kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV
[#31] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Duracel, post #30

Czas wyświetlenia na ekranie tego obrazka. Jest za szybki na osmiobitowca.


Pozdrawiam
[#32] Re: Amiga w filmach super strona !!

@RadoslawF, post #31

Moim zdaniem nie jest za szybki i jest wyświetlany przez oryginalnego C-64.
[#33] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Duracel, post #30

Ja mam ogromne wątpliwości, że podczas kręcenia filmu bawili się w użycie prawdziwego C64, ba, jestem pewien, że tego nie zrobili. Po pierwsze widać to po obrazie - wyświetlanie obrazu w PAL przy 50Hz "zabiłoby" obraz odbierany przez kamerę (nawet jakby kombinować z shutterem i jakąś synchronizacją to widać było by miganie), poza tym, kto by się bawił w pisanie czegokolwiek na starym C64 skoro lepiej, wygodniej, a co najważniejsze bardziej efektownie można zrobić na współczesnym sprzęcie. Panie - tu się liczy efekt końcowy i kasa, a nie jakieś tam sentymenty ok, racja
[#34] Re: Amiga w filmach super strona !!

@gorzyga, post #33

Świat telewizji opiera się na iluzji i niedopowiedzeniach, najpierw kamera pokazuje ładną willę a potem scenę w domu i wszyscy zakładają ze to w pokazanej willi, podobnie jest z komputerami, najpierw pokazali C64 a potem zrobili najazd na monitor i wszyscy (prawie) są pewni że obraz na monitorze wyświetlił pokazany wcześniej C64. Czasami zdarza się zbliżenie na te komputerki od tyłu czy z boku i widać że nie są do niczego podpięte.


Pozdrawiam
[#35] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Duracel, post #32

"Jeśli wygram dasz mi Fundację z autografem Asimova" OK
[#36] Re: Amiga w filmach super strona !!

@KJB, post #35

W filmie od miejsca 0:38:36 na ekranie monitora w lewym górnym rogu robią się zakłócenia i że niby ktoś "siedzi na lini"... ahahhahah :) To że jak? Ekran jest odświeżany w czasie rzeczywistym przez połączenie modemowe? Bez jaj :P

No ale film fajny, retro, C64 itd.
[#37] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Duracel, post #32

W którym momencie filmu i skąd pewność że gif?
[#38] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Dorian3d, post #1

[#39] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Dorian3d, post #38

Ktoś tu nawet ma równie paskudnie pomalowaną A1200.


Pozdrawiam
[#40] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Dorian3d, post #38

Hehe :D I jeszcze ten ruski wymiotuje
Spaskudzili tym kolorem z deka:)
[#41] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Dorian3d, post #38

Było już kiedyś na forum :)
[#42] Re: Amiga w filmach super strona !!

@tom256, post #3

Dzisiaj oglądałem The Simpsons seria 21 odcinek w którym Homer został superbohaterem z komiksu. W czasie castingu clown Krusty wygłasza kwestię, którą dostał faksem. W pewnym momencie kończy i mówi, że skończył mu się tusz i pyta, czy ktoś wie gdzie można kupić tusz do Amigi
[#43] Re: Amiga w filmach super strona !!

@gorzyga, post #33

Ja mam ogromne wątpliwości, że podczas kręcenia filmu bawili się w użycie prawdziwego C64, ba, jestem pewien, że tego nie zrobili. Po pierwsze widać to po obrazie - wyświetlanie obrazu w PAL przy 50Hz "zabiłoby" obraz odbierany przez kamerę (nawet jakby kombinować z shutterem i jakąś synchronizacją to widać było by miganie)


Pamiętasz "Gry Wojenne"? Czy wtedy mieli jakiś problem z kręceniem obrazu z C64 przesz kamerę?

Na filmie widać włączony C64, "wydarzenia" na ekranie monitora są idealnie zsynchronizowane z wciskaną klawiaturą przez bohatera. Nie wiem co by było bardziej problematyczne, nagranie ekranu C64 (patrz przykład "Gry Wojenne") czy synchronizowanie ruchów aktora przy C64 z jakimś PeCetem, który miałby go udawać gdzieś pod stołem.
[#44] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Duracel, post #43

A ówczesne PC-towe monitory były równie świetne jak Skoda 1000MB.
[#45] Re: Amiga w filmach super strona !!

@glichtanski, post #44

Co do Amigi w filmach to w Polskim filmie "Koniec Gry"

Koniec Gry

akcent wyraźny. Ktoś miły wrzucił cały film na YouTube zatem Ami (500 lub 500+) i DeluxePaint podziwiać możemy w czasie odtwarzania:

- 4m46s
- 20m20s
- 26m21s (tutaj sprzęt w całej okazałości :) )
- 27m06s
- 28m28s (tutaj nieźle się uśmiałem z dialogów, "maszyna do szycia..." )
- 37m18s
- 59m55s
- 1godz07m16s
- 1godz16m40s.

Jak widać sporo akcentów OK .
Swoją drogą fajna przygodówka - szkoda, że nie wydana :D .

Co ciekawe Amiga 500/500+ nie ma kontrolera HD, zatem projekt powstawał na Ami z góra 1MB lub 2MB Chip RAM . Myszka trumienka....., ehh to były klimaty. Polecam obejrzeć cały film, świetnie przedstawia czasy które nie wrócą... .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 17:09:35 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 17:10:31 przez Azzorek
[#46] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Dorian3d, post #1

A dziś wypatrzyłem monitor 1084 w filmie Więzienie (Prison) z 1987 (1988) roku



Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 23:40:02 przez SuperBuster11
[#47] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Dorian3d, post #1

Odgrzeję temat gdyż pojawił się jakiś czas temu mega serial fabularny pod tytułem HALT and CATCH FIRE. Opowiada on o rozkwicie informatyzacji z połowie lat 80. Co chwilę na ekranie pojawiają się C64 lub inne sprzęty z tamtego okresu. Pokazuje jak z małych garażowych firm powstają korporacyjne molochy. Serial produkowany przez AMC więc o jakość można być spokojnym.

co nieco z filmwebu:

http://www.filmweb.pl/serial/Halt+and+Catch+Fire-2014-684432#

zajawka:
https://www.youtube.com/watch?v=7KeQC_JQfhE

Polecam.
[#48] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Wiśnia87, post #47

Zacząłem oglądać ten serial, ale trafiłem na serial bardziej komediowy "Silicon Valley link
i zapomniałem o tym pierwszym. Ale HALT and CATCH FIRE dobrze oddaje klimat korporacyjny lat 80-tych.
[#49] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Dorian3d, post #1

[#50] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Duracel, post #43

@gorzyga
Ja mam ogromne wątpliwości, że podczas kręcenia filmu bawili się w użycie prawdziwego C64, ba, jestem pewien, że tego nie zrobili. Po pierwsze widać to po obrazie - wyświetlanie obrazu w PAL przy 50Hz "zabiłoby" obraz odbierany przez kamerę (nawet jakby kombinować z shutterem i jakąś synchronizacją to widać było by miganie)


@Duracel
...Nie wiem co by było bardziej problematyczne, nagranie ekranu C64 (patrz przykład "Gry Wojenne") czy synchronizowanie ruchów aktora przy C64 z jakimś PeCetem, który miałby go udawać gdzieś pod stołem.


Nie było mnie na planie filmowym, tak więc nie wiem czy faktycznie pod stołem znajdował się PC. A skoro został poruszony przez Was temat udawania komputera retro, to warto wspomnieć o ciekawym fakcie. Otóż nawiązując do wspomnianego PeCeta. Który miał by udawać Commodore 64, to w bieżącej chwili... nie jest to w ogóle problemem. Wystarczy użyć Keyrah
[#51] Re: Amiga w filmach super strona !!

@p0su, post #50

Oglądałem wczoraj Nowo Zelandzki film z 1991 roku - "The Boy from Andromeda". Dzieciaki używają w nim Amigi 1000 i 2000 do kontaktowania się z kosmitą oraz z pewnym robotem. A jaki program widać na ekranie? - Deluxe Paint. szeroki uśmiech

https://www.youtube.com/watch?v=HmRyHUZm80Q
[#52] Re: Amiga w filmach super strona !!

@ZbyniuR, post #51

Gdzie ty w tym strasznym filmie widziałeś DeluxePaint'a?
[#53] Re: Amiga w filmach super strona !!

@ZbyniuR, post #51

W ciekawe rejony Cię nosi. ;)

Ja wychowałem się na "Dzieciach Syriusza" - ta sama "stajnia" i podobny klimat, tylko że produkcja 4 lata wcześniejsza. Nawet sobie oryginała kupiłem w Nowej Zelandii. ;)
[#54] Re: Amiga w filmach super strona !!

@ZbyniuR, post #51

W której minucie jest Amiga ?
[#55] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Hubez, post #54

14:31, 55:20 wzwyż. Pełno Amigi normalnie. szeroki uśmiech
I ta jakość VHS - mniam! ok, racja
[#56] Re: Amiga w filmach super strona !!

@Daclaw, post #53

Dzieci Syriusza też oglądałem wczoraj/dziś, (ale tam nie ma Amig).
https://www.youtube.com/watch?v=iOHAr9wR86E&list=PL83DE505F4E503C21

A dziś jeszcze planuję zacząć Tajemnice wygasłych wulkanów.
Wszystkie 3 to SF dla dzieci z Nowej Zelandii.
https://www.youtube.com/watch?v=hJpUA3hQyO8

W BfA czasów nie zapisywałem, a nie chce mi się znowu przewijać. Ale nie kojarzę filmu w którym byłoby więcej scen z Amigami.
[#57] Re: Amiga w filmach super strona !!

@ZbyniuR, post #56

Ten drugi serial doczekał się kinowego remake'u.
[#58] Re: Amiga w filmach super strona !!

@ZbyniuR, post #56

Wszystko fajnie Amigi są, ale Deluxe Painta nie ma!
[#59] Re: Amiga w filmach super strona !!

@ZbyniuR, post #51

Najlepsze, że ten serial był swego czasu puszczany w TVP (akurat pamiętam, bo coś tam oglądałem). Ale to było prawie trzydzieści lat temu.
No i ten program to zdecydowanie nie jest DeluxePaint.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 14:30:11 przez recedent
[#60] Re: Amiga w filmach super strona !!

@recedent, post #59

Jeszcze raz: Boy from Andromeda
https://www.youtube.com/watch?v=HmRyHUZm80Q

15:46 - Deluxe Paint - wpierw dwa jednosekundowe ujęcia a potem animacja rozpadającego się klucza/trójkąta.

19:51 - A2000 - wyłączona

20:48 - A2000 - animacja na Deluxie

21:56 - Może to nie DP ale podobny program graficzny, na którym dziewczyna pisze jak w komunikatorze z kosmitą i to bez prądu hihi :D

26:00 - A1000 - w pokoju do którego wchodzą przez okno

29:14 - A1000 - sama się włącza i wyświetla ostrzeżenia

50:48 - A2000 - obsługuje kosmita, hmmm może to faktycznie nie jest Delux, przez kolejne kilka minut kilka ujęć, aż robot strażnik się do nich odzywa tekstem na ekranie. aż do 57:00 potem widać tylko róg monitora od tyłu.

57:06 - A1000 - koleś coś klika.

Ja ten film oglądałem a nie robiłem stopklatki. Czy ktoś zna nazwę tego programu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem