kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Karty CF, Mediator, Minimig, NatAmi, Programy, Sprzęt
[#931] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #914

Wygląda GODNIE :D
Dużo świetnych klamotów, aż miło popatrzeć :).
Moją uwagę zwróciła książka do Visuala 6. Dawne dzieje, a tyle wspomnień :D
[#932] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #914

Wysoko podbiłeś poprzeczkę. Ciężko będzie Cię przegonić po takiej retro świątyni....
[#933] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #1

mój wygląda tak jak w grafiti, jak szanowny moderator-man ruszy swoje szlachetne siedzisko i wrzuci foty, które przesłałem 2 tyg. temu. btw radziłbym zrobić listę fot czekających w kolejce, bo w tym momencie to od chwili wysłania człowiek nie wie, czy te jego zdjęcia dalej czekają, czy zostały z jakichś przyczyn odrzucone, czy też porwało je ufo i moderator-man o niczym nie wie.
[#934] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Ralpheeck, post #932

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa. Opłacało się wydać fortunę :) a poważnie to żałuję, że my w Polsce płacimy krocie za byle g...o warte gdzieś tam max dolara...
[#935] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #934

A ile masz Atari ?
[#936] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Dorian3d, post #935

Atari i Amiga to moje pierwsze komputery, na nich uczylem sie programowac i scenowalem, ale to wylacznie Amigi sa dla mnie wazne, a Atari nie wiec nawet nie wiem ile ich mam, jakbym mial podawac z pamieci :)

Najwiecej mam SEG, bo w srodku maja mc68k :D ale tez nie mam pojecia ile, na pewno z kilkanascie...

mam w miare aktualny spis, inaczej bym nie ogarnal - http://szajb.us
[#937] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #936

Co to za muzyczka/demko leci w tle?
Coś z a2600?
[#938] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #936

Imponująca lista, ale CPC nie masz. :(

BBC nie jest nazwą firmy produkującej komputery, tylko nazwą niektórych modeli produkowanych przez Acorn. Akurat nie tego który posiadasz.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 04:28:15 przez ZbyniuR
[#939] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Bartek2075, post #937

To jest demo z 2600 odpalone na 7800, niestety nazwy nie podam, mam je wgrane na romie od bardzo dawna... Ta muzyka mi wyjatkowo siadla :)

Zbyniu - tak wiem, ale dopoki nic mi wiecej nie dojdzie do tej sekcji to tego nie ruszam (przy okazji poprawie), ale dzieki za uwage :)
[#940] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #936

Ale kolekcja. Robi wrażenie. Ja oczywiście szybki skan listy gierek i muszę z przykrością stwierdzić że nie masz żadnego Dizzy
[#941] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #914

Spora kolekcja OK
Po grach NES/SNES/N64 i Megadrive widzę, że masz zupełnie inne zainteresowanie jeśli chodzi o gatunki
Chciałbym mieć choć pół takiej piwnicy na swoje hobby Mi niestety musi wystarczyć na razie przestrzeń max 100x100x100cm
[#942] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@JacK_Swidnik, post #940

bo Ty masz wszystkie :P

Koyot1222 przeksztalc ja na 100x100x100x100 i bedzie super :D

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 07:56:52 przez juen
[#943] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #942

przeksztalc ja na 100x100x100x100 i bedzie super

W Blenderze se wymodeluję, to będzie jakiś "wstęp"
[#944] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Koyot1222, post #943

Ile retro można zmieścić w metrze sześciennym? hmmm
1 monitor, (najlepiej płaski), 1 klawiaturę, i zostaje trochę miejsca na pudełka ze softem (jeśli ktoś lubi nośniki magnetyczne), albo ze dwa inne komputerki/konsole (bez pudełka), które można wyciągnąć na wierzch jakby co. Ale soft wtedy tylko na Flashach. W obu przypadkach kabelki i rezerwowe manipulatory ograniczone do niezbędnego minimum. :)
[#945] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@ZbyniuR, post #944

100cm3? A jak się dobrze gospodaruje to też wystarczy

Od lewej, Megadrive, Snes, N64 (na czas wielkiego postu powędrowała do worka, żeby nie kusiła ). Na dole pełnowymiarowy Infinitiv 1200
Pudełka obok i pod sprzętem to pojemniki na karty oraz joypady.
Góra infinitiva często służy za półkę dla CD32 lub Pegazusa
[#946] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Koyot1222, post #945

Moje "szafki wstydu". Próbuję wmówić żonie, że wcale tak dużo tego nie ma ;)



1.
PS2 Fat
PS3 Fat
5x PS2 Slim
Xbox (dwa jeszcze skitrane)
Pegasus
Było jeszcze Nintendo Wii, ale właśnie wisi na alledrogo

2.
2x CDTV, jedna w komplecie z klawiaturą, myszką i nówką pilotem
C64 w pudełku
Magnetofon Datassette
Monitor 1084S
Sa stertą flopów A600HD

Po lewej 5x A500 i 1x A500Plus
Po prawej jeszcze jedna A500, 2x obudowa A500 i 1x obudowa A1200 pod Re-Ami

Kilka zasilaczy, myszki, joye, kable troche dyskietek i jeszcze jakieś rupiecie.

3.
1541, świeżo wyczyszczona, jeszcze nie testowana

4.
1541-II poddaje się właśnie czyszczeniu

5 i 6
A500 2,5MB (Elbox 2MB) KS 1.3 i 2.05 w pudełku
Myszka trumienka
Zasilacz

7. Magnetofon do C64

Teraz jak popatrzyłem na to to się zastanawiam czy żona łyka ten mój kit czy z litości udaje, że tego nie widzi ;)

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 20:08:27 przez panti1801
[#947] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@panti1801, post #946

Fajny stuff, zazdroszcze, moja cdtv jest gola :(
[#948] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #947

Ten zestaw CDTV fartem wychaczyłem w wiekszym zestawie sprzętu. Miała być jeszcze A1200 z 4MB Fastu, ale nie przypilnowałem się i gość mnie na nią przerobił i teraz głupa rżnie... ale to historia na inną okazję.

Jak zobaczyłem Twoją świątynie to normalnie szaczun :D zatkało mnie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 20:17:55 przez panti1801
[#949] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #914

Kolekcja szacun :) Miejscówa również :)
Ja za długo w domu mieszkałem i teraz od nastu lat jestem mieszczuchem (lenistwo) :P
Teraz nie mam miejscówki by wyeksponować listę, jaką mam ale cóż, może kiedyś ;)
[#950] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Koyot1222, post #945

A jakiś ekran do tego gdzie? :)
[#951] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #939

Uparty jestem
Znalazłem zacne demko
[#952] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@ZbyniuR, post #950

Może puszcza streamem na telewizor w pokoju gościnnym. nie wiem.
[#953] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@snajper, post #933

ok, może nie cały pokój, ale uporządkowane szuflady w amiszafce. Ponad 3 godziny zajęło mi ułożenie tego wszystkiego drunk (na niebiesko zamazane dane wrażliwe).

1. szuflada nr 1, w której są różne rzeczy do lutowania itp.:




2. szuflada nr 2 - najbardziej amigowa szuflada. Tu są same amigowe rzeczy, poza pudłem po lewej, w którym jest koszulka "wskrzesiłem Secret Service" i chyba jakieś gazetki (w pudle po prawej są pudełka z flopkami):




3. szuflada nr 3 - dużo gazetek, 3 amigowe mousepady, SS-owa podstawka pod SS-owy kufel, dwie spinki prezentowe z zamówienia płytki LukHasha i jedna od Niny, zestaw STM32Fcośtamcośtam z różnymi kabelkami i bajerami, któren se dostałem po praktykach w Pentagonie, parę płytek audio, kabelki HDMI, dwie obudowy A500, manual do rozszerzenia Elbox 2MB:




4. ostatnia szuflada - zarombisty majkrofołn, mysza, karta CF, takie coś od żarówki, jeszcze jeden kolorkowy kabelek i krówki z zestawu z BotLand, jakieś hasło z majkrosoftu, zaciskarka RJ45, Turrican box na C64, dłuuuuugi kabelek USB do majkrofołna, ekran A500, parę kopert, kolejny stos gazetek różnorakich, dwie książki (jedna z serii o Jacku Reacherze, druga jakieś Stare Wiarusy) i jedna chyba kompletna Amiga 500, choć jej nie widać (z białą pokrywą, która jest beznadziejna - z tymi piłeczkami, trójkątami i sześcianami, jak, kurła, do jakiegoś cyrku):



(na górze dwa kubeczki z kamieniem na dnie, bo nie chce mi się myć czajnika, miernik, płyn do okularów, różne pierdółki, karteczka od pani dentystki wub (a pod karteczką zalecenia dla pacjenta po zabiegu chirurgii stomatologicznej) (no dobra - ta karteczka to akurat nie od niej, tylko z datą chyba na wyrwanie ósemki).

poza tym jeszcze jedna Amiga 500 w pudełku i kilka amirzeczy w drugiej szafce, ale to może kiedy indziej.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 02:48:34 przez snajper
[#954] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Dorian3d, post #927

Poprawiłem się i już jest 7 amig plus minimig
[#955] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #954

A jakie masz te siedem? Coś z dużych?
Jakbym miał taką przestrzeń jak Ty, to fajnie można by poustawiać.
[#956] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Ralpheeck, post #955

nigdy nie mialem duzej, jedynie mam dwie towerki... pewnie nigdy nie bede mial przy tych cenach :)

4x a500, a600, a1200 i cdtv
[#957] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@juen, post #956

Jest otwarty projekt nowej płyty do A2000
[#958] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Ralpheeck, post #955

No to najładniejsze obudowy AMIGOWE moim zdaniem.
Ale czarna Checkmate a1500 plus jest Mega !
[#959] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@pgru2, post #957

Z tą a2000 to ciężko będzie z zadbaną budą od a2000.
[#960] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@pgru2, post #957

Ja nie jestem fanem gołebników ( AMIG 2000)
Są durze można tam hodować gołembie.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem