kategoria: A2000/A3000
[#31] Re: Dysk SCSI 80-pin

@glichtanski, post #30

No i pupa. Ręce mi już opadają. Kolejny dysk nie działa z moją Amigą 3000. Kupiłem za grosze Quantum Atlas 10K II 18.4 GB, wg informacji producenta dysk jest kompatybilny z interfejsem SCSI-1, SCSI-2 i SCSI-3 a u mnie dalej nie działa. Próbowałem chyba już wszystkich kombinacji.
1. Sam dysk + terminacja na płycie Amigi - Po uruchomieniu HDToolBoxa 1 raz mignie dioda dysku a dysk się nie pojawia.
2. Dysk z terminacją na przejściówce, cd-rom zewnętrzny z terminatorem na złączu centronics (obudowa ma wejście i wyjście centronics 50-pin), które podpinałem na 2 różne sposoby. Terminacja na płycie głównej wyłączona - objawy te same co w punkcie 1.
3. Dysk wpięty do obudowy na cd-rom z terminacją na złączu centronics, cd-rom wpięty w płytę główną Amigi + zworka terminacji w napędzie - objawy te same co w punkcie 1.
Na płycie mam najnowszy chip SCSI firmy AMD. CD-ROM jest sprawny, podpinałem go bez dysku i po dodaniu do mountlisty CD0 odczytuje płyty.
Dysk twardy z gwarancją. W razie czego mogę zwrócić.

Albo mam totalnego pecha do dysków 80-pin scsi, albo nie umiem podłączyć 2 urządzeń, albo te dyski wogóle nie działają z Amigą. Może znajdzie się ktoś chętny do przetestowania dysku w swojej Amidze?

PS. Dysk ma tylko dwie zworki (SE i NC). ID wybieram na przejściówce. Dysk jako ID2 a CD-ROM jako ID0.


KURDE!!! DZIAŁA Szok

Przestawiłem zworkę na dysku na NC i dysk ożył. Hurra ślina

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 17:56:18 przez glichtanski
[#32] Re: Dysk SCSI 80-pin

@glichtanski, post #31

Ale sie nacieszyłem :(

Dziwna sprawa, bo wychodzi na to, że pomino ustawienia innego ID dla każdego urządzenia adresy te pokrywają się. Raz Amiga bootuje normalnie, ale HDToolBox nie wykrywa dysku, innym razem wykryje dysk, ale wywali komunikat, że dysk nie jest obsługiwany.
Czasami przy startowaniu zapali się dioda dysku twardego i dopiero jak odepnę kabel albo od napędu zewnętrznego albo od twardziela to Amiga rusza dalej. Czasem pomimo normalego startu HDToolBox nie widzi żadnych urządzeń. A zworka na dysku okazała się przełączać go w tryb SE lub LVD.

Naprawdę nie mam już pojęcia co jest grane.
[#33] Re: Dysk SCSI 80-pin

@glichtanski, post #32

Teraz to już koniec. Do tego wszystkiego poszedł zasilacz. głową w mur
[#34] Re: Dysk SCSI 80-pin

@glichtanski, post #33

sprawdz poczte

spoznilem sie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 20:46:14 przez Amibayer
[#35] Re: Dysk SCSI 80-pin

@Amibayer, post #34

Ale napięcie sprawdzałem tyle że na wtyczce zasilania dysku twardego, było powyżej 12,10 V i powyżej 5,10 V.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem