kategoria: A1200
[#31] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@krashan_, post #30

ale na 68020 da się podobno coś zdziałać


Da się zdziałać OK Na ośmiu kanałach, bez DSP, to można coś już zmotać na 020 OK
Ale tak jak napisałeś, lepiej mieć co najmniej 030 OK
[#32] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@parallax, post #31

Na upartego można tworzyć przy odsłuchu 11KHz, a potem wygenerować do pliku 44KHz Hi-Fi
[#33] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@grg, post #28

Grg:

Prawdopodobnie do podobnych wniosków doszły inne osoby w swoim czasie. Wybitnej popularności nie zdobył.
--------------
No ale to właśnie fatalnie, bo nie znam żadnego innego programu muzycznego, który wykorzystuje możliwości A1200. A ten tak. 8ch, dobra jakość, osobne głośności dla każdego kanału (to podstawa), więc zajebioza. A tu nagle... Bum - nie ma obsługi klawiatury.
Sprawdzę ten nowszy OctaMED, chociaż 4.0 (dla A500) nie ma osobnych głośności, więc - jeśli tę wadę utrzymali w kolejnych wersjach - to możet byt' prabliema.


Krashan_:
Na 68020 można co najwyżej zrobić screenshota... Po prostu nie ten target.
---------------
Hahahahahaha. :) :)

Jeżeli chcesz pooldschoolować sobie na słabszych konfigach w 8 kanałach, pozostaje Octamed albo jakaś mutacja ProTrackera.
-------------
Nooo, czemu od razu "pooldschoolować"; jakbym gówniarzom na imprezie klubowej puścił jakiś dance/tek z Amigi, to nawet by nie wiedzieli, co ich w łeb walnęło.
Nooo, stereo trzeba by przywrzeć na mixerze, ale to tyle. Więc nie jest źle. :)
A to są 8-kanałowe mutacje ProTrackera? (Sorry za te pytania, ale do tej pory siedziałem tylko na A500).


Parallax:
Da się zdziałać OK Na ośmiu kanałach, bez DSP, to można coś już zmotać na 020 OK
-----------------
Aha. No to jednak popróbuję też z wersją 2.x.


Kjb666:
Na upartego można tworzyć przy odsłuchu 11KHz, a potem wygenerować do pliku 44KHz Hi-Fi
-------------------
A to wersja 2.x daje taką możliwość????????????????? No to już całkiem rozsądne rozwiązanie by było!


Wielkie dzięki dla wszystkich za pomoc.
[#34] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #33

Kilka wyjaśnień.
Digibooster 1.x obsługuje key repeat. Przełącza się caps lockiem. Czasem warto przeczytać guide'a.
Octamed od wersji 5 obsługuje prawdziwe miksowanie do bodajże 16 kanałów i 64 MIDI. Jego procedury są wolne, ale nie mają nic wspólnego ze starymi, choć kompatybilność istnieje.
Istnieje też ciekawy 8-kan. Stonetracker, no i Art of Noise z możliwością prostej syntezy.
Co do 8-kan. Protrackera to chyb nikt z tego nie korzystał, bo nigdy nie słyszałem żadnego modułu stworzonego w tym trybie, a więc musi być słaby.
[#35] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #33

Jak kolega napisał, okazuje się, że faktycznie działa keyrepeat pod capslockiem. Niemniej z dzisiejszej perspektywy, pamiętam, że mi jakoś żaden ośmiokanałowiec nie podchodził zbytnio, Digiboostera 1.x użyłem chyba raz czy dwa. Wolałem bawić się Protrackiem i Mod2smp. Dopiero Digibooster 2.x coś tu zmienił ale to juz na 040.
[#36] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@cholok, post #34

Cholok:

Wielkie wielkie wielkie wielkie wielkie wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Grg:

Niemniej z dzisiejszej perspektywy, pamiętam, że mi jakoś żaden ośmiokanałowiec nie podchodził zbytnio, Digiboostera 1.x użyłem chyba raz czy dwa. Wolałem bawić się Protrackiem i Mod2smp.
---------------
No tak, ale ja to się już przyzwyczaiłem, robiąc 8ch i podobne na innych platformach.





Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.
Już robiliśmy wczoraj pierwsze 'piwne posiedzenie' przy A1200, hahahah, i było bardzo udane. ;)

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 14:13:09 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#37] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #36

za co sie przy Amidze nie wezmę napotykam jakis problem, tym razem jest to CD-rom, włączylem ten który miałem przy Amidze czyli 24x cyberdrive max, ale nie poszedł, pozmieniałem zworki, także nie poszedł (a może inaczej poszedł, czyta płytę, ale nie mam żadnej ikonki w workbench'u) więc wypróbowałem nagrywarkę HP cd writer 8200 series plus, efekt identyczny, potem jeszcze rozmontowałem nagrywarke dvd z pc-ta Benq DW 1620 i znowu czyta płytę jednakże nie pokazuje się żadna ikonka...chyba, że przy cd nie ma mi sie pokazać ikonka, a mam jej szukać w innym miejscu...
[#38] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@Debeef, post #37

Wiesz zapewne że system AOS3.9 w standardowej instalacji nie ma obsługi CD-ROM.
I choćbyś podłączył napęd wykonany ze złota to nic nie uzyskasz. Musisz zainstalować jakiś pakiet do obsługi CD-ROMu. Np. Allegro CDFS.
[#39] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@stachu100, post #38

nie wiedziałem, już szukam, dzieki

już pędzi, choć po przegraniu z cd AB3d2 w wersji 4MB nadal mi się włącza wersja 2MB, której nawet nie przegrywałem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 15:32:43 przez Debeef
[#40] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@stachu100, post #38

"Wiesz zapewne że system AOS3.9 w standardowej instalacji nie ma obsługi CD-ROM."

Nie mają 3.0 i 3.1, 3.9 ma, 3.5 chyba też.


Pozdrawiam
[#41] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@RadoslawF, post #40

Nie mają 3.0 i 3.1, 3.9 ma, 3.5 chyba też.

Aż z ciekawości sprawdzę. Instalowałem AOS3.9 lata temu i z tego co pamiętam najpierw instaluje się sam AOS przez wybranie pierwszej lub drugiej opcji, a dopiero potem instaluje się obsługę CD-ROM przez wybranie innej opcji.
[#42] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@Debeef, post #37

Jeżeli masz takie poważne problemy, to lepiej wróć do gier na PS3, albo po prostu przesuwaj ikonki na Win. :)
[#43] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@RadoslawF, post #40

3.5 chyba też

:D

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 03:39:11 przez Andrzej Drozd
[#44] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@Andrzej Drozd, post #42

popłakałem się ze śmiechu :(

zrób sobie 10-12 letnia przerwę z amigą i na pewno wszystko potem będziesz pamiętał
[#45] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@RadoslawF, post #40

3.1 też ma... na tym m.in. polegała zmiana wersji systemu o 0.1 ... podejrzewam, że kolega nowicjusz nie za bardzo wczytuje się w instrukcje dotyczące instalacji oprogramowania...
[#46] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@Dopuser, post #45

Dopuser:
podejrzewam, że kolega nowicjusz nie za bardzo wczytuje się w instrukcje dotyczące instalacji oprogramowania
--------------
A to akurat nie ja, tylko kolega Debeef, który powraca na A po wieloletniej przerwie.
Chociaż go rozumiem, bo tak bywa też.
Ale ja akurat na Amidze z CD-ROMu nie korzystam w ogóle, więc problemu nie mam.
[#47] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@stachu100, post #41


Pamięć mi nie szwankuje jeszcze.
Standardowa instalacja AOS3.9 nie ma obsługi CD w standardzie. Trzeba ją dodać osobnym instalerem.

P.S.
Sorka za offtop i krowiasty printscreen.
[#48] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@stachu100, post #47

Punkt dla Ciebie za pamięć, ja tego nie pamiętałem, na swoje usprawiedliwienie mogę napisać system ten instalowałem raz i dosyć dawno. Tyle że driver jednak jest na płytce z systemem i można go zainstalować więc ze stwierdzeniem że nie ma obsługi CD w standardzie jednak bym dyskutował.
Bo dlaczego standardem mają być tylko wybrane katalogi z płytki z systemem ?


Pozdrawiam
[#49] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@RadoslawF, post #48

Pewnie dlatego że nie ma przymusu stosowania jednego oprogramowania do obsługi CD-ROMu. Nie pasuje Ci sterownik dostarczany na płytce AOS3.9? Nie ma problemu - instalujesz własny (płatny?) ulubiony soft.
[#50] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@kjb666, post #32

Kjb666:

Na upartego można tworzyć przy odsłuchu 11KHz, a potem wygenerować do pliku 44KHz Hi-Fi
---------------------
No i tu miałbym kolejne pytanie - czy może ktoś z Was orientuje się

- który player odtwarza moduły DigiBoostera 1.7 (8ch) z najwyższą możliwą jakością/częstotliwością
- jakim programem amigowym można by wyrenderować taki moduł do pliku takiegoż właśnie - 44KHz Hi-Fi??

Oba pytania dotyczą standardowego 020.

Byłbym niewymownie zobowiązany.

Pozdrr.
Y
[#51] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #50

Po pierwsze.
DB1.x odtwarzają tylko playery DB1.x, czyli autorskie. Są playery do delitrackera, eagle'a, ale jakość będzie tak sama. Nie ma tutaj częstotliwości miksowania, bo zastosowano technikę miksowania parami, czyli dwa kanały miksuje się w jeden, przy czym jeden sampel odtwarzany jest z oryginalną częstotliwością, a drugi dostrajany.

Po drugie.
Ze względu na technikę miksowania, jest problem. DB nie dorobił się aktywnej opcji mixer, dopiero w 2.x. Playery do DT nie korzystają z noteplayera, więc odpada, do eagla korzystają, ale ten nie ma amplifiera do AHI, więc też odpada. Zostaje DB2.x i AHI. Ewentualnie wspomożenie się pc. Ale może ktoś wie lepiej.
[#52] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@cholok, post #51

Wielkie dzięki za wszelkie informacje. Czyli pozostaje zgrywać bezpośrednio z trackera, bo i tak jakość będzie ta sama, jak wnoszę.

PC chciałbym uniknąć (nie liczę kwestii studyjnych, bo to zupełnie inna kwestia). Nawet wygrzebałem sampler - i nadal działa.

Czy wobec tego - kończąc - jest możliwość, że faktycznie istnieje program 020 renderujący te moduły do jakiegoś tam dobrego sampla typu 44,1? Czy to właśnie ten DB2.x i AHI pozostaje? (Nie znam się rzecz jasna na technicznym slangu :) ).
A jak nie ma, to trudno, jakoś trzeba będzie sobie poradzić.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 11:43:12 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 11:43:39 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#53] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #52

Widzę, że nie zrozumiałeś. DB1.x nie ma opcji renderingu (opcja mixer nieaktywna). Nie ma żadnego programu renderującego moduły DB1.x do sampla. Jedynie jakikolwiek player odgrywający te moduły, ale jednocześnie używający sterowników AHI może zgrać je do pliku. Wg mojej wiedzy, takiegoż nie ma. Jedyny (inny) tracker wczytujący format DB1.x to DB2.x, a ten korzysta z AHI. Jednakże nie jest to kompatybilność 100% (chyba nie ma komendy robot i pewnie coś tam jeszcze).

Przy korzystaniu z pc chodziło mi o emulację, czyli np. deliplayer2.
[#54] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@cholok, post #53

No właśnie właśnie, te techniczne sprawy są mi nie znane - jeszcze raz dzięki. :) :)
Cóż, jakoś tam sobie będę radzić. Testowo skleciłem na szybko parę nut, żeby przetestować, co też to samo z siebie potrafi http://yerzmyey.i-demo.pl/test-yerz-amiga1200-8ch.mp3
Nie liczę przywarcia nieco kanałów na stereo, ale trochę sopranów zdjąłem, żeby sprawdzić, czy szum tego mixowania 8ch będzie mniej słyszalny na tym krótkim teście, no i poniekąd uległ zmniejszeniu.
Może więc coś jednak z tego wyjdzie.
[#55] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #54

ściągnąłem, to Twój kawałek ?
[#56] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@Hubez, post #55

Widzę kolejny dobry muzyk oldschoolowy obok LukHash. Fajne nutki miłe dla ucha. Słucham właśnie Flight z albumu Oldschool Mode.
[#57] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@Hubez, post #55

Hubez:

ściągnąłem, to Twój kawałek ?
---------------
Właściwie to tylko parę nut dla testów zachowania 1200 (na standardowym procku) podczas odtwarzania 8 kanałów, ale tak - zrobiłem sobie taki test - na kilka rożnych momentów i sposobów maskowania clicków. :) Jeśli nie brzmi to odrażająco, to bym to kontynuował.




Miro_78:

Widzę kolejny dobry muzyk oldschoolowy obok LukHash. Fajne nutki miłe dla ucha. Słucham właśnie Flight z albumu Oldschool Mode.
---------------------
Tamto akurat z roku 1994; pochodzi z Amigi 500 (Rechner uber alles).
Ale chciałem pomęczyć nieco standardową A1200, żeby wyszło z tego coś większego. :) No cóż - zobaczymy. :) Jeśli 'świerszcz' nie jest nazbyt irytujący, to zamierzam spróbować bardziej pomęczyć Amigę 32bit. :)
[#58] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@miro_78, post #56

OK, no to na koniec tematu, z podziękowaniem dla użytkowników PPA za pomoc w zapoznaniu się z nowym komputerem i całkowicie dla mnie nowym softem. ;)
http://yerzmyey.i-demo.pl/Yerzmyey-Interdimensional_Crusader.mp3
Dłubanina dokończona, mam nadzieję, że ujdzie, jak na moją pierwszą styczność z Amigą 1200 i DigiBoosterem. :)

Jeszcze raz spasiba wsjem.



A ja sobie będę dalej dłubał. ;)
Pozdr.
[#59] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #58

Fajny kawałek muzy... da radę wykorzystać więcej basów?

Tak swoją drogą przypomniała mi się "Stawka większa nad życie" z Commodore 64... to se ne wrati....

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 21:15:08 przez Dopuser
[#60] Re: Nowicjusz w świecie Amigi 1200 ;)

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #58

Bardzo przyjemny kawałek zarówno melodycznie jak i technicznie. Robiłeś go DBPro, czy 1.7? Ahaaa, z wątku wynika, że 1.7.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 06:13:44 przez krashan_
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem