kategorie:
[#1] Projekt: Kreskówki!
Cześć, właśnie wpadło mi do głowy, aby każdy kto chce, zrobil(lub opublikowal jak juz ma) kreskówke zrobioną pod amige. Taki mój nowatorski pomysl. Kreskówke mozemy zrobic np. w Disney Animation Studio(animacja, rysowanie), Deluxe Paint III, IV(inne wersje pewnie tez)(same rysunki) itp. Kreskówki opublikujcie w tym temacie. Ja swoje tez będe robil i publikowal tutaj :).
A, te kreskówki najlepiej przerobic na gify, ale "zaakceptuje" tez amigowe formaty :).

Życze miłej zabawy i pozdrawiam, redstonecraftPL! język

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 17:19:40 przez redstonecraftpl
[#2] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #1

Genialny pomysł! Że też nikt wcześniej na to nie wpadł! Przecież miliony amigowców chcą robić kreskówki tylko nie wiedzieli w jakim programie i w ogóle, że chcą.
Pewnie już teraz siedzą i robią swoje kreskówki, zaraz będzie wysyp genialnych dzieł
[#3] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #1

Kiedyś czytałem o tym programie, zastanawia mnie czy on ruszy na karcie graficznej? Jeżeli tak to może i na MorphOS-ie?
[#4] Re: Projekt: Kreskówki!

@Ender, post #3

Najnowszy DPaint ruszy na karcie graficznej, być może i na Morphosie, DAS nie.


Pozdrawiam
[#5] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #1

Kreskówki hę, Przypomniał mi się komiks o Panu Pudełko robionym na Amie. tylko nie jestem pewny czy to było w Magazynie Amiga czy w Amigowcu. ;)
[#6] Re: Projekt: Kreskówki!

@ZbyniuR, post #5

:P
[#7] Re: Projekt: Kreskówki!

@Ender, post #3

Pamiętaj, że Deluxe Paint nie mial opcji animacji. Chyba, ze cos mi sie pomieszalo, i on tez mial, albo tak wyewoluowal, ze JUZ ma. :)
EDIT: aha, jednak ma
Pozdro, redstonecraftPL język

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 20:39:39 przez redstonecraftpl
[#8] Re: Projekt: Kreskówki!

@ZbyniuR, post #5

Człowieka-Pudełko nie nazwałbym kreskówką, tylko komiksem właśnie. I ukazywał się w ACS.

@redstonecraftpl: Deluxe Paint miał opcję animacji, dość zaawansowaną zresztą (ot, na przykład posiadał funkcję LightTable, której w Personal Paincie - również potrafiącemu robić animacje - zabrakło). Czy w wersji III - nie wiem, ale "czwórka" miała ją na pewno.
[#9] Re: Projekt: Kreskówki!

@recedent, post #8

Ok, lookne(mam na mojej 600 dpainta IV). Przy okazji editne w jednym miejscu pierwszy post
EDIT: Aha, nie moge edytowac pierwszego posta.

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 20:40:05 przez redstonecraftpl
[#10] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #7

Może pierwsza wersja miała ubogie możliwości, ale kolejne nadawały się super do animowania. Zobacz sobie DP III na youtube. DP to świetny program.
[#11] Re: Projekt: Kreskówki!

@flops, post #10

Mam 100% oryginałke :) DP IV
[#12] Re: Projekt: Kreskówki!

@ZbyniuR, post #5

Ojciec Człowieka-Pudełka nawet się odezwał w tym wątku ;). No dobrze, ale po co te kreskówki? W sensie zróbmy i...?
[#13] Re: Projekt: Kreskówki!

@Leander, post #12

I do galerii i będziemy głosować? pomysł
[#14] Re: Projekt: Kreskówki!

@Leander, post #12

@#12:
No jak to poco? Dla funu :)
@#13:
Tak, pracuje nad kodem w html'u, aby kazdy swoje kreskowki mogl wrzucac sobie na wlasna strone na ppa(*.ppa.pl)
[#15] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #14

Skorzystaj też z PHP pomysł
O tą galerie mnie chodziło http://www.ppa.pl/graffiti/ pomysł
[#16] Re: Projekt: Kreskówki!

@parallax, post #15

rubta co chceta :) ja robie to w html,a moze jakies kawalki w php :P
[#17] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #1

Genialny projekt panie redstonecrappPL
[#18] Re: Projekt: Kreskówki!

@selur, post #17

Widze,ze jak zawsze masz dobre slowo dla kazdego OK
[#19] Re: Projekt: Kreskówki!

@Aniol, post #18

Bo u mnie jak w kosciele, zawsze dobre slowo na niedziele ;)
[#20] Re: Projekt: Kreskówki!

@selur, post #17

hehe :)
Nie przekrecaj imion tylko rób
[wyróżniony] [#21] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #20

No dobra. Grafik ze mnie taki, jak z koziej dupy trąba - ale kilka lat temu popełniłem animkę, którą na siłę "uszczęśliwiłem" kilka osób z PPA. Robiła za kartkę świąteczną.



I żeby było jak na scenie, to załączam też Artworka animacji. :)

Animka robiona w DeluxePaincie i PersonalPaincie.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 15:15:49 przez APC74
[#22] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #21

Fajna animka-jedyne co mi sieę nie podoba, to "trzęsienie dachu" kiedy mikołaj wpada do domu. Jest takie troche nierealistyczne. A tak wgl. to w jakim programie przerobiłeś to na gif'a?
Pozdrawiam, redstonecraftPL
[#23] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #21

Czy to znaczy że św Mikołaj przylatuje z księżyca? Bo to by znaczyło że Daniken się nie mylił. ;)
[#24] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #22

Personal Paint ma takie makro ARexxa, którym przerabiasz Animbrusha na animowanego GIFa.
[#25] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #22

Hmmm... "Nierealistyczne" i "kreskówki" - mógłbyś rozwinąć, bo nie ogarniam, jak można łączyć te 2 pojęcia. ;)
Na usprawiedliwienie dodam, że animka wygląda, jak wygląda - bo autor naoglądał się za dużo "Latającego cyrku..." w młodości . :D

@ZbyniuR - dokładnie




Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 15:47:21 przez APC74
[#26] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #21

Fajnie Ci to wyszło OK
Jestem ciekaw, która klatka była najczęściej drukowana na cel kartki Świątecznej pomysł

Deluxe Paint wiecznie żywypomysł
[#27] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #25

Fajna Anima. Mikołaj się nie spodziewał.
Nobody expects spanish inquisition! Uwielbiam ten skecz.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 16:38:59 przez flops
[#28] Re: Projekt: Kreskówki!

@flops, post #27

No powiało Cyrkiem, aż miło :)
Mnie raził brak animacji Rudolfa, ale jak stylizacja na MP to jest OK.

Trzęsienie dachem i wpadka jak najbardziej OK- a'la South Park (flashowe animacje)
[#29] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #25

Moja animka pewnie będzie tez bardzo realistyczna :) Jak na razie nawet jakby mnie naszedl super-pomysl to o tak nie moge - zostawilem myszke "w innym domu" :) i od wczoraj wieczora radze sobie Amiga+strzalki+alt :)
pozdro
[#30] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #29

Masz kilka domów?! Ja jednego nie mogę się dorobić- szczęściarzu ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem