kategorie: A2000/A3000, A500, A600
[#1] Indivions ECS - tryby
Hejka,
zamierzam sobie kupić takie urządzonko do mojej A3K ale zanim, to mam dwa pytania, na które mógłby odpowiedzieć jakiś użytkownik tego scandubleru:

- na stronie AmigaKit jest napisane, że wyświetla tryby do 1024x768 w 16 bitach - co to naprawdę oznacza? Ta karta zastępuje kości ECS czy jak?
- czy ten tryby są jakoś szybsze niż ECS? Jak to wygląda np. w 800x600 i 256 kolorach?


PS: poproszę o poprawę tematu - "Indivision" ;)

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 08:14:55 przez _arti
[#2] Re: Indivions ECS - tryby

@_arti, post #1

takie urządzonko do mojej A3K


Po co? A3000 ma wbudowany scandoubler. Oczywiście nie jest on wypasem, ale montowanie drugiego wydaje się nadmiarowe.

reszta


A recenzje i drugą recenzję czytałeś? Wydaje mi się, że dość dogłębnie omawiają możliwości tego urządzenia.

Poza tym co napisano w recenzjach można wspomnieć jeszcze o niedawno napisanym sterowniku Picasso96, który pozwala na wykorzystanie Indi jako (dość wolnej) karty graficznej.

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 17:53:34 przez strim
[#3] Re: Indivions ECS - tryby

@_arti, post #1

[#4] Re: Indivions ECS - tryby

@Dorian3d, post #3

u mnie nie działa (czarny ekran)
[#5] Re: Indivions ECS - tryby

@PrzemasIII, post #4

Super, dzięki za linki. Już prawie wszystko wiem ale dalej cieżko mi na podstawie filmików zweryfikować prędkość w stosunku do ECS. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie - czy tryb indi jest tylko 8bit czy może można ustawić np. 32 kolory w celu poprawienia prędkości?
[#6] Re: Indivions ECS - tryby

@_arti, post #5

Tryby chunky są tylko 8-bit, 15-bit i 16-bit. Natywne Amigowe tryby ECS działają tak jak zwykle i ich szybkość zależy tylko od szybkości Amigi.
[#7] Re: Indivions ECS - tryby

@_arti, post #5

Dobrze chodzi tylko 800x600 i 8 kolorów
Na picasso driverach to porazka, przynajmniej na A600
[#8] Re: Indivions ECS - tryby

@Skiba, post #7

Łee, to chyba mi się odechciało. Chciałem zamienić swoją CV64 na ten scan-doubler, bo A3k służy mi tylko do starych gierek ale skoro to jest takie wolne to passuje.
[#9] Re: Indivions ECS - tryby

@_arti, post #8

W starych gierkach to i tak nie będzie stanowiło różnicy :P.
[#10] Re: Indivions ECS - tryby

@strim, post #9

No ale poprzesuwac ikonki na WB tez by sie chcialo ;) Myslalem, ze bedzie to fajna "karta graficzna" do rebels-pallette, bo ECS w 16 kolorach dostaje sraczki... ale jak na Indi jest to samo, to zostaje przy CyberVision.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem