kategorie: Sklepy, Sprzęt
[#31] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@Des, post #12

Amigowe stacje HD mają zamontowany układ spowalniający prędkość obrotową silnika. Spowalnia on liczbę obrotów silnika, w czasie odczytu i zapisu dyskietek HD. Dyskietki DD odczytuje i zapisuje ze standardową prędkością.
[#32] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@SuperBuster, post #31

Myślisz, że po bez mała sześciu latach kolega jeszcze czeka na odpowiedź?
[#33] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@recedent, post #32

Rafał zaczął ;)
A ja czytam i nie patrzę na daty ;)

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 20:49:04 przez SuperBuster
[#34] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@recedent, post #32

Jeszcze nie rozwiązałem problemu krótkich nazw
[#35] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@_arti, post #34

Ja miałem łatkę do montowania PeCetowych partycji i skutkiem ubocznym były długie nazwy także na piecowych dyskietkach. :)
[#36] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@recedent, post #32

Przyznam się że nie spojrzałem na datę ale może ktoś ma podobne dylematy i dzisiaj. .
[#37] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@Rafał A-3000, post #36

Dla potomnych na pewno sie przyda dodatkowa wiedza :)
[#38] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@HOŁDYS, post #37

To ja dodam, że ostatnio przerobiłem kilka PC-towych najtańszych ALPS'ów na amigowe HD i działają bardzo fajnie, żadnych błędów przy kopiowaniu z PC-ta (o ile dyskietki są sprawne) a prędkość taka sama jak przy dyskietkach DD, na HD jedynie czas dostępu zauważalnie spada no ale tak musi być skoro dyskietka kręci się 2 razy wolniej. Używam ich teraz w swoich wszystkich Amigach i mam też jedną stację zewnętrzną przerobioną na HD. Myślę, że te gorsze czytanie dyskietek HD to przez słabą jakość nośników a nie, że " amigowe stacje HD tak mają". :)
[#39] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@markus0321, post #38

Możesz podać co modyfikowałeś/dodałeś aby stacja działała jako hd?
[#40] Re: PC0, CrossDos - 2 pytania

@Norbert, post #39

To jest przeróbka według rozwiązania Bobo z byłego forum czeskiego. Nazywa się to AriseHD, ale aby te Alpsy działały poprawnie musiałem zmodyfikować układ silnika BLDC i jego sterowanie. Gdyby przyłączyć układ Arise według tego co pisał Bobo to za pewnie w stacji Alps spalił by się układ sterujący silnikiem i to podczas bezczynności. Do przeróbki potrzebny jest układzik GAL + dioda+kondensator+3 rezystory. Z tym, że niestety te stacje nawet tak samo oznaczone mają czasem te silniki na innych układach zrobione no i się komplikuje wtedy sprawa ustabilizowania obrotów silnika. Udawało mi się też przerobić stacje Sony MPF 920 (co seria to inny układ) ale zdarzały się "nieprzerabialne" i Sony i Alps'y.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 20:37:03 przez markus0321
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem