[#151] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #149

Dopiszcie i mnie na wspólna wysyłkę jestem na liście kipper2k.
[#152] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #151

lista wysyłkowa:
wali7
sirLucas
jenot
pitb
krisba
[#153] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #152

Zapomnieliście o mnie. Ja też już opłacone. . Kontaktowałem się z kipperem.
[#154] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #152

Heya!

Dopiszcze i mnie do wspólnej listy wysłkowej.
[#155] Re: Zamówienia na GBA1000

@voyager, post #154

lista wysyłkowa:
wali7
sirLucas
jenot
pitb
krisba
sand
voyager

To juz ponad 2 kg, więc możemy mieć jedynie express post za 122$, ale to daje niecałe 18$ na głowę, więc nie jest źle. Poza tym czas wysyłki będzie naprawdę krótki. Oczywiście każdy zainteresowany musi wziąć pod uwagę dodatkowo koszt wysyłki ode mnie z Krakowa (odbiór osobisty oczywiście też wchodzi w rachubę).
Ktoś jeszcze chętny do wspólnej wysyłki?
[#156] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #155

Za 122$ to przesyłka 4 kg przydało by się jeszcze z 3 - 4 chętnych do wspólnej wysyłki wtedy koszty się jeszcze obniżą. Znajdzie się jeszcze ktoś ? Ciekawe ile wyjdzie cło ? Co do przesyłki w Polsce to ja chcę pocztą - priorytet, choć rozważę odbiór osobisty.
[#157] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #156

Coś droga ta przesyłka. Za 2 amortyzatory + malutki kompresor - całość jakieś 10 kg, chcą ode mnie $90 za przesyłkę.
[#158] Re: Zamówienia na GBA1000

@glichtanski, post #157

Ale na pewno to nie była przesyłka ekspresowa.
[#159] Re: Zamówienia na GBA1000

@glichtanski, post #157

Paczki USA<>Europa są drogie (mam na mysli usługi pocztowych molochów typu USPS), w przypadku usług innych niż wysyłki kontenerowe (które idą morzem kilka tygodni), wszystko to poczta lotnicza. Tu za każdy kilogram się solidnie płaci.
[#160] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #158

No nie. Zwykła morska.
[#161] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #155

Kipper ogłosił dzisiaj listę rzeczy które może sprowadzić w czasie oczekiwania na wyprodukowanie PCB, tak że wyśle je razem z płytkami w jednej paczce.
Ja zapisałem się na pamięci chip i fast, gniazdo cpu (cpu też ma w ofercie, ale to akurat juz mam), rtc i slot zorro. Ma jeszcze Agnusa, ale to wersja NTSC (w sumie to niewielki problem, ale "wypożyczę" sobię 8375 z A500 który akurat jest w odpowiedniej wersji, więc nie zdecydowałem się na zakup). Ma też generatory kwarcowe (powinien podejść z A500) i VideoHybrid własnej roboty (tu z A500 też podejdzie, tylko potrzeba dwie sztuki... ale mam dwie półsprawne-mocno wiechliwe A500 na części, VideoHybrid powinny mieć sprawny).
Z innych rzeczy, to kupiłem (tzn. na razie zapłaciłem) na ebay Ambera. Gość z Illinois sprzedaje po łupieżczej cenie na ebay. Podobno to jeden z nabywców PCB dla GBA1000 u kippera, który zwęszył interes i wykupił cały zapas z jakiegoś źródła - czyli okradanie kolegów-hobbystów... ehem... robienie byznesu.... nie tylko w Polsce. Chociaż stan Illinois może oznaczać niestety rodaka
GALe są do kupienia, z programowaniem chyba nie powinno być problemów (mam nadzieję, że nie różni się to specjalnie od programowania PICów, bo tylko z tym miałem styczność).
Jeżeli koledzy "współkonstruktorzy" nie śledzą wątku na amibay - to radzę zaglądnąć.
Aktualna lista zamówień na części jest tu: http://www.kipper2k.com/gb1000parts.htm
[#162] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #161

Jeżeli ktoś nie zdążył z zamówieniem płyty GBA1000, na Amibay jedna osoba chce odsprzedać swoje zamówienie (już opłacone u Kippera). Ja mimo, że po terminie załapałem się na nadplanową sztukę z zamówienia ogólnego.
[#163] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #161

Dzisiaj (wtorek 2 kwietnia) kipper napisał, ze spodziewa się płyt z końcem tego tygodnia, więc juz można finalizować u niego sprawy związane z wysyłką płyt i części.
Nasza obecna lista wysyłkowa:
wali7
sirLucas
jenot
pitb
krisba
sand
voyager
Daje to jakieś 17$ na głowę (a paczka jest szybka i z trackingiem) plus koszty ewentualnego VATu i wysyłki w Polsce. Czy ktoś z powyższej listy NIE CHCE być we wspólnej paczce (co oznacza załatwianie spraw z kiperrem na własną rękę). Czy ktoś chce DOŁĄCZYĆ? Proszę o informacje (najlepiej w tym wątku) do dzisiejszego wieczora, bo zamierzam wtedy wysłać kipperowi listę i adres do mnie. Kto (poza mną) zamawiał części (i jakie). Chciałbym kiperrowi wysłać precyzyjne informacje, co ma się znaleźć w paczce do Polski. Prosiłbym też o informacje, pod jakim nickiem widniejecie na listach kippera.
Co do płacenia za koszty wysyłki, to napiszę później (jak przyjdą płyty, bo bedę miał wszystko czarno na białym). Póki co, za przesyłkę zapłacę ze swoich pieniędzy. Dobrze byłoby, abym miał jakąś kasę na ewentualny VAT. Jeśli dobrze wszystko rozumiem, to VAT powinien wynieść jakieś 50 zł na głowę (bo wlicza się też koszty wysyłki). Jeśli nie zapłacimy VATu, to oczywiście rozliczę się z tej kasy z Wami. Przy okazji wysyłki maila do kippera roześlę Wam namiary na moje konto bankowe.


Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 12:59:59 przez wali7
[#164] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #163

Moja płyta ma przyjść bez dodatkowych części, tylko z wlutowanym TSOP. Czekam na informacje w sprawie przelewu.
[#165] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #163

Płyta + czesci, są wyszczególnione na gb1000parts.
[#166] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #163

Ok czekam na maila z numerem konta. A jakie części zamawiałeś u kippera ?
[#167] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #166

zamówiłem pamięć chip i fast, podstawkę pod 68030, złącze zorro2, rtc i 68882, płytę zamówiłem z wlutowanym TSOP

Już mam kupione (znaczy się dotarły) 68030 i Amber.
[#168] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #163

Ja oczywiście: wysyłka wspólna, zamawiałem tez części ale dopiero w tym tygodniu będę za nie płacił - jestem na liście wyszczególniony. Zamawiałem procek, fast ram, chip ram, 2 sloty zorro i będę jeszcze brał TSOP lutowany na płycie. Czeka na dalsze informacje.
[#169] Re: Zamówienia na GBA1000

@KrisbA, post #168

na liście kiperkka jestem tez pod nickiem KrisbA
[#170] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #167

Każdy z listy:
sirLucas
jenot
pitb
krisba
sand
voyager
dostał teraz ode mnie maila z informacją o nr konta i szczegółów (poruszonych wcześniej w tym wątku). Sprawdzcie skrzynki pocztowe :)
Chwila bowiem jest bliska.ok, racja
[#171] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #170

Przelew zrobiony.
[#172] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #170

Wpłata zrobiona
[#173] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #170

przelew poszedł
[#174] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #170

mój przed chwilą, mail był w spamie :(
[#175] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #170

Cześć,
wysłałem właśnie do wszystkich maila z informacjami dot. przesyłki GBA1000 do Polski i koniecznej autoryzacji tej wysyłki do mnie. Proszę, przeszukajcie (jakby co) swoje skrzynki spamowe i zróbcie tę autoryzację, bo bez tego kipper nie wyśle Waszych rzeczy do mnie.
Potwierdzam również odebranie 50 zł na VAT za naszą przesyłkę od wszystkich z listy, czyli: sirLucas, jenot, pitb, krisba, sand, voyager.
Proszę też Voyagera o wysłanie czegokolwiek na priv do mnie (albo podanie swojego adresu e-mail do mnie w inny sposób). Dodam Cię do mojej grupy mailingowej GBA1000 (nie będę musiał wysyłać w przyszłości postów do Ciebie poprzez PPA).
Dajcie mi znać, kto już wysłał to upoważnienie do kippera. Ew., dla ułatwienia możecie też wysłać mi na priv swoje numery tel, w przypadkach ważnych mógłbym zadzwonić.
Pzdr
PS. Voyager - teraz zauważyłem, że Twój e-mail w PPA jest jawny, więc już dodałem go do listy (ale mail z informacjami dostałeś poprzez PPA)


Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 23:24:08 przez wali7
[#176] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #175

Upoważnienie wysłane.
[#177] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #175

Upoważnienie wysłane
[#178] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #175

Panowie,
dzięki wszystkim którzy wysłali upoważnienia. Kto tego jeszcze nie zrobił - proszę o wysłanie - płyty kipper ma mieć z początkiem tego tygodnia. Póki co, się nie odzywa. Napiszę do niego kolejnego maila.

PS. Wdałem się w niepotrzebny (?) spór z moderacją. Wywołany po części moim offtopem (no niestety, każdy czasem zatrolluje), dotknął jednak podstawy moich zasad. Nie zastosowałem się do ultimatum, spodziewam się więc bana. Wszystko w rękach moderacji.
Jeśli jednak moje konto będzie czasowo niekatywne, to dyskusje dotyczącą naszej wysyłki płyt będziemy prowadzić na forum morphos.pl. No i oczywiście mailowo.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 23:18:18 przez wali7
[#179] Re: Zamówienia na GBA1000

@wali7, post #178

Ja oczywiście wysłałem upoważnienie. Pisze z opóźnieniem bo dużo czasu zajmuje mi opieka nad moim spadkobiercą.
[#180] Re: Zamówienia na GBA1000

@sand, post #179

Super.
A o spadkobiercę dbaj, bo przecież będzie pracował i na moją emeryturę. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem