kategoria: A600
[#31] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Red_Bullet, post #30

Kupiłem na tej aukcji:

Aukcja1

...ale adapter przysłany różni się naklejkami od tego widocznego na aukcji. Napisałem do kolesia i powiedział, że to przelotka 32bit. Znalazlem na innej aukcji taki sam adapter (z wyglądu) jak ten który mi przysłano i wygląda tak:

Aukcja2

Mimo, że tę poprzednią też mi weryfikowano na forum, to może byście podali jakiegoś linka do takiej jak u Was działa, sprawdzona z A1200. Tamtą mi weryfikowano, ale jak mówię facio przysłał inną niż widnieje na zdjęciu. Może to kwestia samej różnicy w naklejce, a może to zupełnie inna karta.

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 10:54:39 przez Duracel
[#32] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #31

Przelotka z drugiego linka powinna działać, mam taką samą i działa.
Przelotka z pierwszego linka ktoś już pokazywał tutaj jako działającą.

Nie masz jakiejś innej karty CF do testów ?


Pozdrawiam
[#33] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@RadoslawF, post #32

No niestety nie mam. Mam 4GB z systemem zainstalowanym. Nie bardzo mam też od kogo pożyczyć. CF zaczynają być coraz mniej popularne. Sam oddałem jakiś czas temu jedną 256MB Jareckiemu, bo nie sądziłem, że mi się jeszcze do czegoś przyda.
[#34] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #33

Przejdź się do jakiegoś marketu technicznego i kup dwie tanie karty różnych producentów, wydasz 70-80 zł ale w najgorszym przypadku jedna będzie działać.


Pozdrawiam
[#35] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #31

Ja mam adapter z Aukcji2 i wszystko działa. Jedyny bul to ze mam kartę CF 4GB a na mojej A1200 widzi mi tylko 1GB przez PCMCIA.
[#36] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@xkonrado, post #35

Czyli wygląda na to, że to wina karty jednak. Kurcze a niby SanDisk jest chwalony jako najmniej wybredny.
[#37] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #36

Ja mam SanDisk'a 512MB i wszystko działa OK
[#38] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #31

No ja mam adapter z drugiego linka i wszystko lata elegancko na dwóch egzemplarzach A1200 (jedna z Blizkiem IV druga z Elboxem 1230) i na A600.
[#39] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Red_Bullet, post #38

Z racji przyzwoitości poinformuję, że wszystko działa i działało wcześniej zapewne. Winna karta
SanDisk

Nie kupować tego łajna, nie działa pod PCMCIA. Co ciekawe w środku mam 4GB SanDisk i działa jako dysk. Przez przelotkę zadziałała pożyczona Kingstone 256MB. Szkoda tylko, że taka mała.
[#40] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #39

Heh.. a u mnie na trzech A600 latają dwie karty Sandisk 2GB i 4GB i na ide i na pcmcia bez żadnego problemu.
Wszystko zależy od przyjaciółki a nie od karty jak widać:)
[#41] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #39

Ja mam na swojej A1200 ta przelotke PCMCIA
http://allegro.pl/czytnik-kart-cf-na-pcmcia-do-laptopa-kup-dwa-ak144-i2227687799.html

i ten CF
http://allegro.pl/sandisk-ultra-cf-4gb-30mb-s-compactflash-bcm-i2287004025.html

i wszystko działa.
[#42] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Duracel, post #39

Heh, mam właśnie identyczną kartę i działa mi ze wszystkimi Amigami.
A może kupiłeś podróbkę. Jest z tyłu karty rok produkcji?
[#43] Re: Karta DRAM PCMCIA w A600 ?

@Wojski, post #42

Juź ją wymieniłem za dwie 256 Kingstona.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem