kategoria: CDTV
[#1] Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE
Wczoraj miała prezentacja ich nowej konsoli (następcy xboxa 360).
Wygląda jak.... no jak.... jak Amiga CDTV ! Przynajmniej ja mam takie odczucie ;)
Co więcej - ma spełniać takie funkcje jakie miała CDTV 20 lat temu (gry/multimedia/videot/tv) - oczywiście bierzemy poprawkę na rozwój technologii i internetu.

Gdyby C= istniało to by zarobili miliony na odszkodowaniu od M$ - wojna patentowa
[#2] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@highend, post #1

E tam, nie każdy jest taką (kobieta lekkich obyczajów) i złodziejem jak srapple żeby zaraz robić wojenki patentowe :)
[#3] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@highend, post #1

W wyglądzie skopiowali CDTV, a w nazwie - Amigę One :)
[#4] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@highend, post #1

idąc tym tropem to w/g Ciebie wszyscy producenci odtwarzaczy CD/ DVD/ BluRay skopiowali CDTV i funkcjonalność też skopiowali, kręcą płytami, pokazują filmy i grają muzykę :-]
[#5] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@highend, post #1

[A tu dziesięciomegowy anim-gif komentujący nowego X-Boxa]

Masz racje. XBone to rozwiniecie CDTV. Amiga 1000 wyprzedzala epoke. CDTV pewna rozpoczela.

Wypadałoby trochę umiaru w rozmiarze załącznika. Zmieniłem tag IMG na linka - moderator

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 19:54:41 przez recedent
[#6] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@highend, post #1

Wszyscy od wszystkich kopiuja, tylko patentowe Ogry mysla inaczej
[#7] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@highend, post #1

Stara konsola w nowym opakowaniu pomysł
[#8] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@highend, post #1

Jedyne podobieństwo jakie widzę to czarny kolor obudowy i pada, nawet wyświetlacza nie widać.
Ale może ja jakąś niewłaściwą fotkę widziałem: http://technologia.dziennik.pl/sprzet/galeria/428218,1,oto-nowa-konsola-microsoft-xbox-one-galeria-zdjec.html ?


Pozdrawiam
[#9] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@highend, post #1

Ja tam nie widze jakiegos wielkiego podobienstwa wizualnego. Jestem za to ciekaw kiedy uslyszymy o pierwszych rrod .
[#10] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@RadoslawF, post #8

Wzornictwo i stylistyka, napęd w tym samym miejscu, kolorstyka - generalnie xbox one nawiązuje do stylu takiego retro-sprzętu trochę, ktoś napisał na jakimś forum, że XONE wygląda jak "dekoder polsatu". Zatem każdemu się z czymś kojarzył. Mnie akurat z CDTV. Szkoda, że C= nie potrafiło/nie chciało tak promować i tak pokazywać sprzętu jak robi to Apple, Microsoft czy ostatnio Samsung.

Generalnie Xbox One wygląda jak taka bardziej futurystyczna Amiga CDTV jeśli miałbym uściślić skąd widze podobieństwo. Poza tym nie rozumiem czemu nazwali go "One" skoro to jest trzeci Xbox no ale mniejsza z tym.


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 22:31:59 przez highend
[#11] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@recedent, post #3

na to nie wpadłem ;) Zatem następny XBOX (za 7 lat) będzie się nazywał XBOX ONE X1000 ;)
[#12] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@recedent, post #3

skopiowali nazwe z PS One, ono bylo wczessniej niz AmigaOne
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE
[#16] Re: Microsoft skopiował CDTV w wyglądzie XBOX ONE

@highend, post #1

Dywagacje na temat najnowszej generacji konsol zostały przeniesione tutaj.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem