kategoria: Programy
[#31] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@stachu100, post #29

stachu, ta wypowiedź to niepotrzebna wycieczka osobista. Proszę trzymać się tematu a wyzwiska oszczędzić na dział "Rzeźnia" albo wiadomości prywatne (jest już taka funkcjonalność na PPA).
[#32] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Logo startowe do AMIGI 600
[#33] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@LESZEK75, post #1

Z chęcią też bym sobie skombinował logo startowe, ale coś Indi MK2 nie daje rady z trybem LORES bo ekran skaszaniony jest... as przy próbie odpalenia DblPal wywala mi że nie może otworzyć ekranu... :/
[#34] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@Dorian3d, post #21

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego AWS na 1260 wyświetla artefakty jak na zdjęciu?:


Na blizzardzie 1230 jest wszystko ok.
[#35] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@ponior, post #34

moze to wina jakiegos patcha?
[#36] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@ponior, post #34

Właśnie
Na ACA1233N też mam taki obraz z artefaktami
A pamiętam że na Blizzard 1230 kolega miał wyświetlanie dobrze
Rozwiązał ktoś ten problem ?
[#37] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@Kulamario, post #36

Mnie ja blizzardzie 1260 wyświetla logo aws dobrze. Tzn bez artefaktów
[#38] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@Amigo-A1200-040, post #37

To w czym tu jest problem
Za na ACA1233N nie chce ?
[#39] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@Kulamario, post #38

Jestem również od niedawna posiadaczem AC1233n ktoś może polecić jakiś fajny ekran startowy ? Zależy mi żeby było jakieś fajne logo, muzyczka w tle i minimum 4 opcje bootowania do wyboru. No i musi chodzić na ACA1233n bo widziałem że inni koledzy mieli z tym problem
[#40] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@LESZEK75, post #1

Ja używam AmigaStart.



Tutaj dodatkowe obrazy.
[#41] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@Solo Kazuki, post #40

A można w tle ustawić jakaś muzyczkę i czy jest menu bootowania ?
[#42] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@Vader_CH, post #41

Jeżeli szukasz gotowca, możesz obadać ten katalog (który zawiera również program polecany przez kolegę Solo Kazuki): http://aminet.net/util/boot

Jeżeli jesteś obeznany ze skryptami AmigaDOS, możesz też samodzielnie przygotować ekran startowy. Edytujesz skrypt startup-sequence lub user-startup z katalogu S na partycji systemowej, tudzież wrzucasz program do WBStartup.

1. Muzyczkę, bądź dźwięki odegrasz za pomocą programu z: http://aminet.net/mus/play

2. Grafikę możesz też wyświetlić za pomocą programu stąd: http://aminet.net/gfx/show

3. Menu bootowania da się zrobić za pomocą systemowego programu Requestchoice.

Przykład wykorzystania:
REQUESTCHOICE >ENV:num "Boot menu" "Wybierz partycję bootującą" "DH0|DH1"

Po wyborze opcji (sprawdzasz za pomocą polecenia IF i zmiennej środowiskowej) dokonujesz niezbędnych przypisań i wykonujesz odpowiedni startup-sequence.

Żeby programy (albo skrypty) wykonywały się asynchronicznie (w wielozadaniowości) korzystasz z polecenia RUN.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 19:30:53 przez Hexmage960
[#43] Re: Logo startowe do AMIGI 600

@Hexmage960, post #42

Na razie moje umiejętności a raczej ich brak zmuszają mnie żeby raczej z korzystać z gotowca (na razie) bo ambicje mam większe :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem