kategorie:
[wyróżniony] [#91] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #86

Pozazdrościłem...
Cubicle constructor (Basic) plus gimp.



Model dla synka, może uda mi się przy końcu dodać jakiś "amigowy" akcent.
[#92] Re: Projekt: Kreskówki!

@Koyot1222, post #91

dobre OK OK
[wyróżniony] [#93] Re: Projekt: Kreskówki!

@selur, post #92

Dzięki!
[#94] Re: Projekt: Kreskówki!

@Koyot1222, post #91

Wygląda jak model LEGO. Świetny ok, racja
[#95] Re: Projekt: Kreskówki!

@Koyot1222, post #93

WOW! OK
[#96] Re: Projekt: Kreskówki!

@Koyot1222, post #93

To ten słynny samochód marki Commodore, którego Tramiel widział w latach 50-tych w eNeRDeFeNie?
[#97] Re: Projekt: Kreskówki!

@Koyot1222, post #91

Fajne :D

Cieszę się, że temat został odkopany! Siąde dziś i coś może wykombinuje przy Dpaint IV :D
[#98] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #97

Hej! Z góry przepraszam za doubleposta, tu macie film nagrany, kiedy moja amisia odtwarza moją pierwszą animacje. Animacja testowa, zrobiona aby spróbować, czy wogóle wystarczy jej ramu żeby ją zrobić. Do tego jestem bardzo ciekawy, jak znowu ją otworzyc: dostałem plik anim.iff (tak go nazwalem) + 30 plików anim.iff01 (...) anim.iff30.
Kiedy otworzyłem anim.iff, dostałem pierwszą klatke animacji. Domyślam się, że gdyby Dpaint nie strzelił wtedy focha, i nie wyłączyłby menu animacji, mógłbym kliknąć w nim pozycje OPEN.
A co do filmu: (wyłączcie sobie dzwięk jak nie chcecie mnie słuchać..)
http://www.youtube.com/watch?v=DevI5rOum8E
I tak, WIEM ŻE niema się niczym chwalić, aczkolwiek chciałbym pokazać, że coś zrobiłem :)

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 17:43:07 przez redstonecraftpl
[#99] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #98

Widzę że świeże mięsko jesteś szeroki uśmiech. Jak to się stało że ktoś w twoim wieku zainteresował się Amigą? Niesłychane i pocieszające. OK
[#100] Re: Projekt: Kreskówki!

@Radek_Cz, post #99

*OFFTOP NA PROŚBE*
Na początek był wielki wybuch. Potem się rozchorowałem i nie miałem co robić. Poprosiłem tatę aby mi znalazł jakąś rozrywkę. Wtedy prawdopodobnie zadzwonił do mojego wója, który kiedyś miał amige 600, 1200 i cd32(w tej kolejności), zadzwonił z prośbą aby polecił mu jakąś gre, w którą mógłbym zagrać. Za godzine na lapku miałem WinUAE z superfrogiem na pokładzie ;)
I tak się to zaczeło. Potem w wieku 11 lat(chyba) zacząłem się rozglądać na alledrogo za amigą. Troche czytałem w tamtym czasie o amigach na wikipedii, stwierdziłem że najlepiej będzie, kiedy kupie 1200, lub 600. Ponieważ nie było wtedy na alledrogo 1200 w przyzwoitej cenie, szukałem 600. No, po jakimś miesiącu wreszcie udało mi się kupić swoją własną amige. Potem, były ferie zimowe :) Pojechałem do mojego wója, troche podrasowaliśmy moją amisię (CF, stery do PCMCIA, dostałem kabel Amiga-Euro, dostałem furę dyskietek itd.) Zainstalowaliśmy workbencha(no pojechałem na 3 dni workbench był dopiero 3 dnia, bo za dobrze się bawiliśmy przy pinballu ;D). Potem pojechałem, w domu ogarnąłem temat adf, ściągnąłem adf to disk(czy jak ten program się nazywa...), powgrywałem gry na dyskietki(chyba tylko simcity najpierw). Potem pojechałem jeszcze raz do wója. Polecił mi wtedy galage deluxe. No i od tamtego czasu chyba w nic innego na amige nie grałem :) cośtam w zlagowanego Wings of Fury (jak to działa to ja nie wiem, jest to w końcu gra na 1200), ale grałem wtedy głównie w galage.
No i to wszystko ;p

SORY ZA OFFTOP
PS: wejdźcie na alledrogo.pl ... troche drogo ta domena ;D

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 18:27:13 przez redstonecraftpl
[#101] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #98

Zamiast zapisać animację zapisałeś sekwencję obrazów - albo inaczej: zamiast wejść do menu Anim i tam wybrać opcję Save, kliknąłeś w File a następnie Save (następnie podałeś ile klatek chcesz zapisać Frames 1 to 30) i tak zapisałeś sekwencję, zamiast animacji. Żeby teraz wczytać te poszczególne klatki jako animację musisz wybrać z menu File opcję Load, wybrać pierwszy obrazek z sekwencji a następnie w # of Frames podać ilość klatek, która ma zostać wczytana - czyli 30. No i kliknąć Load. ;)



Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 18:41:56 przez APC74
[#102] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #101

Dzięki :)
Co do amatorszczyzny jaką popełniłem, następną animacje przenoszę do photoshopa i robię z niej gifa ;)
[#103] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #102

Zassaj Personal Painta 7.1, on może zapisywać animacje amigowe jako gifowe. Może też więcej, dzięki sporej ilości dodatkowych skryptów.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 19:29:40 przez Radek_Cz
[#104] Re: Projekt: Kreskówki!

@Radek_Cz, post #103

A włącze go na mojej a600 1mb chip?
[#105] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #104

Nie. Nie uruchomisz PPainta 7.x na A600.

Przy okazji animka w DPaincie i zabawa z narzędziami Perspective oraz Move:



Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 19:57:12 przez APC74
[#106] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #105

Fajne :) Ja jakąś swoją prostą animke wrzuce jutro, koło południa, bo musze:
Wstać, zrobić animke, zgrać tą animke na mmc, odpalić lapka, odpalić ps 5.0, zamienić to na gifa, otworzyc gimpa, zapisac jako animacja. Tyle
[#107] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #105

Całkiem ładny efekt tSzYDee OK
[wyróżniony] [#108] Re: Projekt: Kreskówki!

@BULI, post #107

Zajrzałem przed chwilą do Hyde Parku i znalazłem tam odkopany wątek o Bad Apple!! manii, no i przypomniało mi się, że przecież ja też popełniłem coś w tym temacie dawno temu, ale jakoś nigdy nie pochwaliłem się tym nikomu. Najwyższa pora to zmienić.
Narzędzia pracy to MainActor Broadcast do przeróbki AVI na Anim5 i PersonalPaint z moim skryptem Arexxa jeżdżącym po klatkach animacji (również moim) filtrem robiącym coś w stylu wytłoczenia w metalu... Po zapisaniu obrobionej animki MainActor złożył ją na nowo w avika.
Screen z filmiku...




i link do avika

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 00:37:00 przez APC74
[#109] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #108

Fajne OK
[#110] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #108

Mnie też się podoba :)
[#111] Re: Projekt: Kreskówki!

@APC74, post #108

Fajna przeróbka OK

P.S. Głos wyciszyłem, bo nie dałem rady z tym głosikiem
[wyróżniony] [#112] Re: Projekt: Kreskówki!

@redstonecraftpl, post #1

to moja kreskówka wykonana w Deluxe Panit w 1993 roku:)

link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem