kategoria: CDTV
[#241] Re: CDTV rozbudowa

@orila, post #240

[#242] Re: CDTV rozbudowa

@orila, post #241

Widzę, że masz ten adapter joysticków i zastanawiam się, czy jego autor miał kiedykolwiek CDTV w ręku, ponieważ nie można założyć jednej z tasiemek z powodu kondensatora, a gdyby złacza były przesunięte , to wszystko by pasowało.
[#243] Re: CDTV rozbudowa

@sanjyuubi, post #242

Tasiemki jakiś czas temu były podpięte... piny są podniesione lekko do góry i dało się wpinać taśmy. Choć faktycznie projekt mógłby być lepszy, kupiłem raczej z ciekawości. Ostatnio nie używam tego adaptera, mam inne (przez złącze myszy, bez potrzeby dokładania tasiemek).
[#244] Re: CDTV rozbudowa

@orila, post #241

Jeśli kogoś interesuje to sprawdziłem już na 3 napędach CD od CDTV wymianę lasera wraz z pełnym recapem. Nowa metoda wymaga tylko wymiany jednego gniazda aby nie trzeba było wymieniać taśm lasera. Największą zabawa to kalibracja... na razie robię na czuja...bo nie mam jeszcze metody precyzyjnej kalibracji..., ale jak dotąd na wszystkich napędach dało się zbootować CDTV.
[#245] Re: CDTV rozbudowa

@orila, post #244

Możesz zarzucić zdjęciem do graffiti, może należałoby zmierzyć, poziom sygnału z lasera oscyloskopem w sprawnym napędzie, bo gdzie jest RF, to chyba nie wiadomo w napędzie CDTV? Ostatnio jak oglądałem PCB napędu, to nie znalazłem takiego opisu.
[#246] Re: CDTV rozbudowa

@WyciorX, post #245

Zdjęcia są w linku kilka postów wcześniej. Każdy laser jest odrobinę inny więc ma inne sygnały. Odpowiednio skalibrowana elektronika powinna dać optymalny sygnał wyjściowy. Tylko nie wiem gdzie go szukać na PCB. Generalnie napęd jest sprawny, czyta bez problemu, ale nie koniecznie optymalnie. Na oko nie da się idealnie, bo jest 6 pokręteł Trzebaby znać idealny wzorzec i gdzie go łapać na PCB.
[#247] Re: CDTV rozbudowa

@wilkwcieniu, post #1

Podbijam temat. Mam zamiar wziąć się za moją najbardziej ignorowaną amigę i rozszerzyć do jakiegoś operacyjnego poziomu. Pytania:
- Jaka z dostępnych kart pasuje gabarytowo do cdtv i zawiera jakieś 68020, 8MB fastu i CF?
W wątku na amibay'u jest napisane że Matze 020 nie pasuje do cdtv :( Są jakieś inne wersje lub inne akceleratory?
- Czy można wsadzić bez problemu Inyvision ECS, czy trzeba mieć adapter, czy nie ma miejsca? Na stronie icomp nie ma wymienionego cdtv :(
- Bootromy i kick 3.1, czy jeżeli je wymienię to cdtv będzie szło na bootscreen z dyskietką. Czy jest możliwość jakiegoś przełączenia wtedy w tryb cdtv? Jakimś przełącznikiem czy w jakimś menu? Da się to wszystko upchać? (Karta 020, IndiECS, romy)
Ostatnie pytanie. Czy cdtv ma baterię i czy ona wylewa?
[#248] Re: CDTV rozbudowa

@Ralpheeck, post #247

Nie ma baterii i nie wylewa.
Tak, trzeba wymienic bootromy wtedy 3.1 jest ok.
Ja mam karte projektu Matze z 68010 8 mb fast i ide.
[#249] Re: CDTV rozbudowa

@Ralpheeck, post #247

Za to wylewają kondensatory, miałem dwie płyty w których to się stało. W dwóch CDTV także miałem problem z wykrywaniem płyty (napęd "szturchał" płytą za słabo), tu także pomogła wymiana kondensatorów.
[#250] Re: CDTV rozbudowa

@Ralpheeck, post #247

Savyna68k + M68010 + 2MB chip + adapter CF zamiast czytnika kart pod klapką + Rom3.1 + BootRom2.7 + interfejs joy+myszka. Taki konfig będzie ok.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 19:29:22 przez BenHur

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 19:30:15 przez BenHur
[#251] Re: CDTV rozbudowa

@Ralpheeck, post #247

CS-Lab pracują nad Warp CDTV60 :D
[#252] Re: CDTV rozbudowa

@kamilus, post #251

No właśnie przydałby się tak 020-030 do gier.
A z tym Warp'em to nawet całkiem opłacalne jak się ma rev6.






1
[#253] Re: CDTV rozbudowa

@BenHur, post #250

Ja ostatnio wziąłem się za rozbudowę mojej CDTV. Dokupiłem Przełącznik z Romami, BootRom 2.7, czytnik kart CF pod klapkę od Archi-TECH, interface myszy i joysticków oraz Wicher CDTV. Poskładałem to wszystko do kupy, ale faktycznie przy interface myszy i joya blokuje kondensator. To jednak rozwiążę przez przelutowanie go. Największy jednak problem mam z czytnikiem kart CF. Kupiłem najdłuższą taśmę 44 PIN dostępna na allegro (26 cm) ale niestety ona jest za krótka. Efekt jest taki żeby ją podpiąć na styk musiałem taśmę puścić od strony wyświetlacza, po procesorze i jeszcze ją obrócić. trasą obok zasilacza brakuje kabla i nie da się podłączyć.
W związku z tym ma pytanie czy ktoś ma lub wie gdzie można kupić dłuższe kable (bez Aliexpress) lub ma przedłużacz takiego kabla min 15 cm ? Takie przedłużacze są dostępne na Aliexpress jednak chciałbym uniknąć rejestracji na tym serwisie tylko po to żeby kupić jeden kabelek.
[#254] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #253

Kupić samą taśmę i końcówki i zacisnąć własnoręcznie, wtedy zrobisz taką długość jak potrzebujesz. Albo mniej wygodne i trochę ryzykowne rozwiązanie - połączyć dwie taśmy godpinami. Jeszcze możesz adapterem IDE 40/44 przejść i wtedy z długością nie powinno być problemu.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 12:54:47 przez Adinfo
[#255] Re: CDTV rozbudowa

@Adinfo, post #254

Rozważam też taką opcję
[#256] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #255

Takich taśm na allegro nie widzę na metry. Trzeba by sprawdzić np. w sklepie TME czy mają - wtedy ta opcja pierwsza powinna być do realizacji - z zaciskaniem dowolnej długości taśmy (w granicach rozsądku) np. 50cm
Ewentualnie kupić płaską taśmę kolorową, która powinna ma taki sam raster.
[#257] Re: CDTV rozbudowa

@Adinfo, post #256

Trzeba by sprawdzić np. w sklepie TME czy mają - wtedy ta opcja pierwsza powinna być do realizacji - z zaciskaniem dowolnej długości taśmy


Bardziej rozważam opcję łączenia przez goldpiny. Raz kiedyś zarabiałem taśmę i jakoś nie bardzo mi to szło więc z tym chyba dam sobie spokój.
[#258] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #257

Taśmę w złączu mocujesz z pomocą niewielkiego imadła - na wyczucie zaciskasz i jest idealnie. Dziesiątki (jeśli nie setki) złącz w ten sposób zarabiałem i nigdy nie było problemów.
[#259] Re: CDTV rozbudowa

@Adinfo, post #256

W TME są te przewody, ale tylko całe rolki (30 metrów zazwyczaj). Zaciskanie imadłem, jak proponuje wali. Trzeba tylko pamiętać, żeby kabel ustawić dokładnie prostopadle do wtyku.
[#260] Re: CDTV rozbudowa

@Krashan, post #259

W TME są te przewody, ale tylko całe rolki (30 metrów zazwyczaj). Zaciskanie imadłem, jak proponuje wali. Trzeba tylko pamiętać, żeby kabel ustawić dokładnie prostopadle do wtyku.


Hmm, może i z imadłem dało by radę. Ale 30m to karte bedę miał w garażu a Amigę w domu ;D
Jak ten kabel się fachowo nazywa bo błądzę w gąszczu kabli ?

Już znalazłem :)

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 13:12:10 przez ViruS
[#261] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #260

Taśmy mam na dowolny wymiar od ręki jeśli chodzi o 44pin, wedle użytkownika.
2
[#262] Re: CDTV rozbudowa

@Architect1200, post #261

Taśmy mam na dowolny wymiar od ręki jeśli chodzi o 44pin, wedle użytkownika.


W takim razie sprawdzę dzisiaj po pracy jakiej długości musiała by być ta taśma i dam Ci znać na pw
[#263] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #262

Czy robił ktoś u nas projekt takiej karty? Bardzo fajny pomysł. Jest to gdzieś udostępnione?
[#264] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #262

W końcu chciałem podłączyć kartę CF do CDTV, jednak jak się okazało nie działa mi to ani z kartę 4GB ani z kartą 256 Mb. Myślałem że to wina zbyt długiej taśmy, ale na długiej i na krótkiej jest to samo. Potem myślałem że może walnięty jest adapter do CF. Ale na A600 wszystko działa poprawnie. Zainstalowałem system na obu kartach. A CDTV nie startuje z nich. Kick jest 37.350 w boot menu raz jest widoczne urządzenie CC0 a raz nie, nawet jak jest widoczne to nie da się z niego wystartować. Czy to jakiś problem z zasilaniem karty CF?
[#265] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #264

A to Ty chcesz wystartować z CC0: przy użyciu CF ?
Tak się nie da.

Napisz dokładnie co gdzie podłączasz, bo może się okazać że coś już sie uszkodziło.
[#266] Re: CDTV rozbudowa

@Norbert, post #265

A co tu pisać. Interface CF do CDTV podłączyłem do ide w Wicher CDTV wszystko jest podpięte jak trzeba.








[#267] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #266

Piszesz tak

Kick jest 37.350 w boot menu raz jest widoczne urządzenie CC0 a raz nie, nawet jak jest widoczne to nie da się z niego wystartować

więc mnie to zaskoczyło, że chcesz żeby wystartować z CC0 za pomocą CF i do tego na CDTV.
Sugeruje też to że pewnych rzeczy nie wiesz i dlatego było moje pytanie.

Najpierw odpal cdtv z dyskietki i sprawdź czy Amiga widzi dysk.
Użyj HDtoolbox. Wpisz w tooltypes ikony odpowiednie device które obsługuje dysk na Wichrze

Jak zasilacz adapter CF ?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:47:05 przez Norbert
[#268] Re: CDTV rozbudowa

@Norbert, post #267

Co do tooltypes to faktycznie nie mam pojęcia co tam wpisać. Wcześniej jak odpalalem HDtoolbox to nie widział żadnego urządzenia. Co do zasilania to tylko to standardowe z taśmy. W A600 na takim podłączeniu wszystko działało i w boot menu dysk był widoczny.
[#269] Re: CDTV rozbudowa

@ViruS, post #268

Podgrzewam temat, bo udało mi się dostać 30t. Są tam 3 kabelki do podpięcia, na wiki czytam:


OVR – Override gary cycle, the card will work without this signal, but it may attract some issues when using DMA drives. Connect this signal to GARY pin 29
INT2 – IDE drive interrupt signal, not required if IDE drive is not your choice, without this signal IDE drive will be incresibly slow, but will work. Connect this signal to 6525B pin 30.
INT6 – interrupt signal for clockport, required for clockport devices utilizing interrupts, there is no way to connect this signal with hooks. An adapter for Paula with INT2/INT6 signals
should do the trick.


Ma ktoś jakieś zdjęcie gdzie to dokładnie popodpinać? Bo boję się coś zchrzanić :(
[#270] Re: CDTV rozbudowa

@Ralpheeck, post #269

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem