kategoria: A600
[#1] Karta DRAM PCMCIA w A600 ?
Witam, czy można użyć zamiast karty pamięci SRAM PCMCIA, karte DRAM PCMCIA np IBM 4 MB IC DRAM CARD ?
Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pzdr
[#2] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@MaC406, post #1

NIe można
[#3] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@MaC406, post #1

karty PCMCIA DRAM mozna uzywac (mialem 4 MB taka pamiec)

IBM 4 MB IC DRAM CARD nie ma zlacza PCMCIA tylko IBMoweskie memory expansion wkladana pod klawiature laptopow.

taka karta ma w zlaczu trapezowate otwory - PCMCIA ma otworki rozlozone prostokatnie

PCMCIA

o o o o o o o o o o o o
o o o o o o o o o o o o

IC

o o o o o o o o o o o o o _
_ o o o o o o o o o o o o o
[#4] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@HOŁDYS, post #3

Dzieki za profesjonalne przedstawienie/wytłumaczenie !!
Poszukam na Ebay`ach.

PS Jeszcze raz dzięki i pewnie jeszcze wrócę do działu.
Pzdr
[#5] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@HOŁDYS, post #3

HOŁDYS, możesz rzucić okiem na tą kartę :
http://www.ebay.com/itm/4MB-DRAM-Memory-Card-HP-LaserJet-5L-6L-C3148A-/200386586123?pt=Printer_Accessories&hash=item2ea7f8a60b

Pozdrawiam
[#6] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@MaC406, post #5

Jest to karta rozszerzajaca pamiec w drukarkach HP i na pewno nie jest PCMCIA.
[#7] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@rs2008, post #6

Kurcze blade, jakiś czas temu pisałem z pytaniem o adapter pod PCMCIA do karty CF. Kupilem go ale z 4GB Kingstonem glupieje. Karte widzi, ale gubi partycje.

Był na tamtym wątku link do strony z działającymi kartami CF pod PCMCIA, ale nie mogę tego znaleźć. Pomyślałem, że kupię maksymalnie 1GB kartę z Allegro, ale czy ktoś mógłby mi doradzić która z obecnie dostępnych będzie mi działać z moją A1200?

Karty CF 1GB Allegro

Te Platunum 1GB są tanie i w okolicy, ale czy będą działać z PCMCIA?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 00:56:24 przez Duracel
[#8] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #7

Rosyjska ruletka. O wzajemnych relacjach między Amigą a kartami CF można napisać wielotomowy romans. Dana karta z jedną Amigą zabangla, zaś z drugą, praktycznie identyczną - już niekoniecznie. I o ile się zorientować zdołałem - nie ma mądrych, którzy wytłumaczyliby ten fenomen. Zaryzykuj i kup ze dwie, trzy sztuki, Pewnie któraś zatrybić raczy.

Serdeczności
Des
[#9] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Des, post #8

Napewno działa z 512Mb Kingstonem Elite Pro
[#10] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #7

Swego czasu polecono mi SanDiska i faktycznie z PCMCIA zadziałał.

Mam podobnego do tego tyle że 512MB
[#11] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@conrdd, post #10

Celuje w 1GB to może i faktycznie spróbuje tego SanDiska.
[#12] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #11

http://eab.abime.net/showthread.php?t=28249
[#13] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@jaa2, post #12

Cholera, nie wiem co jest. Kupilem przelotkę którą mi na forum potwierdzono, że będzie ok, kupiłem tego SanDiska 1GB. Wrzuciłem chyba zgodnie z instrukcją w ostatnim artykule i lipa. Formatuje na FAT i FAT32 i lipa pokazuje kartę w systemie jako niesformatowaną. Jak chce ją sformatować na Amidze to się gubi i nic z tego nie wychodzi.

Nie wiem czy to wina karty, przelotki czy zle wrzuconych sterownikow. Tam w ogole po rozpakowaniu archiwum FAT95 jest katalog np. "Polska" a w nim plik instalFat95 ale nie mozna nic z niego zainstalowac ani tez nie wiem gdzie go wrzucic.

W ogole w tym artykule ostatnim są tylko 3 pliki ktore kaza umiejscowic w odpowiednich katalogach, a przeciez po rozpakowaniu tych archiwow jest ich w rzeczywistosci wiecej. Wszystkie jak sądzę poprzegrywałem do stosownych katalogow "L" "C" "Devs" etc. Nie wiem tylko co z tymi "InstalFAT95" z katalogu "Polska". Pliki info gdzie przegrac?

Nie chce wyjsc na debila, ale ten opis jest dosyc skromny w artykule, albo ja czegos faktycznie nie kumam.
[#14] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #13

http://eab.abime.net/showthread.php?t=57259

Tu masz gotowy zestaw do obslugi CF w Amidze.
Pakiet zrobiony przez ppill.


ps.
FAT95 posiada prosty "SCANDISK" i dlatego komunikaty moga pojawiac sie w wersji jaka zainstalujesz.
Na pewno tego nie bedziesz uzywal wiec wystaczy przegrac wersje angielska.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 10:03:12 przez Norbert
[#15] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #11

Celuje w 1GB to może i faktycznie spróbuje tego SanDiska.

ja uzywam na PCMCIA SanDisk 2 GB wystarczy do przenoszenia wiekszych rzeczy i jako dodatkowa partycja w WB. Transfer 650 kb/s
[#16] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@HOŁDYS, post #15

HOŁDYSIE a pomógł byś mi zapanować nad tym? Jarecki próbował, ale czeka na swoją A1200. Trzeba by zweryfikować czy problem leży w karcie, przelotce, czy w systemie jednak.

Na AmiWAWie był kolega Włoch i on podłączał do mojej Ami swoją przelotkę z 1GB kartą i działało. Nie pamiętam jednak jego nicku ani nie mam żadnego kontaktu. Wrzucił mi sterownik wtedy do systemu, ale zastanawiam się czy przypadkiem nie podpinał karty sformatowanej na Amidze, bo przerzucał dane ode mnie na swoją Amigę tą kartą.

Jak czujesz się na siłach i dał byś radę, to mógłbym podjechać do Ciebie któregoś dnia z Ami i resztą gadżetów.
[#17] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #13

Jak formatujesz FAT pod Amige to wykonaj QUICK FORMAT
Czy program FORMAT dobrze wykrywa wielkosc CF?
Skorzystaj w linku jaki podalem wyzej .
Sformatuj CF na FAT32 przegraj wszystko wedug opisu i napisz czy zadzialalo.
[#18] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Norbert, post #17

Ok. wieczorkiem spróbuję. Teraz prasowanie koszuli i spodzienia... dzisiaj rocznica ślubu, idziemy na Narodowy na jakiś mecz artystów.
[#19] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Norbert, post #17

Póki co wczoraj nie zdążyłem bo późno wróciłem. Dzisiaj też zaraz jadę zrobić parę zdjęć do Pułtuska, ale odpisał mi koleś który przelotkę sprzedał. Napisał, że pracuje w 32bit. Jak rozumiem to może być podstawowy problem.
[#20] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #19

gdyby tak przelotka byla 32bitowa to bylby przerwszy taki przypadek na swiecie ze zadzialala z Amiga.
Napisales ze karta jest widziana tylko znikaja partycje. Adapter nq pewno jest 16bitowy.
Czy na pewno zapisujesz te ustawienia na dysk?
[#21] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Norbert, post #20

O jakich ustawieniach mówisz?

Ściągnąłem dwa katalogi, czyli sterowniki do CF i Fat32 i wrzuciłem je w jak sądzę odpowiednie katalogi. Kartę sformatowałem pod Win7 na Fat32. Szczerze mówiąc to nie bardzo rozumiem do czego mam zastosować ten pakiet gotowy który podałeś. Mam to pod WinUAE zarzucić skoro tam jest gotowy obraz dysku?

Szczerze to jestem tym trochę zmęczony. Za dużo rzeczy na raz ostatnio robię i nie jestem w stanie się do hobbystycznych spraw przyłożyć na spokojnie. Mógłbym nawet zapłacić komuś gdyby zechciał mi pomóc w uruchomieniu tej karty i konfiguracji, albo za wytłumaczenie przez GG, Skype itp. i wsparcie duchowe niczym dla dziecka specjalnej troski.

Jestem padnięty po kolejnym dniu pracy w czasie wolnego... Jutro rano na działkę niby odpoczywać, ale już to widzę ...posprzątać, ogarnąć, grila rozpalić, przy grilu stać, z synem pograć w piłkę, z córką pochodzić, żonę poprzytulać... :]
[#22] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #21

To proste.
Nagrywasz obraz adf lub dms na dyskietke.
Formatujesz CF na FAT i nagrywasz na niego obraz plikopartycji.
Uruchamiasz komputer z dyskietki i jesli wszystko dobrze pojdzie system uruchomi sie z plikopartycji na CF.

Ta metoda wyeliminuje bledy jakie mogles popelnic przy wczesniejszej "walce" z CF

Czy uruchamiales cardreset i cardpatch przed zamontowaniem CF ?



ps.
Nie tylko ty masz takie "wolne" dni :D
[#23] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Norbert, post #22

Nie, nie uruchamiam niczego. Zrobiłem jedynie to co w opisie z artykułu na naszej stronie, czyli ściągnąłem dwa wspomniane archiwa, rozpakowałem je i wsadziłem jak sądzę w odpowiednie miejsca.

Wiem, że niektóre karty chodzą pod przelotką jako HD, ale nie chodzą przez przelotkę PCMCIA-CF. Mówisz że system powinien uruchomić się przez PCMCIA z karty? Najwięcej czasu zajmie mi chyba wrzucenie tego startowego adf'a na dyskietkę. Komp z odpowiednim łączem do przenoszenia danych mam na działce teraz.

No nic, dzięki za podpowiedzi może jakoś dam radę. Powiedz jeszcze co to ten cardreset i cardpatch.
[#24] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #23

zaraz, zaraz.
Archiwa miales jak przeniesc na Amige a ADF/DMS juz nie mozesz?.
Czegos tu nie rozumiem.
cardreset i cardpatch "poprawia" prace CF i PCMCIA.
Nie napisane bylo w tym artykule do czego sluza te pliki ?


ps.
gg
[#25] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Norbert, post #24

Archiwa przeniosłem podłączając 4GB kartę która służy mi w Amidze 1200 jako HD systemowy z OS 3.9 do łącza CF w PC. Uruchomiłem z niej system pod WinUAE i tam wrzuciłem archiwa.

Adf na dyskietkę może mi się uda wrzucić jak odnajdę ADFBlitzera którego używałem z tego sytemu pod CD32. Inaczej musiał bym targać PC z działki który ma LPT i dzięki któremu mógłbym zrzucić adf na dyskietkę, bo do niego mam stosowny program.

Tu masz art:
Artykuł

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 21:11:30 przez Duracel
[#26] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Norbert, post #24

Ok. Udało mi się zrzucić tego ADFa na dyskietkę. HDFa przegrałem na CF, podłączyłem przez przelotkę do Ami. Restart z dyskietką z ADFa i...

...za pierwszym razem ładuje i po chwili sam się resetuje potem znowu ładuje i albo znowu reset (kilka razy potrafił tak zrobić), albo stoi wszystko w miejscu, ekran czarny i dioda od stacji świeci na sztywno.

Próbowałem z wyjętą kartą 4GB zastępującą HD i to samo. Próbowałem też Relokickiem, ale wtedy w ogóle z dyskietki nic nie chce się załadować. Czyli wygląda na to, że to jednak coś ze sprzętem. Karta lub przelotka.

Mimo braku rozwiązania dzięki za wszystkie podpowiedzi. Nie wiem tylko teraz czy mam drugą przelotkę kupić czy drugą kartę.
[#27] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #26

wyedytuj s-s z dyskietki

;run NIL: c:noide
;makeres install enable reboot quiet
cardreset
cardpatch
mount CF0:
mount HD0:
wait 2
movesys cd HD0:
run NIL: execute s:startup-sequence
endcli


Dodaj sredniki przy pierwszych dwoch linijkach i sprobuj jeszcze raz
[#28] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Norbert, post #27

Poszło dalej i potwierdza to raczej tezę iż coś nie tak jest z przelotką lub kartą, nie widzi ich czy też karty nie widzi:

"No disk present in device CF0"
[#29] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #28

Wylacz cardreset i cardpatch przez dodanie srednikow.
I testuj.
[#30] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #28

Duracel, może pochwal się tą przelotką? Bo coś mi podpowiada że to jej wina. Ja kupiłem jakąś za 25PLN ze sklepu z akcesoriami foto i działa od strzała. Fakt że używam kart SanDisk Extreme III, co jest zbytkiem łaski w Amidze, ale problemów nie mam żadnych. Dla rozwiązania sytuacji najlepiej byłoby spróbować na innym adapterze. Ewentualnie jeszcze raz pobierz i zainstaluj sterownik .

Hołdys, ten transfer to masz na A600 czy na A1200? Na A1200 trochę szybciej powinno iść (u mnie ok. 1,2MB/s).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem