kategoria: A1200
[#31] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@PopoCop, post #27

To chyba kwestia siłowego załatwienia sprawy .... dociśnięcia INDI do LISY - próbowałeś lekkiej przemocy ?
[#32] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@gorzyga, post #30

@Gorzyga: nóżki układu są OK, nawet je przeczyściłem z kurzu przed montażem :)
A1200 mam w wieży E/Box, scandoubler dociskam mocno i słychać w pewnym momencie "cyk". Może to jednak nie to kliknięcie, o którym pisze instrukcja.
[#33] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@PopoCop, post #32

Nie widziałem w "realu" tego scandoublera, ale myślę, że jak jest dobrze założony to krawędź podstawki na nim powinna dotykać laminatu płyty głównej Amigi. Najlepiej wyjmij płytę z wieży i na spokojnie na stole sprawdź czy Indi dobrze siedzi.
[#34] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@gorzyga, post #33

Rozmontowałem wieżę jak radziłeś i wcisnąłem scandoubler na gołą płytę. Teraz wyraźnie było czuć kliknięcie i INDIVISION wlazł na Lisę jak trzeba. Podłączyłem wszystko i działa :D

Porównując jakość obrazu do zewnętrznego scandoublera Elbox jest lepiej bo:
- nie trzeba czekać aż się scandoubler rozgrzeje po włączeniu Amigi,
- nie ma pionowych pasów, które często na Elboxie się pojawiały.

Flicker-fixer działa, nie ma interlace'u, ale zauważyłem dziwny efekt (monitor CRT). Obiekt przesuwający się po ekranie WB, np. kursor myszy, wygląda jakby był wyświetlany w interlace'u. Widać to też np. w CEDzie, jak przesuwa się tekst w pionie - też powstaje jakby interlace.

Źle działają tryby Super Hires i Super Hires Laced - artefakty na ekranie.

Może to się jakoś poprawi z nadejściem oprogramowania do INDIVISION MK2.
[#35] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@PopoCop, post #34

Może ktoś ma na zbyciu "śledzia" z odpowiednim otworem na gniazdo DVI (do wyprowadzenia gniazda na tył wieży)?
[#36] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@PopoCop, post #35

Poszukaj na alledrogo jakiejś starej karty dźwiękowej ISA, gameport chyba powinien być podobnych rozmiarów. Ewentualnie daj mi znać na pw to poszukam jakiejś w gratach.
[#37] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@PopoCop, post #35

Trochę nowych wieści dla zainteresowanych.

Wczoraj pisałem, że źle są wyświetlane tryby Super Hires. Dziś wyświetlały mi się prawidłowo, zarówno zaraz po włączeniu Amigi, jak i po 30 minutach pracy w upale 31 st. C w cieniu.

Sprawdziłem poniżej wymienione rzeczy i działały prawidłowo na monitorze CRT:
- Early Startup Menu w PAL i NTSC,
- WB w trybie 320x512, 640x256, 640x512, 1280x256 i 1280x512,
- Alien Breed 3D,
- dema Captured Dreams, Ocean Machine, Exit Planet Dust,
- wyświetlanie JPEGów programem FastJPEG,
- FileMaster 2.2

Moja Amiga to A1200 z kartą Apollo 1240/40 w wieży E/Box.
[#38] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@PopoCop, post #37

na highgfx wygląda to po prostu miodnie:). Podłączyłem sie kablem dvi-dvi do fujitsu siemensa 17 calowej. Obraz-żyleta, jedyne co mnie trapi to upadek prędkościowy mojego demona, mam 060, dałem podstawki pod fastata coby się pomieściło i bangla, ale tak jakby z 1/3 prędkości sprzed montażu indy:(.
[#39] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@fazior, post #38

Też właśnie odpaliłem swojego Indy po kablu DVI-HDMI na LG 2280D i obraz rzeczywiście robi wrażenie.Kolory soczyste zero smużeń i zakłóceń.HIGH-GFX fajnie wygląda i nawet w miarę,to chodzi.Na razie mankamentem jest szybkość widać,to szczególnie w grach takich,jak Slam Tilt i inne pinbale.Scrolling się ścina.Mam nadzieję,że to poprawią w nowym oprogramowaniu i dorzucą coś exstra.Scandoubler trochę się grzeje,chyba trza będzie pomyśleć o jakimś chłodzeniu.
[#40] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@Grisza, post #39

Widzisz, ja właśnie wrzuciłem ocean machine by tbl i mam takie zacinki nonstopem ze aż zęby bolą. Jakbym na jakimś słabowitym 030 odpalał. W systemie 060 praktycznie cały czas ma 100% zajętości, ech trzeba na soft poczekać, może coś pomoże.
[#41] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@fazior, post #40

Miejmy nadzieję,że tak będzie i to poprawią.Sprawdzał,to może ktoś ze starszą wersją INDY?
[#42] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@Grisza, post #41

Na Indi ECS takie problemy nie występują, choć scrolling nie jest idealnie płynny w trybie 60Hz (w trybie 50Hz jest ).

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 21:22:33 przez strim
[#43] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@Grisza, post #41

Właśnie walczę ze swoją INDY ... Moje odczucia są identyczne jak Wasze ....
[#44] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@Grisza, post #41

Nie macie jakiś fajnych wallpaperów 1024x768 w 64 kolorach ? ;)
[#45] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@biax, post #43

No to czekamy, szkoda ze tak to teraz działa.
[#46] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@fazior, post #45

Cholera, cos musialem spsuc wczoraj. Wlasnie pisze spod IB2.4 i nie ma tragedii na mojej amci. Nie wiem jak to wytlumaczyc ale Bestia mi sie chumorzasta zrobila ostatnio. Po dzisiejszym odpaleniu okazalo sie ze moge dzialac w trybie 1024x768, wprawdzie w 16 kolorach, ale w sumie jakos to sie turla. Tak czy inaczej z utesknieniem czekam na nowy fiware i soft do grzebania w ustwieniach :).
[#47] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@fazior, post #38

Obraz jest bardzo dobry to fakt, u mnie na Fujitsu-Siemens 17'' po odpaleniu jakiegoś demka, częstotliwość spada do poziomu kiedy na ekranie pojawia się wkurw.... requester o za niskiej częstotliwości, którego nie mogę wyłączyć .... Ciekawe czy softwarowo będzie można temu zaradzić ?
[#48] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@biax, post #47

Hmmm u mnie demka działają bez zarzutu, nic to jak pisałem nowy firmware pewnie załatwi temat.
[#49] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@fazior, post #48

No i co u Was słychać Panowie? Używacie Indi Mk2? Ja z utęsknieniem czekam na firmware. Amigę włączam teraz rzadko, bo częstotliwość odświeżania ustawiona defaultowo w Indi powoduje, że mój monitor CRT popiskuje i niezbyt przyjemnie się amiguje z takimi wrażeniami audio :)
Trochę jednak pobawiłem się w testowanie i zauważyłem, że scrolling w grze "Pinball Brain Damage" nieco kuleje (na zewnętrznym scandoublerze i tym samym monitorze był płynny).
W trybie Super Hires i Super Hires Laced czasem pojawiają się artefakty na ekranie - jednego dnia są drugiego nie ma - i to przy zimnym komputerze. Co ciekawe artefakty są na ekranie WB, ale w "Pinball Brain Damage", którą można przełączyć w Super Hires Laced, ich nie ma.
Jeden objaw jest denerwujący - w trybach interlaced, obraz nie drga jeśli jest nieruchomy. Ale jak coś się przesuwa po ekranie (wskaźnik myszy, tekst itp.) to widać że ten ruchomy obiekt jednak jest wyświetlany z przeplotem. Sprawdzałem na CRT i LCD podłączonym przez VGA. Być może podłączenie przez DVI/HDMI nie powoduje tego efektu.
[#50] Re: INDIVISION AGA 1200 MK2

@PopoCop, post #49

stary temat ale z ciekawości go odświeżyłem czy wyszedł nowy firmware do Indi AGA MK2?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem