kategoria: A1200
[#1] Bootmenu w A1200
posiadan amigę 1200 made by escom i mam pytanie, po wejściu w bootmenu gdy nie ma żadnej stacji wpiętej to normalne że widzi df0?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 21:13:06 przez Adamp
[#2] Re: Bootmenu w A1200

@Adamp, post #1

Tak. A jeśli denerwuje Cię to, że system się doszukuje dyskietki w nieistniejącym napędzie, załóź zwykłą zworkę na piny 1 i 2 złącza stacji na płycie.
[#3] Re: Bootmenu w A1200

@altcomputing, post #2

dobra więc od początku ;) kupiłem a1200 płyta ma Rev 2b i ROM 3.1 pod spodem nie było wlutowanego żadnego kabla. Stacja to jakaś od pc'ta. FDD ma zworę ustawioną na 0 i wlutowany kabelek łączący pin 34 i 2 (chyba dischanege?). Niestety nie działał mi na niej superfrog i nic innego ndos!!! Więc po kombinowaniu (nie mam innych stcji amigowych) zrobiłem fix dla płyt escom + wlutowałem diodę. Po podłączeniu wcześniej omawianego flopa tykał ale nic nie czytał, więc usunąłem tą zworę z pinu 34 i 2 i teraz po włączeniu zatyka 5 razy i nic się nie dzieje nie widzi dyskietek, ale jak włożę dyskietkę z super żabą i następnie włączę amigę to się załącza i można grać. Flopek pod pc'tem jest sprawny, trzeba by jakoś wymusić chyba ten dischange ale jak żeby to wszystko razem śmigało? Co robię źle?
[#4] Re: Bootmenu w A1200

@Adamp, post #3

Co robię źle?

Użyj WHDLoad. :)
[#5] Re: Bootmenu w A1200

@Andrzej Drozd, post #4

odpada, amiga to golas po za tym chciałem się pomęczyć z dyskietkami tak jak za czasów mojej a500 :D
[#6] Re: Bootmenu w A1200

@Adamp, post #5

dodaję zdjęcie jak to teraz wygląda i gdzie wlutowałem diodę (opis jak to wlutować znalazłem nie tak dawno na jakimś zagranicznym forum, dzięki niej działają gry ndos)

[#7] Re: Bootmenu w A1200

@Adamp, post #6

Nie znałem takiego sposobu..
ale te z pewnością działają... link do tematu na forum ppa
[#8] Re: Bootmenu w A1200

@mallorn, post #7

nie wiem czy to była ta strona ale podobna (lutowałem to jakiś czas temu)
http://camiga.bplaced.de/Floppy_e.html przeróbka zamiast kabla
Bez tej diody gry ndos w ogóle nie działają
[#9] Re: Bootmenu w A1200

@Adamp, post #8

Przestudiowałem schemat i podłączyłem diodę o jeden pin dalej czyli (na zdjęciu) E585 bo według niego on odpowiada za sel0, wlutowałem też z powrotem kabelek do flopa (złączenie 34 i 2). Na teraz stacja tyka po ukazaniu się na tv ekranu z dyskietką i włożeniu gry superfrog działa, ale jak włożę np. chaos engine, który wcześniej działał to teraz jest czarny ekran... Dyskietka workbench install włącza się normalnie ale jak załaduje system z dysku i włożę ją do flopa wyskakuje że są jakieś uszkodzone sektory, a jest na pewno dobra bo z niej nie tak dawno instalowałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem