kategoria: A1200
[#1] myszka optyczna/laserowa do Amigi
witam chcialbym kupic sobie jakas myszke laserowa/optyczna i podpiac ja do amigi, widzialem adaptery, ktore to umozliwiaja...ale mnie takie rzeczy troche 'draznia' wiec mysle, ze chcialbym sobie zrobic taki adapter na malej plytce z pic'iem w postaci smd i calosc wsadzic w myszke, zmienic przewod i sie cieszyc juz amigowa myszka :) czy mozna znalezc sprawdzona i dzialajaca binarke zawartosci tego Pic'a a reszte bym sam zrobil?

pozdrawiam
[#2] Re: myszka optyczna/laserowa do Amigi

@Oxyron, post #1

Pewnie można tylko że wiążesz się z jedną przerobioną własnoręcznie myszką.
Tu masz linka - http://allegro.pl/adapter-myszy-5-2-ps2-i-usb-do-komputera-amiga-i2578509527.html do ładnego rozwiązania dla A1200, mieści się w obudowie i pozwala wybrać z myszek na PS2 lub USB.
Aukcja nie moja.


Pozdrawiam
[#3] Re: myszka optyczna/laserowa do Amigi

@RadoslawF, post #2

jest jedna wada takiego rozwiazania ... co bedzie jak bede chcial podpiac joya? nie lepiej miec myszke do amisi i tyle :) przeciez maly PIC na smd zmiesci sie spokojnie w myszce :) no i nie trzeba nic kombinowac w amisi :)
[#4] Re: myszka optyczna/laserowa do Amigi

@Oxyron, post #3

Cytat z opisu aukcji "· możliwość jednoczesnego podpięcia myszki i 2 joysticków".
Jakiś schematy i opisy są na aminecie, sprawdź czy tam nie ma tego co szukasz.


Pozdrawiam
[#5] Re: myszka optyczna/laserowa do Amigi

@Oxyron, post #3

Mega dobry pomysł, jeżeli uda Ci się coś takiego zrobić to daj znać albo zrób 2 takie mychy :) hehehe
[#6] Re: myszka optyczna/laserowa do Amigi

@Oxyron, post #3

Co do PIC'ów tu masz opis wykonania i linki do wsadów mikro kontrolerów.

http://www.ppa.pl/sprzet/wlasny-ps2m.html
[#7] Re: myszka optyczna/laserowa do Amigi

@Mir3k, post #6

Panowie ten projekt to jakas staroc pod myszkli PS2... widzieliscie myszke laserowa pod PS2? umowmy sie , ze rozmwaiamy o rozwiazaniu myszka USB na myszka Amiga :)

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 22:24:56 przez Oxyron
[#8] Re: myszka optyczna/laserowa do Amigi

@Oxyron, post #7

umowmy sie , ze rozmwaiamy o rozwiazaniu myszka USB na myszka Amiga


Umówmy się, że wszystkie "interfejsy myszek USB", które obecnie są dostępne są tylko interfejsami obsługującymi protokół PS/2, lecz z zamontowanym gniazdem USB. Ich działanie opiera się tylko na fakcie, że sporo myszek USB potrafi gadać też protokołem PS/2. Ale nie wszystkie, więc jak ktoś w opisie takiego interfejsu pisze, że działa on z każdą myszką USB, to ja mu nie wierze. Nie widziałem jeszcze takiego interfejsu, który faktycznie obsługiwałby protokół USB. Chętnie bym się zdziwił, ale nie liczę na to .

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 22:36:58 przez strim
[#9] Re: myszka optyczna/laserowa do Amigi

@Oxyron, post #7

W sumie wydaje mi się, że amiga nie dorobiła się czegoś takiego pod USB. Rozwiązania obecnie wykorzystywane to własnie coś takiego + przelotka USB=PS/2. Przelotka taka opiera się tylko i wyłącznie na podpięciu kabelków.
http://pinouts.ru/InputCables/usb_ps2_mouse_pinout.shtml

Strim mnie nieco uprzedził... Ale odnośnie tego co powiedział. W niektórych aukcjach ludzie piszą, że działa z protokołem Intellimouse (MS) lub genius NetScroll. Jednak nie znalazłem myszki z w/w protokołem która by działała, mimo, że posiadam 3 myszki MS i jedną geniusa.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 22:42:38 przez Mir3k
[#10] Re: myszka optyczna/laserowa do Amigi

@strim, post #8

a widzisz.... wiec trzeba uwazac jaka myszke chcemy kupic...ja juz sie przygotowalem do laserowej myszki logitecha :) (taka podstawowa LS1 2 buttony i rolka z trzecim buttonem :) a teraz to niew iem czy myszka dziala (porozumiewa sie protokolem PS2) ... no to trzeba dokladniej poszukac :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem