[#31] Re: Zamówienia na GBA1000

@RadoslawF, post #28

ale cała frajda właśnie polega na lutowaniu tego wszystkiego :)
roboty jest bardzo dużo, ale projekt wygląda na nieźle opracowany
[#32] Re: Zamówienia na GBA1000

@Sir_Lucas, post #27

No to mamy:
1. krisba
2. wali7
3. quad
4. jenot
5. sirlucas
6. radoslawf
7. dorian3d
8. dorian3d
Z tym, że ty już Łukaszu zamówiłeś na amibay. Chyba że zrobić to tak, że wpisze się każdy na amibay, a ktoś u nas zbierze kasę (jeśli to by oczywiście coś miało ułatwić) i wyślę za wszystkich, a potem dostanie przesyłkę i roześle do wszystkich. Tylko pytanie, czy ma to sens?
Jak myślicie?
[#33] Re: Zamówienia na GBA1000

@tom256, post #1

Może słabo szukam, ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji, że ta płyta jest poprawnie zaprojektowana czyli po prostu działa po złożeniu wszystkich elementów.

Ktoś poratuje linkiem ?
[#34] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #32

Nie lepiej żeby sir_lucas zwiększył swoje zamówienie na eba o chętnych z ppa.pl ? Czas zbierania zamówień może być ograniczony. A EBA nie wysyła kodów do rejestracji. ja w każdym razie jeśli dojdzie to do skutku biorę na bank 1 sztuke.
[#35] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #34

Nie zamawiałem poprzez EAB. Czas zbierania zamówień jeszcze trochę potrwa. Zamówienie wg. EAB zostanie złożone pod koniec lutego.


The initial outlay would be approx $46 per board with an aim to order at the end of February. Once they have arrived a final invoice would be presented for shipment to your country
[#36] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #34

racja
[#37] Re: Zamówienia na GBA1000

@TomcioPaluszek, post #33

Jest trochę ludzi którzy to zrobili i im działa. To jest taka podrasowana A500. Zamiast polutować sterty kanapek na oryginalnej płycie A500 gość zaprojektował nowe PCB i wszystko elegancko rozmieścił na nim. Roboty na pewno więcej (przynajmniej w fazie początkowej), ale efekt finalny dużo pewniejszy i bardziej estetyczny.
Strona twórcy jest po niemiecku (niestety), jest tam bardzo pokaźna dokumentacja, można próbować tłumaczyć googlem (z niemieckiego nawet przyzwoicie tłumaczy).
http://www.gb97816.homepage.t-online.de/
Z tym, że tam jest dokumentacja do rev 5, a my zdaje się zamawiamy pcb rev 4. Ale mam nadzieję, że ktoś z amibay rzuci linkiem do doku rev 4. Może nawet jest po angielsku? :)
W dokumentacji wersji 5 są pliki Eagle, może by sprawdzić którąś z polskich wytwórni płytek. Być może wyszłoby taniej.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 20:44:01 przez wali7

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 20:51:56 przez wali7
[#38] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #37

Z tego co wyczytałem tłumaczenie z niemieckiego na angielski jest już w toku. Także jest dobrze.
Dostępna też będzie lista wszystkich potrzebnych części łącznie z linkami gdzie te części można kupić jak najtaniej.

Wydaje mi się, że to jest bardzo dobra okazja, żeby uzupełnić kolekcję :D
Też jestem pod ogromnym wrażeniem projektanta tych płyt!

Tutaj mały pokaz, niestety po niemiecku

OSH gdzie jesteś :P
[#39] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #37

Wali, dopisz mnie - sztuk jeden.
[#40] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #32

Ja tez dodałem się do amibay jeśli tutaj będzie lepiej. To z chęcią złoże się z wami.
[#41] Re: Zamówienia na GBA1000

@fazior, post #39

OKI. Lista:
1. krisba
2. wali7
3. quad
4. jenot
5. sirlucas
6. radoslawf
7. dorian3d
8. dorian3d
9. fazior
Żeby nie było nieporozumień, to jest TYLKO lista userów PPA zainteresowanych pcb GBA1000. Na razie nic nie zamawiamy, nie zbieramy kasy. Tym bardziej, że np. sirlucas złożył już wcześniej akces poprzez amibay (też nie wiem na ile wiążący). Póki co mamy listę ludzi, którzy interesują się tym projektem i BYĆ MOŻE zamówią wspólną wysyłkę tych płytek. Być może, bo ja zaczynam się zastanawiać, czy nie wyszłoby taniej zrobić to na własną rękę w Polsce. Oczywiście wtedy też możemy zrobić to razem, bo wytwórnie PCB dają spore rabaty przy większych zamówieniach.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 20:58:32 przez wali7
[#42] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #41

Wszystko fajnie tylko, żeby zbudować ten komputer trzeba będzie zabić co najmniej jedną A500- sic!
[#43] Re: Zamówienia na GBA1000

@BULI, post #42

Nie zabić, tylko przenieść do lepszego, mocniejszego ciała. Zresztą obudowa od A500 też się przyda - akurat mam samotną płytę od A1200 czekającą na ładny domek - obudowę od A500 zawsze lubiłem, więc nic się nie zmarnuje. Będę jak indianin na prerii zabijający bizona: mięso zjem, ze skóry uszyję ubranie i buty, z kości zrobię narzędzia i ozdoby, nawet g.....no zbiorę i rozpalę z niego ognisko :) . Nic się nie zmarnuje. Nasza Wielka Dobra Matka Amiga będzie mieć bardzo dobrze pokłony pokłony pokłony korona

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 22:17:28 przez wali7
[#44] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #32

a ja??
[#45] Re: Zamówienia na GBA1000

@Shredder, post #44

1. krisba
2. wali7
3. quad
4. jenot
5. sirlucas
6. radoslawf
7. dorian3d
8. dorian3d
9. fazior
10. shredder

Zadzwonię jutro do firmy robiącej płytki w Krakowie. Wstępne oględziny "kalkulatorów PCB" pokazują że być może da się taniej w Pl.... ale nigdy nie zamawiałem PCB, z tego co znalazłem w google, to jest też trochę partaczy na rynku, trzeba też zdecydować np. jaki rodzaj metalizacji. Zdecydowanie warto zaufać doświadczeniu gości z UK, którzy już robili GBA (ale jak pisałem - do firmy zadzwonię, jeśli gość zobaczy projekt i powie że to pryszcz, bułeczka z masełkiem dla jego firmy, do tego cena będzie OK... to poważnie zastanowię się :) ).

A tak na marginesie, ja się w elektronika już dawno nie bawiłem, na rozruch muszę sobie zrobić coś mniejszego.... jest ktoś zainteresowany zamówieniem ze mną na spółkę (w Polsce) PCB dla minimiga? Mam już wszystkie części kupione, trzeba wreszcie ruszyć z tym. Przy kilku PCB cena za sztukę potrafi spaść nawet o połowę.


Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 23:15:10 przez wali7
[#46] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #43

hehe
[#47] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #45

Hey walli a którego Minimiga oryginalnego czy tego DE1,DE2 do którego robią wsad nawet dla STE.
[#48] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #45

No to i ja ja ja ja ! Jedną może wezmę :D
[#49] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #47

hej - w sumie to nie wiem jeszcze, a bardzo się różnią listą części? Chodzi mi o te półprzewodniki: Spartan, 68000, RAM - one są dosyć drogie, a wszystko już mam kupione.
Taki wsad do STE byłby fajny :)

OK. Już wiem. DE1 i DE2 to zestawy Altery z innym FPGA. Z uwagi na fakt, że mam już kupionego Spartana, to będę robił oryginalny projekt.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 09:48:40 przez wali7
[#50] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #45

Witam,
prosze o dopisanie mnie do listy - 1 sztuka

Pozdrawiam.
[#51] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #49

No nic ewentualnie posłużę się Twoja wiedzą, przy przekładaniu A500 do GBA1000. Tylko myślę, co z pamięciami chip ramu i fastu. Bo Georg Braun zapłacił za 10 MB ok 80 euro.
[#52] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #51

Na pewno nie wyjdzie tanio. Ale i tak jest zupełnie przyzwoicie. Plus jest taki, że części można kupić na raty, sporo lutowania, więc to dla normalnie pracującego, dzieciatego człowieka zabawa na miesiące.
Drugim plusem jest możliwość wykorzystania większości specjalizowanych części od A500. Jedyny minus to ten Amber. Może uda się gdzieś znaleźć źródło serwisowych części, może uda się dorwać ten Commodorowski scandoubler celem demontażu Ambera (bo na takie świętokradztwo jak demolowanie A3000 bym się poważył, chyba że jakimś cudem trafiłby się jakiś zniszczony złom). Ew. powinno udać się ominąć podłączenie Ambera - trzeba by też popatrzeć w schemat A3000 - jak na razie wydaje mi się, że Amber podpięty jest do Denise cyfrowym RGB (czyli tak jak układ Video Hybrid - to jest chyba DAC), chyba generuje własne sygnały synchronizacji - muszę sobie to rozrysować na dużym papierze, tak od razu nie widzę - jestem tylko biologiem, nie elektronikiem :)

Tak na marginesie, trzeba też kupić 68030, bo przecież nikt nie wylutuje ze sprawnego Blizzarda. Na ebay wersje 50 MHz chodzą po około 45$ , transport z Chin - ostatnio mam mieszane uczucia co do kupowania w Chinach (czekałem na przesyłkę prawie 3 miesiące zanim przyszła), więc zdecydowałem się na kupno przez Allegro http://allegro.pl/motorola-mc68030-50mhz-i2971463496.html . Sprzedający to tom256, zbieżność z nickiem założyciela tego wątku chyba nieprzypadkowa :) . Ale cena 145 zł jest b. dobra (taka jak na ebay), a chyba ryzyko znacznie mniejsze. Zdecydowałem się na zakup, bo ludzie na amibay zastanawiali się skąd wziąć 68030, więc postanowiłem działać od razu :)
[#53] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #52

Chyba mówienie o końcowej cenie wszystkich podzespołów i płyty bez układów specjalizowanych A500 jest na wyrost ale czy można by spokojnie się zamknąć w cenie 1tys pln? Coś mi się wydaje, że mniej nawet.
[#54] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #51

Ja mam kilka NOS kostek które chyba pasują jako FAST, jak ktoś podeśle oznaczenia to dokładnie sprawdzę, kostki do CHIP miałbym z wylutu, wydzie na pewno dużo taniej niż 80euro Jak ktoś potrzebuje to dawać znać, kto pierwszy ten lepszy.
I jeszcze chipy Ami też się znajdą. Nawet gdzieś leży 8375 i możliwe że super Denise.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 11:07:48 przez flops
[#55] Re: Zamówienia na GBA1000

@flops, post #54

A jest jakaś instrukcja jak to poskładać??
[#56] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #52

Właśnie wczoraj widziałem te motorolki i dzisiaj też jedną sztukę na wszelki wypadek kupiłem. Cena bardzo przyzwoita. A co do listy chętnych to ja zapisałem się na Amibay.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 11:32:09 przez Jenot

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 11:32:21 przez Jenot
[#57] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #52

Kurcze, niezły mają wszyscy refleks. Nie minęło dwadzieścia minut od mojego postu i pozostałe 3 sztuki CPU kupione. :)
Przyznać się, ;) kto poza mną kupił procek w tej aukcji? Zakładam że dla GBA1000 :)

A tak na marginesie, to mnie przekonało dla tego projektu mnóstwo dodatkowych rzeczy. Co prawda nie ma USB (ale taki port zegara - o ile nie ma w projekcie, nie wiem - można bez problemu wyprowadzić z szyny procesora i założyć kartę na tym porcie), ale jest karta z 68060. Złożona z nowoczesnych części, bez wąskich gardeł kart z lat 90 (typu trudności z podkręcaniem zegara spowodowane przez MACHy). Do tego sprawa zupełnie fantastyczna - reimplementacja Picasso II, do tego specjalnie pod ten projekt, mechanicznie montowana równolegle do płyty GBA - tak że wszystko mieści się w standardowej obudowie A1000. Rewelacja :)
[#58] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #57

ja
[#59] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #57

I ja :)
[#60] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #57

I ja :) zatem dopiszcie mnie do listy chętnych na jedną sztukę :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem