kategoria: A1200
[#61] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@amper, post #60

a mozna jakis konkretny link do tego?
[#62] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@selur, post #61

link

Masz leniuchu :D.
[#63] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@amper, post #62

O! dokładnie ten :)
[#64] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@PTR, post #36

Przyszedł kabel inny. I kurde problem ten sam. W dodatku nabyłem też kabel do podłączenia Amigi z monitorem przez RGB. I też dupa.
Reasumując. Dwie Amigi: 500 i 1200. Podłączam do monitora 1084S przez RGB (obraz jest ale taki bardzo niewyraźny, jakby gdzieś w oddali), podłączam przez kabel euro i przejściówkę (to samo).
Podłączam przez euro do tv kineskopowego. I na 500 i na 1200 nie mam obrazu. W tv mam dwa wejścia euro. Po podłączeniu do jednego z nich jest szary obraz. Po podłączeniu do drugiego są kolorowe paski poziome.
O co chodzi? Mam dwie Amigi z uwalonymi wyjściami video? Jak je podłączam przez chinch albo przez antenowe, to działają czy mam dwa kable uwalone? Choć osoba od której je kupiłem od dawna takie kable składa.
[#65] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@PTR, post #64

na tv jest mniej więcej coś takiego, ale kreski są bardziej kolorowe

http://obrazki.elektroda.net/75_1280485098.jpg

a taki jest mniej więcej po podłączeniu przez rgb do monitora 1084S

http://obrazki.elektroda.pl/8526669100_1316791046.jpg

[#66] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@amper, post #62

Ten sam sprzedający za 52 zyle ma przejściówkę 5+2, która oprócz akceptowania mychy na usb i ps2 robi też za switch mysz/joy, więc nie trzeba przekładać kabla w porcie myszy. Mam w a600 i jestem super zadowolony.
[#67] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@PTR, post #65

Na pewno masz amige ?
czy może commodore c 64 ? linkpomysł
[#68] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@Dorian3d, post #67

To jest ironia czy poważnie pytasz?
To zdjęcie nie jest moje, napisałem, że tak to mniej więcej wygląda
[#69] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@PTR, post #68

żart
[#70] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@Dorian3d, post #69

Ok, rozumiem, bo C64 też mam więc wiesz

Aha, problem nieaktualny, w sensie już działa wsjo :D
[#71] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@PTR, post #70

Hej hej. Moje boje z Ami dalej trwają.
1. Czy to normalne że Ami1200 oraz Ami500 podłączone do jednego z tv nie dają obrazu, a do innego tak? Oba crt i do obu przez euro podłączam. Przez chinch na obu jest obraz.
2. Tak jak już wcześniej pisałem chciałem do Ami1200 kupić pamięc/dopałkę. Ale tak patrząc na oferty na alledrogo to elsat 4MB jest za ok 200 zł.
A na RetroAmi za 370 zł jest ACA 1220 020/16MHz 128MB RAM. Opłaca się ją brać? Czy lepiej dołożyć i kupić ACA 1220 020/20MHz 128MB RAM? Droższe nie wchodzą w grę. No może jeszcze ACA 1220 020/25MHz 128MB RAM. Ale czy między tymi trzema jest różnica 20-25% jak między nimi w cenie?
3. Kusi mnie też ACA 500 68EC000/14MHz 2MB RAM. Same 2 MB do Ami500 widzę, że chodzą za ok 120 zł. A tu jeszcze dwa kickstarty, dwa gniazda dla kart Compact Flash.
4. Jeszcze jedno pytanie. czy telewizory lcd takie ok 20 calowe będą dobre do Ami?
Pozdrawiam i korzystając z okazji Szczęśliwego Nowego roku życzę

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 12:54:15 przez PTR
[#72] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@PTR, post #71

ad2.
Normalne. Widocznie ten TV ma euro ale nie ma RGB.
Mozliwe tez ze ma RGB, ale nie moze przelaczyc sie na tryb monitora.
Czasami pomaga wlaczenie na TV kanalu AV i dodatkowo teletekstu.
[#73] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@Norbert, post #72

Czasami pomaga wlaczenie na TV kanalu AV i dodatkowo teletekstu.

Potwierdzam miałem tak z PCtem podłączonym przez SCART do TV.
[#74] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@PTR, post #71

podbijam pytania, szczególnie odnośnie kart rozszerzeń i proszę o pomoc szeroki uśmiech
[#75] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@PTR, post #74

Moim zdaniem - jak brać ACA z 020 to tę najtańszą. Różnica prędkości jest praktycznie nieodczuwalna. A te 40 zaoszczędzonych PLN'ów możesz zainwestować w dodatkowy sprzęcik do Amigi - karę CF, przejściówkę CF/IDE czy CF/PCMCIA, myszkę, dyskietki, joystick, kabel AV, przejściówkę mysz PS2/Amiga... cokolwiek :)

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 10:52:57 przez mccnex
[#76] Re: Kupiłem Amigę i mam pytania

@PTR, post #71

ACA500 to użyteczny dodatek do A500, dodatkowo możesz tę samą kartę ACA1220 użyć zarówno w A1200 jak i w A500 wpinając ją pod złącze rozszerzeń ACA500.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem