kategoria: NatAmi
[#31] Re: Postępy w projekcie

@Duracel, post #30

Prędzej czy później ktoś inny weźmie sprawy w swoje ręce bez oglądania się na leni z NatamiTeam.
[#32] Re: Postępy w projekcie

@odo, post #31

I zacznie wszystko od nowa? Wątpię żeby wtedy Natami pojawiła się szybciej, niż AOS4.x dla LimePC, robiona przez leni z Hyperionu :)
[#33] Re: Postępy w projekcie

@odo, post #31

Już wziął, mikej ze swoim FPGArcade. Troszkę teraz mu się pokomplikowało ze względu na zmianę miesjca zamieszkana (z tego co kojarzę z a.org) ale wg mnie projekt będzie w sprzedaży za całkiem niedługi czas.
[#34] Re: Postępy w projekcie

@pampers, post #33

Hmmm :) FPGArcade... to jest to co tygrysy luba najbardziej :P Chyba sobie takie cos sprezentuje na gwiazdke - dzieki za cynk Pampers :)
[#35] Re: Postępy w projekcie

@odo, post #31

NATAMI wyjdzie...czeka aż MOSTeam się zarżnie z OS4Team-em!

Póki co zarzynają się naprzemiennie od lat...a NATAMI siedzi i obserwuje!

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 16:35:10 przez Paco
[#36] Re: Postępy w projekcie

@WojT_GL, post #34

Mam nadzieję, że do gwiazdki mikej ogarnie trochę temat. Wygląda na to, że nie byłeś na ostatniej AmiWawie gdzie Jakub prezentował FPGArcade wraz z własną kartą rozszerzeń z m.in. 060/100Mhz na pokładzie :)
[#37] Re: Postępy w projekcie

@Duracel, post #30

O ile się nie mylę Gunnar nadal pracuje nad MC68050, wiec mam nadzieję ze zrobią z tego procesora SoC i zobaczymy jeszcze nowe karty Turbo oparte o ten procek.

A zapowiada się ciekawie:


http://www.ppa.pl/sprzet/zespol-natami-o...-nowym-procesorze-z-rodziny-68k.html
[#38] Re: Postępy w projekcie

@tom256, post #37

A zapowiada się ciekawie:

Zapowiada to właściwe słowo. Ileż to zapowiedzi rewolucyjnych rzeczy słyszeliśmy: A5000, karty z G3/G4 dla klasyków, Dragon, Shark, ...
[#39] Re: Postępy w projekcie

@stachu100, post #38

Może niektórzy myślą z takim zapowiedziami co w kościele dają ;)
[#40] Re: Postępy w projekcie

@pampers, post #39

Ale to chyba po trzecich zapowiedziach jest finał.
[#41] Re: Postępy w projekcie

@stachu100, post #40

Nawet jest powiedzenie: "Były zapowiedzi i ch.... z tego bedzie"
[#42] Re: Postępy w projekcie

@Duracel, post #30

Właśnie, co z Natami ? Gdzie jest Banter ???
[#43] Re: Postępy w projekcie

@odo, post #42

Dokładnie, gdzie jest Banter???

Po tym wszystkim co wskazuje na jedno wielkie świństwo ze strony twórcy/twórców NATAMI oczekiwałbym od takich ludzi jak Banter jakichś, wyczerpujących wyjaśnień.

Jest jeszcze jakiś cień nadziei? Ma w ogóle kontakt z "kierownikiem wycieczki"? Ma na niego/na nich jakiś wpływ? Może im/jemu wyjaśnić co najlepszego robią/zrobili amigowej społeczności?

O co tam chodzi? Co się stało? Ktoś się obraził? Komuś odbiło? Chodzi o pieniądze? Ambicje? Niech po prostu powiedzą co jest grane, jestem w stanie ze swojego skromnego budżetu dorzucić się do dalszych prac byle tylko nie zostawiali tego tak jak teraz. Tyle pracy, tyle czasu, tyle ludzi oczekujących i nic??!

Czy ich w ogóle obchodzi amigowa społeczność? Czy nie są w stanie przeskoczyć swoich egoistycznych pobudek i dać wreszcie coś tej społeczności do radowania się?
[#44] Re: Postępy w projekcie

@Duracel, post #43

Też bardzo bym chciał (i pewnie nie tylko ja) usłyszeć odpowiedzi na te pytania. Dodatkowo jestem pewien, że gdyby tylko była taka możliwość żeby projekt przejąć/otworzyć - odpalić jakieś bounty czy kickstartera - na 100% zebralibyśmy szybko odpowiednie fundusze i ekipę i natami by ujrzało światło dzienne...
[#45] Re: Postępy w projekcie

@jokov, post #44

Ponoć nie chodzi o kasępomysł

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 11:26:00 przez parallax
[#46] Re: Postępy w projekcie

@Duracel, post #43

Amigowy standard przecież...

Jak długo siedzisz w tej branży, że Cię taka sytuacja zaskoczyła? ;)
[#47] Re: Postępy w projekcie

@Sokok, post #1

Latami, Latami, tralalalala.

PS. A nie mówiłem, że tak będzie, podobno już jest już za chwile już za momencik i co i kupa.
[#48] Re: Postępy w projekcie

@pinior, post #47

to ta slynna niemiecka solidnosc , bo gdyby to mial byc chinski bubel to juz dawno mielibysmy Natami w domu
[#49] Re: Postępy w projekcie

@gx, post #48

A gdzie tu marksisto widzisz brak solidności. Pewnie lepiej i szybciej by ją w jakimś ZSRRowskim kołchozie zrobili wg ciebie, a za opóźnienie choćby o dzień pozdrowienia od wujka stalina.


Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 13:25:50 przez pinior
[#50] Re: Postępy w projekcie

@pinior, post #49

I po co sie tak rzucasz nazisto, kazdy wie, ze czego nazisci innym nie ukradli, lacznie z zyciem.., tego nie byli w stanie sami do konca zrobic . Niemiecka solidnosc to mit i to od wiekow.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 13:29:07 przez gx
[#51] Re: Postępy w projekcie

@pinior, post #49

Pinior nie szalej :> No i co z tego, że mówiłeś, że tak będzie? Tak Cię to cieszy, że najprawdopodobniej miałeś rację?

Entuzjazm i wiara w ten projekt nie była bezpodstawna, przecież mieliśmy już praktycznie gotowy sprzęt w postaci testowej partii płyt. Nie widzę tutaj żadnej naiwności, bo co innego gdybyśmy podniecali się jakimiś zapowiedziami czy rysunkami. Tu był już działający sprzęt i tym bardziej dziwi mnie, że autor czy autorzy nagle się z tego wycofali przy takim zaawansowaniu prac. A już zupełnie zdumiewa kwestia, że nie chodzi o pieniądze.

Zatem co się stało? Ktoś zwariował od ciągłego siedzenia nad ulepszaniem i eliminowaniem błędów w testowej partii płyt? Ktoś się pokłócił o końcowy kształt Natami, o zyski? Kompletnie tego nie rozumiem, to jak jakiś wątek z thrillera psychologicznego, jakiś absurd totalny. Jakaś klątwa normalnie, bo też nie chce mi się wierzyć, że w przypadku jakichkolwiek problemów nie ma żadnego chętnego w postaci Commodore USA, czy Hyperionu czy innej cholery, która nie widziała by łatwego zysku w wykupieniu praktycznie gotowego projektu.

A nawet jeżeli chodzi o zyski, to mało istotne kto wygra spór, kto zarobi, byle by wreszcie wypuścili ten sprzęt z pełnym wsparciem.
[#52] Re: Postępy w projekcie

@Duracel, post #51

A nie wziąłeś pod uwagę, że ktoś może celowo mieszać w szykach? Przedwcześnie postawiłem diagnozę odnośnie podkupywania członków zespołu przez inny podmiot ale w historii C= zdarzały się podobne, jeśli coś niecoś pamiętam, sytuacje.
[#53] Re: Postępy w projekcie

@gx, post #50

No kto się zaczął rzucać to zaczął, a technologie to raczej inni z Niemiec od zawsze wywożą, ale pewnie ruski szajs jest solidniejszy, jak rus wyprodukuje to nawet Japonia się chowa.
[#54] Re: Postępy w projekcie

@pinior, post #53

technologie to raczej inni z Niemiec od zawsze wywożą


no tak, jak nazista okrada, to nazisty, ale jak naziscie odbieraja, to wywozka
[#55] Re: Postępy w projekcie

@amper, post #52

A nie wziąłeś pod uwagę, że ktoś może celowo mieszać w szykach? Przedwcześnie postawiłem diagnozę odnośnie podkupywania członków zespołu przez inny podmiot ale w historii C= zdarzały się podobne, jeśli coś niecoś pamiętam, sytuacje.


Teoretycznie możliwe, ale... przecież ciągle słyszeliśmy od "ambitniejszych Amigowców", że Natami jest za słaba, że nie stanowi żadnej alternatywy dla X1000, że to sprzęt na starcie stracony na marginalizację. Skoro zatem ten sprzęt nie stanowił zagrożenia dla "ambitnych Amig" jak X1000, to kto i czego miał by się bać i torpedować ten projekt.

Czasami jestem skłonny do akceptacji jakiejś teorii spiskowej, bo wiem, że świat to nie obraz z niedzielnej komedii familijnej, ale tutaj mieliśmy wręcz społeczne wyśmiewanie mocy i możliwości Natami.

---------------

Pionior, czy ty wszędzie musisz z tym swoim germańskim/niemiecki/austriackim nacjonalizmem i fanatyzmem wyskakiwać? gx monotematycznie o wspaniałościach socjalizmu, komuny i PRLu, a Ty z drugą obsesją fantasy. Normalnie jak w Muppet Show czasami się czuję.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 14:24:45 przez Duracel
[#56] Re: Postępy w projekcie

@pinior, post #53

ale pewnie ruski szajs jest solidniejszy, jak rus wyprodukuje to nawet Japonia się chowa


i ten ruski szajs wystarczyl na wunderwafke . rozumiem ten uraz na sercu kazdego nazisty, wodz sie az ze wstydu spalil
[#57] Re: Postępy w projekcie

@Duracel, post #55

Takie projekty maja to do siebie, ze od poczatku towarzyszy im za duzo emocji, jak jeszcze wszystko trwa zbyt dlugo, to czasami emocje biora gore i wtedy wszystko jest mozliwe.
[#58] Re: Postępy w projekcie

@Duracel, post #51

nie ma żadnego chętnego w postaci Commodore USA, czy Hyperionu czy innej cholery, która nie widziała by łatwego zysku w wykupieniu praktycznie gotowego projektu.

Gotowość NatAmi to kwestia mocno dyskusyjna.
[#59] Re: Postępy w projekcie

@Duracel, post #51

przecież mieliśmy już praktycznie gotowy sprzęt w postaci testowej partii płyt


nie bylbym tego pewien.. daleko bylo jeszcze do kompatybilnosci z AGA, a co dopiero nowosci jakie zamierzali zrobic... do tego procesor, dzialajacy czysto teoretycznie. Sama plytka to naprawde nie problem, o wiele lepsza moge zamowic na za kilka miesiecy
[#60] Re: Postępy w projekcie

@gx, post #59

Nie no, Panowie, spokojnie, przecież nie mówię, że była całkowicie gotowa jako produkt gotowy do sprzedaży, ale można całkiem zasadnie stwierdzić, że trzeba by niewielkich środków na to aby to ukończyć.

Chyba każdy z naszego środowiska, nawet jeżeli był malkontentem jeżeli chodzi o Natami, to jednak oglądał filmiki z działającą płytą w wersji beta, czy jak jej tam było. Były też relacje betatesterów w Szwecji i Niemczech i Finlandii bodaj gdzie ludzie dostali partię testowych płyt. Nie mówimy tu o sprzęcie złożonym z osobnych płyt połączonych przewodami niczym pajęczyną. Mówimy o praktycznie finalnej wersjii zaprojektowanej, drukowanej płyty z gotowymi elementami. Dopracowania wymagał chyba głównie soft pod którym płyta działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem