kategoria: A600
[#31] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@macsad, post #30

No i wlasnie takie cos by mi odpowiadalo. Tylko tasiemka i tyle. Ale oczywiscie na naszym kochanym Allegro nic takiego nie ma tylko jakies wynalazki z cala masa zbednych kabli. ogień piekielny No i jeszcze sprobuje z tym starszym WinUAE. A tak w ogole to dzieki za zainteresowanie moim problemem.

Jak myslicie takie cos bedzie dobre? http://allegro.pl/adapter-cf-44pin-2-5-dysk-laptopa-sdd-i2241134915.html i tasiemka http://allegro.pl/tasma-44pin-ide-2-5-dyski-i2238796484.html. 15cm nie bedzie za duzo?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 15:50:44 przez Guchy
[#32] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Guchy, post #31

Sprawdziłem z A1200 tę przelotkę co Ty masz i nie chodzi. A karta CF prawidłowa bo na innej przelotce chodząca bez problemu. Być może jest to kwestia zasilania - mam w A600 przelotkę z dodatkowym zasilaniem branym ze złącza. Gdy na początku miałem starą CF 128MB zasilanie było odłączone a karta chodziła. Ale gdy kupiłem kartę 4GB już nie ruszyła - musiałem połączyć zasilanie.

Tutaj być może być właśnie ten problem.

Ten zestaw powinien chodzić (mam go w A1200):

http://allegro.pl/zestaw-cf-do-amigi-600-i-1200-i2174205647.html

choć w moim nie mruga dioda od hdd w A1200 podczas pracy.
[#33] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Guchy, post #31

Najlepiej między 4 a 5 cm, wtedy nie ma problemu z ułożeniem na sankch albo blasze.
[#34] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@conrdd, post #32

Nie prawda. Nie potrzebne jest żadne dodatkowe zasilanie. Adapter działa perfekcyjnie z Amiga 1200, osobiście testowalem z karta cf 4g widoczna na jednym ze zdjęciu na allegro. Więcej szczegółów wysłałem na e-mail.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 17:09:04 przez sordan
[#35] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@sordan, post #34

Odpisałem na priva. Jutro dla 100% pewności sprawdzę kartę dodatkowo z A600.
[#36] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@conrdd, post #32

No nic sprobuje zalatwic jakas inna przelotke i sprawdzic. Sily juz do tego nie mam. A moze przejdzie mi nerw na to i dalej bede probowal. :D
Sordan to chyba od ciebie nawet kupilem ta przelotke :D Trudno sie mowi czasem tak bywa nie mam w kazdym razie zalu. OK
Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 21:17:33 przez Guchy

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 21:20:21 przez Guchy
[#37] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Guchy, post #26

[#38] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Guchy, post #36

Tak ode mnie. Tak jak pisalem koledze, narazie nie mam czasu bo w weekend jestem w Berlinie, a w tygodniu jestem zawalony praca. Ale w nastepny weekend jak znajde chwilke moge nagrac filmik jak instaluje dokladnie ten sam adapter w Amidze 1200. W sumie u mnie wielkiej filozofii nie bylo, po prostu przy testowaniu adaptera wlozylem do plyty glownej z karta CF, programem Install HD utworzylem partycje, sformatowalem partycje, zainstalowalem system i wszystko zaczelo smigac w trybie ekspresowym. Jestecie pierwszymi uzytkownikami adaptera, ktorzy maja z nim problem, wszystkim innym normalnie dziala, lacznie ze mna. Musicie cos robic zle, albo jakims cudem wasza karta CF nie moze zgrac sie z adapterem. Jeszcze raz przypominam, ze zadne dodatkowe zasilanie nie musi byc podlaczane. Ja testowalem z karta widoczna na mojej aukcji, ale mam tez wyzej wspomnianego Kingstona z kwiatkiem 4G, jesli wam zalezy to moge sprawdzic adapter z ta karta w nastepny weekend na mojej Amidze 1200.
[#39] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@sordan, post #38

No ja jeszcze podejrzewam ze moze nie chodzic jeszcze przez to ze system instaluje w WinUAE bo nie mam dyskietek z WB. Jakbys mial czas i chec to mozesz wrzucic filmik, moze mnie na cos nowego naprowadzi. Jutro jeszcze bede majstrowal pod starszymi wersjami WinUAE. Zawzialem sie i musi dzialac :D

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 23:53:15 przez Guchy
[#40] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@TUPCOM, post #37

Wybacz, że spytam masz taki adapter w A-600 ???
[#41] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Guchy, post #36

I tak naprawdę na koniec wątku, bo whisky mi się kończy, a żona krzyczy w tle Rozmawiałem z kolegami z UK, FR i RFN, przelotka nie chce działać z A-600 w jakiejkolwiek wersji płyty w 100% poprawnie, nie ma znaczenia Kickstart, z pobieżnych informacji z Kick 37.300 nie widzi PCMCIA, z Kick 37.350 nie widzi CD-ROM ale widzi PCMCIA-SDRAM, przy Kick 3.1 nic nie widzi. Nie wiem w czym jest problem, ale dalej podtrzymuję swoję "subiektywne" zdanie, że dla A-600 ta przelotka to ...
[#42] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@macsad, post #41

Tu masz link gdzie w ostatnich 2 tygodniach rozeslalem 20 sztuk po swiecie. Polowa z kupujacych wziela do swoich Amig 600, 100% pozytywnych komentarzy mowi samo za siebie, nie prawdaz? Wiec twoje subiektywne zdanie srednio jest prawdziwe. Myslisz ze dziesiatku ludzi otrzymalo adapter, ktory nie dziala z Amiga i wystawilo pozytywny komentarz? Oprocz amibay, dziesiatki adapterow poszlo rowniez na allegro i ebay. 100% zadowolenia, ludzie montowali do roznych amig zawsze z pozytywnym skutkiem. Szkoda, ze nie mam obecnie Amigi 600 zadnej pod reka nakrecilbym filmik i pokazal jak w kilka minut odpalam na karcie CF Workbnech za posrednictwem tej przejsciowki. Poki co moge to zrobic tylko z Amiga 1200, jak wczesniej obiecalem postaram sie nakrecic filmik i rowniez przetestowac z innymi CFkami ktore posiadam w nastepny weekend.
[#43] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@sordan, post #42

Nie twierdzę, że wszystkie tego typu przelotki są złe, jak zaznaczyłem jest to moja "subiektywna" opinia i nie mam na celu wywołania wojny typu "adapter kątowy" kontra "adapter na taśmie". Akurat jak nabyłem tego typu adapter miałem 3 sztuki Amisi 600 i na każdej był kiepski efekt. Zresztą aby było weselej zdecydowałem się po wszelkich bojach z adapterami CF i na A-600 i na A-1200, wrócić na tej drugiej do normalnego HDD, tak na przekór "modzie".
Zupełnie inna sprawa to montaż tego adaptera w A-600 z A-6095 lub ACA-630, ale to temat na osobny wątek.
Pozdrawiam
[#44] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@macsad, post #41

A ja poprę kolegę Sordana. Sam sprzedałem swego czasu kilkadziesiąt takich przelotek i nikt nie zgłaszał żadnych problemów. Jeszcze niedawno jedna z nich działała w mojej A600 dopóki ta nie wyzionęła ducha. Nawet dioda HD się świeciła.
Pytanie może naiwne, ale czy przelotka jest dobrze wpięta w płytę?
[#45] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Louis, post #44

:D Noooooooo :D
[#46] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@sordan, post #42

Nie działa. Sprawdzane na A1200 i na A600 (kick 37.350) z dwiema różnymi kartami CF: 4GB kingston i 128MB Lexar. Dodatkowo uruchomiłem dyskietkę install i też nie pokazała że jest włożona jakakolwiek karta. Dla sprawdzenia porównałem działanie kart CF z inną przelotką - klasyczną na taśmę - ze znanym mi uszkodzonym torem dodatkowego zasilania. Na przelotce tej zgodnie z przewidywaniami ruszył 128MB Lexar lecz nie ruszył Kingston 4GB. Czyli to nie jest kwestia dodatkowego zasilania lecz po prostu brak działania.

Nie wiem jak można źle włożyć ten kątowy czytnik - konstrukcja wymusza prawidłowy montaż.
[#47] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@conrdd, post #46

Jest łatwo przesunąć o 1 pin. Pamiętam, że aby podłączyć przelotkę do A1200 musiałem lekko wsunąć jej krawędź pod modulator. Poza tym w A1200 ta przelotka najlepiej pasowała przy wyjętym górnym ekranie, w przeciwnym wypadku piny z płyty nie do końca wchodziły w złącze przelotki, i ta sytuowała się pod pewnym kątem w stosunku do płyty głównej. Jeśli nie decydowałem się na zdjęcie ekranu to na spód przelotki naklejałem szeroką taśmę izolacyjną, żeby uniknąć zwarcia.
Teraz używam HDD 2,5" i nie mam problemów z niezgodnymi kartami czy przelotkami. Polecam wszystkim. :)
[#48] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Yolk, post #20

Czy widac karte CF w bootmenu ?

Czy masz jakas dyskietke systemowa. Nie musi byc Workbench.
Wystarczy zeby mozna bylo wejsc do CLI.
Moze masz jakis zestaw uzytkow ?
[#49] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Norbert, post #48

Witam
Właśnie wczoraj otrzymałem przejściówkę od ,,sordan-a" , dziś przyszła karta kingstona 4GB z kwiatkiem. Postanowiłem zainstalować system pod WinUAE_2.2.0_PL i powiem że były pewne problemy dopiero za 5 razem udało mi się założyć 2 partycje i zainstalować system WB2.1 ver. 38.35
Zamontowałem przejściówkę do Amigi, wsadziłem kartę CF i odpaliłem. System załadował sie 18 s.
Jedyny minus tej przejściówki to brak sygnalizacji pracy karty na przejściówce jaki diody DISK. Sprzedający zapewniał że będzie działać dioda DISK.
Użytkownik od miesiąca A 600 kicstart v.27.350 HDD 4GB
[#50] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@macsad, post #40

Tak, dokładnie w A600.
[#51] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@SAAX, post #49

[#52] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Louis, post #47

Taki dysk sformatowany na 4 GB pod FFS będzie idealny:

tekst pod linkiem

?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 09:11:13 przez conrdd
[#53] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@conrdd, post #52

Powinno wszystko być ok.
[#54] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Mir3k, post #51

Dzięki Mir3k, zaoszczędziłeś mi poszukiwań, trochę ciężko będzie lutować może na początek spróbuję markerem poprowadzić ścieżkę.
[#55] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Mir3k, post #53

Myślę się nad "prawdziwym" 2,5" HDD ATA do A1200. Jednak o ile założenie partycji i sformatowanie dysku nie jest problemem o tyle zastanawiam się jak w prosty sposób przerzucić cały mój workbench (z przyległościami - rozmiar ok. 100MB)) na utworzoną DH0.

Coś takiego się nada?

tekst pod linkiem

Pod winuae planuję podpiąć hdd 2,5" jako napęd i zgrać przez dopusa pliki z backupu dh0. Nie pojawi mi się po drodze żaden haczyk?

Dzisiaj poległem na dysku 3,5: mam przelotkę na taśmę z dodatkowym złączem na 3,5". Podpiąłem pod nie dysk 3,5 420MB (zasilanie wziąłem ze złącza fdd). Zabootowałem system z CF następnie z hdtools odczytałem parametry connera i podzieliłem go na partycje (jedną). Następnie zrobiłem weryfikację dysku i go zrestartowałem. Po resecie powinien pojawić mi się dysk ndos na pulpicie gotów do formatu - ale nie pojawił. Podmieniałem dyski (na 3GB Seageta), zmieniałem partycje na bootowalne i niebootowalne - efekt ten sam. HDTools dysk widzi - workbench nie. Efekt dwóch dysków na jednej taśmie?


Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 19:27:15 przez conrdd
[#56] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@conrdd, post #55

Czy to nie przypadkiem Conner 420MB ?
Czy widac dysk w bootmenu ?
moziwe ze dysk za wolno sie rozkreca.
[#57] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Norbert, post #56

Zgadza się - Conner. 15 lat temu pracował zresztą normalnie z Amigą 600. Ale efekt (a dokładniej brak efektów) jest taki sam z seagetem. A może to kwestia zbyt dużej wartości maxtransfer? Choć goła 600 wolno wczytuje system po resecie.
[#58] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@conrdd, post #55

Powinno działać. Ja na laptopie robiłem czymś takim tekst pod linkiem
[#59] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@Louis, post #58

Ja na HDD 3,5" podobnym adapterkiem zadziałałem i jest git.
[#60] Re: Amiga 600 - jakie ROMy można zapakować na płytę

@SAAX, post #49

polecam zwykle adaptery IDE-CF kupuje takie na ebayu, to juz ktorys i nie ma problemu z lutowaniem, dziala za kazdym razem nie wiem jakie sa ceny w PL ja mieszkam w UK i tam na ebayu kupuje jeden model i zawsze wszystko dziala, co do instalacji pod WuAE, jakiekolwiek proby robienia czego kolwiek pod emulatorem w windows z lepszymi lub gorszymi skutkami dawaly mizerne efekty, wlasnie teraz przygotowuje kolejna karte CF do mojej kolejnej A600 i z doswiadczenia powiem wam jedno jak by nie bylo aby ruszalo na kompie to trzeba przygotowac dysk pod amiga, instalacja systemu i softu mozna zrobic pod emulatorem i w takim wypadku gwarantuje 99% skutecznosci tej metody, nie jedna nocke zarwalem aby poprawnie dysk CF dzialal mi na kazdej amidze
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem