kategoria: CDTV
[#271] Re: CDTV rozbudowa

@san_u, post #270

Witam.

Wracam do tematu mojej CDTV bo mm już dla niej miejsce :). W końcu dorobiłem się pokoju na moje sprzęty. Botuję już moją CDTV z karty CF jednak poddałem się i wymieniłem kickstart na 3.1. Dzisiaj próbowałem zainstalować CD-ROM na workbenchu przy pomocy IDE-fix. Podczas instalacji program wykrywa urządzenie na cdtv.device jednak po zakończeniu instalacji nie jestem w stanie korzystać z napędu. BootROM mam w wersji 2.7. Podpowiecie czego brakuje ?


3
[#272] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #271

bootrom ci sieje zamęt
pomysł
potrzebujesz najnowszą wersje bootrom: v2.35
:)



https://cdtvland.com/os235/



Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 13:04:13 przez Cezarykl
1
[#273] Re: CDTV rozbudowa

@Cezarykl, post #272

???????????????
Kupiłem kiedyś BootROM 2.7 od fotoman'a na Allegro. To chyba nowsza wersja jest ? Czy numeracja idzie w dół ? Czy może obaj piszemy o czymś zupełnie innym ?
[#274] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #273

7 jest mniejsze od 35 ... wiec idzie w górę !
i nie ma nowszej wersji niż 35 :)
:



CDTV OS 2.35 is an unofficial update to the Commodore CDTV Operating System ROM. It is the first major update to the ROM since 1992. The 2.35 update does the following things:

It restores all functionality to the CDTV player that was lost in the 2.0, 2.7 and 2.30 updates.
It adds compatibility with 68030 accelerators and 32-bit-Fast RAM
It adds some quality of life features and fixes some bugs.



Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 13:18:36 przez Cezarykl
[#275] Re: CDTV rozbudowa

@Cezarykl, post #274

A jest tu ktoś z Opola lub okolic kto może zaktualizować mi te kości ??

W sumie już kupiłem. Ktoś na Allegro Loklnie sprzedawał.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 13:32:59 przez ViruS
[#276] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #275

Mam takie kości już zaprogramowane 2.35
1
[#277] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #275

Jesteś z Opola? Ja też
[#278] Re: CDTV rozbudowa

@kubaslonka, post #277

Podgrzewam temat :)

Czy ma ktos schemat, jak zbudowac "CDTV joystick interface", chodzi mi o ten wpinany w port cdtv z wyjsciem na joy i mysze.
[#279] Re: CDTV rozbudowa

@kubaslonka, post #277

Jesteś z Opola? Ja też


W sumie to już bardziej z Niemodlina od pół roku. Ale ostatnie 14 lat mieszkałem w Opolu. Nadal jednak w Opolu pracuję. Jak coś to pisz na priv.
[#280] Re: CDTV rozbudowa

@Cezarykl, post #274

2.7 jest większe, chyba że chodzi wam o 2.07 szeroki uśmiech
[#281] Re: CDTV rozbudowa

@Ralpheeck, post #280

2.7 jest większe, chyba że chodzi wam o 2.07


Dokładnie 2.7 jest większe wg normalnej logiki. Ja po prostu zapomniałem zastosować w tym przypadku logikę amigową :)
[#282] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #281

Nie wiem jaką logikę stosujesz, ale w każdym środowisku 35 jest pięciokrotnie większe od 7 ;)

2.7 - wydanie 2, wersja 7
2.35 - wydanie 2, wersja 35 (więc nowsze)

ale gdyby było 2.3.5 to byłoby niższe od 2.7 ;)
2
[#283] Re: CDTV rozbudowa

@alt_, post #282

W każdym?
Napisz do Pani z matematyki, i zapytaj, albo poproś żeby wstawiła znaczek co jest większe "<" albo ">" pomiędzy tymi dwoma parami liczb:
35 i 7
2.35 i 2.7

Dawaj znać co Ci odpisze :)



Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 14:16:14 przez Ralpheeck
[#284] Re: CDTV rozbudowa

@Ralpheeck, post #283

2.35 2.7
W Polsce to niepoprawny zapis, znakiem punktu dziesiętnego jest przecinek. Więc pytanie co to ma oznaczać... Natomiast jeżeli chodzi o wersje oprogramowania to nawet w dokumentach Commodore była mowa, że ten zapis to dwie liczby oddzielone kropką, a nie ułamek. Tylko niekumaci cisną, że to jednak ułamek.
2
[#285] Re: CDTV rozbudowa

@Krashan, post #284

No i trafiony zatopiony, przez ORP Krashan, krążownik i niszczyciel dobrej zabawy.
3
[#286] Re: CDTV rozbudowa

@alt_, post #282

Nie wiem jaką logikę stosujesz, ale w każdym środowisku 35 jest pięciokrotnie większe od 7 ;)

2.7 - wydanie 2, wersja 7
2.35 - wydanie 2, wersja 35 (więc nowsze)

ale gdyby było 2.3.5 to byłoby niższe od 2.7 ;)


Mniejsza z tym. Mam teraz inne pytanie dotyczące wersji 2.35. Mam włożoną kartę CF Transcend 4GB 133x, bo taką udało mi się kupić. Całość podłączona jest do Wicherka CDTV, i mam mały kłopot z botowaniem. Czasem Amiga startuje z karty, a czasem po chwili wczytywana zresetuje się, a jeszcze innym razem nie wystartuje wcale. Zauważyłem że jak dioda od dysku mignie podczas uruchomienia lub resetu to potem wystartuje z CF a jak nie mignie to tak jak by jej nie widziało. Czy to może być wina karty CF ? Czy ten nowy boot rom 2.35 tak już ma ?
[#287] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #286

1) czy kondensatory są wymienione?
2) czasami są duże problemy z kartami CF, więc przetestuj inne.
3) przy włączaniu CDTV, spr wcisnąć klawisz ESCAPE na pilocie, ciekawe czy coś się zmieni.
[#288] Re: CDTV rozbudowa

@Cezarykl, post #287


1) czy kondensatory są wymienione?


W zasilaczu tak. Reszta nie bo okazało się że s w bardzo dobrym stanie. Sprawdzone przez profesjonalną firmę.
MakiTech z Opola. Polecam. Dzisiaj sprzęt odebrałem.

2) czasami są duże problemy z kartami CF, więc przetestuj inne.


Instaluję system właśnie na karcie 256 MB, ale jest tak samo.

3) przy włączaniu CDTV, spr wcisnąć klawisz ESCAPE na pilocie, ciekawe czy coś się zmieni.


Problem chyba jest z zasilaniem z Wicherka bo czasem trzeba kilka resetów żeby karta zadziałała. Ale jak już ruszy to potem już działa OK. Aż do któregoś restartu po którym historia się powtarza.
[#289] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #288

Problem chyba jest z zasilaniem z Wicherka bo czasem trzeba kilka resetów żeby karta zadziałała. Ale jak już ruszy to potem już działa OK. Aż do któregoś restartu po którym historia się powtarza.


spr miernikiem jakie masz napięcia na samym wicherku
:)
[#290] Re: CDTV rozbudowa

@Cezarykl, post #289

spr miernikiem jakie masz napięcia na samym wicherku
:)


Żebym to ja się jeszcze na mierniku tak dobrze znał.
[#291] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #290

Możesz spróbować polać podstawkę czystym alkoholem albo izopropylowym i na mokro Wicherka włożyć. Inżynierowie z C= poszli na łatwiznę i zamiast dwóch pól zasilających w podstawce, dali tylko jedno więc teoretycznie, bardziej prądożerne jednostki mogą mieć w jakichś rzadkich przypadkach problem. Tyle możesz zrobić sam skoro z miernikiem po przyjacielsku jeszcze nie rozmawiasz, ewentualnie z ciekawości możesz wyciągnąć układ U75. Na płycie CDTV jest też układzik wyglądający jak tranzystor odpuszaczający reset, gdy zasilanie jest w normie, ale nie jestem pewien, czy on tylko raz przytrzymuje reset, czy potrafi go zapodać ponownie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem