kategorie:
[#61] Re: Projekt: Kreskówki!

@jubi, post #58

MORTAL KOMBAT 2 BITCHES!!!!!!
[#62] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #53

XD A twoja jeszcze bardziej superancka. :)
[wyróżniony] [#63] Re: Projekt: Kreskówki!

@Ender, post #57

Generalnie chciałbym zrobić coś w komiksowym, rysunkowym stylu, dlatego pomyślałem o tym tytule. Liczę, że może ma jakieś ułatwienia (style) pozwalające przetworzyć grafikę na wyglądającą na komiksową, rysunkową.


Tutaj w zasadzie każdy stosuje animgif, a to rozszerza trochę możliwości względem anim. O ile mnie pamięć nie myli, animgify można było też tworzyć np. w Personal Paincie, który mniemam działa pod MOSem. W zasadzie można sobie stworzyć animację w czymkolwiek, a potem skonwertować do animgifa, chociażby przy pomocy Mplayera. Ot przykład poniżej prostej animki stworzonej w Hollywood, zapisanej do Avi i skonwerconej do animgifa. Co prawda na jakości przy konwersji się traci, ale ujdzie.


Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 13:01:04 przez Mufa
[#64] Re: Projekt: Kreskówki!

@Mufa, post #63

Niezła graficzka, ja się dopiero uczę :)
[#65] Re: Projekt: Kreskówki!

@jubi, post #58

Dobre, Jubi, dobre :)
[wyróżniony] [#66] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #1

Zrobiłem sobie chwilę przerwy, w trakcie pisania tutoriala na moją stronę i tak na szybkiego (tiaa i 1,5h pękło ;) ), co zresztą widać, machnąłem tę animkę.



Ci co grali w Change It, nie powinni mieć problemów z rozpoznaniem stateczków. :D



Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 20:26:03 przez APC74
[#67] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #66

Ja kiedyś zrobiłem animację wzorując się na Gobliinsach :) Bardzo ciekawe i ładne animacje tu prezentujecie, na pewno macie zadatki na animatorów, choć przyznam, że profesjonalnych animatorów jeszcze tu nie zobaczyłem ;)
[#68] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #66

@#63: Fajna animka. OK
@#66: A mi to troche przypomina galage na AGA'e :)
[#69] Re: Projekt: Kreskówki!

@Ender, post #64

Niezła graficzka, ja się dopiero uczę


No to jeśli się uczysz grafiki to polecam zacząć od takiej palemki. Najlepiej zrobić ją niestety nie na Amidze, tylko w Corelu. Tam to jest to absolutną podstawą, pewnie na YT znajdziesz tutoriale, jak takie drzewko zrobić. Reszta to już banał, wstawiasz grafikę z drzewkiem do Hollywooda, rysujesz z poziomu Hollywood prostokąt z gradientem czerwono - pomarańczowym, który ma robić za niebo. Rysujesz też żółte koło, mające robić za słońcę. Tworzysz akcję -animację, która ma za zadanie przesunąć koło o 200 pikseli w dół, a jednocześnie w tym samym czasie zabarwiać prostokąt na granatowo. W sumie jakaś minuta roboty.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 14:00:52 przez Mufa
[#70] Re: Projekt: Kreskówki!

@Mufa, post #69

Z checia bym sie pobawil Corelem. Ba. Ale gdzie go dorwac?
[#71] Re: Projekt: Kreskówki!

@Mufa, post #69

Ja sięgnę chyba po Ilustratora, bo akurat mam legalną wersję. Dzięki za info.
[#72] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #48

No widzisz, nie chciałbym w błąd wprowadzać, ale na 99,99% miałem właśnie DP IV wystarczyło robić animację monochromatyczną i już dosyć rozsądna długość na 1Mb wychodziła.

Tylko nie pamiętam, czy był jakiś... "przełącznik" do trybu mono, czy też wystarczyło jedynie dwóch kolorów używać. Hmmm.
[#73] Re: Projekt: Kreskówki!

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #72

Szło ustawiać tryby z ilością kolorów:
ECS: 2,4,8,16,32,64(EHB),HAM6
AGA: 2,4,8,16,32,64,128,256,HAM6,HAM8

Z tym że w ECS ilość kolorów w trybie Hires to max 16, za to w Lores Laced szło nawet w HAM6.
W AGA bez ograniczeń, czyli np. 1280x512 (SuperHires Laced) i 256 kolorów lub HAM8.

Paletę kolorów szło dowolnie modyfikować, np. w trybie 2 kolorowym mogłeś mieć czarno-biało albo niebiesko-żółto, zależy jak ustawiłeś paletę kolorów.
[#74] Re: Projekt: Kreskówki!

@KJB, post #73

...a skoro o kolorach i kreskówkach mowa.
Czy na DeLuxePaint było ustawianie jednego z kolorów, jako 'przezroczystego'?
Tak, żeby dajmy na to - rysuję chłopka bez nóg. Kopiuję go na czarnym (czarny ustawiony, jako przezroczysty) i potem wstawiam w poszczególne klatki na gotowe tło, a "paste" wrzuca samego chłopka bez czarnego tła (bo czarny był przezroczysty).
Na koniec dorysowuję ruszające się nogi.
Czy taki numer był możliwy na DLP, bo już nie pamiętam? Bo właśnie siedzę nad nim już godzinę - i nie widzę tego.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 22:29:54 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#75] Re: Projekt: Kreskówki!

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #74

Nie jestem do końca pewien o co Ci chodzi, ale w DP "przezroczysty" jest zawsze kolor tła (czyli ten pod prawym przyciskiem). Jeśli to dla Ciebie za mało, to zawsze możesz blokować kolory opcją Stencil.
[#76] Re: Projekt: Kreskówki!

@recedent, post #75

Dzięki, będę szukać. Na razie znalazłem to na Atari. Ale czemu akurat pomarańczowy - Bóg raczy wiedzieć. Ale w takim razie dojdę do tego również na A500.
Pozdrowienia!
Y
[#77] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #7

Oczywiście że ma opcję animacji. Wiele filmików na nim zrobiłem. Zbieram się aby w końcu to zgrać na video i udostępnić w sieci :)
[#78] Re: Projekt: Kreskówki!

@slawekwozniak, post #77



Nie mogłem się powstrzymać :D
[#79] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #1

Odkopie stary temat ;)



Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 13:27:52 przez Koyot1222
[#80] Re: Projekt: Kreskówki!

@Koyot1222, post #79

No to jak już kopiemy, to jeszcze taka animka - tym razem klatki wyrenderowane w Maksiu, DPaint to poskładał w animkę a PPaint zrobił gifa.

[#81] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #80

Niom, ładne ;)
Na szybko Kungfuj koyot ;P
[#82] Re: Projekt: Kreskówki!

@Koyot1222, post #81

To ja odpowiem moim kilkunasto-już-letnim skazańcem (był swego czasu podobny tutorial w MA):

[#83] Re: Projekt: Kreskówki!

@recedent, post #82

Skazaniec dziala prawidlowo - udaje, ze pracuje :) Zauwaz, ze w koncowej fazie animacji zamiast uderzyc z calej sily to masz wrazenie ze zwalnia aby kamien tylko lekko musnac. Brakuje tez fazy odskakujacego mlota po uderzeniu.
[#84] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #1

Az mi się przypomniało jak ciężko było mi pojac robienie animacji w DPaint. I chyba musze poszperać po starych plytach za praca która z tego wyszla, a jak nie znajde to może uda mi się przypomnieć wszystko i zrobić na nowo.
[#85] Re: Projekt: Kreskówki!

@recedent, post #82

mi też nie wyszło dużo lepiej ;)
[#86] Re: Projekt: Kreskówki!

@Koyot1222, post #85

I znowu Maksio + PPaint

[#87] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #86

Wspomnienia z ubiegłego tysiąclecia, czyli jak zrobiłem pracę zaliczeniową na koniec semestru na laborki z C w jedno popołudnie. Bo wiecie, człowiek jakoś ważniejsze rzeczy miał wtedy na głowie... ;)

Założenia gry były takie, że program losował jakąś kartę, a gracz obstawiał, czy następna wylosowana będzie większa, czy mniejsza od poprzedniej. Jeżeli gracz się spłukał do zera, to mógł zagrać w inną grę: "Rosyjską ruletkę" i zdobyć trochę kasy, by grać dalej... Tyle w skrócie. Poniżej kilka wygrzebanych/odratowanych animek zrobionych w DPaincie.



















Oprócz tego były jakieś tła, dźwięki i inne wodotryski, ale nic z tego nie przetrwało. Główny kod gry to jakieś 500 linii + odtwarzacze, które wcześniej pisałem. Starczyło, żeby zaliczyć.
[#88] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #87

Fajne wspomnienia OK
[#89] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #87

Kiedyś dużo animek w DPaicie robiłem niestety nie mogę ich teraz nigdzie znaleźć.
Przekształcałem też różne filmiki na Anim5 np. matrix, epoka lodowcowa, mam też gdzieś kolorowe stagi. :)
Tak przy okazji kreskówek zapytam o pewien komiks. Dawno, dawno temu (końcówka chyba lat 80-tych czy początek 90-tych) czytałem pewien komiks, którego odcinki były regularnie publikowane w jakieś gazetce. Po dwie strony na gazetkę. Niestety nie pamiętam nazwy gazetki. Głównym bohaterem komiksu był krokodyl. Przemierzał on jaskinie czy pustynne tereny w poszukiwaniu kogoś czy uciekając przed czymś. Raz z palmy spadł na niego kokos, którego użył do rozwalenia skrzynki ze skarbem. Komiks był bardzo ciekawy i zawsze nie mogłem doczekać się kolejnego numeru. Sceneria nie była zbyt kolorowa max 16 kolorów. Niestety w googlu nie mogłem znaleźć nawet obrazka z tego starego komiksu. Wie może ktoś jaki komiks mam na myśli?
[#90] Re: Projekt: Kreskówki!

@Leon, post #89

Gdyby był ktoś zainteresowany to mogę przenieść parę kreskówek kilkuminutowych z YT do formatu anim5. Jak tutaj w poście 7. Chciałbym przenieść parę animacji czarno-białych oraz parę w kolorze maksymalnie w 16 kolorach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem