kategorie: CDTV, Sprzęt
[#31] Re: ROM 3.1 w CDTV

@stryker, post #30

Chętnie bym zakupił, ale na razie finanse nie pozwalają. Myślałem też nad rozszerzeniem które było zamawiane na u nas forum, ale z tego co ludzie próbowali to nie działa ono z CDTV :/ Może kiedyś się zdecyduje na to wpinane do diagnostic portu - wtedy "wolne" miejsce pod procesorem można by wykorzystać pod kontroler dysku ;)
Tak btw. nigdy nie zamawiałem nic z zagranicy - jak najprościej i najtaniej można by zrobić przelew ze złotówek na konto w UK w funtach? :D

W kwestii przełączania w tryb A500 to być może trzeba oprócz zworki J15 rozłączać sygnał A19 od 1 nóżki EPROMu z kickstartem? Niech mnie poprawi ktoś kto lepiej się zna :)

Odnośnie extended romu 2.30 (bo taka jest poprawna numeracja tego o którym wspominasz), to jeśli dobrze pamiętam to ta wersja bootromu pochodzi z A570 i do poprawnego działania w CDTV wymaga, żeby cały czas była podłączona stacja dyskietek. W przeciwnym razie będzie występował błąd taki jak opisujesz. W 2.7 (czy też właściwie 2.07) ten problem nie występuje :)

Rozumiem, że programowanie kości można uznać za sukcesywne i jakbym się uśmiechnął to byłbyś w stanie zaprogramować taki eprom do CDTV? :D
[#32] Re: ROM 3.1 w CDTV

@Maniu, post #31

Maniu
Z zaprogramowaniem epromu nie ma problemu :)
I fakt ext rom 2.30 po podłączeniu stacji chodzi okej.
CO do przelewu złotówek na konto w UK... pytaj o paypala.... kto go teraz nie ma ? ;)

Odnośnie tego: "W kwestii przełączania w tryb A500 to być może trzeba oprócz zworki J15 rozłączać sygnał A19 od 1 nóżki EPROMu z kickstartem?"
Zrobiłem tak ale ciemność :) ....tyle że podłączyłem dodatkowo pod 1 noge eproma +5V i się kickstart pojawił 3.1 lub 1.3 .... testowałem jedną grę.... to taki super frog albo się uruchomi bez dźwięku albo z dźwiękiem i skaszanionym obrazem.... więc coś dalej jest nie tak :) lub nie tędy droga :).
Ile ramu jest zabierane w trybie CDTV ?
[#33] Re: ROM 3.1 w CDTV

@stryker, post #32

Super :) To jak będę się za to zabierał to się odezwę ;) Odpaliłeś to na układzie 74LS02 czy 74F02? Bo tak zaglądałem do sklepu w Krakowie to eprom odpowiedni mają, ale jeśli chodzi o bramki to tylko 74LS02, musiałbym zamawiać z neta...

Odnośnie ilości zużywanego ramu to porobiłem testy na emulatorze. Na każdej konfiguracji uruchamiałem Workbencha 1.3.2 z dyskietki. Oto ilość pamięci jaka była po uruchomieniu:

Kickstart 1.3, boot 1.0 : 823848
Kickstart 1.3, boot 2.30: 823464
Kickstart 1.3, brak bootu (czyli A500): 887184
Kickstart 3.1, tryb A500: 856896
Kickstart 3.1, boot 2.30: 793208

Czyli ok 61 kB. Nie wydaje się to dużo, ale jednak przy 1MB ta ilość pamięci jest przyczyną nieuruchamiania się niektórych gier, np. Worms, Black Viper itd. I nie chodzi tu o jakiś konflikt z boot romem, po "dołożeniu" pamięci fast w emulatorze gry odpalają bez problemu nawet z boot romem.
[#34] Re: ROM 3.1 w CDTV

@Maniu, post #33

Wersje "F" kupiłem w sklepie link
W trybie cd czy tym "pseudo" włączaniem kicka mam ten sam problem z jej uruchomieniem (super frog)...tak więc narazie klapa :)
[#35] Re: ROM 3.1 w CDTV

@stryker, post #34

Mam uwalony napęd w stacji dlatego ładowanie czegokolwiek z niej kończyło sie zonkiem.

Posiada ktoś z was Kickstart 1.3 + SCSI.device razem ?
Tu jest patcher: http://aminet.net/package/util/boot/kick13scsipatch

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 22:20:29 przez stryker
[#36] Re: ROM 3.1 w CDTV

@stryker, post #35

probowalem wykonac to "patchowanie" ale przy drugiej operacji wyskakuje blad.

A nie mozesz uzyc plyty CD do ladowania scsi.device ?
[#37] Re: ROM 3.1 w CDTV

@Norbert, post #36

Potrzebuje tego do cdtv i amigi 500
[#38] Re: ROM 3.1 w CDTV

@stryker, post #37

Na jakim etapie jest projekt?
[#39] Re: ROM 3.1 w CDTV

@3M, post #38

ano na takim, że w grudniu 2014 kupiłem od strykera ostatni egzemplarz, który miał z tego projektu.
Od tamtej pory cisza a sam stryker rzadko już tu bywa.
[#40] Re: ROM 3.1 w CDTV

@movin, post #39

Jest szansa na foto poglądowe przeróbki?
Wsady do epromów pod 3.1 i nowy BOOT, itp.?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem