kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 "Power On" po latach przestoju
Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem dużej amigi w wersji 2000 rewizja płyty to 4,3 do amigi dostałem kontroler scsi oktagon 2008 rev.3 amiga posiada dwa fdd i w miarę ładną obudowę.

Kosztowała mnie 150 złotych, kupiona jako nie sprawna tzn. sprzedawca poinformował mnie że próbował ją uruchomić i to penie zasilacz nie działa, w amidzie podczas transportu wypadła karta ze slotu zorro która troszkę się poobijała uszkodziła się nawet jedna ścieżka i wypadł z niej kwarc" jeśli to kwarc".

Co do zasilacza to ma spalony bezpiecznik, termistor ntc 4,7 widać skruszenie obudowy jedna ścieżka jest nadpalona, ktoś już wcześniej naprawiał i mostek zrobiony kabelkiem, właśnie chodzi o ten mostek tzn. miał chyba zimnego luta i odpadł z jednej strony czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć po co on był i co teraz z nim zrobić. Po za tym wylała bateria która została już usunięta, w dodatku amiga posiada przełącznik ks który był wymontowany czyli nie wiadomo co działo się z amigą.












ad.1/Czy ten rzekomy kwarc bo tak go nazwałem jest dobrze teraz założony tzn. kropeczką do góry i czy może pamięć zip do tego rozszerzenia można znaleźć w jakimś rozszerzeniu do amigi 500.

Pozdrawiam.
[#2] Re: Amiga 2000 "Power On" po latach przestoju

@amizet, post #1

wiem że pytanie co do pamięci było głupieok, racja uświadomiłem się sam, odpowiednią pamięcią powinna być ta "TC514400AZ-60" jet np: tutaj link ale jej cena jest troszkę wygórowana, a co powiecie na zastosowanie pamięci "SOJ20" np: TC511002AJ80 tutaj link czy ta pamięć była by kompatybilna, oczywiście po małych przeróbkach z adaptacją

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 21:44:45 przez amizet
[#3] Re: Amiga 2000 "Power On" po latach przestoju

@amizet, post #2

Tu były ale niestety skończyła się aukcja.

trochę droga przesyłka, ale myślę, że się opłacało. Zawsze możesz zapytać tego gościa, jeśli masz konto na amibay.com

Sam u niego kupowałem 32 kostki - 16MB
[#4] Re: Amiga 2000 "Power On" po latach przestoju

@glichtanski, post #3

Nie mam konta na amibay ani też na ebay, kiedyś sobie założę, ale cena w tym sklepie jest podobna link wychodzi coś koło 350 z wysyłką oczywiście za 14 kości, bo cztery już mam ale to dalej trochę dużo.

Co do kości "SOJ20/26" sugerowałem się tym wątkiem link można tam przeczytać "Zapłaciłem wtedy za 16 sztuk coś koło 70zł" czyli jeśli kupił bym kości do stu złotych to się jeszcze opłaca, tak to jest trochę nie opłacalne.

Tutaj na amibay były te "tc514400az60" link czyli powinny pasować.

Tak czy tak temat pamięci Fast jest na dalszym planie, na razie muszę ją uruchomić pomyśleć też o pamięci chip tutaj jest opis na 2mb chip w txt link.

Wiem że jest jeszcze rozszerzenie mini megi tutaj zostało chyba wykonane link

Może mi ktoś przetłumaczy tego txt do 2mb/chip, to wtedy mógł bym to wykonać tylko jeszcze trzeba zdobyć odpowiedni agnus, ale nad tłumaczeniem pomyśle jutro.
[#5] Re: Amiga 2000 "Power On" po latach przestoju

@amizet, post #4

Kup od chińczyków Poproś kogoś kto ma konto ebay i po sprawie.
[#6] Re: Amiga 2000 "Power On" po latach przestoju

@zyga64, post #5

I tak chyba zrobię tylko sam sobie założę konto na ebay i pay-pala, jedyne rozsądne rozwiązanie w sumie zawsze można coś kupić w rozsądnej cenie, ale jeszcze poszukam tych SOJ20 występują w 4mb simmach, czy pamięć EDO się nadaje czy w ogóle pamięć z simm by się nadała.
[#7] Re: Amiga 2000 "Power On" po latach przestoju

@amizet, post #6

Co byście powiedzieli na te np: "hy514400aj-70" w ogóle to te "tc514400az60" też występowały jako SOJ20/26
[#8] Re: Amiga 2000 "Power On" po latach przestoju

@amizet, post #7

Znalazłem tą która jest bliska ideału czyli "tc514400asj-80" tylko czy nie będzie za wolna.
[#9] Re: Amiga 2000 "Power On" po latach przestoju

@amizet, post #1

Ogólnie to mam mały problem przy reanimacji mobo, nie wiecie może czy jest gdzieś jakaś rozpiska z

punktami od procesora do poszczególnych punktów na płycie głównej czy jedynie zostają schematy,

jest gdzieś schemat do 4,3 czy może te ścieżki biegną tak samo w każdej rewizji.

Następnie czy amiga wykona autotest gdy np: kondensatory są nie sprawne bo jeszcze ich nie

wymieniłem tzn: udało mi się osiągnąć niebieski ekran tylko było sporo zakłóceń nie był czysty ale

nagle znikł i jest czarny czyli regres.

Przejdźmy dalej, czy zastosowanie podstawki pod cpu sil jednorzędowej to dobry pomysł /tzn. czy

do podstawek sil stosuje się kołki sis, czy może da się tam włożyć elementy dip i będzie dobry

styk/ czy może lepiej zostawić starom obudowę dil i powkładać nowe piny.

Czy a2k potrzebuje klawiatury do startu bo jeszcze nie zrobiłem na razie chciałem uruchomić mobo,

więc nie wiem co tam dzieje się na caps locku.


ps. tak offtopując to czy ALynx zadziała na a600 z 2mb chip będzie się dało wejść na aminet czy

dać sobie spokój i cieszyć się amiftp. /tzn ALynx działa tylko coś mam jeszcze złe skonfigurowanie i

się chyba 530 pokazuje nie pamiętam dokładnie jak sobie nie dam radę to założę nowy

temat i wrzucę logi ze snoopa .

pozdrawiam...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem