rozkręca i napęd nie kradnie za wiele prądu. Podłączam ponownie taśmę, jeszcze dla pewności sprawdzam, czy zworka terminacji jest na właściwym miejscu - jest - napęd ostatni na taśmie, a na drugim końcu taśmy SCSI terminator. Odpalam system, włączam GearsPPC - działa. Ręce mi opadły - czary, mówcie co chcecie .
[#39] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #38

Sprawdź czy z pamięcią na płycie i karcie jest wszystko ok - ja miałem podobne problemy na skutek braku styku pamięci na płycie głównej. Raz działało a raz nie... chłodzenie to drugi problem do weryfikacji. Nagle okazuje się że niektóre rzeczy działają przy zdjętej obudowie (choć ten problem bardziej dotyczy użytkowników A4000D w oryginalnej obudowie).
[#40] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #38

Pytanie do znawców. Dema elude działają mi pięknie, a wszystkie dema Mawi jakie posiadam wieszają się wcześniej lub później, ale zasadniczo każde demo w tym samym momencie...

Pytanie dodatkowe, przy instalacji WarpUP mam do wyboru wersję 16 lub 7 compatibile. Jakie są różnice w użytkowaniu i wydajności?
[#41] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #40

Pytanie, czy dema Elude wykorzystują Warp3D i PPC.
U mnie MWI też demka zawsze się wieszają przeważnie w tym samym momencie (na CVPPC chodziły dobrze, na G-REX + Voodoo nie chcą).
[#42] Re: Warp3D CSPPC problem

@flops, post #41

Uopssss, pisałem na szybko, chodziło mi o encore i dzieła MDW OK
[#43] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #42

Dema Encore (By Night i Sulaco) chodzą pięknie, natomiast na mojej konfiguracji MWI się wieszają. Można spróbować od zmiany w AHI zamiast odtwarzania na karcie muzycznej (o ile jest w Medku) przełączyć na Paulinę. Jak nie pomoże, to znaczy, że korzystają z czegoś, co Warp3D + Voodoo nie lubi :-/
[#44] Re: Warp3D CSPPC problem

@ITU, post #42

Wyciągnij Spidera i zobacz czy to coś zmieni, wiem że on też potrafi napsuć krwi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem