kategoria: A1200
[#1] Wolumen System jest pełen
Witam!
Od jakiegoś czasu po resecie partycja systemowa zapełnia się do pełna dodam ze ma zaledwie
500mb a sam system 160mb o co tu chodzi?
może zna ktoś odpowiedź, pomaga jedynie format
a1200 p5 060 Os3.9 BB1
[#2] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #1

jaki dysk, scsi ide?? jaki kontroler?? jaki system plików?? ile partycji??
bez tych informacji ciezko cos napisac
[#3] Re: Wolumen System jest pełen

@Skiba, post #2

Jest to dysk 8g ide podzielony na 3 partycje, standardowy kontroler amigi system pilików FFS
dodam ze nie mapuje romu do fastu
[#4] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #3

a masz najnowszy scsi.device??
[#5] Re: Wolumen System jest pełen

@Skiba, post #4

Używam scsi.device43.45,ale nie wiem czy jest to najnowsza wersja do tej pory nie było z nim problemu używam tez FFS 45.15.
Ze standardowym scsi.decice 40.12 problem jest ten sam!
[#6] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #1

Sytuacja wygląda jakby padła walidacja. Na Aminecie jest waitvalidation, mały programik. Naprawia padnięte partycje.
[#7] Re: Wolumen System jest pełen

@Olek, post #6

Po każdym resecie padła by walidacja?? Może coś z tym dyskiem jest nie tak? Sprawdzałeś go jakoś pod wzgledem bad sectorów??
[#8] Re: Wolumen System jest pełen

@Skiba, post #7

Zdaje się że wykorzystałem już wszystkie znane mi opcje! dysk sprawdzony i dobry,z innymi dyskami problem ten sam ,maska maxtrans standardowa z innymi ustawieniami też kombinowałem Blizkick mapowanie romu zmiana scsi.device rom up date BB1,BB2 a nawet płyta na rev 1d4 nic nie pomaga! O co kaman?
[#9] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #8

a taśme sprawdzałes?
[#10] Re: Wolumen System jest pełen

@Skiba, post #9

Taśme,zsilanie zasilacz też, dodam że na pokładzie jest picasso i toccata ale to chyba nie ma wpływu na hd system ogólnie pracuje bardzo stabilnie nawet cały dzień bez zawieszek,guru też nie guruje
[#11] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #8

Jakoś program zapisuje coś na dysku systemowym i nie zamyka pliku, tyle że podobny objaw powinieneś mieć też po wyłączeniu kompa.


Pozdrawiam
[#12] Re: Wolumen System jest pełen

@RadoslawF, post #11

Jest tak jak by komp zapisywał coś na hd przy starcie bo trwa bardzo długo jak,już się dogra to dysk mam pełny 100% , robie format czysty system ustawiam wszystko od nowa! Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego ten problem jest pod WB 3.9 z 3.5 i 3.1 jest ok
[#13] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #12

Coś z 3.9 się gryzie z resztą, zobacz czy SnoopDOSem nie da się ustalić co dokładnie rzeźbi po tym dysku.


Pozdrawiam
[#14] Re: Wolumen System jest pełen

@RadoslawF, post #13

Hmm... odpalam snoopdos ładuje system wszystko jest ok! restet ze snoopem jest ok,reset bez snopa nie ok! dysk się zapełnia 100%
[#15] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #14

Jak ktoś już pisał pierwszy podejrzany to validator, jak uruchomisz system bez SS, odpalisz ręcznie snoopD i wreszcie odpalisz system to walidacja może już być naprawiona i jest niby ok.
Na początek po starcie jak zobaczysz że dysk jest pełny sprawdź dla porządku czy to z powodu walidacji, zaznaczasz ikonkę partycji a potem info z menusa.
Jak walidacja to szukaj programu który ciągle coś zapisuje na dysku.


Pozdrawiam
[#16] Re: Wolumen System jest pełen

@RadoslawF, post #15

Bliżej przyjrzałem się plikom i na początek usuwałem programy z WBstarup ostatni z listy był programik FreeWheel mały ster do mouse ,system robił jego kopie na hd nie wiedzieć czemu! Po resecie jego waga wzrasta aż do 340mb wcześniej nie miałem z nim problemu,czy da się to wytłumaczyć jakoś racjonalnie ? nie będę się upierał z chęci posiadania tego programiku ale ułatwia on prace z myszką :D
[#17] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #16

moze jakis wirus? wiem to nie windows ale na amide tez sie zdarzaly
[#18] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #16

Sporo ludzi używa tego programu i nikt jeszcze takich objawów nie opisywał, wirusa może jakiegoś złapałeś.


Pozdrawiam
[#19] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #16

Zrob tak.
Nagraj jeszcze raz dobra wersje FreeWheel i ustaw ten plik "tylko do odczytu".

Potem mozesz sprawdzic za pomoca snoopdos "co" dobiera sie do pliku
Pamietaj aby w prefsach programu ustawic wszystko na "ALL"
[#20] Re: Wolumen System jest pełen

@Norbert, post #19

Programik już załadowany zrobiłem 5 resetów i jest ok, Wyłączam kompa odpalam i teraz za to nie mam karty gfx dopiero po resecie jest widoczna w systemie, to są normalnie jakieś żarty! jakiś wirus co się uaktywnia na jajko i robi jaja?
[#21] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #20

witam Postaw sobie na workbenchu virus checker'a
co do wirusów to można w dzisiejszych czasach zassac z neta obrazy dysków ADF już z wirusem w środku.
Wiem bo u siebie na ami virus checker ostatnio często zaczął krzyczeć
Pozdrawiam.
[#22] Re: Wolumen System jest pełen

@krzysiekk, post #21

Checker wywala Processor error
368 Viri found on internal Processor due to corruption your computer will now crash out, i zawis
zrobiłem reset i dysk zapełnił się do 100% co to oznacza?
[#23] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #22

Sprawdziłeś czy nie z powodu poprawiania validacji partycji ?


Pozdrawiam
[#24] Re: Wolumen System jest pełen

@RadoslawF, post #23

Teraz to już nic nie kumam nie znalazłem żadnego pliku co by ważył tonę !
Hd nie poprawiał validacji mimo to dysk znowu pełen a system odpalił się normalnie jak by nigdy nic
[#25] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #24

Czyli jakiś wirus powiększa ci plik tak jak to już sam zauważyłeś przy pchełce do obsługi rolki, zainstaluj antywirusa i walcz z tym.


Pozdrawiam
[#26] Re: Wolumen System jest pełen

@RadoslawF, post #25

"Taśma 80 żyłowa...posiada 40 przewodów sygnałowych i każdy z nich jest odzielony od sąsiada dodatkową linią masy ...czyli 80 żył. A tylko po to aby poprawić jakość przesyłanych sygnałów przede wszytskim stromość zboczy impulsów ,redukuje odbicia i zmniejsza przesłuchy między liniowe. "

to przeczytałem na jednym z forum, okazało się ze w kieszeni hd mam właśnie taką taśmę ATA 133 a do płyty 33 ata wywaliłem kieszeń i na razie wszystko chodzi dobrze ,ale i tak nie rozumiem w czym problem! może sama kieszeń coś nie łączy...

Jednak problem tkwił w taśmie
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam!
[#27] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #26

antywirus wywalił nie ciekawy wpis.
jakiego systemu plików używasz ?
z tego co czytam już byłeś u kresu rozwiązania problemu.
odinstaluj (wykasuj ) pliki od programiku do rolki myszy
zrób tak aby po kilku resetach jak napisałeś wcześniej system stanął na nogi.
potem skopiuj sobie pliki instalacyjne myszki ndo ramu i odpal virus chekera i przeskanuj te pliki.
Virus cheker musi się odpalić bez żadnych błędów.
A najlepiej odpal go po wyłączeniu i włączeniu komputera kiedy nie będzie jescze żadnego pliku lub plików od "myszy"
z tym że dysk zapełnia ci sie do pełna to problem validacjii, kiedy mieli dyskiem to próbuję sobie "zwalidatować" uszkodzone pliki. kiedy nie daje rady wypisuję ze dysk jest pełen ale tak naprawde nie zgadza sie validacja.
Wiem bo przerabiałem to na starym systemie plików .
teraz przy OS3.9 używam FFS nie raz podczas uruchomiania validaor mieli dysk (kiedy wyłącze kompa przypadkowo"
kiedyś żeby to naprawić używałem "Quarterbacktools"
[#28] Re: Wolumen System jest pełen

@krzysiekk, post #27

Witam
A Która wersja FFS bedzie najlepsza ?
40.1 (93)
45.9 (00)
45.13 (01)
45.15 (04)
Ja używam tej ostatniej z amithlona
[#29] Re: Wolumen System jest pełen

@Cri1001010, post #28

A SFS?
[#30] Re: Wolumen System jest pełen

@Mir3k, post #29

sfs na partycje systemową się nie nadaje przynajmniej u mnie bez fastaty! przyrost transferu zerowy a problemów masa! jak ktoś kiedyś pisał że sys info wykryło tyle czy tyle a to i tak nie odczuwalne w praktyce sztuka dla sztuki, no chyba ze ktoś lubi kopiować pliki z partycji na partycje cały dzień ze stoperem w ręku bo ciężko tu mówić o jakichkolwiek osiągach
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem